ICBS Business College

Giriş

Resmi açıklamayı okuyun

ICBS 40 Yıllık Başarılı Operasyon ve Akademik Tutarlılık

ICBS Business College , İş Eğitimi ihtiyacını karşılamak için 1977 yılında Selanik'te bir bilim adamları ekibi tarafından kuruldu. Diğer şehirlerdeki eylemlerin genişlemesi takip etti. İlk andan itibaren felsefesi temel alındı:

  • En verimli Avrupa ve uluslararası standartlara göre eğitim.
  • Küreselleşmiş çevrede pazar ihtiyaçlarına ve gelecekteki gelişmelere uygun çalışma programları.
  • Akademik altyapıyı pratik deneyim ile birleştiren akademik personel.
  • Antroposentrik Yaklaşım, yakınlığı geliştirmek, öğrenmeyi kolaylaştırmak için verimli bir eğitim ortamındaki ilişkileri.
  • Yenilikçi ve yeni fikirlerin yaratılması ve her şeyden önce, etkin iş eylemine dönüşmesi için İş'te İstihdam.

Yerleşik British State Üniversiteleri (Ulster, Kingston, Winchester) ve Uluslararası Akademik Tanınma Kuruluşları (AMBA, QAA, NARIC, PRME) akreditasyonları ile işbirliği içinde, ICBS lisans ve lisansüstü programlar sunmuş ve sunmuştur.

  • İş idaresi
  • Pazarlama
  • Finansal Yönetim ve Muhasebe
  • ekonomi bilimi

Hem Özel Sektörde hem de Kamu Sektöründe İşletme ve Organizasyonları başarıyla yöneten binlerce yüksek eğitimli mezunun oluşturulmasına önemli ölçüde katkıda bulunmak.

Selanik ve Atina'daki programlarını işleten ve sunan ICBS Business College , hedeflerine ulaşmada öğrencilerin ve mezunların yanı sıra daha geniş iş çevrelerini desteklemeye ve onlara rehberlik etmeye devam ediyor.

ICBS Selanik Kampüsü

Selanik merkezinden sadece 10 kilometre uzaklıkta olan bu tesis, Oreokastro'daki Galene kampüsünde yatıyor ve 14.000 metrekarelik özel mülkiyeti örnek alıyor.
ICBS Galene Kampüsü şunları içerir: Görsel-işitsel medya ve interaktif projektörler ile donatılmış sınıflar, 240 kişilik Konferans Salonu, Bilgisayar laboratuarları, Kütüphane ve okuma odası, İdari ofisler, Öğretim Elemanları ofisleri, Konferans salonları, Sekreterlik ofisleri, Mezunlar Ofisi, Spor Alanı

ICBS Atina Şehri

ICBS Atina Uluslararası Koleji, Atina'nın Kato Patisia bölgesinde bulunan Yunan Yönetim Derneği (EEDE) binasında yer almaktadır. Kompleks, 390 kişilik bir konferans merkezine, öğretim odalarına, seminer odalarına, kütüphanelere ve laboratuvarlara akademik bir ortamda öğrenmeyi teşvik eden ideal bir ortam yapmaktadır.
Okul hakkında daha fazla bilgi için: www.icbs.gr
Winchester Üniversitesi hakkında daha fazla bilgi için: www.winchester.ac.uk

