Resmi açıklamayı okuyun

Güçlü akademik yapısı, araştırma olanakları, uluslararası başarıları, canlı sosyal ortamı ve mezuniyet sonrası geniş bir yelpazedeki iş olanakları ile Koç Üniversitesi, Türkiye'de ve yurtdışında en iyi öğrencilerin dikkatini çekiyor. Koç Üniversitesi'nin mükemmellik konusundaki taahhüdü ve kaynaklara uygun programları, ABD, İngiltere ve AB'deki en iyi üniversitelerden prestijli uluslararası akademisyenleri de çekmektedir.

2018-19 yıllarında Koç Üniversitesi, Türkiye'de 1. Sırada , Times Higher Education BRICS sıralamasında 13. sırada ve dünya genelinde en genç 50 üniversite arasındadır .

Önemli

 • Düşük öğrenci fakültesi oranı (11'e 1)
 • Tüm programlar İngilizce olarak öğretilir (Hemşirelik ve Hukuk hariç)
 • Fakülte, Ivy League ABD üniversitelerinden ve birinci sınıf Avrupa kurumlarından derece derecesine sahiptir.
 • Son teknoloji ekipman ve kaynaklarla 194 araştırma laboratuvarı
 • 22 Araştırma Merkezi, 5 Araştırma ve Eğitim Forumu
 • Öğrenci değişimi ve araştırma işbirliği için dünya çapında 200'den fazla uluslararası üst düzey ortak
 • Türkiye’deki en iyi üç üniversite arasında fakülte başına yayınlar ve atıflar
 • 164, 50 milyon USD değerinde harici olarak devam eden araştırma projelerini finanse etti
 • Türkiye'deki 16 aktif projenin 14'üne ev sahipliği yapan, ERC hibesi için ihalelerde Türkiye'nin en başarılı yükseköğretim kurumu
 • Türkiye Bilimler Akademisi'nin 90 üyesinden 16'sı Koç Üniversitesi'nden
 • Yüksek kalibreli uluslararası öğrenciler için burslar mevcuttur
 • Koç Üniversitesi, ulusal ve uluslararası olarak akreditasyonları ve üyelikleriyle tanınır. İşletme Enstitüsü, Türkiye'deki tek EQUIS ve AMBA onaylı işletme okuludur.

Üst Düzey Fakülte ile Araştırma Olanakları

Koç Üniversitesi Yüksek Lisans Programları, üstün akademisyenleri gerekli araştırma deneyimiyle birleştiren güçlü bir araştırma bileşenine sahiptir. Benzer şekilde lisans öğrencileri de araştırma projelerinde öğretim üyeleriyle birlikte çalışırlar. Bu araştırma faaliyetleri araştırma için yaratıcılığını ve keskinliğini arttırır.

Bilimsel ve uygulamalı araştırma yapmak, çeşitli alanlarda politika önermek ve akademik bilgileri sosyal, ekonomik ve yasal alanlarda yaymak Koç Üniversitesi'nin araştırma merkezleri, kurumun araştırmaya olan vurgusunun benzersiz bir boyutudur.

Uluslararası öğrenciler için burslar

Koç Üniversitesi, yeni nesil araştırmacıları doktora için tam burslu olarak desteklemektedir. Hem yurt içi hem de yurt dışı kabul edilen tüm adaylar için yüksek lisans programları için programlar ve kısmi veya tam burslar.

Uluslararası lisans başvuruları için giderek artan sayıda ülkeye özgü ve liyakat temelli burslar vardır.

Mezun Başarı Öyküleri

Koç Üniversitesi mezunları çeşitli ulusal ve uluslararası işletmelerde profesyonel olarak başarılıdırlar veya Harvard, Yale, Princeton, Georgia Tech, Stanford, MIT, Imperial College ve diğerleri gibi dünyanın en üst düzey üniversitelerinde doktora sonrası pozisyon ve dereceleri takip etmektedirler.

dh
Koç Üniversitesi'nin güçlü akademik teklifleri, düzenli sosyal aktiviteler, öğrenci kulüpleri, spor takımları ve gönüllü kuruluşlar da dahil olmak üzere canlı bir sosyal çevre ve dinamik kampüs hayatı ile desteklenmektedir.

