Resmi açıklamayı okuyun

Hakkımızda

Bir araştırma üniversitesi olarak, Özyeğin Üniversitesi her zaman yeni ufuklar açar ve öğrencilere gerçek yeterliliklerini keşfetmelerini sağlamak için yeni fırsatlar sunar. Mezunlarının öne çıkması ve diğerlerinden bir adım önde olması arayışıyla Özyeğin, öğrencilerine değer katan yenilikçi bir eğitim modeli sunuyor. Özyeğin Üniversitesi'nin öncelikli misyonu, öğrencilerini iş dünyasında becerikli mezunlar olmaya hazırlamak, birden fazla yabancı dil bilmelerini sağlamak, sosyal aktiviteler yoluyla yeni beceriler kazanmak, kendilerini sürekli geliştirmek, uluslararası stajyerlik mezuniyetinden önce küresel vizyonlarını genişletmektir. ya da değişim programları ve her zaman toplumun hizmetinde.

Vakıf Tarihi

Hüsnü M. Özyeğin Vakfı, 2005 yılının sonbaharında Özyeğin Üniversitesi'ni kurma çalışmalarına başladı. Özyeğin Üniversitesi Vakfı, iş adamları, öğretim üyeleri, üniversite ve lise öğrencileri dahil olmak üzere 500'den fazla konuda yürütülen kapsamlı anketler yaptı. "Türkiye'de ve Dünyada Sektörlerin ve Mesleklerin Geliştirilmesi" çalışması. Bu çalışmaların sonuçlarına göre ARAMA Danışmanlık tasarım sürecine başladı. Üniversitenin temel değerleri ve vizyonu tüm paydaşlarla işbirliği içinde tartışıldı ve belirlendi. Özyeğin Üniversitesi vizyonunu bir dizi atölye çalışması ile şekillendirdi. Bu atölye çalışmalarına işadamları, öğretim üyeleri, üniversite öğrencileri ve yeni mezunlar dahil 300'den fazla katılımcı katıldı.

Toplu olarak şekillendirdiği vizyonu doğrultusunda Özyeğin Üniversitesi, 18 Mayıs 2007 tarihinde resmen modern eğitim sistemi, hayata entegre yenilikçi yapısı, sektörlerle iç içe geçmiş akademik yaklaşımı ve sosyal gelişime katkıda bulunacak benzersiz bir üniversite olarak hizmet vermek üzere kurulmuştur. buna göre uyarlanmış akademik programlar.

Özyeğin Üniversitesi ilk öğrencilerini Eylül 2008'de Altunizade Kampüsü'nde karşıladı ve Eylül 2011'de Çekmeköy Kampüsü'nün kapılarını açtı.

Çekmeköy Kampüsü

Özyeğin Üniversitesi Çekmeköy Kampüsü sessiz, huzurlu ve sakin bir üniversite kampüsüdür. Cambridge Üniversitesi ve Princeton Üniversitesi'nin binalarını da tasarlayan öncü bir mimarlık firması tarafından oluşturulan ÖzÜ Çekmeköy Kampüsü, Türkiye'nin ilk LEED sertifikalı kampüsüdür. 280.000 metrekarelik bir arazide yer alan kampüs, öğrencilerin akademik gelişimlerini ve sosyal, sportif ve kültürel etkinliklere maruz kalmalarını teşvik etmek için gerekli tüm olanakları ve olanakları, sessiz ve konforlu çalışma odaları, modern sınıfları ve laboratuarları aracılığıyla sunar, 15.000 metrekarelik Atletizm Merkezi, 2.600 metrekarelik kütüphane ve sırasıyla 350 ve 372 kişilik kapasiteye sahip iki oditoryum.

Vizyon

Finansal olarak erişilebilir ve girişimci bir araştırma üniversiteyiz. Tüm programlarımızda, ulusal ve uluslararası alanda Türkiye'nin, Doğu Avrupa ve Orta Doğu'nun en iyi on ve dünyanın en iyi 200 şirketinden biri olarak tanınmayı hedefliyoruz. Mezunlarımız, işverenleri için anında bir fark yaratmakla bilinir.

Misyon

Özyeğin Üniversitesi'nin misyonu, toplumun hizmetinde bilgi oluşturmak, paylaşmak ve uygulamaktır. Bizim uygulamalı araştırma gündemimiz yararlı bilgiler yaratıyor. Bilgimizi, öğrencilerimizin hayatlarını değiştiren eğitim programlarımızla paylaşıyoruz. Bu bilginin uygulanması, şirketlere yeni açılan ve toplanan şirketler aracılığıyla ve mevcut şirketler için geliştirilmiş verimlilik ve üretkenlik yoluyla topluma ekonomik faydalar sağlar.

Temel Değerler

Özyeğin Üniversitesi'nin önde gelen değerleri özgürlük, esneklik, çok boyutluluk ve erişilebilirliktir.

