Resmi açıklamayı okuyun

47 Yıllık Bilgi ve Tecrübe

İlk öğrencilerini 2014-2015 akademik yılında kabul eden MEF University , girişimciliği, yenilikçi düşünceyi ve yaratıcılığı ön planda tutan, kendine özgü eğitim modeli ile küresel ve yerel katma değer yaratan bir üniversite olmayı hedeflemektedir.

Vizyon ve misyon

Vizyon

Geleceği şekillendirmek için yenilikçi ve girişimci küresel liderleri eğitin.

Misyon

Ulusal ve uluslararası düzeyde rekabet edebilme ve ulusal kimliklerini küresel değerlerle ilişkilendirme yeteneğine sahip ileri görüşlü öğrenciler; Kendini sürekli geliştiren, usta teknoloji, çevreye saygılı davranan, toplumsal ve etik değerlere saygı duyan; Ulusal ve uluslararası arenada çığır açacak yaratıcılık, girişimcilik ve liderlik niteliklerini araştırma yetkinlikleriyle birleştirme ve uygulama becerisine sahip,

Mesleki alanlarına, bilim ve teknolojilerine küresel anlamda önemli katkılar sağlayacak araştırma odaklı, önde gelen bilim adamlarını bir araya getirmek ve desteklemek,

Fakülte, öğrenci ve personelin bu hedefleri gerçekleştirebilmesi için gerekli altyapı ve ilham verici ortamı oluşturmak ve sürdürmek.

112142_pexels-photo-1595391.jpeg

Arkamızda Vakıf

Ulusal ve uluslararası okullarıyla Türkiye'de kaliteli eğitimde lider olan MEF Eğitim Kurumlarının temel amacı, bir üniversite ile eğitim alanındaki kalıcı görevlerini güçlendirmektir.

MEF Eğitim Kurumları, 43 yıllık bilgi birikimi ve tecrübeleriyle eğitimde fark yarattı ve MEF University , bu başarının yüksek öğretim düzeyinde sürdürülmesi amacıyla İbrahim Arıkan Eğitim ve Bilimsel Araştırma Vakfı tarafından kuruldu.

İlk öğrencilerini 2014-2015 akademik yılında kabul eden MEF University , girişimciliği, yenilikçi düşünceyi ve yaratıcılığı ön planda tutan, kendine özgü eğitim modeli ile küresel ve yerel katma değer yaratan bir üniversite olmayı hedeflemektedir.

MEF University , mevcut yüzyılın ihtiyaçlarına cevap verebilecek bir üniversite olmak, diplomalarının dünya çapında tanınmasını sağlamak ve uluslararası akademik ve idari organizasyonu, dinamik ve erişilebilir yönetim anlayışıyla yüksek saygın bir yer tutmak için gerekli tüm hazırlıklarını tamamlamıştır ve fiziksel altyapısını oluştururken yenilikçi ve çevreye duyarlı yaklaşımı.

112185_pexels-photo-1438072.jpeg

Kampüs hayatı

MEF University kampüsü, İstanbul'un finans ve ticaret merkezi olan Maslak'ta bulunmaktadır. Kampüs, İTÜ Maslak Metro İstasyonu'na yürüme mesafesinde elverişli bir konumdadır. Öğrencilerin günlük ihtiyaçlarını karşılayabilecekleri kampüs, zenginleştirilmiş bir öğrenci yaşamı için birçok fırsat sağlar ve kampüsün hemen yanında bulunan kültür ve sanat için erişilebilir bir platform, öğrencilerin inançların ötesine geçen bir yaşam kalitesini deneyimlemelerini sağlayacaktır. Öğrencilerimiz kampüsün yanındaki kompleks sayesinde kültürel ve sanatsal etkinliklere ayak uydurabilecek ve Maslak'ın önemli ve merkezi konumu sayesinde yerel iş hayatını tanıma fırsatı bulacaklar. Modern derslikleri ve sosyal yaşam alanlarıyla MEF University Maslak Kampüsü sizi bekliyor.