Üniversitedeki kampüs hayatı, sosyal ve kültürel aktiviteler bolluğu ile canlı bir ortam sunar. Sınıflar ve laboratuvarlar en son teknolojik altyapı ve destek sistemleri ile donatılmıştır. Ek olarak, Koç Üniversitesi ailesinin tüm üyeleri için mükemmel atletizm ve dinlenme tesisleri mevcuttur.

Araştırma Olanakları

KOC UNIVERSITY araştırma misyonu evrensel bilgi birikimine katkıda bulunmak ve entelektüel, teknolojik, ekonomik ve sosyal gelişmeleri küresel ölçekte etkilemektir. Öğretim üyeleri kendi alanlarına hem bireysel hem de stratejik olarak tasarlanmış disiplinler arası takımlarda katkıda bulunur. Bilimsel ve uygulamalı araştırma yapmak, çeşitli alanlarda politika önermek ve akademik bilgileri sosyal, ekonomik ve yasal alanlarda yaymak KOC UNIVERSITY araştırma merkezleri, kurumun araştırmaya olan vurgusunun benzersiz bir boyutudur.

Lisans öğrencileri fakülte üyeleri ile birlikte araştırma projelerinde çalışırlar. Bu araştırma faaliyetleri araştırma için yaratıcılığını ve keskinliğini arttırır. Benzer şekilde, KOC UNIVERSITY Lisansüstü Programları, üstün akademisyenleri gerekli araştırma deneyimiyle birleştiren güçlü bir araştırma bileşenine sahiptir.

Gittikçe küreselleşen pazarın ve uluslararasılaşmanın doğal değerinin bilincinde olan Koç Üniversitesi, 21. yüzyılda önemli bir uluslararası varlığın temelini oluşturuyor. Bu nedenle, üniversite, farklı düşüncelerin, kültürlerin, değerlerin ve kişilikleri yalnızca birlikte yaşamaya değil aynı zamanda bireyin ve kollektifin genişlemesine de katkıda bulunan farklı bir kampüsü değerlendiriyor ve aktif olarak takip ediyor. Koç Üniversitesi, farklı düşüncelerin, kültürlerin, değerlerin ve kişilikleri yalnızca birlikte yaşamaya değil aynı zamanda bireyin ve kollektifin genişlemesine de karşılıklı olarak katkıda bulunan farklı bir kampüse değer verir ve aktif olarak devam eder.

Uluslararası öğrenci kabulleri

Uluslararası Lisans veya Yüksek Lisans Öğrencileri olarak başvuru yapmak isteyen öğrenciler, Türkiye dışındaki bir ülkenin vatandaşlığını elinde bulundurmalıdır (vatansız vatandaşlar ve mülteciler de başvurabilir). Başvuru sahipleri, Türkiye'de ya da bir Türk lisesininkine eşdeğer bir okulda orta öğretimi başarıyla tamamlamış olmalı veya şu anda orta öğretimin son yılında olmalıdırlar. Tüm detaylar için https://international.ku.edu.tr/ adresini ziyaret edin. er

 • Tüm programlar İngilizce olarak öğretilir (Hemşirelik programı ve bazı hukuk dersleri hariç)
 • Lisansüstü öğrencilerin% 25'i intalt = "uluslar arası, ovalt'i temsil eden =" er 50 ülkede
 • Tam vize ve göçmenlik desteği offalt = "Intalt tarafından oluşturulmuş =" uluslararası Topluluk Ofisi (ICO) ile sosyal ve dil entegrasyon etkinlikleri
 • Araştırma, öğretim ve itiraz = "yetenek geliştirme programları ve aktiviteleri erteliyor =" uzman destek ekipleri tarafından düzenlendi.

Summalt = "er için bizi ziyaret etmek ister misiniz?

Undalt = "dünyanın her yerinden lisans ve yüksek lisans öğrencileri =" dünya kampüsümüzde vakit geçiriyor evalt = "ery summalt =" araştırma, özel akademik kurslar veya projeler alarak. Eğer bir undalt = "lisansüstü öğrencisiyseniz ve expalt =" olarak özetlemek için akademik ve araştırma mükemmeliyetimizden faydalanmak istiyorsanız = "ücretsiz konaklama ile er, Undalt =" erduate Summalt = "er Araştırma Programına bakınız .tr.

