Resmi açıklamayı okuyun

Ruzomberok'taki Katolik Üniversitesi

Slovakya, Ruzomberok'taki Katolik Üniversitesi, dört fakülteden (Devlet Edebiyat Fakültesi, Eğitim Fakültesi, İlahiyat Fakültesi ve Sağlık Fakültesi) oluşan bir devlet üniversitesidir. Üniversite, modern bir kampüste bireysel bir yaklaşıma dayalı yüksek kaliteli eğitim vermektedir. Edebiyat Fakültesi kurulduğundan bu yana üniversitenin bir parçası. Beşeri bilimler, tarihi, sosyal ve davranış bilimleri alanında çekici çalışma programları sunmaktadır.

Esnek ve kaliteli eğitim

Hem üniversite hem de Edebiyat Fakültesi, eğitim ve araştırma kalitesini sürekli olarak arttırmaya çalışır. Bu çabanın başarısı, öğrencilerin görüşleri ve bağımsız bir Slovak sıralama ve derecelendirme kuruluşu ARRA'nın değerlendirilmesiyle tekrar tekrar doğrulandı. Slovakya'daki tüm üniversite fakültelerinin ARRA ajansı tarafından yayınlanan son değerlendirmesine göre, Ruzomberok'taki Katolik Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Ruzomberok'taki en iyi ikinci ve tüm sanat ve mektup fakültelerinden en düşük orana sahip işsiz mezunlar. Öğrencilere çok çeşitli çalışma programları sunulur ve güncel konulardaki çeşitli dersler arasından seçim yapabilir. Dahası, öğrenciler yurtdışındaki birçok ortak üniversitemizin bazılarındaki değiş tokuşlara katılabilirler.

Kişisel Gelişim

Üniversite öğrencilerinin kişisel gelişimlerini destekliyor. Eğitimin yanı sıra, faydalı beceriler öğrenme, ilginç insanlarla tanışma ve öğrenci medyası (öğrenci dergisi, radyo ve TV istasyonu), üniversite tiyatro topluluğu, halk dansları şirketi veya spor etkinlikleri gibi ders dışı etkinliklerde bulunma fırsatları sunar.

Bireysel yaklaşım ve aile benzeri atmosfer

Edebiyat Fakültesi'nde öğrenciler birbirlerini ve profesörlerini tanırlar. Örneğin, birinci sınıf öğrencileri, departman partileri, Noel partileri, okul gezileri vb. İçin gayri resmi bir hoşgeldin günü ile tanışmalarına yardımcı olan düzenli etkinlikler vardır. Eğitim genellikle daha küçük gruplar halinde gerçekleştirilir; Bu nedenle, öğrenciler daha hızlı ilerleme sağlayabiliyorlar.

Güncel üniversite kampüsü

Üniversite kampüsü Slovakya'daki en modern kampüslerden biridir. Yeni bir üniversite kütüphanesi tarafından yönetiliyor, ancak iyi donanımlı sınıflar ve modern yatakhaneler de var. Tüm önemli tesisler ana üniversite binasına yakın konumdadır. Bu nedenle, öğrenciler bütün günü (derslere katılmak, kütüphanede okumak, kafelerden birinde kahve içmek veya üniversite kantinde yemek yemek gibi) üniversite kampüsünde geçirebilirler.

Çekici bölge

Edebiyat Fakültesi, Slovakya'nın kuzeyinde, Ruzomberok'ta yer almaktadır. Bölge, rahatlama ve eğlence için birçok fırsat sunduğu için, eğlenceli dinlence aktiviteleri için geniş bir imkan yelpazesi sunmaktadır. Turist odaklı ziyaretçiler, haftasonu yürüyüşçüleri ve deneyimli dağcılar için uygun olan doğal dağlık çevreden etkilenecek. Çevrede, Nizke Tatry, Velka Fatra ve aynı zamanda insanların çeşitli zorluklar yaşayabilmeleri için gidebilecekleri Chocske Vrchy dağları da var. Ruzomberok farklı spor aktiviteleri için çeşitli fırsatlar sunar. Kayak ve Bisiklet Aile Parkı Malino Brdo kış sporları meraklıları, turistler ve yokuş aşağı dağ bisikleti ile ilgilenenler için mükemmel hizmetler sunmaktadır. Tüm yıl boyunca faaliyet gösteren Besenova ve Lucky gibi cazip termal havuzlar, Ruzomberok'a sadece birkaç kilometre uzaklıktadır.