Saygısız Öğrenme

Hızla ilerleyen Bilgi teknolojisi, hayatımızın tüm yönlerini birbirimizle nasıl etkileşime girdiğimizden, kitap okuma şeklimizden, yemek sipariş etme şeklimizden, bir iş toplantısı için nasıl bir araya geldiğimizden etkiliyor ve değiştiriyor. Neden öğrenme biçimimiz de değişmemeli?

Çevirmeli Öğrenme Nedir?

Harvard Üniversitesi'nde fizik profesörü olan Eric Mazur, öğrenmeyi iki aşamalı bir süreç olarak tanımlamaktadır. İlk adım bilgi transferidir (bilginin bilginin kaynağından profesör ve farklı kaynaklar aracılığıyla öğrenciye iletilmesi) ve ikincisi ise öğrencinin bilginin içselleştirilmesidir.

Geleneksel eğitim sisteminde, öğretim üyelerine, sınıfta öğrencilere bilgi aktarımı için kolay bir görev verilirken, öğrencilere ödevleri tamamlama ve yalnızca bilgiyi içselleştirme zor bir görev verilir. Flipped Learning modelinde, öğrencilere bilgi aktarımı öğretim üyeleri tarafından hazırlanan ders videoları ve makaleler, Excel sayfaları, pdfs, görseller, görüntüler ve PowerPuan'lar gibi destekleyici materyallerle dersten önce yapılır. Bu, doğrudan öğretimin grup öğrenme alanından bireysel öğrenme alanına doğru hareket ettiği anlamına gelir. Ortaya çıkan grup alanı, profesörün öğrencilere kavramlar uygularken ve konuyla yaratıcı bir şekilde ilgilenmeleri konusunda rehberlik ettiği, dinamik ve etkileşimli bir Çevirmeli Öğrenme ortamına dönüştürülür. Bu, öğrencilerin profesör ve sınıf arkadaşlarıyla işbirliği içinde sınıfta öğrenmenin gerçek özü olan bilgilerini içselleştirmelerini ve geliştirmelerini sağlar.

Çevirmeli Öğrenme Sistemine Neden İhtiyaç Var?

Günümüzde hayatımızın her yerinde olan internet teknolojisinin tanıtılmasından sonra doğan insanlar, dijital dünyayı ve içerdiği şeyleri yakalamak için önceki nesillerden çok daha hızlıdır. Bunun en güzel örneklerinden biri, 25 Eylül 2006'dan itibaren, 3 yaşında bir çocuğun evde bilgisayardan çevrimiçi olması ve annesinin internet hesabından çıkış yapmayı unuttuğu bir araba satın almasının hikayesi. (BBC News ). Y ve Z nesiller, bağımsız fikirli, teknolojiyle iç içe geçmiş, dünyadaki akranlarıyla kolayca iletişim kurarak ve hızla ortaya çıkan ve hızla kaybolan yeni teknolojik araçlara ayak uydurarak büyümüşlerdir. 900 yıllık geleneksel bir üniversite sistemiyle geleceğin yeni nesillerini eğitmenin imkansız hale geldiği kabul edilmelidir. Bu nedenle, MEF University “Çevirmeli Öğrenme” adlı yeni bir öğretim yöntemi uygulamıştır. Tüm yaşamın dijital teknolojinin egemen olduğu dünyada, Flipped Learning, şu anki Jenerasyon Y öğrencilerini ve geleceğin üniversite öğrencilerini Z kuşağı ve sonrasında eğitmeyi hedefleyen küresel bir yöntemdir.

Flipped Learning yöntemi, öğrencilerin ders saatlerinden önce bilgi edinme, hatırlama ve anlama gibi düşük seviyeli bilişsel görevler yürütmesi ve Bloom'un Taksonomisi ile iyi bir uyum içinde olması, uygulama, analiz etme, değerlendirme ve oluşturma - sınıfta profesörleri tarafından kolaylaştırılan akran öğrenme ortamında.

Öğrenme, Çevirmeli Öğrenmede Nasıl Gerçekleşir?