  • Üniversite akademik özgürlük ve kurumsal özerkliğin savunucusu olacak.
  • Üniversite, öğrencilere, personele ve işbirliği yaptığı kurumlara kapsamlı esneklik sağlayacaktır. Esnek yapılar, dinamik programlar ve ders seçme özgürlüğü gibi özellikleriyle üniversite, öğrencilerine ve araştırmacılarına, hızla değişen iş hayatına uyum sağlama olanağı sunacak, ayrıca bireylere uygun olarak özelleştirilebilecek eğitim ve araştırma fırsatlarını sunacaktır. farklılıklar.
  • Üniversite, farklı olanaklar ve özellikler sunacak ve farklı kültürleri ve bakış açılarını içeren bir ortam geliştirecek çok boyutlu bir yaklaşım benimseyecektir. Üniversite kültürlerarası değişim için farklı fırsatlar sunarak ve yaratıcılık, öğrenme ve keşif destekleyerek çeşitlilik ortamında gelişecektir. Bu bağlamda, öğrenciler ve profesörler için uluslararası değişim programlarına ve uluslararası akademik işbirliğine büyük önem verilecektir.
  • Etkin bir operasyon ve finansal destek modeli ile üniversite, Türkiye'nin ve bölgenin çeşitli bölgelerinden gelen öğrenciler için finansal olarak erişilebilir olacaktır. Etkin bir burs sistemi sayesinde, üniversite kaynakları sınırlı olan başarılı ve başarılı öğrencilere fırsatlar sunacaktır; buna ek olarak, yenilikçi bir kredi sistemi çerçevesinde, çalışmaları için finansal sorumluluğu üstlenmek isteyen öğrenciler için fırsatlar yaratacaktır.

Ayrımcılık Yapılmaması Bildirimi

Özyeğin Üniversitesi, akademik ve idari personel istihdam eder ve cinsiyet, ırk, renk, ulusal veya etnik köken, inanç, din, yaş, sakatlık, cinsel yönelim veya cinsiyet kimliği dikkate alınmaksızın öğrenciyi kabul eder ve cinsiyet, ırk, renk temelinde ayrımcılık yapmaz, Ulusal ve etnik köken, inanç, din, yaş, engellilik, cinsel yönelim ya da eğitim ve istihdam politikalarının yönetiminde, burs toplantısında veya üniversitede sponsorluk yapılan programların yönetiminde cinsiyet kimliği.

Program dili:
  • Ingilizce

Bu okulun aynı zamanda sundukları:

BA

Ozyegin University

Özyeğin University Psikoloji Programı'nın misyonu, dinamik ve yetkin öğretim üyeleri tarafından üretilen psikolojik bilgileri hayatın her alanına aktararak sosyal sorunla ... [+]

genel bakış

Özyeğin University Psikoloji Programı'nın misyonu, dinamik ve yetkin öğretim üyeleri tarafından üretilen psikolojik bilgileri hayatın her alanına aktararak sosyal sorunların çözümüne katkıda bulunmak ve psikolojinin teorik ve pratik alanlarında çalışmak üzere yeni psikologlar yetiştirmektir. Ülkenin ihtiyaçlarına olduğu kadar psikoloji alanındaki yeni gelişmeleri de dikkate alarak evrensel eğitim sunmayı hedefliyoruz; Öğrencilerimizin mesleki bilgi ve becerilerini pratiğe dökmeleri ve akademik ve kişisel gelişimlerini ilerletmeleri için bir öğrenme ve uygulama ortamı yaratılması.

Akreditasyon

ÖzÜ Psikoloji Bölümü, 2016 yılında 7 yıllık bir dönem için Türk Psikoloji Derneği Akreditasyon Komitesi tarafından akredite edilmiştir.... [-]

Türkiye Orman Sokak
Eylül 2020
Ingilizce
4 yıl
Kampüs
İngilizce Devamını oku
Ozyegin University

Özyeğin University Uluslararası İlişkiler bölümüne hoş geldiniz. Uluslararası İlişkiler, devletler, uluslararası örgütler, çokuluslu şirketler ve sivil toplum örgütleri g ... [+]

genel bakış

Özyeğin University Uluslararası İlişkiler bölümüne hoş geldiniz. Uluslararası İlişkiler, devletler, uluslararası örgütler, çokuluslu şirketler ve sivil toplum örgütleri gibi uluslararası aktörler arasındaki ilişkileri incelemek için tarih, ekonomi ve sosyoloji alanlarından farklı disiplinlerarası yöntemler kullanan sosyal bilimlerin bir alt alanıdır. Bu ilişkilerin teorik ve ampirik yönlerinden ayrı olarak, uluslararası ilişkiler de coğrafi ve bölgesel rollerini inceler. Bu ilişkilerden ortaya çıkan etkileşim, uluslararası ve bölgesel güvenlik, göç, uluslararası hukukta değişen kavramlar, savaş suçları, çatışma sonrası yeniden inşa ve devlet kurma gibi fenomenler ile sonuçlanmaktadır.... [-]