Uluslararası öğrencilere destek

Fakültede, ikamet izni, vb. Gibi pratik konularında yardımcı olan, çoğunlukla Ukrayna, Polonya veya Çek Cumhuriyeti'nden gelen uluslararası öğrencilere sahibiz. Uluslararası öğrencilere Slovak dilini öğrenmek için kurslar verilmektedir. Slav dilleri çok fazla ortak nokta olduğundan, bu öğrenciler genellikle eğitim sürecini çok hızlı bir şekilde yönlendirebilirler. Ayrıca, öğrenciler İngilizce ya da Almanca öğrenmeyi seçtiyse, bu durumda sınıflarının çoğu İngilizce ya da Almancadır.

Uygun yaşam giderleri

AB ülkelerinden veya Ukrayna, Belarus, Sırbistan, vb. Ülkelerden gelen öğrenciler, çalışmaları için öğrenim ücretini ödememektedir. Öğrenci yurtlarındaki konaklama ücretleri, odadaki yatak (öğrenci sayısı) sayısına göre aylık 70 ila 140 EUR arasında değişmektedir. Bu nedenle, Ruzomberok'taki bir öğrencinin toplam yaşam gideri ayda 350 Euro civarında olabilir. Ayrıca, en iyi öğrenciler cömert burslar almaktadır ve bu turistik bölgede yarı zamanlı öğrenci işleri için birçok fırsat bulunmaktadır.

Program dili:
  • Ingilizce
  • Slovak

Bu okulun aynı zamanda sundukları:

BA

The Catholic University In Ružomberok

İngiliz Dili ve Amerikan Etütleri Lisans Programı 3 yıl sürmektedir ve öğrencilerin İngilizcelerini geliştirmelerini ve İngiliz ve Amerikan tarihi, edebiyatı ve kültürler ... [+]

İngiliz Dili ve Amerikan Etütleri Lisans Programı 3 yıl sürmektedir ve öğrencilerin İngilizcelerini geliştirmelerini ve İngiliz ve Amerikan tarihi, edebiyatı ve kültürlerini tanımalarını sağlar. Mezunlar MA çalışmalarına devam edebilir veya İngilizce ve İngilizce konuşulan ülkeler hakkında bilgi gerektiren ilginç pozisyonlar bulabilirler.

Ne okuyacağım?

Program, öğrencilere İngilizce dili, kültürü ve İngilizce konuşulan ülkelerin toplumu hakkında bilgi sağlar. Bu dersler, İngilizce dilbilimi ve edebiyat çalışmaları alanındaki en son bilimsel araştırmalarla kendilerini sürekli tanıyabilecek mezunlar hazırlamak amacıyla uygun bir derinlikte çeviri teorileri ile birlikte çeşitli dil ve edebiyat disiplinlerini kapsamaktadır. Bunu başarmak için, program aynı zamanda edebiyat, kültür, modern sosyal medya vb. Üzerine yoğunlaşan seçmeli dersler içermektedir.... [-]

Slovakya Ružomberok
Bilgi iste
Ingilizce,Slovak
Tam zamanlı
3 yıl
Kampüs
İngilizce Devamını oku
The Catholic University In Ružomberok

İngiliz Dili ve Edebiyatı ve Alman Dili ve Edebiyatı Öğretiminde lisans programı 3 yıl sürmektedir ve öğrencilerin İngilizce ve Almanca dillerini geliştirmelerine, İngili ... [+]

İngiliz Dili ve Edebiyatı ve Alman Dili ve Edebiyatı Öğretiminde lisans programı 3 yıl sürmektedir ve öğrencilerin İngilizce ve Almanca dillerini geliştirmelerine, İngiliz, Amerikan ve Alman kültürünü tanımalarına ve öğretmenlik mesleğine hazırlık yapmalarına olanak sağlar. . Nitelikli öğretmen olmakla ilgilenen mezunlar yüksek lisans çalışmalarına devam etmeli veya edindikleri bilgi ve becerileri İngilizce ve Almanca olarak kullanabilecekleri ilginç pozisyonlar bulabilirler.

Ne okuyacağım?