Whalt = "kampüsümüz mü?

Sarıyalt tepelerinde bulunan "ertesi, İstanbul, Koç Univalt =" ersity, Karadeniz sahillerinden yirmi dakikadır, büyüleyici köyler ve doğal manzaralarla çevrilidir ve şehir centaltine bağlı = "uygun taşıma seçenekleriyle dolu Koç Univalt = "ersity'de dört othalt =" er kampüs yeri var: Batı Kampüsü, Nişantaşı Kampüsü, RCAC Beyoğlu ve İstinye Kampüsü. Koç Univalt'a Hoşgeldiniz = "ersity! qw

Program dili:
 • Ingilizce

Bu okulun aynı zamanda sundukları:


Koc University - Istanbul Turkey

Bilgisayar Mühendisliği, bilgisayar sistemlerinin incelenmesi, tasarımı ve analizidir. Disiplin, genel donanım ve yazılım kavramlarını kapsar. Ana çalışma alanları arasın ... [+]

Bilgisayar Mühendisliği bilgisayar sistemlerinin çalışması, tasarımı ve analizi. Disiplin, donanım ve yazılımın genel kavramlarını kapsar.

Ana çalışma alanları arasında yazılım mühendisliği, bilgisayar ağları, dağıtık ve paralel bilgi işlem, bilgisayar grafikleri, çoklu ortam sistemleri, gömülü sistemler, kriptografi, güvenlik, gizlilik, veritabanı yönetimi ve bilgi alma, yapay zeka ve bilgi tabanlı sistemler ve biyoinformatik bulunmaktadır.

Programın Amaçları:Mezunlar olmalıTeknik ve profesyonel problem çözme, takım çalışması, iletişim ve liderlik becerilerinde mükemmellik için tanınan ve mühendislik, araştırma ve geliştirme, iş ve yönetim pozisyonlarında ulusal ve uluslararası şirketlerde kariyerlerde üstünlük,Bilgisayar bilimleri, mühendislik ve ilgili disiplinler arası alanlardaki bilginin sınırlarını tanımlamaya yardımcı olacak bağımsız araştırmalar yapabilmek ve gelecekteki ulusal veya uluslararası akademik liderler olmak için dünya çapında en üst sıralardaki üniversitelerde lisansüstü eğitim görmek,Yeni teknolojiler ve / veya ürünler geliştirebilen ve bilgisayar bilimleri, mühendislik ve ilgili alanlarda yeni ulusal veya uluslararası şirketler kurabilen, global bir vizyona sahip olan yenilikçi ve girişimciler.Program Öğrenme ÇıktılarıKoç Mühendislik mezunlarıİleri matematik ve fen bilimlerini öğrenir ve bu bilgileri mühendislik problemlerinin modellenmesi ve çözümüne doğru uygulayabilme becerisini kazanır.Karmaşık mühendislik problemlerini tanımlama, formüle etme ve çözme becerisi kazanma,Gerçekçi kısıtlar ve koşullar altında, ekonomik, çevresel, sürdürülebilirlik, üretkenlik, etik, sosyal, politik, sağlık ve güvenlik konularını ele alarak, istenen ihtiyaçları karşılayacak bir bileşen, süreç, sistem veya ürün tasarlama becerisi kazanır.Mühendislik uygulamaları ve uygulamaları için gerekli teknikleri ve modern mühendislik ve bilgi teknolojisi araçlarını seçme ve kullanma becerisi kazanma,Mühendislik uygulamaları için deney tasarlama, deney yapma, veri toplama, verileri analiz etme ve yorumlama becerisi kazanma,Disiplin içi ve çok disiplinli takımlarda çalışabilme yeteneği kazanır,Türkçe ve İngilizce olarak sözlü, yazılı ve görsel olarak etkili... [-]
Türkiye Istanbul
Eylül 2020
Ingilizce
Tam zamanlı
4 yıl
Kampüs
İngilizce Devamını oku
Koc University - Istanbul Turkey

Uluslararası İlişkiler departmanının vizyonu, mezunlarını, gelişmiş problem çözme kabiliyeti, kavramsal ve analitik beceriler, derinlemesine ülke ve küresel bilgi ve reka ... [+]

Uluslararası İlişkiler departmanının vizyonu, mezunlarını, gelişmiş problem çözme kabiliyeti, kavramsal ve analitik beceriler, derinlemesine ülke ve küresel bilgi ve rekabetçi bir şekilde ilerlemelerini sağlayacak iyi gelişmiş yazma ve dil becerileri gibi eşsiz bir özellik kombinasyonu ile donatmaktır. ulusal ve uluslararası ortamlarda akademik, iş, politika ve STK ortamlarında kariyer ve liderlik rolleri.