Çevirmeli Öğrenmede öğrenme aşağıdaki şekillerde gerçekleşir:

 • Öğrenciler ders videolarını izler, metinleri okur ve dersten önce uygun bir şekilde materyalleri okurlar, not alır, anlamadıkları veya iyi anlamadıkları konular hakkında sorular hazırlarlar.
 • Öğrenciler sınıftaki konularla ilgili sorularını dersten önce dijital olarak profesöre gönderir.
 • Öğrenciler, birinci sınıf boyunca soruların niteliğine göre gruplandırılır. Öğrenciler grup çalışması ve akran öğrenme yoluyla sorularına cevap aramaya çalışırlar. Profesör grupları izler ve problem çözmeyi kolaylaştırır.
 • Sınıfın ikinci saatinde profesör, öğrenmeyi cevapsız kalan soruları yanıtlamaları için öğrencileri teşvik edecek şekilde kolaylaştırır.
 • Profesör, öğrencilerin kavramları anlamalarını kontrol etmek için sorular sorar veya öğrenciler konunun daha pratik veya uygulamalı yönleriyle ilgili problemler üzerinde takımlar halinde çalışırlar.
 • Bu model, öğrencilerin “profesörleri tarafından beslenen insanlardan” “bilgiyi keşfeden ve edinilen bilgiyi bir adım daha ileri götürenlere” geçişini sağlar.

Çevirmeli Öğrenme Öğrenciler İçin Neden Daha İyi?

 • Öğrenciler ders materyalini kendi hızlarında öğrenir, gözden geçirir ve gözden geçirir.
 • Her öğrencinin farklı bir öğrenme stili vardır. Geleneksel yöntemde, profesör bu tarz stillerin tümüne cevap veremez veya bunlarla ilişki kuramaz. Çevirmeli Öğrenme, öğrencilerin derste videoyu istediği hızda izlemesini, durmasını, geri sarmasını ve gerekirse tekrar oynatmasını sağlar.
 • Dersler etkileşimli, karşılıklı ve uygulamalı bir şekilde yapılandırıldığı için öğrencilerin konuları kavramaları daha kolaydır.
 • Öğrenciler, ekip çalışması yoluyla kendi öğrenmelerinden gerçekten sorumlu oldukları için sınıfta pasif kalmazlar; Tüm öğrenciler doğal olarak etkinliklere katılırlar.
 • Öğrenciler işbirliği ve tartışma yoluyla yeni bilgiler üretiyorlar.
 • Tıbbi nedenlerden veya gerekli spor ve öğrenci klübünün etkinliklerinden dolayı dersi kaçıran öğrenciler geride bırakılmaz.
 • Öğrenciler eğitmenleri ile en az 2 saat / hafta çalışma saatlerine sahipler, bir saat çevrimiçi olacaklar. Öğretim üyesi ile iletişim sürdürülür.
 • Ders materyalleri platformda her zaman mevcuttur. Öğrenciler önceki içerikleri tekrar ziyaret edebilir ve gerektiğinde gözden geçirebilirler.
 • Öğrenci ve öğretim üyesi arasında daha fazla etkileşim ve kişisel temas vardır.
 • Öğrenciler kendi öğrenmeleri için daha fazla sorumluluğa sahiptir; Bütün öğrenciler sınıfta aktif.
 • Tüm öğrenciler bire bir kişiselleştirilmiş eğitim alırlar.
 • Hatırlama ve anlama gibi düşük seviyeli bilişsel görevler ders saatlerinden önce gerçekleştirilir ve öğrenciler ders saatlerinde profesörlerinin kolaylaştırdıkları akran öğrenimiyle daha üst düzey bilişsel görevlere yoğunlaşır - uygulama, analiz etme, değerlendirme ve oluşturma .

Çevirmeli Öğrenme Neden Bu Kadar Başarılı?

 • Öğrenci katılımını arttırır.
 • Öğrencilerin daha öğrenci merkezli olmalarını sağlar.
 • Eleştirel düşünmeyi teşvik eder.
 • Takım tabanlı becerileri ve işbirliğini geliştirir.
 • Daha kişiselleştirilmiş öğrenci rehberliği sunar.
 • Sınıf tartışmasını daha etkili kılar.
 • Öğrencileri kendini yansıtmaya teşvik eder.
 • Bir eğitmen ve akran geri bildirimi sağlar.
 • Öğrencileri kendi öğrenmeleri için sorumlu tutar.
 • Nesil Y ve Z öğrencileriyle ilgili güncel teknolojiler yoluyla öğrenmeyi teşvik eder.

