İnşaat Mühendisliği Lisans (beng)

Genel

4 konum mevcut

Program açıklaması

HAMK: Profesyonel Profili ile Yüksek Öğrenim

Program Hakkında

İnşaat Mühendisliği lisans programı, öğrencilerin yapısal mühendislik veya çevre teknolojisi üzerine odaklanmalarını sağlar. HAMK'da yapı mühendisliği çelik konstrüksiyona odaklanmaktadır. Çelik Konstrüksiyon çalışmaları mekanik, matematik, teknik çizimler ve CAD içerir. Yapıları anlama ve çalışmalar sırasında 3-D görselleştirme becerileri gelişecektir.

Çalışmalar sırasında (Çelik Yapılar) A sınıfı yapı mühendisi niteliklerinin gerektirdiği kredileri elde etmek mümkündür:

 • Yapısal mekaniği - 16 kredi
 • Beton yapı ve teknoloji - 8 kredi
 • Beton yapı mühendisliği - 8 kredi
 • Çelik yapı mühendisliği - 8 kredi
 • Ahşap yapı mühendisliği - 12 kredi
 • Yapı fiziği - 5 kredi

Uluslararası inşaat uzmanlarına yönelik talep Finlandiya ve yurtdışındaki uluslararası inşaat projelerinde sürekli artmaktadır. Evlere ek olarak, inşaat mühendisliği inşa ortamımızda trafik koridorlarına ve su ve atık yönetimine uygulanabilir.

Mühendislik mezunlarının görevleri, yeni binaların inşası ve Finlandiya ve yurtdışındaki mühendislik veya proje yönetimindeki mevcut yapıların onarımı ile ilgili olabilir. Günlük görevler tasarım, ürün geliştirme, resmi bir kapasitede denetim veya ticaret içerebilir. İnşaat uzmanları sektördeki gelişmeleri sürekli izler, en son tasarım ve üretim tekniklerini bilirler ve modern yönetim tekniklerini yönetebilirler ve bunları işteki pratik durumlara uygulayabilirler.

İnşaat mühendisleri, uzmanlıklarına ek olarak tüm inşaat süreci hakkında görüş sahibi olmalıdır. Çalışma, profesyonel bilgi yönetimine ek olarak, problem çözme yetenekleri, finansal düşünme, yönetim becerileri, işbirliği becerileri, BT becerileri ve dil becerilerini gerektirir.

İngilizce olarak tamamlanan bir derece, inşaat mühendislerine, iyi dil becerileri ve uluslararası alanda uzmanlık bilgisi sunarak dünyanın herhangi bir yerinde çalışmayı mümkün kılar.

bscconst01

Kısmen HAMK'da ve kısmen Danimarkalı VIA Üniversitesi Kolejinde Çift Diploma tamamlayarak yurtdışında eğitim görmek için ek olanaklar vardır. Öğrenciler, HAMK'ın Finlandiya dili inşaat mühendisliği programında, Fince derecelerinin bir bölümünü de okuyabilirler.

Yapısal mühendislik

1. yıl

Çevresel teknoloji

1. yıl

Çalışma modları

Öğrencileri merkezde tutmak, yaptığımız her şeyde ilkemizdir. İnşaat mühendisliğinde, öğrenciler hafta içi pazartesiden cumaya 8-16 arasında çalışacaklar. Eğitim, bir işte çalışmakla eşdeğerdir: öğrenci var ve başkalarıyla farklı bir şekilde birlikte çalışıyor. Günlük öğrenme durumları şunlar olabilir:

 • Geleneksel sınıf içi öğrenme.
 • Laboratuar çalışması ve alıştırmalar.
 • Pratik alıştırmalar, projeler vb. Yaparak öğrenme.
 • İşyerinde öğrenme - çalışma hayatından projeler, staj vb.
 • Evde ya da her yerde e-öğrenme.
Son Güncelleme Mar 2020

Okul Hakkında

Häme University of Applied Sciences (HAMK) is a multidisciplinary higher education institution situated centrally in the most populated a??rea of southern Finland. HAMK offers inspiring higher educati ... Devamını oku

Häme University of Applied Sciences (HAMK) is a multidisciplinary higher education institution situated centrally in the most populated a??rea of southern Finland. HAMK offers inspiring higher education and customer-oriented applied research. Häme University of Applied Sciences is authorised by the Government of Finland, and is situated centrally in the most populated area of the country, southern Finland, where about half Finland's population live. Daha Az
Hämeenlinna , Riihimäki , Valkeakoski , Forssa + 3 Daha fazla Daha az