Türkiye Orman Sokak
Eylül 2020
Ingilizce
4 yıl
Kampüs
İngilizce Devamını oku
Ozyegin University

Ekonomi çalışması, insanların nasıl seçimler yaptığını açıklar ve toplumsal, iş ile ilgili ve küresel konuları anlamamıza yardımcı olur. Ekonomi, günümüzün sürekli değişe ... [+]

genel bakış

Ekonomi çalışması, insanların nasıl seçimler yaptığını açıklar ve toplumsal, iş ile ilgili ve küresel konuları anlamamıza yardımcı olur. Ekonomi, günümüzün sürekli değişen küresel iş pazarında özellikle yararlı bir majör. Ekonomideki bir derece, birçok meslekte ve kariyerde geçerli olan problem çözme ve analitik becerileri sağlar.

Programın amacı, işletmelerin ve tüketicilerin kararlarının yanı sıra ekonomik sorunların nedenlerini ve nedenlerini anlamaktır. Özyeğin University İktisat Fakültesi, birinci sınıf lisans ve yüksek lisans programları sunmaya ve kaliteli ekonomi araştırması yapmaya kendini adamıştır.

... [-]
Türkiye Orman Sokak
Eylül 2020
Ingilizce
4 yıl
Kampüs
İngilizce Devamını oku
Ozyegin University

Lisans Girişimcilik programı, gerçekleştirdikleri inovasyonlarla, geliştirdikleri iş ve istihdam olanaklarının yanı sıra, kalkınmanın itici gücü olacak “bağımsız”, “kurum ... [+]

genel bakış

Lisans Girişimcilik programı, gerçekleştirdikleri inovasyonlarla, geliştirdikleri iş ve istihdam olanaklarının yanı sıra, kalkınmanın itici gücü olacak “bağımsız”, “kurumsal” ve “sosyal” girişimcileri hazırlamayı hedeflemektedir.

Program, öğrencilere potansiyel iş fırsatlarını bulmak ve değerlendirmek, bunları pazarlanabilir ve sürdürülebilir ekonomik ürün ve hizmetlere dönüştürmek ve böylece yeni iş ve istihdam fırsatları yaratmak için gerekli eğitim ve yeteneklerle donatmayı amaçlamaktadır. Öğrencilerin girişimcilik konusundaki farkındalıklarını arttırmayı amaçlayan program, sadece girişimcilik becerilerini kazanmak ve / veya geliştirmek için yeterli fırsat ve imkanlara sahip öğrencileri sunmayacak, aynı zamanda onlara girişimci davranışları, tutum ve yeteneklerini öğretecektir.... [-]

Türkiye Orman Sokak
Eylül 2020
Ingilizce
4 yıl
Kampüs
İngilizce Devamını oku
Ozyegin University

Hızla değişen rekabetçi dünya, yaratıcı bilgiyi üretebilen, kullanan ve yönetebilen bireyler gerektirir. Lisans İşletme Yönetimi programının temel amacı, öğrencilere günü ... [+]

genel bakış

BUGÜN VE YARININ İŞ HAYATINA ODAKLANMASI

Hızla değişen rekabetçi dünya, yaratıcı bilgiyi üretebilen, kullanan ve yönetebilen bireyler gerektirir. Lisans İşletme Programı'nın temel amacı, öğrencilere günümüzün ihtiyaçlarını ve yarının yükselen değerlerini harmanlayabilecek bir yönetim vizyonu sağlamak ve iş dünyasının önde gelen rollerini üstlenebilecek olan üst düzey yönetici adaylarını eğitmek olan girişimciler yetiştirmektir. ekonominin itici gücü.

İlk ve ikinci yıllarında, öğrenciler ağırlıklı olarak temel kurslar ve gerekli program derslerinden oluşan kurslara katılırlar. İkinci yıllarından başlayarak, öğrenciler başlangıçta kendilerini finansal hizmetler, sağlık hizmetleri veya tüketici ve endüstriyel mallar üretimi gibi çeşitli sektörlerle tanıştırdıkları bir dizi Sektörel Çözüm dersleri alırlar. Üçüncü ve dördüncü yıllarında, öğrenciler ağırlıklı olarak seçmeli dersler alırlar.... [-]

Türkiye Orman Sokak
Eylül 2020
Ingilizce
4 yıl
Kampüs
İngilizce Devamını oku
Ozyegin University

Dünya pazarlarının entegrasyon çağında, muazzam fırsatlarla birlikte artan rekabet var. Finansal hizmetler sektörü gelişmeye devam ederken, nitelikli insan kaynağına duyu ... [+]

genel bakış

İyi işleyen bir finansal sektör, sadece ekonomik kalkınmanın bir sonucu değil, aynı zamanda sürdürülebilir büyüme için ana faktörlerden biridir.