Program Öğrenme ÇıktılarıKişisel ve profesyonel ortamlarda yönetsel, ekonomik ve politik sorunlara yönelik çözümleri tanıma, eleştirel bir şekilde analiz etme ve geliştirme.Tartışmaları sözlü, yazılı ve görsel biçimde etkili bir şekilde formüle edip iletir.Farklı, çok disiplinli takımlarda gelişmek ve sorumlu takım üyeleri olarak inisiyatif almakSürdürülebilirliğe vurgu yaparak küresel, sosyal açıdan kapsayıcı ve etik bir bakış açısına sahip olun.Yerel ve uluslararası siyasi sorunlara yaratıcı ve etkili çözümler oluşturmak ve uygulamak için temel kavram ve teorileri öğrenir.Politik argümanların geçerliliğini değerlendirmek için verileri analiz etmek için uygun araştırma yöntemlerini ve araçlarını kullanınProgram Zorunlu Ders HavuzlarıFPS ... [-]
Türkiye Istanbul
Eylül 2020
Ingilizce
Tam zamanlı
4 yıl
Kampüs
İngilizce Devamını oku
Koc University - Istanbul Turkey

İş İdaresi programının amacı: (i) entelektüel merak uyandırmak, (ii) analitik tekniklerin kullanımında yeterlilik geliştirmek, (iii) yönetim sorumluluklarının uygulanması ... [+]

İş İdaresi programının amacı: (i) entelektüel merak uyandırmak, (ii) analitik tekniklerin kullanımında yeterlilik geliştirmek, (iii) yönetim sorumluluklarının uygulanmasında teori ve pratiği entegre etmek ve (iv) öğrencilerin Bir örgütün etik ve sosyal sorumluluklarını tanımak ve takdir etmek.

Öğrencinin liberal sanatlardaki geniş temelini inşa ederek ve iş faaliyetlerinin temel işlevsel alanlarını araştırarak çok yönlü bir eğitim sağlanmıştır.

Program Öğrenme ÇıktılarıKişisel ve profesyonel ortamlarda yönetsel, ekonomik ve politik sorunlara yönelik çözümleri tanıma, eleştirel bir şekilde analiz etme ve geliştirme.Tartış... [-]
Türkiye Istanbul
Eylül 2020
Ingilizce
Tam zamanlı
4 yıl
Kampüs
İngilizce Devamını oku
Koc University - Istanbul Turkey

Psikoloji Bölümü, ulusal ve uluslararası akademik standartları karşılayan, hatta aşan ve ulusal ve insani gelişmeyle ilgili konuları ele alan bir kalitede teorik ve uygul ... [+]

Psikoloji Bölümü , ulusal ve uluslararası akademik standartları karşılayan, hatta aşan ve ulusal ve insani gelişmeyle ilgili konuları ele alan bir kalitede teorik ve uygulamalı araştırma, burs ve öğretim üretmeyi amaçlamaktadır.

Bakanlık, bu tür araştırma projelerine öğrencilerin aktif katılımını, araştırma yürütme konusunda ilk elden deneyim kazanmalarına ve insani gelişmeyle ilgili konulara aşina olmalarına yardımcı olmayı amaçlamaktadır.