Program dili:
 • Ingilizce

Bu okulun aynı zamanda sundukları:

BA

MEF University

Ders seçimindeki ve ders çeşitliliğindeki esneklik sayesinde öğrencilerimiz ders programlarını yalnızca İktisat dışındaki alanlarda ders alarak zenginleştirmekle kalmayac ... [+]

ekonomi bilimi

İktisat Bölümüne Hoşgeldiniz

2014-15 akademik yılında ilk öğrencilerini kabul eden bölümümüz, ülkemizde hem araştırma hem de öğretimde ilk sırada yer almayı hedefliyor.

Fakültelerimiz, her biri uluslararası kuruluşlardan dereceleri olan dinamik ve nitelikli bilim insanlarından oluşmaktadır. En son yöntem ve teknolojiyi kullanarak, öğrencilerimizi gerekli altyapı ve nitelikleri sağlayarak ulusal ve uluslararası alanda lider olmaya hazırlamayı hedefliyoruz.

Ders seçimindeki ve ders çeşitliliğindeki esneklik sayesinde öğrencilerimiz ders programlarını yalnızca İktisat dışındaki alanlarda ders alarak zenginleştirmekle kalmayacak, aynı zamanda 4 yıllık 240 ECTS Lisans eğitimini 3 yılda tamamlayabilecekler. . Buna ek olarak, bölümümüz MEF'den lisans derecesi ve global bir ortaktan Ekonomi veya Finans alanında yüksek lisans derecesi elde eden önde gelen üniversitelerle birlikte 3 2 derece program sunmaktadır.... [-]

Türkiye Maslak
Bilgi iste
Ingilizce
Tam zamanlı
4 yıl
Kampüs
İngilizce Devamını oku
MEF University

MEF University İşletme programının amacı, Türkiye'de ve sonrasında 21. yüzyılda sürdürülebilir ekonomik büyüme sağlamak için gereken nitelik ve yetkinliklere sahip yöneti ... [+]

İş idaresi

MEF University İşletme programının amacı, Türkiye'de ve sonrasında 21. yüzyılda sürdürülebilir ekonomik büyüme sağlamak için gereken nitelik ve yetkinliklere sahip yönetici ve girişimcileri mezun etmektir.

İş çalışmaları üç boyutlu bir alan olarak düşünülebilir: işlevsel alan, sektör ve kurumsal yaş.

İşin temel fonksiyonel alanları finans, pazarlama, operasyonlar (üretim ve dağıtım) ve yönetimdir. Bir işletme mezunu, tüm fonksiyonel alanların temel ilkelerinin farkında olmalı ve fonksiyonel alanlardan en az birinde uzmanlık kazanmalıdır.İmalat, telekomünikasyon, finansal hizmetler, turizm, sağlık, perakende, lojistik, enerji ve inşaat sektörleri Türkiye ekonomisinde en öne çıkan sektörler olarak kabul edilebilir. Bir işletme mezunu, tüm bu sektörlerdeki fırsatların ve tehditlerin farkında olmalı ve ilgilendiği sektörde uzmanlık kazanmalıdır.Bir şirketin ömrü kabaca dört aşamaya ayrılabilir: kuruluş, hızlı büyüme, sürdürülebilir vade ve / veya birleşme / devralma, düşüş veya kapanma. Her aşamadaki sorunlar ve engeller farklıdır. Bir işletme mezunu dört aşamanın her birinin temel özelliklerini bilmeli ve en az bir aşamanın pratik uygulamasında uzmanlık kazanmalıdır.... [-]
Türkiye Maslak
Bilgi iste
Ingilizce
Tam zamanlı
4 yıl
Kampüs
İngilizce Devamını oku
MEF University

Öğrenciler, psikolojinin hem teorik hem de uygulamalı yönlerine odaklanarak, güçlü bir araştırma metodolojisi, bilimsel eleştirel düşünme ve uygulanabilir çalışma beceril ... [+]

