genel bakış

İstanbul Şehir Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı Bölümü, öğrencilere edebi ve edebi olmayan bir kültürün ürünlerini İngilizce olarak okuma, analiz etme, yorumlama, tartışma ve eleştirel olarak değerlendirme becerisi kazandırmayı amaçlayan öğrenci odaklı bir yaklaşım benimsemiştir. Öğrencilere geleneksel ve alandaki en son araştırmalar hakkında çalışma bilgisi kazandırmayı amaçlayan Gotik edebiyat, modernizm ve dramadan sömürgecilik sonrası edebiyat, postmodernizm, adaptasyon ve çağdaş kadın şiirine kadar geniş bir yelpazede dersler sunuyoruz. Edebiyata disiplinlerarası bir yaklaşımı teşvik ediyoruz: öğrencilerimiz siyaset bilimi, psikoloji, film çalışmaları ve sosyoloji gibi beşeri bilimlerin çeşitli konuları ile ilgili literatürü incelemektedir. Bu şekilde, kendi ilgi alanlarına göre alanlarda uzmanlaşmalarını sağlıyoruz. Metinleri tarihsel ve dolayısıyla kültürel bağlamlarla ilgili olarak düşünmelerini teşvik ediyoruz. Edebiyat teorisi hakkında çeşitli kurslar sunarak, öğrencilerimize kültürel ürünlerle eleştirel bir şekilde ilgilenmeleri için araçlar sunuyoruz.

117718_IMGL79281.jpg

İngiliz Dili ve Edebiyatı

İstanbul Şehir Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı Bölümü, öğrencilere edebi ve edebi olmayan bir kültürün ürünlerini İngilizce olarak okuma, analiz etme, yorumlama, tartışma ve eleştirel olarak değerlendirme becerisi kazandırmayı amaçlayan öğrenci odaklı bir yaklaşım benimsemiştir. Öğrencilerimiz Anglo-Saxon zamanlarından günümüze kadar olan metinleri hem kanonik hem de kanonun dışındaki örneklerle inceler ve tartışırlar. Öğrencilere geleneksel ve alandaki en son araştırmalar hakkında çalışma bilgisi kazandırmayı amaçlayan Gotik edebiyat, modernizm ve dramadan sömürgecilik sonrası edebiyat, postmodernizm, adaptasyon ve çağdaş kadın şiirine kadar geniş bir yelpazede dersler sunuyoruz.

Edebiyata disiplinlerarası bir yaklaşımı teşvik ediyoruz: öğrencilerimiz siyaset bilimi, psikoloji, film çalışmaları ve sosyoloji gibi beşeri bilimlerin çeşitli konuları ile ilgili literatürü incelemektedir. Bu şekilde, kendi ilgi alanlarına göre alanlarda uzmanlaşmalarını sağlıyoruz. Metinleri tarihsel ve dolayısıyla kültürel bağlamlarla ilgili olarak düşünmelerini teşvik ediyoruz. Edebiyat teorisi hakkında çeşitli kurslar sunarak, öğrencilerimize kültürel ürünlerle eleştirel bir şekilde ilgilenmeleri için araçlar sunuyoruz.

Kurslarımız, öğrencilerin araştırma ve yazma becerilerini geliştirmek için özel olarak tasarlanmıştır. Sınıflardaki tartışmaları yoluyla, birincil ve ikincil kaynaklarda sunulan fikirleri müzakere etmek için eğitilirler. Temel beklentimiz, öğrencilerimize bu materyalleri gelecekteki araştırma ve yazılarında kullanmalarını sağlayarak, konularına yönelik bağımsız ve yaratıcı bir yaklaşım sunmaktır.

Akıcı İngilizce ve disiplinlerarası bilgi ve becerilerle donanmış edebi, dil ve kültürel çalışmalarda yetkin, programımızın mezunları kültürel alanlarda, özellikle akademi, yayıncılık, medya, sanat, eğitim ve turizm.

Yard. İlke Büyükduman

Bölüm Başkanı, İngiliz Dili ve Edebiyatı

Giriş Kalifikasyonu

Lise / orta öğretim (veya daha yüksek)

Giriş yeterlilik belgeleri aşağıdaki dillerde kabul edilir: İngilizce / Türkçe.

Çoğu zaman okulunuzdan uygun bir not belgesi alabilirsiniz. Durum böyle değilse, resmi çevirileri ve orijinalin onaylanmış kopyalarını almanız gerekir.

En geç üniversiteye giderken yanınızda giriş yeterlilik belgelerinin doğrulanmış kopyalarını yanınıza almalısınız.

Dil gereksinimleri

ingilizce

Başvuru için İngilizce Dil Yeterliliğinin kanıtı gerekli değildir.

İngilizce Hazırlık Yılı’ndan muaf tutulacak asgari şartlar:

  • TOEFL: iBT 79
  • PTE Akademik: 55

Program dili:
  • Ingilizce

Istanbul Sehir University için 12 tane daha kurs bak. »

Son Güncelleme Temmuz 8, 2019
Bu kurs bir Kampüs Okul
Start Date
Duration
4 yıl
Tam zamanlı
Price
6,000 USD
yıl başına
Deadline
Konuma göre
Tarihe göre
Start Date
End Date
Temmuz 2023
Son başvuru tarihi
Location
Son başvuru tarihi
End Date
Temmuz 2023

This is İstanbul Şehir University