Ozyegin University

Giriş

Resmi açıklamayı okuyun

Hakkımızda

Bir araştırma üniversitesi olarak, Özyeğin Üniversitesi her zaman yeni ufuklar açar ve öğrencilere gerçek yeterliliklerini keşfetmelerini sağlamak için yeni fırsatlar sunar. Mezunlarının öne çıkması ve diğerlerinden bir adım önde olması arayışıyla Özyeğin, öğrencilerine değer katan yenilikçi bir eğitim modeli sunuyor. Özyeğin Üniversitesi'nin öncelikli misyonu, öğrencilerini iş dünyasında becerikli mezunlar olmaya hazırlamak, birden fazla yabancı dil bilmelerini sağlamak, sosyal aktiviteler yoluyla yeni beceriler kazanmak, kendilerini sürekli geliştirmek, uluslararası stajyerlik mezuniyetinden önce küresel vizyonlarını genişletmektir. ya da değişim programları ve her zaman toplumun hizmetinde.

Vakıf Tarihi

Hüsnü M. Özyeğin Vakfı, 2005 yılının sonbaharında Özyeğin Üniversitesi'ni kurma çalışmalarına başladı. Özyeğin Üniversitesi Vakfı, iş adamları, öğretim üyeleri, üniversite ve lise öğrencileri dahil olmak üzere 500'den fazla konuda yürütülen kapsamlı anketler yaptı. "Türkiye'de ve Dünyada Sektörlerin ve Mesleklerin Geliştirilmesi" çalışması. Bu çalışmaların sonuçlarına göre ARAMA Danışmanlık tasarım sürecine başladı. Üniversitenin temel değerleri ve vizyonu tüm paydaşlarla işbirliği içinde tartışıldı ve belirlendi. Özyeğin Üniversitesi vizyonunu bir dizi atölye çalışması ile şekillendirdi. Bu atölye çalışmalarına işadamları, öğretim üyeleri, üniversite öğrencileri ve yeni mezunlar dahil 300'den fazla katılımcı katıldı.

Toplu olarak şekillendirdiği vizyonu doğrultusunda Özyeğin Üniversitesi, 18 Mayıs 2007 tarihinde resmen modern eğitim sistemi, hayata entegre yenilikçi yapısı, sektörlerle iç içe geçmiş akademik yaklaşımı ve sosyal gelişime katkıda bulunacak benzersiz bir üniversite olarak hizmet vermek üzere kurulmuştur. buna göre uyarlanmış akademik programlar.

Özyeğin Üniversitesi ilk öğrencilerini Eylül 2008'de Altunizade Kampüsü'nde karşıladı ve Eylül 2011'de Çekmeköy Kampüsü'nün kapılarını açtı.

Çekmeköy Kampüsü

Özyeğin Üniversitesi Çekmeköy Kampüsü sessiz, huzurlu ve sakin bir üniversite kampüsüdür. Cambridge Üniversitesi ve Princeton Üniversitesi'nin binalarını da tasarlayan öncü bir mimarlık firması tarafından oluşturulan ÖzÜ Çekmeköy Kampüsü, Türkiye'nin ilk LEED sertifikalı kampüsüdür. 280.000 metrekarelik bir arazide yer alan kampüs, öğrencilerin akademik gelişimlerini ve sosyal, sportif ve kültürel etkinliklere maruz kalmalarını teşvik etmek için gerekli tüm olanakları ve olanakları, sessiz ve konforlu çalışma odaları, modern sınıfları ve laboratuarları aracılığıyla sunar, 15.000 metrekarelik Atletizm Merkezi, 2.600 metrekarelik kütüphane ve sırasıyla 350 ve 372 kişilik kapasiteye sahip iki oditoryum.

Vizyon

Finansal olarak erişilebilir ve girişimci bir araştırma üniversiteyiz. Tüm programlarımızda, ulusal ve uluslararası alanda Türkiye'nin, Doğu Avrupa ve Orta Doğu'nun en iyi on ve dünyanın en iyi 200 şirketinden biri olarak tanınmayı hedefliyoruz. Mezunlarımız, işverenleri için anında bir fark yaratmakla bilinir.

Misyon

Özyeğin Üniversitesi'nin misyonu, toplumun hizmetinde bilgi oluşturmak, paylaşmak ve uygulamaktır. Bizim uygulamalı araştırma gündemimiz yararlı bilgiler yaratıyor. Bilgimizi, öğrencilerimizin hayatlarını değiştiren eğitim programlarımızla paylaşıyoruz. Bu bilginin uygulanması, şirketlere yeni açılan ve toplanan şirketler aracılığıyla ve mevcut şirketler için geliştirilmiş verimlilik ve üretkenlik yoluyla topluma ekonomik faydalar sağlar.

Temel Değerler

Özyeğin Üniversitesi'nin önde gelen değerleri özgürlük, esneklik, çok boyutluluk ve erişilebilirliktir.

  • Üniversite akademik özgürlük ve kurumsal özerkliğin savunucusu olacak.
  • Üniversite, öğrencilere, personele ve işbirliği yaptığı kurumlara kapsamlı esneklik sağlayacaktır. Esnek yapılar, dinamik programlar ve ders seçme özgürlüğü gibi özellikleriyle üniversite, öğrencilerine ve araştırmacılarına, hızla değişen iş hayatına uyum sağlama olanağı sunacak, ayrıca bireylere uygun olarak özelleştirilebilecek eğitim ve araştırma fırsatlarını sunacaktır. farklılıklar.
  • Üniversite, farklı olanaklar ve özellikler sunacak ve farklı kültürleri ve bakış açılarını içeren bir ortam geliştirecek çok boyutlu bir yaklaşım benimseyecektir. Üniversite kültürlerarası değişim için farklı fırsatlar sunarak ve yaratıcılık, öğrenme ve keşif destekleyerek çeşitlilik ortamında gelişecektir. Bu bağlamda, öğrenciler ve profesörler için uluslararası değişim programlarına ve uluslararası akademik işbirliğine büyük önem verilecektir.
  • Etkin bir operasyon ve finansal destek modeli ile üniversite, Türkiye'nin ve bölgenin çeşitli bölgelerinden gelen öğrenciler için finansal olarak erişilebilir olacaktır. Etkin bir burs sistemi sayesinde, üniversite kaynakları sınırlı olan başarılı ve başarılı öğrencilere fırsatlar sunacaktır; buna ek olarak, yenilikçi bir kredi sistemi çerçevesinde, çalışmaları için finansal sorumluluğu üstlenmek isteyen öğrenciler için fırsatlar yaratacaktır.

Ayrımcılık Yapılmaması Bildirimi

Özyeğin Üniversitesi, akademik ve idari personel istihdam eder ve cinsiyet, ırk, renk, ulusal veya etnik köken, inanç, din, yaş, sakatlık, cinsel yönelim veya cinsiyet kimliği dikkate alınmaksızın öğrenciyi kabul eder ve cinsiyet, ırk, renk temelinde ayrımcılık yapmaz, Ulusal ve etnik köken, inanç, din, yaş, engellilik, cinsel yönelim ya da eğitim ve istihdam politikalarının yönetiminde, burs toplantısında veya üniversitede sponsorluk yapılan programların yönetiminde cinsiyet kimliği.

Konumlar

Orman Sokak

Address
Çekmeköy Campus Nişantepe District,
Orman Street, 34794 Çekmeköy

34794 Orman Sokak, İstanbul, Türkiye