Selanik'te yaşamak

Selanik, Yunanistan'ın en büyük ikinci şehri olup, metropol bölgesinde ve Makedonya'nın başkentinde 1 milyonu aşkın nüfusuyla birlikte.
Selanik şehri, Makedon Cassander tarafından M.Ö. 315 yılında kuruldu. Roma döneminde önemli bir metropol olan Selanik, Bizans İmparatorluğu'nun en büyük ve en zengin kentiydi. Osmanlılar tarafından 1430 yılında fethedilmiş ve 8 Kasım 1912'de Osmanlı İmparatorluğu'ndan Yunanistan'a geçmiştir.
Selanik Yunanistan'ın ikinci büyük ekonomik, endüstriyel, ticari ve politik merkezi; özellikle Selanik Limanı üzerinden Yunanistan ve Güneydoğu Avrupa için önemli bir ulaşım merkezidir. Kent, festivalleri, etkinlikleri ve genel olarak canlı kültürel hayatı ile ünlüdür ve Yunanistan'ın kültür başkenti olarak kabul edilir.
Selanik Uluslararası Ticaret Fuarı ve Selanik Uluslararası Film Festivali gibi etkinlikler her yıl düzenlenmektedir. Selanik 2014 Avrupa Gençlik Başkenti idi. Selanik, birçok Roma, Osmanlı ve Sefarad Yahudi yapılarının yanı sıra UNESCO Dünya Mirası listesinde yer alan Selanik'in Paleoşist ve Bizans anıtları da dahil olmak üzere çok sayıda önemli Bizans anıtına ev sahipliği yapmaktadır. Kentin ana üniversitesi Aristotle Üniversitesi, Yunanistan ve Balkanlar'da en büyüğüdür.
Selanik Yunanistan'da popüler bir turistik yer. National Geographic Magazine, 2013 yılında Selanik'i dünyanın en çok turist destinasyonlarına dahil ederken, 2014'te Financial Times FDI dergisi (Foreign Direct Investments), Selanik'i insan sermayesi ve yaşam tarzı için geleceğin en iyi orta ölçekli Avrupa şehri ilan etti. Sokak fotoğrafçıları arasında, Selanik'in merkezi de Yunanistan'daki sokak fotoğrafçılığı için en popüler yer olarak kabul ediliyor.

Atina'da yaşamak

Atina, Yunanistan'ın başkenti ve en büyük şehridir. Atina, Attika bölgesine hakimdir ve dünyanın en eski şehirlerinden biridir ve kayıtlı tarihi 3.500 yıldan fazladır ve en eski insan varlığı, MÖ 11. ve 7. binyıllar arasında bir yerde başlamaktadır. Klasik Atina, Atina ile 5. yüzyıldan kalma BCE'nin kuruluşundan önce ayrı bir şehir olan Pire limanının denizden kalkmasıyla birlikte ortaya çıkan güçlü bir şehir devletiydi. Plato'nun Akademisi ve Aristo'nun Lisesi'ne ev sahipliği yapan sanat, öğrenme ve felsefe merkezi, yaygın olarak Batı medeniyetinin beşiği ve demokrasinin doğduğu yer olarak anılır. Modern zamanlarda, Atina büyük bir kozmopolit metropol ve Yunanistan'da ekonomik, mali, endüstriyel, denizcilik, politik ve kültürel hayatın merkezidir. Atina, iki UNESCO Dünya Mirası Sit Alanı, Atina Akropolü ve ortaçağ Daphni Manastırı'na ev sahipliği yapmaktadır. Atina aynı zamanda dünyanın en büyük antik Yunan eserleri koleksiyonu, Akropolis Müzesi, Kiklad Sanatı Müzesi, Benaki Müzesi ve Bizans ve Hıristiyan Müzesi gibi Ulusal Arkeoloji Müzesi gibi çeşitli müze ve kültür kurumlarına da ev sahipliği yapmaktadır.
Yunanistan, hem turistler hem de uluslararası öğrenciler için Avrupa'daki en ucuz ülkelerden biridir. Ortalama olarak, aylık ortalama yaşam maliyetlerinin 800 ila 1,000 EUR arasında olduğu diğer Avrupa ülkelerine (İspanya, Almanya veya İtalya) kıyasla makul olan konaklama dahil olmak üzere tüm harcamalar için 450-700 EUR / ay gerekir.

Konumlar

Atina

ICBS ATHENS INTERNATIONAL COLLEGE

Atina

Address
3, Rethimnou Str.
10682 Atina, Merkez Atina, Yunanistan

Selanik

Address
Thessaloniki 108, Oreokastro 570 13
Selanik, Selanik, Yunanistan

Programlar