Psikoloji

Psikoloji Bölümü, Türkiye'deki en iyi psikoloji bölümlerinden biri olma hedefi ile psikolojik bilimlerde mükemmel, uluslararası standartlarda eğitim ve öğretim sağlamayı amaçlamaktadır. Öğrenciler, psikolojinin hem teorik hem de uygulamalı yönlerine odaklanarak, güçlü bir araştırma metodolojisi, bilimsel eleştirel düşünme ve uygulanabilir çalışma becerilerini geliştirmeye önem vererek disiplinin geniş bir alanını inceleyeceklerdir. Bu öğrenme yetenekli, aktif, uluslararası araştırmacılar fakültemiz tarafından kolaylaştırılacaktır.

Psikoloji Bölümü, psikolojik olayları, deneysel ve veri analitik tekniklerini göstermek için kullandığımız eğitime çevrilmiş sınıf yaklaşımını tamamen benimsemektedir. Öğrenciler düzenli olarak kendi deney ve projelerini tasarlayacak ve yürüteceklerdir. Ayrıca, öğrencilerin fakülte araştırma projelerine aktif olarak katkıda bulunarak becerilerini geliştirmeleri teşvik edilecektir: psikolojik bilimin aktif psikolojik bilimcilerden en iyi öğrenildiğine ve ilgilenen öğrencilerimizin gönüllü asistanlar olarak bizimle birlikte çalışabileceğine inanıyoruz. Araştırma tesisleri.... [-]

Türkiye Maslak
Bilgi iste
Ingilizce
Tam zamanlı
4 yıl
Kampüs
İngilizce Devamını oku

BSc

MEF University

MEF University Bilgisayar Mühendisliği Programı, bilgisayar mühendisliği derslerinin sağlam bir çekirdeğini matematik, doğa bilimleri ve mühendislik dersleriyle birleştir ... [+]

Bilgisayar Mühendisliği

MEF University Bilgisayar Mühendisliği Programı, bilgisayar mühendisliği derslerinin sağlam bir çekirdeğini matematik, doğa bilimleri ve mühendislik dersleriyle birleştirecek şekilde tasarlanmıştır. Bilgisayar mühendisliği çekirdeği, hem donanım hem de yazılım kurslarını vurgulamak için tasarlanmıştır. Dijital sistem tasarımı, mikroişlemciler ve bilgisayar mimarisi gibi zorunlu dersler, öğrencilere bilgisayar sistemleri hakkında uygulamalı deneyimler sağlamak için laboratuvarlarla birleştirilmiştir. Program, öğrencilere bilgisayar programlama, nesne yönelimli programlama, veri yapıları ve algoritmaları, veritabanı yönetim sistemleri, programlama dilleri ve yazılım mühendisliği gibi kapsamlı bir yazılım dersleri listesi sunmayı amaçlamaktadır. Bu kurslar, öğrencilere yazılım sistemlerinin analizi, tasarımı, geliştirilmesi ve test edilmesi konularında uygulamalı deneyim kazandırmak için yazılım laboratuarlarıyla da birleştirilir.... [-]

Türkiye Maslak
Bilgi iste
Ingilizce
Tam zamanlı
8 dönem
Kampüs
İngilizce Devamını oku
MEF University

MEF University Elektrik-Elektronik Mühendisliği MEF University Lisans Derecesi'nin amacı, mezunlarını, küresel pazardaki elektrik ve elektronik mühendisleri arasında, en ... [+]

Elektrik ve Elektronik Mühendisliği

Elektrik-Elektronik Mühendisliği Programı Lisans of amacı MEF University en küresel pazar yeri, en çok aranan lisansüstü öğrenciler veya gelişen girişimciler elektrik ve elektronik mühendisleri aranan arasında olma mezunlar yetiştirmektir. Bu, temel bilimlerde güçlü bir temele sahip olarak hazırlanarak ve ürünlerin gösterilmesine yol açan süreçlerin planlanması, tasarlanması ve uygulanması da dahil olmak üzere yeni mühendislik problemlerinin tanımlanması ve çözülmesi için geniş bir elektrik ve elektronik mühendisliği disiplini bilgisi ile hesaplanmasıyla sağlanacaktır. Mezunlar seçilen bir alanda uzmanlaşacak veya pratik deneyim, mükemmel iletişim becerileri ve keskin bir iş anlayışı ile disiplinlerarası alanlara uzanan daha geniş bir konu yelpazesini kapsayacak.... [-]

