İşletme ve Yönetim Derecesi

Genel

Program açıklaması

Sunulan İşletme ve Yönetim (ADE) derecesi genel bir odak noktası, bölgedeki özel ve kamu kurumlarının temsilcileri ile yapılan mezunların ve mezunların işgücü ekleme anketlerinde ifade edilen yansımaların sonucudur. Hukuk, Ekonomi ve Turizm Fakültesi Stratejik Planı.

Igualada ve çevresi, gelecekteki mezunların bir şirketin nasıl çalıştığına dair genel bir bakışa sahip olması için kapsamlı eğitim öneren küçük ve orta ölçekli bir işletme yapısı ile karakterizedir. Bu şekilde, mezunlar iş dünyasına girdiklerinde ortaya çıkabilecek farklı yönetim ihtiyaçlarını karşılayabileceklerdir.

İşletme ve Yönetim alanındaki çalışmalar aynı zamanda, iş inovasyonu, genel iş yönetimi ve pazarların ve şirketlerin küreselleşmesinin yönetimi ile ilgili becerilerin derinleştirilmesi imkânını da sunmaktadır.

133040_133037_Campus_Slide4.jpg

Neden bu dereceyi Igualada kampüsünde okuyorsunuz?

İşletme ve Yönetim Derecesi (ADE), iş gerçekliği ve çevre ile ilişkisi ile bağlantılı, şirket yerleştirme konusunda sağlam eğitim ve pratik ve profesyonel eğitim sağlar, bu da işe yerleştirmeyi veya oluşturulmasını kolaylaştırır. şirketin kendisi.

İşletme ve Yönetim alanındaki çalışmalar aynı zamanda, iş inovasyonu, genel iş yönetimi ve pazarların ve şirketlerin küreselleşmesinin yönetimi ile ilgili becerilerin derinleştirilmesi imkânını da sunmaktadır.
Buna ek olarak, birincil hedef, gelecekteki mezunların küresel bir dünyaya yerleştirilmeleri için eğitim ve öğretilmesidir, diğer dillerde (tercihen İngilizce) iş eğitimini, ekip çalışmasını ve bilgi teknolojilerini kullanmak ve iletişim.

Kısacası, ADE mezunlarımızın eğitimi, şirketteki her türlü sorunu çözmelerini ve katkılarıyla şirketin başarısına, genişlemesine ve uluslararasılaşmasına katkıda bulunmalarını sağlamalıdır.

Öğretim bakış açısından, Hukuk, Ekonomi ve Turizm Fakültesi, sürekli değerlendirme, aktif öğretim ve öğrenme metodolojilerine ve çalışmaların ayırt edici bir özelliği olarak, şirketlerde ve hareketlilikte zorunlu uygulamaları içeren profesyonelleştirmeye odaklanmaktadır. ulusal ve uluslararası öğrenciler.

Bu derece öğleden sonra Igualada Kampüsü'nde verilmektedir.

Kariyer fırsatları

İşletme ve Yönetim derecesi için ana profesyonel fırsatlar aşağıdaki alanlarla ilgilidir:

 • Muhasebe ve denetim: muhasebe alanı, dış denetim, muhasebe veya denetim denetleyicisinden sorumludur.
 • Vergilendirme: danışmanlık, yönetim ve vergi danışmanlığı.
 • Finans: finansal yönetim, finansal analist, hazine başkanı.
 • Operasyonlar ve lojistik: operasyonlar ve lojistik yönetimi, üretim yönetimi, lojistik yöneticisi, tedarik ve dağıtım yöneticisi.
 • İnsan kaynakları: insan kaynakları yönetimi.
 • Stratejik yönetim: stratejik yönetim personeli, stratejik planlamadan sorumlu, müdür yardımcısı.
 • Şirket ve küresel pazarlar: uluslararasılaşma başkanı, küresel pazarların analisti.
 • Pazarlama ve pazar araştırması: pazarlama alanının yönetiminden sorumlu, ticaret müdürü, pazarlama iletişiminden sorumlu, pazarlama yönetimi.
 • Girişimcilik: girişimcilik, yenilik danışmanlığı, danışmanlık.
 • Ekonomik analiz: ekonomik analist, kamu ve özel kuruluşların araştırma hizmetlerinde teknik personel.
 • Herhangi bir kamu veya özel kuruluşta yön, tavsiye ve danışmanlık.