Dünya pazarlarının entegrasyon çağında, muazzam fırsatlarla birlikte artan rekabet var. Finansal hizmetler sektörü gelişmeye devam ederken, nitelikli insan kaynağına duyulan ihtiyaç da artmaktadır. Mezunlarımızın, uzmanlık ve güvenilirliğe değer veren son derece rekabetçi bir pazarda başarılı olmalarını sağlamak için bilgi, beceri ve yeteneklerini geliştirmeyi taahhüt ediyoruz.

Tanınmış fakültesi, güçlü müfredatı ve finansal hizmetler sektörüyle olan bağları ile Uluslararası Finansman programı, günümüzün zorlu ekonomik ve sosyal sorunlarının farkında olan profesyonelleri mezun etmeyi amaçlamaktadır. Misyonumuz, öğrencilerimizi gelecekteki kariyerleri için gerekli araç ve becerilerle donatmak ve onlara profesyonel ve günlük hayatlarında liderlik rolünü üstlenecek yetkin yöneticiler olmak için ihtiyaç duydukları temeli sağlamaktır.... [-]

Türkiye Orman Sokak
Eylül 2020
Ingilizce
4 yıl
Kampüs
İngilizce Devamını oku
Ozyegin University

Özyeğin University , uluslararası iş dünyasının taleplerini ve zorluklarını karşılayacak yarının global uzmanlarını eğitme iddiasıyla Uluslararası İş ve Ticaret programın ... [+]

genel bakış

Özyeğin University , uluslararası iş dünyasının taleplerini ve zorluklarını karşılayacak yarının global uzmanlarını eğitme iddiasıyla Uluslararası İş ve Ticaret programını başlattı. Programın ana odak noktası, öğrencilerine son derece küreselleşmiş bir dünyada rekabet edebilmek için gerekli becerileri ve araçları sağlamaktır. Program, öğrencilerin bölgenin sosyal yapısına, diline ve daha da önemlisi iş uygulamalarına aşina olacakları bir uzmanlık alanı seçmelerini gerektirir. Uygulamalı bir deneyime sahip olmak için, bölüm, öğrencilerin seçtikleri uzmanlık alanlarında prestijli şirketler, üniversiteler veya kurumlarda staj yapmalarını veya eğitimlerine devam etmelerini teşvik eder.... [-]

Türkiye Orman Sokak
Eylül 2020
Ingilizce
4 yıl
Kampüs
İngilizce Devamını oku
Ozyegin University

Lisans Yönetim Bilişim Sistemleri programı, bilgi oluşturmak, depolamak, bilgiye erişmek ve paylaşmak için işletmelerin ihtiyaçlarını karşılayabilen birinci sınıf mezunla ... [+]

genel bakış

Lisans Yönetim Bilişim Sistemleri programı, bilgi oluşturmak, depolamak, bilgiye erişmek ve paylaşmak için işletmelerin ihtiyaçlarını karşılayabilen birinci sınıf mezunları yetiştirmeyi amaçlamaktadır; kurumsal işletmeler veya kendi girişimleri için bu tür bilgi ihtiyaçlarını karşılamak için gerekli olan gerekli yöntemleri, süreçleri ve sistemleri planlamak, tasarlamak, kurmak ve yönetmek için son derece ileri becerilere ve yeterliliğe sahip olanlar; Teknik, ekonomik ve stratejik analizler yaparak bu ihtiyaçları belirleme, yerine getirme ve yönetme kabiliyetine sahiptir.

Teknoloji ve İş Uzmanı

Lisans Yönetim Bilişim Sistemleri programı, Türkiye'deki alanında en kapsamlı ve en gelişmiş program olarak tasarlanmıştır. Program, sanayi ve teknoloji firmalarının yakın işbirliği ile hazırlanan zengin müfredatıyla gurur duymaktadır. Ulusal ve uluslararası kuruluşlarda çalışan, küresel yönetim bilişim sistemleri alanında uzmanlaşan ve ulusal ve uluslararası ticaret operasyonlarını destekleyen yönetim bilgi sistemlerinin tüm işlevlerinde sağlam bir temel sağlar.... [-]

Türkiye Orman Sokak
Eylül 2020
Ingilizce
4 yıl
Kampüs
İngilizce Devamını oku

BSc

Ozyegin University

Bilgisayar Bilimi Lisans Programı, 2010 yılının Eylül ayında ilk öğrencilerini ağırladı. Programın ilk yapılanması, dünyada ve Türkiye'de önde gelen bilgisayar bilimleri ... [+]