Türkiye Maslak
Bilgi iste
Ingilizce
Tam zamanlı
8 dönem
Kampüs
İngilizce Devamını oku
MEF University

B.Sc.’nin amacı MEF University Endüstri Mühendisliği programında, temel üretim mühendisliği bilgi ve becerilerine sahip, özellikle de üretim ve operasyon planlama ve tasa ... [+]

Endüstri Mühendisliği

MEF University Endüstri Mühendisliği Lisans Program Endüstri Mühendisliğindeki en son konuları kapsayacak şekilde tasarlanmıştır. Öğrencilerimizin teknik olarak üstün bilgi ve deneyime sahip olmaları amaçlanmaktadır. Program, sadece üretim ve hizmet sektörlerinin talebi için değil, aynı zamanda yeni iş kurma ve geliştirme konusunda da küresel anlamda rekabetçi mezunlar üretmeyi hedeflediğinden, öğrenciler ilgili sektörler hakkında iyi bilgi sahibi olacak ve yeni iş kurma; Bu amaçla, program sadece karar verme, girişimcilik ve sınai uygulamalar alanında değil, aynı zamanda işletme alanında da zorunlu ve seçmeli dersler içermektedir. Programımızda, hizmet sektörüyle ilgili yeni konulara, üretim sektörüyle ilgili klasik konulardan çok daha fazla önem verilmektedir. Bu kapsamda öğrencilere, ikinci seçimlik lisans seviyesinden başlayarak çeşitli seçmeli derslerle Üretim ve Hizmet Yönetimi, Finans, Tedarik Zinciri Yönetimi ve Karar Destek Sistemleri alanlarında derinlemesine bilgi verilmektedir. Genel olarak artan popülerlik eğilimine paralel olarak, seçmeli dersler Yalın Üretim ve Servis Sistemleri, Finansta Optimizasyon Modelleri, Tedarik Zinciri Modellemesi ve Veri Madenciliği gibi alanlarda sunulmaktadır.... [-]

Türkiye Maslak
Bilgi iste
Ingilizce
Tam zamanlı
4 yıl
Kampüs
İngilizce Devamını oku
MEF University

MEF University İnşaat Mühendisliği Programında Lisans Derecesi amacı, inşaat mühendisliği ve / veya ilgili alanlarda mesleki kariyer hedeflerini başarıyla takip etmek içi ... [+]

İnşaat mühendisliği

MEF University İnşaat Mühendisliği Programı, inşaat mühendisliği yapılarını analiz etmek ve tasarlamak için gereken matematik, fen bilimleri ve mühendislik becerilerindeki güçlü temellere vurgu yaparak temel lisans eğitimi vermek üzere tasarlanmıştır. Öğrencilere ilham vermek ve başarılı inşaat mühendisliği kariyerleri ve yaşam boyu öğrenmeye hazırlıklı olmaları amaçlanmaktadır. Program inşaat mühendisliği ilkeleri ve tasarım teknikleri ve ayrıca beşeri ve sosyal bilimler ve yönetim temellerini vurgulamak için geliştirilmiştir. Program, öğrencilerin yapısal mühendislik, jeoteknik mühendisliği veya inşaat yönetimi gibi konsantrasyon alanlarına odaklanmak için seçmeli dersler almalarını sağlar. Program kişisel ve mesleki etik, işletme ve yönetim liderliği önemini vurgulamaktadır. İkinci sınıf ve gençlik yıllarında yapılan yaz stajı veya staj, öğrencilere inşaat mühendisliği uygulamalarını tanıma şansı verecektir.... [-]

Türkiye Maslak
Bilgi iste
Ingilizce
Tam zamanlı
4 yıl
Kampüs
İngilizce Devamını oku
MEF University

Makine Mühendisliği Lisans MEF University program matematik, fen bilimleri, mühendislik bilimleri ve mühendislik tasarımlarını sentezler ve ısıl bilimler, mikro / nano-me ... [+]

Makine Mühendisliği

Makine Mühendisliği Lisans MEF University program matematik, fen bilimleri, mühendislik bilimleri ve mühendislik tasarımlarını sentezler ve ısıl bilimler, mikro / nano-mekanik tasarım ve imalat, robotik ve otomasyon, yenilenebilir enerji sistemleri gibi çeşitli genel alanlarda seçmeli dersler sunar. Beşeri bilimler ve sosyal bilimler ve yönetim dersleri, öğrencileri sorumlu ve düşünceli liderler olarak çeşitli rollere hazırlar.

