Saratov Socio-Economic Institute

Giriş

Resmi açıklamayı okuyun

Ekonomi: Dünü, Bugünü, Geleceği

1931 13 Ağustos Kararname SNK №694 1938'den beri Saratov Mali ve Ekonomik Enstitüsü (kuruldu adını kredi Saratov Ekonomik Enstitüsü).

1946 11 Eylül tarihinde SSCB Bakanlar Kurulu Kararı №10992-P kredi Saratov Ekonomik Enstitüsü Saratov Ekonomik Enstitüsü adı altında Saratov Planlama Enstitüsü ile birleştirilmiştir. 14 Nisan, 1982 den SSCB Yüksek Sovyeti Kararname Enstitü Düzeni "Şeref madalyası" verildi.

30 Haziran 1994 tarihinde Rusya Devlet Komitesi al №633 Saratov Ekonomik Enstitüsü İktisat Saratov Devlet Akademisi olarak değiştirildi.

13 Ocak 1999 tarihinde Milli Eğitim Rus Bakanlığı al Ekonomi №45 Saratov Devlet Akademisi Saratov Devlet Sosyo-Ekonomik Üniversitesi olarak değiştirildi. Bu Eğitim 20 Ağustos 2007'de Federal Ajansı sırasına göre yeniden düzenlenmiştir. Saratov Devlet Sosyo-Ekonomik Üniversitesi "ve ikincil mesleki eğitimin federal devlet eğitim kurumları" Saratov teknik okul şube Teknolojisi ve Finans" "yüksek öğretim devlet eğitim kurumunun yeniden Üzerine" №1529, sanayi teknoloji ve finans University College katılan yoluyla.

3 Mayıs 2011 tarihinde Rusya Eğitim Bakanlığının al yüksek öğrenim "Saratov Devlet Sosyo-Ekonomik Üniversitesi" nin №1577 devlet eğitim kurumu yüksek öğretim federal devlet bütçe eğitim kurumu olarak değiştirildi "Saratov Devlet Sosyo-Ekonomik Üniversitesi."

5 Mayıs Rus Bakanlığı Emri uyarınca, 2012 №381 SSSEU GV Plekhanov adını Ekonomi Rus Üniversitesi tarafından devralma yoluyla yeniden düzenlenmiştir. 28 Ocak günü, 2014 eğitim kurumu Saratov sosyoekonomik enstitüsü (şube) VPO olarak tanındı "GV Plekhanov adını Ekonomi Rus Üniversitesi."

08.19.2015 den Eğitim ve Bilim Rusya Federasyonu Bakanlığı, Saratov sayı 872 Sosyal ve yüksek mesleki eğitimin federal devlet bütçe eğitim kurumunun Ekonomik Enstitüsü (şube) "Rus Ekonomik Üniversitesi GV adını Plehanov "Saratov Sosyal ve yüksek öğretim federal devlet bütçe eğitim kurumunun Ekonomik Enstitüsü (dal) 'de 13 Ekim 2015 olarak yeniden adlandırıldı" Rus Ekonomik Üniversitesi GV adını Plehanov".

Saratov Sosyal ve Ekonomik Enstitüsü - en eski ve aynı zamanda hızla ülkenin eğitim kurumları gelişmekte. 2011 yılında üniversite 80. yılını kutladı. Şu SSEI 10 fakülte, 34 bölümlerin, teknik sanayi teknoloji ve finans, Ekonomik Lisesi, bilgi teknolojileri ve Bileşiminde Rus Müzesi'nin sanal şube ile sertifikasyon eğitimi merkezinin oluşan multidisipliner bir eğitim kompleksidir. Enstitü aktif Usta, ek mesleki eğitim, uzaktan eğitim sistemi, öğretim elemanlarının yetiştirilmesi için geliştiriyor.

Enstitü sürekli ilkesine "yaşam için eğitim" ilkesinden geçiş sağlamak için, eğitim sürecini düzenlemek için yeni yollar arıyor "eğitim -. Hayatı boyunca" 2013/2014 öğretim yılında enstitü aşağıdaki temel ve ek öğretim programlarında eğitim sağlamaktadır: - İkincil (tam) genel eğitim (2,0 yıl) - 1 program; - mesleki eğitim - 8 programları; - Daha yüksek mesleki eğitim - 20 programları (lisans) programı 32 (özel), 7 yazılım (MA); - Lisansüstü mesleki eğitim - 8 programları (PhD), 16 programları (lisans); - Ek mesleki eğitim - 100 programlardan daha fazlası.