Bölüm, öğrencilerin psikolojinin hemen her alanında bilgi edinmelerini ve psikolojiye farklı yaklaşımların farkında olmalarını bekler. Fakültenin ilgi alanları arasında bilişsel, sosyal, kültürler arası, örgütsel, gelişimsel psikoloji ve dil psikolojisi gibi çok çeşitli alanlar bulunmaktadır. Öğrencilerimiz, fakültemiz tarafından yürütülen ulusal ve uluslararası araştırma projelerine aktif olarak katılma şansına sahip olurlar.... [-]

Türkiye Istanbul
Eylül 2020
Ingilizce
Tam zamanlı
4 yıl
Kampüs
İngilizce Devamını oku
Koc University - Istanbul Turkey

Ekonomi Lisans Programı, mezunlarını gelecekteki deneyimleri sırasında karşılaşabilecekleri yeni sorunlara ve durumlara özgün çözümler üretmek için ekonomik analizin teme ... [+]

İktisat Lisans Programı , mezunlarını gelecekteki deneyimleri sırasında karşılaşabilecekleri yeni sorunlara ve durumlara özgün çözümler üretmek için temel ekonomik analiz araçları ve kavramları ile donatmayı amaçlamaktadır.

Öğrencilerimizin, aktif öğrenme sürecinin bir parçası olarak çeşitli durumları analiz etmelerine imkan verecek eşsiz bir bakış açısı geliştirmeleri öngörülmektedir. Program aynı zamanda, öğrencileri küresel ekonomide hakim olan yüksek rekabet ortamında aktif karar alıcılar olarak işlev görmeye ve onlara ana uzmanlık alanları ile doğrudan ilgili olmayan alanlarda faaliyet gösterme yeteneği kazandırmayı amaçlıyor.... [-]

Türkiye Istanbul
Eylül 2020
Ingilizce
Tam zamanlı
4 yıl
Kampüs
İngilizce Devamını oku
Koc University - Istanbul Turkey

Koç Üniversitesi Endüstri Mühendisliği programı, mühendislik ekonomisi, stokastik süreçler, optimizasyon, bilgi sistemleri, modelleme ve simülasyon, tasarım, planlama ve ... [+]

Koç Üniversitesi Endüstri Mühendisliği programı, mühendislik ekonomisi, stokastik süreçler, optimizasyon, bilgi sistemleri, modelleme ve simülasyon, tasarım, planlama ve sistem kontrolü gibi temel endüstri mühendisliği dersleri vermektedir. Buna ek olarak, öğrenciler tedarik zinciri yönetimi, e-ticaret, finans mühendisliği ve tesis planlaması gibi kariyer hedeflerine uymaları için bir dizi konuda çeşitli kurslar seçebilirler.

Programın Amaçları:Mezunlar olmalıTeknik ve profesyonel problem çözme, takım çalışması, iletişim ve liderlik becerilerinde mükemmellik için tanınan ve mühendislik, araştırma ve geliştirme, iş ve yönetim pozisyonlarında ulusal ve uluslararası şirketlerde kariyerlerde üstünlük,Endüstri mühendisliği ve işletme yönetimi ya da ilgili alanlarda bilginin sınırlarını tanımlamaya yardımcı olmak için bağımsız araştırmalar yapabilmek ve gelecekteki ulusal ve uluslararası akademik liderler olmak için dünya çapında en üst sıradaki üniversitelerde lisansüstü eğitim görmek,Yeni teknolojiler ve / veya ürünler geliştirebilen ve üretim, hizmet, finans veya ilgili sektörlerde yeni ulusal veya uluslararası şirketleri bulabilen, global bir vizyona sahip olan yenilikçi ve girişimciler.Program Öğrenme ÇıktılarıKoç Mühendislik mezunlarıİleri matematik ve fen bilimlerini öğrenir ve bu bilgileri mühendislik problemlerinin modellenmesi ve çözümüne doğru uygulayabilme becerisini kazanır.Karmaşık mühendislik problemlerini tanımlama, formüle etme ve çözme becerisi kazanma,Gerçekçi kısıtlar ve koşullar altında, ekonomik, çevresel, sürdürülebilirlik, üretkenlik, etik, sosyal, politik, sağlık ve güvenlik konularını ele alarak, istenen ihtiyaçları karşılayacak bir bileşen, süreç, sistem veya ürün tasarlama becerisi kazanır.Mühendislik uygulamaları ve uygulamaları için gerekli teknikleri ve modern mühendislik ve bilgi teknolojisi araçlarını seçme ve kullanma becerisi kazanma,Mühendislik uygulamaları için deney tasarlama, deney yapma, veri toplama, verileri analiz etme ve yorumlama becerisi kazanma,Disiplin içi ve çok disiplinli takımlarda çalışabilme yeteneği kazanır,Türkçe ve İngilizce olarak sözlü, yazılı ve görsel olarak... [-]
Türkiye Istanbul
Eylül 2020
Ingilizce
Tam zamanlı
4 yıl
Kampüs
İngilizce Devamını oku
Koc University - Istanbul Turkey