Öğrenciler , çeşitli dersler aracılığıyla ikinci sınıf yıllarında tasarım pratiğine başlarlar ve onu son sınıfta takım odaklı bir kapsül tasarım projesinde sonuçlanan programlarına dahil ederler. Öğrencilerin teoriyi pratiğe entegre etmelerini ve çalışma ortamını tanıtmalarını sağlamak için yaz uygulamalarına büyük önem verilir ve ilgili sektördeki ev sahibi firmalarla yakın işbirliği içinde hazırlanır.... [-]

Türkiye Maslak
Bilgi iste
Ingilizce
Tam zamanlı
8 dönem
Kampüs
İngilizce Devamını oku
MEF University

Programımız, mimarların çevre üzerindeki etkilerinin sorumluluğunu vurgulamaktadır. Mezunlarımız çevreye karşı etik açıdan sorumlu bir yaklaşıma dayanan yeni bir tasarım ... [+]

Mimari

Mimarlık, daha iyi bir yer yapmak için çevremizi dönüştürmek için kullandığımız güçlü bir araçtır. Mimarlar kadar değil, aynı zamanda bu dünya vatandaşları olarak, sadece hayallerimizi, yaratıcılığımızı, bireyler ve toplumlar olarak bireyler ve toplumlar olarak saygımızı yansıtan eserler, binalar ve şehirler tasarlamayı hedefliyoruz. . Programımız, mimarların çevre üzerindeki etkilerinin sorumluluğunu vurgulamaktadır. Mezunlarımız çevreye karşı etik açıdan sorumlu bir yaklaşıma dayanan yeni bir tasarım anlayışına katkıda bulunacak ve böylece daha iyi bir dünya yaratılmasında aktif olarak yer alacaktır. Mezunlarımızın yalnızca Türkiye'de değil, tüm dünyada daha çevreye duyarlı tasarım yolları geliştirmenin önderliğini yaptığı bir gelecek öngörüyoruz.... [-]

Türkiye Maslak
Bilgi iste
Ingilizce
Tam zamanlı
8 dönem
Kampüs
İngilizce Devamını oku

Lisans

MEF University

Öğrencilerimize dünyadaki siyaset, güvenlik, diplomasi alanlarında meydana gelen gelişmeleri analiz etme becerisi kazandıracak zengin bilgi ve ileri beceriler kazandırmak ... [+]

Siyasi bilimler ve Uluslararası İlişkiler

Öğrencilerimize dünyadaki siyaset, güvenlik, diplomasi alanlarında meydana gelen gelişmeleri analiz etme becerisi kazandıracak zengin bilgi ve ileri beceriler kazandırmak amacıyla çağdaş ve kapsamlı bir Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler müfredatı sunuyoruz. , hukuk ve ekonomi.

Eğitiminin birinci ve ikinci yılında, öğrencilerimize Siyaset Bilimi, Sosyoloji, Medeniyetler Tarihi, Siyasal Düşünceler Tarihi, Hukukun Temel Kavramları, Uluslararası Siyaset Ekonomisi gibi Sosyal Bilimlerin temellerini oluşturacak giriş kursları verilecek. ve Araştırma Yöntemleri. Ayrıca, öğrencilerimizin bilgisayar kullanma ve teknolojik ürün geliştirme becerisini artıracak dersler de verilecek.... [-]

Türkiye Maslak
Bilgi iste
Ingilizce
Tam zamanlı
4 yıl
Kampüs
İngilizce Devamını oku
Address
Ayazağa Cad. No.4
34396 Maslak, İstanbul, Türkiye