Modern College of Business and Science

Giriş

Resmi açıklamayı okuyun

MCBS HAKKINDA

Umman Sultanlığı'ndaki Modern College of Business and Science (MCBS), Yüksek Öğretim Bakanlığı tarafından lisanslanan ve 1996 yılında kurulan özel bir Kolej'dir. 2004 yılında, MCBS, Umman'da Lisans Derecesi vermek için kurum ve program akreditasyonu aramıştır. MCBS, başvurusunda başarılı oldu ve sunulmasının gücüne dayanarak, Koleji, Umman Sultanlığı Akreditasyon Konseyi tarafından Ön Lisans ve Lisans Dereceleri sunmak için geçici olarak akredite edildi. Üniversite, bireysel öğrencilerin ihtiyaçlarını ve ayrıca iş ve sanayi toplumlarının ihtiyaçlarını karşılamak için eğitim programları sunmaktadır.

Koleji İşletme Yönetimi dereceleri sunar (Muhasebe, Pazarlama, MIS, Yönetim ve Ekonomi alanlarında 5 vurgu alanı vardır)

MCBS, İkinci Dil Programı olarak Yoğun İngilizce içeren ve kursu başarıyla tamamlayan öğrenciler için ESL'de bir sertifika sunan bir Hazırlık Programı yürütmektedir. ESL ile birlikte, Temel Matematik, Uygulamalı Matematik ve Bilgi Teknolojisi gibi bazı Temel Kurslar da Kolejde bir derece devam etmek zorunda olan öğrenciler için zorunlu hale getirilmiştir. Bu, Umman Akreditasyon Konseyi tarafından önerilen Temel Program Standartlarına uygundur ve MCBS bunu uygulayan ilk kolejlerden biridir.

Ekibin Koleji ikinci ziyaretinden sonra Aralık 2009'da Umman Akreditasyon Konseyi tarafından piyasaya sürülen MCBS Kalite Denetim Raporu, MCBS'nin iyi uygulamalarını takdir etti. Rapor devam eden akademik ve hizmetler geliştirme çabalarımızı desteklemektedir. Raporda ayrıca, standartlarını geliştiren ve müfredata uluslararası bir boyut kazandıran UMSL ile uzun zamandır devam eden ilişkiyi de övdü. Ayrıca, müfredatı geliştirmek ve fakülteye uzmanlık kazandırmak için Fulbright Scholars'ın MCBS'de atanmasını destekliyordu. Bilgilerin elektronik ortamda personel ve öğrencilere dağıtılması da raporda takdir edilmiştir.

MCBS GERÇEKLERİ

İşte Modern College of Business and Science hakkında birkaç hızlı gerçekler ve rakamlar.

  • MCBS, Orta Doğu'da Bilgisayar Teknolojileri Endüstrisi Derneği (CompTIA), ABD tarafından tanınan ilk kolejdir.
  • MCBS Bilişim bölümü öğretim görevlisi, Sayın Jayan C Kurian, CompTIA için Uzmanlık Mesleği olarak atanmıştır.
  • MCBS'de öğrencilerimiz 12 ülkeden 16 ülkeden ve Fakültemizden gelmektedir.
  • Modern İşletme Koleji
  • MCBS'de İşletme ve Bilgisayar Bilimi alanında Lisans Diploması alırsınız. Bilgi İletişim Teknolojisi, İşletme ve Bilgisayar Bilimleri Yüksek Lisans Derecesi. Ayrıca, İngilizce'de İkinci Dil Olarak bir Sertifika alabilirsiniz.
  • Mali yardım alan öğrenciler:% 80

MCBS'ye katılmak için en iyi 10 neden

Konumlar

Maskat

Address
Modern College of Business & Science
Maskat, Maskat Valiliği, Umman