genel bakış

Teknoloji hayatımızın vazgeçilmez bir parçası haline geldi ve teknolojiye bağımlı hale geldik. Bu, şimdiye kadar hiç olmadığı kadar teknoloji ve bilimin emrinde olduğumuz izlenimini verebilir. Ama ne kadar doğru? Teknoloji bağımlılığıyla ilgili bir tehlike söz konusudur: düşünce, buluş ve yaratıcılığı sınırlayabilir ve sonunda bilim ve teknoloji üretiminin gücünü zayıflatabilir. Dolayısıyla, bir mühendislik fakültesi misyonu gençliğimizi teknoloji kullanıcılarından teknolojinin engin okyanusta teknoloji yaratıcılarına dönüştürmek olmalıdır. Gübre verdiğimiz mühendisler, ellerinde tuttukları cep telefonunu oluşturmak için ihtiyaç duydukları bilgi ve becerilerin en az yarısının aslında kendi akıllarında olduğunu bilmelidirler. Onların temelli özgüvenleri ve bilgi birikimi, gelecekteki girişimcilik arayışlarında ve akademik dünyaya akademik dünyaya katılımlarında bir fark yaratmaktır. Her başarılı teknolojik inisiyatifin ardında, bilgi birikimi, çalışkanlık ve rasyonel düşünmeyi temel ilkeleri olarak benimsemiş bireyler olduğu bilinmelidir. Popüler düşüncenin aksine, “iyi bir fikir” kendi başına bir teknoloji devi yaratmak için asla yeterli değildir. Bunları akılda tutarak, öğrencilere öğretmenin, sorgulamanın ve analiz etmenin en önemli düşünce modları olduğunu öğretiyoruz. Bunu yaparken de, onları girişimci mühendisler olarak hazırlıyoruz, endüstriye entegre olmalarına yardımcı oluyoruz ve daha önce akademik bir kariyer yapmak isteyen öğrencilerimizi doğru kursa yönlendirmek için onları keşfetiyoruz.... [-]

Türkiye Orman Sokak
Eylül 2020
Ingilizce
4 yıl
Kampüs
İngilizce Devamını oku
Ozyegin University

Elektrik Elektronik Mühendisliği lisans programı Eylül 2009'da ilk öğrencilerini ağırladı. Müfredatın ilk yapılandırması, tüm paydaşların sözleri doğrultusunda, dünyadaki ... [+]

genel bakışElektrik Elektronik Mühendisliği lisans programı Eylül 2009'da ilk öğrencilerini ağırladı. Müfredatın ilk yapılandırması, tüm paydaşların geri bildirimlerine uygun olarak, dünyadaki ve Türkiye'deki önde gelen bilgisayar bilimleri okullarının incelenmesiyle ABET kriterinin rehberliğinde gerçekleştirildi. danışmanları. Bölümümüzde ayrıca yapılarında Bologna standartları da bulunmaktadır. 2014 yılında yapılan yeni bir değerlendirme aşaması ışığında MÜDEK (Mühendislik Programları Değerlendirme ve Akreditasyon Derneği) tarafından gözden geçirilmeye karar verdik.Eğitim AmaçlarıMezunlarımızulusal veya uluslararası şirketlerde elektrik elektronik mühendisleri, araştırmacıları veya yöneticileri olarak çalışmak,Elektrik elektronik mühendisleri veya ilgili bir alanda yüksek lisans veya doktora derecelerini dünya çapında lisansüstü okullarda sürdürmek ve akademide fakülte pozisyonlarını tutmak veelektrikli elektronik mühendislerinde ilerlemelere dayalı yeni ürünler geliştirmek ve / veya yeni yüksek teknoloji şirketlerine başlamak.Program ÇıktılarıÖğrencilerimiz mezun olduklarında aşağıdaki bilgi, yetenek ve davranışları kazanacaklardır.Temel çıktılar 1. Yazılı ve sözlü ve yazılı bir rapor yazabilme ve sunabilme becerisi. 2. Ayrı ayrı ve disiplinler arası ve çok disiplinli takımlarda çalışabilme becerisi. 3. Yaşam boyu öğrenme ve bilgiye erişme, bilim ve teknolojideki gelişmeleri takip etme ve kendini sürekli olarak yeniden icat etme ihtiyacının tanınması. 4. Proje yönetimi, risk yönetimi, yenilik ve değişim yönetimi, girişimcilik ve sürdürülebilir kalkınma bilgisi. 5. Sektörler ve bir iş planı hazırlama becerisi. 6. Mesleki ve etik sorumluluğu anlama ve etik davranışı gösterme.Mühendislik Fakültesi Özel Çıktıları 7. Çağın mühendislik problemleri, mühendislik çözümlerinin sağlık, çevre ve güvenlik üzerindeki etkileri ve bunların hukuki sonuçları. 8. Mühendislik uygulamalarında kullanılan mevcut mühendislik uygulamaları ve standartları bilgisi. 9. Karmaşık mühendislik problemlerini belirleme, formüle etme ve çözme becerisi ve bu amaçla uygun analiz ve modelleme yöntemlerini seçme ve uygulama becerisi. 10.... [-]
Türkiye Orman Sokak
Eylül 2020
Ingilizce
4 yıl
Kampüs
İngilizce Devamını oku
Ozyegin University

