Bratislava International School Of Liberal Arts

Giriş

Resmi açıklamayı okuyun

Liberal Sanatlar Bratislava Uluslararası Okul liberal sanat ve bilim ilkeleri üzerine kurulmuştur. Bizim liberal sanat müfredat becerileri onların lisans düzeyinde çalışmaları kurs boyunca, bağımsız fikirli bireyler donanımlı, çok yönlü teşvik etmek için tasarlanmıştır.

Öğrencilerimizin tamamı ya Uluslararası İlişkiler, Orta Avrupa Çalışmaları, ya da Siyasal Düşünceler konsantrasyonları ile, Siyaset Bilimi bölümünden derece ile mezun. Bisla özel çıkarları olan öğrenciler için yönlendirilmiş çalışmalar sağlamada aynı zamanda esnek ve ücretsiz dışı olmayan kredili dersleri sunmaktadır (örneğin yabancı dil, anlatım ve tartışma becerileri, vs.)

Çalışmanın şekli Biz bilimsel literatürü ve Platon, Hobbes, Locke, Marx ve Arendt gibi siyaset felsefesi klasikleri okurken tüm süre, öğrenciler ve öğretmenler arasında sık sık, vicdani temas yanı sıra haftalık yazı ödevleri vurgulamaktadır.

Tipik bir seminer 7-10 öğrenciden oluşmaktadır.

Tüm dersler İngilizce olarak okutulmaktadır. Bisla akademik İngilizce mükemmel bir eğitim olduğu gibi herhangi bir başvuru sahibi, bizim çalışma programı için hak kazanmak için İngilizce bir temel bilgi yeterlidir.

Mezun olduktan sonra Bisla öğrencilerin özel sektörde pozisyonlarda, kamu yönetimi, medya ve sivil toplum kuruluşlarına başvurmak sağlayacak bilgi ve becerileri kazandırmak. Mezunlarımız gibi lisansüstü çalışmalar için konuların geniş arasından seçim:

Uluslararası güvenlik Avrupa Çalışmaları Avrupa Bütünleşmesi Politika Bilimi Halk politikası Uluslararası ilişkiler Hayat Bilimleri

Doğu Asya'da Ekonomi ve Toplum

Cinsiyet Çalışmaları Basın Bağımlılık Çalışmaları FELSEFE Drama Araştırmaları

Mezunlarımız 17 üniversite ve fakülteler, yurtdışında London School of Economics, Hollanda'daki Groningen Üniversitesi'nden, Budapeşte'deki Orta Avrupa Üniversitesi ve Chicago Üniversitesi gibi insititutions onlara neredeyse yarısı inceledik.

Sınıf ötesinde Her Bisla öğrenci kendi çalışmaları boyunca staj yapar. Öğrenciler vb dergiler, tiyatro ve spor kulübü olarak kendileri için dışı etkinlikleri organize Her dönem, 5-6 öğrenci Londra, Tilburg, Maastricht, Hong Kong, St. Petersburg ve Vermont, ABD gibi yerlerde yurtdışında bir dönem geçirmek.

Ders Dışı Etkinlikler Okula ek olarak, Bisla birçok bilimsel, kültürel ve eğitim projelerine ve girişimlerle meşgul oluyor. Bu Kritika bir Kontext (Critique ve Bağlam), akademik yıl boyunca kritik thinking.Every haftanın bir dergi, Bisla kamu İngilizce tartışmalar da konularda Slovak gibi olarak göç krizi ya da cezaevi koşullarını ev sahipliği yayınlamaktadır.

Konumlar

Bratislava

BISLA

Address
Bratislava International School of Liberal Arts
Grösslingova 53
Bratislava

81109 Bratislava, Bratislava Bölgesi, Slovakya
Telefon
+421 2/592 343 12