Antalya Bilim University

Giriş

Resmi açıklamayı okuyun

Neden ABU?

Geleceğinizi ve yeni bir yaşamı şekillendirmenin ilk adımı olarak ABU'yu seçmenin birçok nedeni var:

 • Dersler, dünyanın en iyi üniversitelerinden doktora derecesine sahip, yüksek nitelikli öğretim üyeleri tarafından verilmektedir.
 • ABU gerçekten uluslararası bir deneyim sunuyor. Üniversiteye 75 farklı ülkeden öğrenci kaydolurken, fakülte üyeleri 19 farklı ülkeyi temsil etmektedir.
 • ABU kampüsü dünyanın her yerinden gençlere ev sahipliği yapmaktadır; ABU çeşitli, çok kültürlü bir üniversitedir.
 • ABU kampüsü, tüm öğrencilere eğitimleri boyunca mevcut olan çok çeşitli sosyal ve akademik fırsatlar sunmaktadır.
 • Çok çeşitli burslar aracılığıyla ABU herkese eşit eğitim olanakları sunmaktadır.
 • Öğrenciler ABÜ'den dünya vatandaşı olarak net bir uluslararası vizyonla mezun olurlar.

Harika hedeflere sahip bir üniversite

ABU, disiplinlerarası yüksek lisans ve doktora derecesi sunan bir araştırma üniversitesidir. çok çeşitli konularda programlar.

Akademik kadromuz, doktora derecelerini yurtdışındaki önde gelen üniversitelerden alan ve olağanüstü akademik araştırmalar yapan öğretim üyelerini içerir. Böylece, ABU öğrencilere kaliteli bir eğitim sunabilmekte ve dünyadaki iş fırsatlarını kolayca bulmalarını sağlamaktadır.

ABU yaşam boyu bir eğitim programı benimsemiştir. Akdeniz Bölgesi'ndeki lider yenilik ve eğitim merkezi olan ABU, Sürekli Eğitim Merkezimiz aracılığıyla bölgedeki bireylerin ve iş dünyasının eğitim ihtiyaçlarına cevap veriyor.

Gelecek Sizin Elinizde

ABU, harika bir geleceğe kapı açan, fırsatlar dünyasını sunuyor.

 • Güzel bir doğal ortamda becerilerdeki güncel bilgileri öğrenin
 • Dünyanın her yerinden gelen öğrenciler ve öğretim görevlileri ile yan yana öğrenin
 • Lider uluslararası şirketlerin CEO'su olmak için gereken becerilere sahip olun
 • Diğer dil ve kültürlere aşina olmak
 • Çığır açan yenilikler yaratmak için algı ve becerileri kazanın
 • Uluslararası pazarlara girmenize yardımcı olacak geniş bir küresel ağa sahip olun

ABU'da Yüksek Standartlar

Yüksek Nitelikli Öğretim Üyeleri

ABU'daki öğretim üyeleri MIT, Cornell, Duke, Purdue, Maryland Üniversitesi, Wisconsin Üniversitesi, Toronto Üniversitesi, USC, Birmingham Üniversitesi, Florida Atlantic Üniversitesi, Florida Eyalet Üniversitesi gibi dünyanın önde gelen üniversitelerinden doktora dereceleri aldı. Arizona Üniversitesi, Johannes Gutenberg Üniversitesi ve Michigan Üniversitesi. *

* ABÜ web sitesinde öğretim üyelerinin tam bir listesi bulunmaktadır.

ABU, öğrencilere geniş bir yelpazede destek sağlar

Çift Anadal Derecesi

İlgili yönetim kurulunun onayı ile Antalya Bilim University , genel not ortalaması 2.8 ve üzeri olan ve bölümlerinin ilk% 20'sinde yer alan öğrenciler aynı anda iki farklı lisans programına katılabilir ve her iki programdan diploma alarak mezun olabilirler. Çift anadal öğrenciler zorunlu derslerin tümünü ikinci ana programda almalıdır. Öğrenciler üçüncü, dördüncü veya beşinci yarıyıllarda iki ana programa kayıt yaptırabilirler.

Yandal Derecesi

Antalya Bilim University 2.60 not ortalaması olan öğrenciler, ilgili üniversitenin yönetim kurulu tarafından belirlenen asgari dersi ve kredi kriterlerini yerine getirirlerse küçük bir programa kaydolabilirler. Tüm kredili dersleri başarıyla tamamlayan öğrenciler, ana dallarının üçüncü, dördüncü, beşinci veya altıncı dönemlerinin başında küçük bir derece için başvurabilirler.

Uluslararası Öğrenci Ofisi

Antalya Bilim University geldiğinizde, üniversitemizin uluslararası öğrencilerinin her türlü endişesine cevap verebilecekleri bir "Uluslararası Öğrenci Ofisi" olduğu için kendi başınıza olmayacaksınız.

Büromuz, Antalya’da yeni olan sosyal ve kültürel etkinlikler sunmaktadır. Uluslararası bir öğrenci olarak, uluslararası öğrenci büromuz tarafından düzenlenen etkinlikler boyunca farklı kültürleri keşfetme, yeni deneyimler keşfetme ve yeni arkadaşlar edinme fırsatınız olacak.

Üniversitemiz, Antalya Bilim University ve Antalya'daki hayata geçişi mümkün olduğunca sorunsuz kılmayı hedeflemektedir.

Konumlar

Antalya

Address
Çıplaklı, Çıplaklı Mh. Akdeniz Blv. Pk:07190 Döşemealtı/antalya, 07190 Döşemealtı/Antalya,
Antalya, Antalya, Türkiye