Küresel değişim çağında, ENCL programı, toplumlar ve köprüler disiplinleri arasındaki kültürel bağlantıları genişleten bir edebiyat araştırmasını desteklemektedir. ... [+]

İngiliz Dili ve Karşılaştırmalı Edebiyat Bölümüne hoş geldiniz. Küresel değişim çağında, ENCL programı, toplumlar ve köprüler disiplinleri arasındaki kültürel bağlantıları genişleten bir edebiyat araştırmasını desteklemektedir.

Bölüm dersleri, Türk edebiyatında, Osmanlı, Avrupa, Anglo-Amerikan ve Post-kolonyal edebiyat ve kültür çalışmalarında seçkin bir akademisyenler fakültesi ile yoğun olarak çalıştıkları dünya edebiyatı, eleştirel teori ve disiplinlerarası çalışmalarda sınıfları içermektedir . Aynı zamanda, büyük öğrenciler, diğer KU bölümlerindeki zengin derslerden yararlanmayı veya yurtdışında öğrenim görmeyi teşvik eder.... [-]

Türkiye Istanbul
Eylül 2020
Ingilizce
Tam zamanlı
4 yıl
Kampüs
İngilizce Devamını oku
Koc University - Istanbul Turkey

Bilim fakültesi için, Kimya programındaki lisans öğrencileri, Kimya dersinde sekiz zorunlu ve iki seçmeli dersi tamamlamak zorundadırlar. Ayrıca, kimya fakültesinden biri ... [+]

Kimya Bölümü, günümüzün gittikçe artan teknik dünyası için laboratuarda çeşitli alanlarda iş ve ileri çalışma için geniş, titiz ve esnek bir eğitim sağlayan bir lisans programı sunmaktadır. Koç Üniversitesi'nde bir liberal sanat eğitiminin misyonuna paralel olarak, Kimya lisans programı öğrencilerin özel ilgi alanlarına ve kariyer hedeflerine uyum sağlama yeteneğine sahiptir.

Bilim fakültesi için , Kimya programındaki lisans öğrencileri, Kimya dersinde sekiz zorunlu ve iki seçmeli dersi tamamlamak zorundadırlar. Ayrıca, kimya fakültesinden birinin denetiminde bağımsız bir çalışma projesinin iki dönemini de kapsamaktadır. kurslar ve diğer seçmeli dersler.... [-]

Türkiye Istanbul
Eylül 2020
Ingilizce
Tam zamanlı
4 yıl
Kampüs
İngilizce Devamını oku
Koc University - Istanbul Turkey

Koç Üniversitesi Moleküler Biyoloji ve Genetik Programı, biyolojik bilimlerde geniş, derin ve titiz bir eğitim sunmayı başarmıştır. ... [+]

21. yüzyılın başında, yeni teknolojiler heyecan verici yeni keşifler yapmamıza ve moleküllerin, hücrelerin, dokuların ve organizmaların nasıl işlediğine dair ayrıntılı bilgi edinmemize izin veriyor. Ayrıca, bu ilerlemeler, insan hastalıklarını teşhis ve tedavi etme şeklimizi değiştirmektedir.

Bu gelişmeler ışığında bugünün öğrencilerini biyoloji hakkında moleküler düzeyde eğitmek çok önemlidir. Koç Üniversitesi Moleküler Biyoloji ve Genetik Programı , biyolojik bilimlerde geniş, derin ve titiz bir eğitim sunmayı başarıyor.

Moleküler Biyoloji ve Genetik programındaki öğrenciler, biyolojinin farklı dallarında temel bilgi sağlayan sınıfları alacaklardır. Bu dersler biyokimya, moleküler biyoloji, genetik, hücre biyolojisi ve gelişimsel biyolojiyi içerir.... [-]

Türkiye Istanbul
Eylül 2020
Ingilizce
Tam zamanlı
4 yıl
Kampüs
İngilizce Devamını oku