Endüstri Mühendisliği Lisans Programı Eylül 2009'da ilk öğrencilerini ağırladı. Müfredatın ilk yapılanması, tüm paydaşların sözlerine uygun olarak, dünyadaki ve Türkiye'd ... [+]

Hakkımızda

Endüstri Mühendisliği Lisans Programı Eylül 2009'da ilk öğrencilerini ağırladı. Müfredatın ilk yapılanması, tüm paydaşların sözlerine uygun olarak, dünyadaki ve Türkiye'deki önde gelen endüstri mühendisliği okullarının incelenmesiyle ABET kriterinin kılavuzluğunda gerçekleştirildi. danışmanları. Bölümümüzde ayrıca yapılarında Bologna standartları da bulunmaktadır. 2014 yılında yapılan yeni bir değerlendirme aşaması ışığında MÜDEK (Mühendislik Programları Değerlendirme ve Akreditasyon Derneği) tarafından gözden geçirilmeye karar verdik.

Eğitim Amaçları

Mezunlarımız

ulusal veya uluslararası şirketlerde endüstri mühendisi, araştırmacı veya yönetici olarak çalışmak,Endüstri mühendislerinde veya ilgili bir alanda yüksek lisans veya doktora derecelerini dünya çapında lisansüstü okullarda sürdürmek ve sonunda akademide fakülte pozisyonlarında görev yapmak,Endüstri mühendisleri alanındaki gelişmelere dayalı yeni ürünler geliştirmek ve / veya yeni yüksek teknoloji şirketlerine başlamak.Program Çıktıları... [-]
Türkiye Orman Sokak
Eylül 2020
Ingilizce
4 yıl
Kampüs
İngilizce Devamını oku
Ozyegin University

Endüstriyel Tasarım mesleği, insanların sorunlarını çözmek, yaşam kalitesini yükseltmek ve yenilikçi ürün, hizmet ve sistemlerin tasarımı ve geliştirilmesi ile hayatı dah ... [+]

genel bakış

Endüstriyel Tasarım Mesleği

Endüstriyel Tasarım mesleği, insanların sorunlarını çözmek, yaşam kalitesini yükseltmek ve yenilikçi ürün, hizmet ve sistemlerin tasarımı ve geliştirilmesi ile hayatı daha keyifli hale getirmeyi amaçlamaktadır. Kullanıcıların mevcut deneyimlerini analiz etmek, kırık deneyimleri geliştirmek ve yeni kullanıcı deneyimleri sunmak bu mesleğin özünde yatmaktadır. Her gün kullandığımız çok çeşitli ürün, hizmet ve sistemler bu çabaların sonuçlarıdır. Bunlar arasında bir marka simgesi olan CocaCola şişesi, müzik dinleme pratiğini değiştiren Sony Walkman ve telefonlarla etkileşimlerimizi yeniden tanımlayan Apple iPhone bulunuyor. Bu örnekler, endüstriyel tasarımcıların geniş çalışma alanını da vurgulamaktadır. Türkiye'nin özgün sosyal ve kültürel bağlamı, ülkemizde endüstriyel tasarım uygulamalarını genişletmektedir. Gelişmeye ve ekonomik büyümeye verilen önem ile birlikte, firmalar yenilikçi çözüm önerileri geliştirmek için dikkatlerini endüstriyel tasarıma yöneltmişlerdir. Bu bakımdan, endüstriyel tasarım, yeni yenilik kaynağı ve dolayısıyla rekabet olarak değerlendirilmektedir.... [-]

Türkiye Orman Sokak
Eylül 2020
Ingilizce
4 yıl
Kampüs
İngilizce Devamını oku
Ozyegin University

Lisans Gastronomi ve Mutfak Sanatları Programı, mutfak sanatları ve yemek hizmetleri alanında profesyonel bir kariyer yapmak isteyen öğrenciler için tasarlanmıştır. ... [+]

genel bakış

Lisans Gastronomi ve Mutfak Sanatları Programı, mutfak sanatları ve yemek hizmetleri alanında profesyonel bir kariyer yapmak isteyen öğrenciler için tasarlanmıştır. Bu dört (4) yıllık program, Restoran Yönetimi ile entegre olup, Türkiyenin türlerinden biridir. Program, mutfak sanatları üzerine temel dersler ile sağlam bir temel sağlar, ardından gelişmiş gastronomi teknikleri üzerine zenginleştirilmiş bir dizi kurs takip eder; ve daha sonra öğrencileri restoran yönetimine tanıtıyor. 4 yıllık çalışma süreleri boyunca, öğrenciler mutfak dünyasının sırlarını öğrenecek ve uygulamalı derslerde teorik bilgilerini pratiğe dökerek uygulamalı deneyimler kazanacaklardır.... [-]

Türkiye Orman Sokak
Eylül 2020
Ingilizce
4 yıl
Kampüs
İngilizce Devamını oku
Ozyegin University