Öğrenciler İngilizce ve Almanca dillerini geliştirir, Hollanda dilinin temellerini öğrenir ve İngilizce konuşulan ülkelerin ve Almanca konuşulan ülkelerin kültürlerini ve topluluklarını tanır. Dersler, çeviri derinlikleri ile birlikte derinlemesine bir dizi dil ve edebi disiplini kapsar. Program ayrıca, örneğin edebiyat, kültür, modern sosyal medya, vb. Konularına odaklanan çok çeşitli seçmeli dersler içermektedir. Seçilen iki konu alanın (İngiliz Dili ve Edebiyatı ve Alman Dili ve Edebiyatı) çalışmasına ek olarak, program daha geniş eğitim bağlamlarına genel bir bakış sunmayı amaçlamaktadır. Öğrenciler okul pedagojisi ve psikolojisinin temellerini edinir ve kurumsal eğitimin örgütsel koşullarını anlar.... [-]

Slovakya Ružomberok
Bilgi iste
Ingilizce,Slovak,Almanca
Tam zamanlı
3 yıl
Kampüs
İngilizce Devamını oku
The Catholic University In Ružomberok

İngiliz ve Amerikan Çalışmaları ve Felsefesi alanında lisans programı 3 yıl sürmektedir ve öğrencilerin İngilizce dillerini geliştirmelerine, İngiliz ve Amerikan tarihler ... [+]

İngiliz ve Amerikan Çalışmaları ve Felsefesi alanında lisans programı 3 yıl sürmektedir ve öğrencilerin İngilizce dillerini geliştirmelerine, İngiliz ve Amerikan tarihlerini, edebiyatlarını ve kültürlerini tanımalarına, felsefi terminolojiyi öğrenmelerine, en önemli felsefe okullarını keşfetmelerine ve sorunları ve eleştirel düşünme ve analiz becerilerini geliştirmek. Mezunlar MA çalışmalarına devam edebilir veya İngilizce dili ve eleştirel ve analitik yaklaşım gerektiren ilginç pozisyonlar bulabilirler.

Ne okuyacağım?

Çift ana çalışma programları, öğrencilerin iki ana dalın kombinasyonunu çalışmalarına izin verir (50: 50 oranında). İngiliz ve Amerikan Çalışmaları ve Felsefesi programı, seçilen çalışma alanlarından teorik ve pratik bilgi ve becerilerin kazanılmasını hedeflemektedir. Ayrıca, toplumsal zorluklara ve sorunlara işgücü piyasasına hazırlıklı olmak üzere esnek ve yaratıcı bir şekilde cevap verme yeteneğini de desteklemektedir.... [-]

Slovakya Ružomberok
Bilgi iste
Ingilizce,Slovak
Tam zamanlı
3 yıl
Kampüs
İngilizce Devamını oku
The Catholic University In Ružomberok

İngiliz ve Amerikan Etütleri ve Tarihi Lisans Programı 3 yıl sürmektedir ve öğrencilerin İngilizce dillerini geliştirmelerine, İngiliz ve Amerikan tarihlerini, edebiyatla ... [+]

İngiliz ve Amerikan Etütleri ve Tarihi Lisans Programı 3 yıl sürmektedir ve öğrencilerin İngilizce dillerini geliştirmelerine, İngiliz ve Amerikan tarihlerini, edebiyatlarını ve kültürlerini tanımalarına, dünya tarihini ve Slovak tarihini keşfetmelerine ve geliştirmelerine olanak sağlar. Kritik yaklaşım ve çeşitli tarihsel olayları ve fenomenleri ilişkilendirme yeteneği gibi tarihsel araştırma için gerekli beceriler. Mezunlar, MA çalışmalarına devam edebilir veya İngilizce, tarih ve eleştirel ve analitik yaklaşım bilgisi gerektiren ilginç pozisyonlar bulabilirler.

Ne okuyacağım?

Çift ana çalışma programları, öğrencilerin iki ana dalın kombinasyonunu çalışmalarına izin verir (50: 50 oranında). İngiliz ve Amerikan Çalışmaları ve Tarihi programı, seçilen her iki çalışma alanından da teorik ve pratik bilgi ve becerilerin kazanılmasını hedeflemektedir. Ayrıca, toplumsal zorluklara ve sorunlara işgücü piyasasına hazırlıklı olmak üzere esnek ve yaratıcı bir şekilde cevap verme yeteneğini de desteklemektedir.... [-]

Slovakya Ružomberok
Bilgi iste
Ingilizce,Slovak
Tam zamanlı
3 yıl
Kampüs
İngilizce Devamını oku