UPSAT

Giriş

Resmi açıklamayı okuyun

Özel bir sağlık bilimleri fakültesi olan UPSAT 2001 yılında kurulmuştur. Tunus'ta paramedikal üniversite eğitiminde öncüdür.

UPSAT , Yüksek Eğitim ve Bilimsel Araştırma Bakanlığı ve Sağlık Bakanlığı tarafından tanınan ilk özel paramedikal yüksek öğrenim kurumudur.

Elit Fakülte, UPSAT , akademik eğitiminin mükemmelliği ve mezunlarının yeterlilik seviyesinin yüksek UPSAT tanınır.

Tanınmasıyla verdiği kalite eğitimi, mezunlarının Tunus'ta ve yurtdışında istihdam edilebilirliğini garanti eder.Naassom Azevedo / Unsplash


UPSAT , ilk pan-Afrika özel üniversiteler ağı olan "Honoris" i birleştirerek, UPSAT , mükemmellik yolunda ilerlemesini sağlayacak bir araç olan uluslararası bir ölçeğe sahiptir.

Honoris ağının katkısı, öğretim araç ve tekniklerinin modernizasyonu, eğitim içeriğinin çeşitlendirilmesi ve yeni girişimcilik, dijital ve iletişim becerilerinin entegrasyonunda yansıtılmaktadır.

Bütün bunlar uluslararası standartlara uymak ve mezunlarımızı ulusal ve uluslararası işgücü piyasasının şartlarına hazırlamak için.

UPSAT , seçili ve azaltılmış öğrenci grupları, hastane uygulamalarını ve pratik çalışmaları derslerle birleştiren zengin bir öğretim, üst düzey bir fakülte, Afrika'da benzersiz bir Tıbbi Simülasyon Merkezi ile misyonunu gerçekleştiriyor.

Merkez, yüksek kalitede mankenler ve yüksek nitelikli eğitmenlerden oluşan bir ekibe sahip.

UPSAT , bu merkez aracılığıyla, bu öğrencilere eğitimlerini usule ilişkin düzeyde ve know-how ve know-how planında pekiştirme fırsatı sunuyor.

UPSAT , Tunus'un üç ana kıyı kentinin merkezinde bulunan üç üniversite kurumunda eğitim vermektedir: Tunus, Sousse ve Sfax.

Üç fakülte, denetleme bakanlıkları tarafından akredite edilmiş ve hepsi bilim ve paramedikal teknikler alanında uzmanlaşmıştır.

Akdeniz tarafından yıkanan bu şehirlerin her biri, tarihiyle ve geçmişiyle eriyen bir medeniyetler ve kültürlerin ve dinlerin bir araya gelmesini, sinagogların, katedrallerin ve camilerin bir arada bulunduğu genç, hoşgörülü ve açık bir Tunus'ta temsil ediyor.

misyon

Kaliteye bağlı olarak, UPSAT sürekli olarak en iyi standartları, güçlü becerilere sahip sağlık profesyonellerini eğitmeye ve uygulamadaki değişiklikleri ve mesleklerinin gelişimini kolayca entegre etmeye çalışmaktadır.

vizyon

UPSAT , değişimlere uyum sağlayan ve sektörün gereksinimlerini karşılayan, uluslararasıla açık, Afrika amiral gemisi akredite bir paramedikal yüksek öğrenim olmayı ve kalmayı hedeflemektedir.

Bizim değerleri

UPSAT avantajı

1. Eşitlikle onaylanan ve kabul edilen diplomalar

UPSAT Yüksek Öğretim ve Bilimsel Araştırma Bakanlığı tarafından ve Sağlık Bakanlığı tarafından tanınan, bu Eylül 2010. LMD beri sistemini benimsemiş UPSAT Bakalorya ve arasında seçer öğrencilerine Verdiği diplomalar denk olarak kabul edilir .
2. Uluslararası açılış
UPSAT , ilk pan-Afrika özel üniversiteler ağı olan " Honoris " i birleştirerek , UPSAT , mükemmellik yolunda ilerlemesini sağlayacak bir araç olan uluslararası bir ölçeğe sahiptir .
3. Becerilerle eğitim
Amacımız genç mezunların işgücüne hızlı bir şekilde girmelerini ve sağlık hizmetleri devresini kolayca bütünleştirmelerini sağlamaktır.
4. Nitelikli ve özenli yönetim ekibi
Yüksek öğrenim ve sağlık konusunda kanıtlanmış sicili bulunan akademisyenler ve uzmanlar. Görevleri , kariyeri boyunca öğrenciye hoş geldiniz , tavsiye ve destek vermektir.
5. Yetkili eğitim kurumu
Kurumlarımız , sigortalı uzmanlık başkanları da dahil olmak üzere, çoğu üniversite-üniversite profesörünün öğretim elemanlarını kullanmaktadır . Mevsimsel sağlık görevlileri , sosyo-profesyonel çevre için mezun hazırlamak için kendi tecrübelerini ve pratik bilgilerini bir araya getirmektedir.
6. Modern ve uyarlanmış alanlar
UPSAT , öğrencilerine teknolojik araçlar ve ortak ve işbirliğine dayalı istihbarat teşvik eden uzmanlaşmış laboratuarlarla donatılmış modern bir altyapı sunar.
7. Afrika'da benzersiz bir tıbbi simülasyon merkezi
Honoris ağının Tıbbi Simülasyon Merkezi , gerçek durumlara izin veren teknolojilerle donatılmıştır .
8. Staj sırasında yakın gözetim
Öğrencilerimiz Üniversite Hastane Merkezleri'ndeki profesyonel bir durumdan ve kurumlarımızla ilgili kliniklerden sözleşmeler yoluyla yararlanmaktadırlar.
9. Ödüllendirme deneyimi
Zengin bir intra ve ekstra muros etkinlik programı resmi programları tamamlamaktadır. Bu program ziyaretleri, çalıştayları, eğitim günlerini , bilgilendirme oturumlarını, seminerleri ve çalışma gezilerini içerir.
10.% 95'i geçen başarı oranları
Yıllık mezuniyet ve mezuniyet oranları kayıtların% 95'ini aşıyor.
Başlangıç hazır Fotoğraflar / Pexels