kabul Profili

İşletme derecesi işletme yönetimi alanında mesleki faaliyetlerini geliştirmek isteyen veya aynı zamanda ekonominin nasıl çalıştığını anlamak isteyen öğrenciler hedeflenmektedir. İyi bir müzakere profili gösteren öğrenci bir girişimcidir ve aynı zamanda etik ve sorumlu bir tutum sergiler. Sözlü ve yazılı iletişim kolaylığı, matematiksel ve analitik beceriler, fenomenleri ve sosyal değişimleri anlama motivasyonu ve çatışmalara karar verme ve çözme becerisi gerektirir.

Bu bağlamda, 14 Kasım ROYAL DECREE 1892/2008, 1. maddeyi resmi üniversite derece çalışmalarına erişim koşullarını ve İspanyol devlet üniversitelerine kabul prosedürlerini düzenlemektedir. 2. maddeye göre, bu gereksinimlerden herhangi biri karşılanırsa İspanyol üniversitelerindeki resmi üniversite derece çalışmalarına erişebilirsiniz:

1. Aşağıdaki durumlardan herhangi birinde olmak:

 • Lisans derecesine sahip olanlar tarafından bir sınavı geçerek üniversiteye giriş.
 • Avrupa Birliği Üye Devletlerinin veya İspanya'nın Uluslararası Anlaşmalar imzaladığı diğer ülkelerin eğitim sistemlerinden öğrenciler için üniversiteye erişim.
 • Yabancı eğitim sistemlerinden gelen öğrenciler için üniversiteye erişim, menşe unvanının İspanyol lisansına homologasyonu talebi üzerine.
 • Mesleki Eğitim ve Sanatsal Öğretilere karşılık gelen Yüksek Teknisyen unvanlarına veya Spor Öğretmenliğine karşılık gelen Üstün Spor Teknisyenine sahip olanlar tarafından üniversiteye erişim.
 • Yirmi yaşından büyükler için üniversiteye erişim.
 • İş veya mesleki deneyim akreditasyonu ile üniversiteye erişim (4/2007 sayılı Kanunda öngörülmüştür).
 • Kırk beş yaşından büyükler için üniversiteye erişim.

2. Resmi bir üniversite diplomasına veya eşdeğer bir unvana sahip olmak.

3. Üniversite mezunu, teknik mimar, teknik mühendis, lisansüstü, mimar, mühendis, üniversite eğitimi veya eşdeğeri unvanın bir önceki düzenlemesine karşılık gelen resmi bir üniversite diplomasına sahip olmak.

4. Yabancı kısmi üniversite eğitimini tamamlamış ya da bitirdikten sonra İspanya'da onaylarını alamamış ve bir İspanyol üniversitesinde çalışmaya devam etmek istemektedir. Bu durumda, ilgili üniversitenin en az 30 kredi tanıması önemli bir gereklilik olacaktır.

Son Güncelleme Mar 2020

Keystone bursu

Sunduğumuz burs seçeneklerini keşfedin

Okul Hakkında

The main aim of the University of Lleida is the education of its students. We provide high standards of teaching with quality services throughout the university community that reach society beyond the ... Devamını oku

The main aim of the University of Lleida is the education of its students. We provide high standards of teaching with quality services throughout the university community that reach society beyond the campus gates. Students make up most of the UdL community, and our objective is to ensure that they enjoy the teaching and learning processes involved. Daha Az
Lleida , Igualada + 1 Daha fazla Daha az