Lisansüstü Havacılık Yönetimi Programı, bir dizi büyük ve çekirdek dersler aracılığıyla hem yönetim hem de havacılıkta güçlü bir temel oluşturmak için tasarlanmış zengin ... [+]

genel bakış

Lisansüstü Havacılık Yönetimi Programı, bir dizi büyük ve çekirdek dersler aracılığıyla hem yönetim hem de havacılıkta güçlü bir temel oluşturmak için tasarlanmış zengin müfredatıyla gurur duymaktadır. Programın kapsamlı müfredatı, öğrencileri her iki alanda da gerekli olan derinlemesine bilgi ve ileri becerilerle donatmak için yönetim ve havacılık alanına tanıtıyor. Lisansüstü Havacılık Yönetimi Programı, farklı disiplinlerde çeşitli seçmeli dersler ile zenginleştirilerek öğrencilere ilgi duydukları alanlarda uzmanlaşma fırsatı vermektedir. Gerçekten uluslararası bir vizyonu benimseyen program, seçkin akademik kayıtları olan öğrencilere uluslararası değişim ve staj fırsatları da sunmayı hedeflemektedir.... [-]

Türkiye Orman Sokak
Eylül 2020
Ingilizce
4 yıl
Kampüs
İngilizce Devamını oku
Ozyegin University

Türkiye'de ilk kez Mimarlık ve Tasarım Fakültesi bünyesinde kurulmuş olan İletişim Tasarımı Bölümü, fikirlerin aktarılması amacıyla iletişim tasarımı ilkelerinin, teorile ... [+]

genel bakış

Türkiye'de ilk kez Mimarlık ve Tasarım Fakültesi bünyesinde kurulmuş olan İletişim Tasarımı Bölümü, fikirlerin aktarılması amacıyla iletişim tasarımı ilkelerinin, teorilerinin ve pratiğinin anlaşılmasını amaçlayan dört yıllık bir lisans programı sunmaktadır. En etkili biçimde görüntü, metin ve sesten oluşan bilgiler. Bilgi mimarisi, interaktif arayüz tasarımı, multi-medya uygulamaları, yeni nesil iletişim teknolojileri ve interaktif sergi sistemleri gibi alanları kapsayan bu program, fakültenin diğer bölümleri ile karşılıklı olarak desteklenmektedir. Öğrencilerimiz, iletişim tasarım ilkelerinde güçlü bir arka plan elde etmenin yanı sıra, geniş bir alanı kapsayan disiplinler arası bilgi ile donatılmış olabilir veya modüler programımız aracılığıyla derinlemesine bilgi kazanarak, kişisel odaklı bir alanda uzman olarak mezun olabilirler.... [-]

Türkiye Orman Sokak
Eylül 2020
Ingilizce
4 yıl
Kampüs
İngilizce Devamını oku
Ozyegin University

Özyeğin University İnşaat Mühendisliği Lisans Programı, inşaat mühendisliği uygulamaları için en ileri teknolojileri kullanmak için derinlemesine bilgi ve geniş kapasite ... [+]

genel bakış

Özyeğin University İnşaat Mühendisliği Lisans Programı, inşaat mühendisliği uygulamaları için en ileri teknolojileri kullanmak için derinlemesine bilgi ve geniş kapasite ile yeni nesil mühendisleri yetiştirmeyi hedeflemektedir; hem tasarım hem de uygulama açısından uzmanlık alanlarında geniş becerilerle donatılmış; kişisel, kültürel ve sosyal değerlere adanmış; yoğun heves ve düşünmek, soru sormak ve öğrenmek için güçlü bir arzu göstermek. Mezunlarımız, sürekli değişen iş dünyasında derinlemesine uzmanlaşma gerektiren çeşitli inşaat mühendisliği alanlarında pozisyon edinme ayrıcalığına sahip olacaklar.

Mezunlarımız... [-]
Türkiye Orman Sokak
Eylül 2020
Ingilizce
4 yıl
Kampüs
İngilizce Devamını oku
Ozyegin University

Özyeğin Üniversitesi Mimarlık ve Tasarım Fakültesi tarafından sunulan İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı Programı, mezunlarını çevresel, sosyal ve ekonomik sürdürülebilirliğe ... [+]

genel bakış

Özyeğin Üniversitesi Mimarlık ve Tasarım Fakültesi tarafından sunulan İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı Programı, mezunlarını çevresel, sosyal ve ekonomik sürdürülebilirliğe önem veren, sadece mekânsal tasarım, ürünlerde değil sürdürülebilirlik kavramlarını uygulayan iç mimarlar olarak hazırlamayı hedeflemektedir. Malzemeler, ancak tüm tasarım ve üretim süreçlerinde.