kurumlar

UPSAT Tunus

 • 2005 yılında Tunus'ta kuruldu, politik, idari ve ekonomik sermaye,
 • Tıbbi Simülasyon Merkezi yakınlarındaki Şehir Merkezinde,
 • Yakındaki en büyük üniversite hastaneleri ve klinikleriyle anlaşmaya varıldı,
 • Uzmanlık ile donatılmış laboratuvarları vardır,
 • Pedagojik koordinatörlere, Hastane-Üniversite alanındaki armatürlere ve nitelikli bir paramedikal fakülteye başvurmak,
 • Kuruluşundan bu yana 1158'den fazla mezun var.
 • Dereceler:
  • Lisanslama: Anestezi Resusitasyonu, Fizyoterapi, Optik ve Gözlük, Ortoptik, Hemşirelik ve Görüntüleme ve Radyoterapi.
  • Yüksek Lisans: Yaş, Engellilik ve Fiziksel Aktiviteler İleri.
Öğretim personeli UPSAT Tunus
59
Üniversite profesörleri
30
Hastane-Üniversite Asistanları
13
Yüksek öğretim profesörleri ve öğretim görevlileri
11
Asistanlar ve Asistan Ustalar
20
Doktorlar ve eczacılar
45
Sağlık Profesyonelleri

UPSAT Sousse

2002 yılında, üniversite Sousse şehrinde, şehir merkezinde yer alan tesislerinde, üniversite hastaneleri ve sözleşmelerle bağlı olduğu kliniklerden uzakta olmayan tesislerde kurulan UPSAT , paramedikal eğitim konusunda uzmanlaşmış özel bir yüksek öğrenim kurumudur. 2002 yılında , Sağlık Bakanlığı ve Yükseköğretim Bakanlığı olmak üzere iki bakanlık tarafından ilk tanınan kuruluş oldu. O zamandan beri, birkaç mezun Tunus'ta veya yurtdışında iş piyasasına girdi .
Amacımız genç mezunların işgücüne hızlı bir şekilde girmelerini ve sağlık hizmetlerine kolayca entegre olmalarını sağlamaktır.

UPSAT , öğrencilerine kaliteli bir eğitimin gerekliliklerine uyarlanmış modern bir altyapı sunar: geniş, havadar ve klimalı sınıflar, pratik faaliyetlerin ihtiyaçlarını karşılamak için zengin ve yeterli donanıma sahip özel laboratuarlar ve ihtisas süreli yayınlarda referans çalışmaları. Ayrıca öğretmenler tarafından kendilerine verilen kişisel çalışmaları araştırmak ve hazırlamak için onlara bir internet ortamı sunar .

UPSAT Sousse öğretim UPSAT
37
Üniversite profesörleri
24
Hastane-Üniversite Asistanları
6
Yüksek öğretim profesörleri ve öğretim görevlileri
6
Asistanlar ve Asistan Ustalar
13
Doktorlar ve eczacılar
32
Sağlık Profesyonelleri

UPSAT Sfax

Güney Tunus'un başkenti Sfax'ta 2007 yılında kurulan sağlık bilimleri fakültesi sfax, şehrin iki üniversite hastanesi olan chu hedi chaker ve chu habib bourguiba'nın yakınında bulunmaktadır. Fakülte aşağıdakilerle ortaklık anlaşması imzalamıştır:

 • Bazı özel klinikler
 • Tunus'un tıbbi simülasyon merkezi
 • Bölge Mahres Hastanesi
 • Sfax'ın mediko spor merkezi
 • Sfax motor engellerinin merkezi
 • Sfax'ın temel bakım merkezi
UPSAT Sfax öğretim UPSAT
34
Üniversite profesörleri
24
Hastane-Üniversite Asistanları
2
Yüksek öğretim profesörleri ve öğretim görevlileri
3
Asistanlar ve Asistan Ustalar
6
Doktorlar ve eczacılar
28
Sağlık Profesyonelleri

Konumlar

Tunus

Address
38, rue de Cologne,
Lafayette

1002 Tunus, Tunus, Tunus