Programın amacı, teorik ve uygulamalı araştırmalar yoluyla ve daha iyi yaşam alanları üretmek için deneysel, eleştirel ve yaratıcı bakış açıları formüle ederek, çevresel, sosyal ve teknolojik bağlamlarda titiz araştırmalar yaparak tasarım bilgisi ve becerilerini ilerletmektir.... [-]

Türkiye Orman Sokak
Eylül 2020
Ingilizce
4 yıl
Kampüs
İngilizce Devamını oku
Ozyegin University

Makine Mühendisliği Lisans Programı, Eylül 2009'da ilk öğrencilerini ağırladı. Müfredatın ilk yapılanması, tüm paydaşların sözlerine uygun olarak, dünyadaki ve Türkiye'de ... [+]

genel bakış

Özyeğin University Makine Mühendisliği Bölümü, 2009 yılında kurulmuştur. 2014 yılında ilk mezunlarımız bulunmaktadır. 2015 yılına kadar enerji, mekatronik ve malzeme alanlarında uzman 9 öğretim üyesi ile araştırma ve eğitim faaliyetleri yürütülmektedir. Bölümün genel burs oranı% 60'tır. 2015 yılına kadar 54 yeni öğrenci makine mühendisliği programına kayıt yaptırabilir.

Görevimiz

Makine Mühendisliği Bölümü'nün misyonları, temel bilim ve teknik bilgi ve yeni teori ve teknolojilerin tasarımı ve geliştirilmesi için gerekli olan modern teknolojileri kullanma yeteneği ile donatılmış, girişimci ve araştırmacı ruhu ile etkili mühendis ve bilim adamları yetiştirmek için toplumun ve sektörün ihtiyaç duyduğu cihaz, sistem ve süreçlerin gerçekleştirilmesi ve toplumun ihtiyaç duyduğu yeni bilgilere ulaşmak için sanayi ve diğer kurumlarla işbirliği içinde temel ve uygulamalı araştırmalar yapmak ve ileri tasarım ve üretimi için gerekli olan teknolojik ürünler ve süreçler.... [-]

Türkiye Orman Sokak
Eylül 2020
4 yıl
Kampüs
İngilizce Devamını oku
Ozyegin University

Özyeğin University Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu tarafından sunulan Lisans Otel Yönetimi Programı, Türkiye'de türünün ilk örneği olarak başlatılan 4 yıllık bir akademik ... [+]

genel bakış

Özyeğin University Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu tarafından sunulan Lisans Otel Yönetimi Programı, Türkiye'de türünün ilk örneği olarak başlatılan 4 yıllık bir akademik program olup, bu alandaki yirmi (20) uluslararası akademik programın başında kamuoyuna duyurulmuştur. 2020 yılına kadar.

Özyeğin University Lisans Otel Yönetimi Programı ve Swissôtel Hotels arasında imzalanan Protokol

Ayrıca, Özyeğin University Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu Lisans Otel Yönetimi Programı da, dünyanın en Özyeğin University biri olan Danışma Kurulu'nun, misafirperverlik ve turizm sektörünün 12 aktif, kıdemli liderini bir araya getirme çabalarını ortaya koydu. İlk toplantısını yaptı ve 16 Temmuz 2009 tarihinde çalışmalarının başlamasını istedi. Bugün Danışmanlık Kurulu, Lisans Otel Yönetimi öğrencilerine Rehber olarak rehberlik eden on sekiz (18) üyesinden gurur duyuyor.... [-]

Türkiye Orman Sokak
Eylül 2020
Ingilizce
4 yıl
Kampüs
İngilizce Devamını oku
Ozyegin University

İngilizce Hazırlık Programını başarıyla tamamlayan öğrenciler, 4 yıllık Lisansüstü Profesyonel Uçuş Programını başlatmaya hak kazanırlar. Özyeğin University Lisansüstü Pr ... [+]

genel bakış

İngilizce Hazırlık Programını başarıyla tamamlayan öğrenciler, 4 yıllık Lisansüstü Profesyonel Uçuş Programını başlatmaya hak kazanırlar. Özyeğin University Lisansüstü Profesyonel Uçuş Programı tarafından akademik derslerin yanı sıra teorik zemin eğitimi de verilecek, aynı zamanda AYJET Anadolu Yıldız Uçuş Eğitim Organizasyonu tarafından Özyeğin ve AYJET arasında imzalanan Akademik İşbirliği Protokolü kapsamında uçuş eğitimi verilecektir. Mezunlarımız ayrıca Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü (SHGM) tarafından verilen Pilot Lisansı (ATPL) için de nitelikli olacaktır.

“Aday öğrenciler, Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü (SHGM) tarafından tanınan yetkili havacılık tıp merkezleri tarafından verilen birinci sınıf bir sağlık sertifikasını (Sınıf-1) sunmalıdır. Taşıyıcının tek pilotlu sertifikalı uçaklarda pilot olarak kumanda görevi görmesini engelleyen hiçbir engel veya sınırlama yoktur. ”... [-]

Türkiye Orman Sokak
Eylül 2020
Ingilizce
4 yıl
Kampüs
İngilizce Devamını oku
Address
Çekmeköy Campus Nişantepe District, Orman Street, 34794 Çekmeköy
34794 Orman Sokak, İstanbul, Türkiye