5142, yarım zamanlı - - 1424 yarı zamanlı - 53 meslekî ve tam zamanlı olmak üzere 7283 kişilik yüksek öğrenim, temel eğitim programları hakkında öğrenci sayısı.

  • Doktora, Profesör, Müdür Yardımcısı S.E.Prokofev: Yıllar boyunca Enstitü siyaset ve iş dünyasında, üniversite gururu olan bilim, kamu hizmeti önemli bir yer işgal birçoğu 60.000'den fazla uzmanları, eğittiği Federal Hazine; N.P.Kondrakov - Ekonomi, Profesör, Merkez ekkauntinga Müdürü ve Denetim Doktor - International Business RANHiGS Enstitüsü; V.N.Nikitenko - OJSC "Banka" Petrocommerce Başkanı "; Sh Khalikov - Sivil "Renova" nin Genel Başkan Yardımcısı; S. Viljanen - dergisi "PC World" baş editörü; MA Fateev - Saratov bölgesinde Valisi altında girişimcilerin haklarının korunması için yetkili Saratov bölgesi Ticaret Odası, Başkanı; A.S.Larionov - Ph.D., Doçent, Saratov bölgesi Maliye Bakanı; A.A.Anfinogentova - RAS Üyesi, Ekonomi Doktoru, Profesör, Tarım Sorunları Enstitüsü, Rusya Bilimler Akademisi ve diğerleri Müdürü.

Onun "altın fonu" - Yüksek kaliteli mesleki bilgi mezunları enstitü nitelikli öğretim sağlar. ekonomide Bugün bilimleri 107 doktor ve bilim 276 aday çalışır. öğretmenler arasında - İki Rus bilim adamı Onur; Yüksek Okulu 11 Onurlu İşçi; eğitim alanında Rusya Federasyonu Başkanı Ödülü bir kazanan. 23.6% - akademik derece ve başlıkları ile tam zamanlı öğretmenlerin payı% 83.4, Fen Doktoru ve profesörü başlığıdır.

Enstitü aktif gelişmiş ve yenilikçi eğitim teknolojilerinin öğretiminde uygulanan. Şubat 2010'da, kurum onaylı ve eğitim ve öğretim ile ilgili olarak bir kalite yönetim sisteminin tüm şartlara uyumu doğrulayan bir belge alındı. Eğitim sürecinin kalitesi ve eğitim kalitesinin sürekli geliştirilmesi başarılı operasyon ve enstitü daha da geliştirilmesi için zorunludur. yeni pedagojik ve bilgi teknolojileri uygulamaya konulmasını öngören kalite güvencesi entegre bir sistem hayata geçirilen metodik ve metodolojik seminer, eğitim öğretim kadrosu ve eğitim destek personelini, genç öğretmenler, eğitim sürecinin her aşamasında kalite kontrolüne metodik ve metodolojik yardım çalışır. bir bütün olarak öğrencilere, velileri, işverenleri, hükümet ve toplum: Sistem müşteri memnuniyetini artırmak amacıyla eğitim kalitesini artırmak için enstitü stratejilerinin pratik uygulanması için tasarlanmıştır.

Saratov sosyoekonomik enstitü içinde sistemin eğitim sürecinin kalitesini sağlamak temel yönelimler şunlardır: - programları ve yeterliliklerin sistematik izleme ve değerlendirme, öğrencilerin bilgi ve öğretmenler, süreçlerin gelişimi, objektif kriterler ve göstergeler, uygunluk değerlendirme prosedürleri, eğitim durumu kalitesinin yeterliliği ve düzeltici ait tanıtan mekanizmalarının seviyesi onu geliştirmek ve tutarsızlıkları ortadan kaldırmak için gerekli önlemleri; - Eğitim programının her biriyle ilişkili olarak eğitimin kalitesini sağlamak için gerekli kaynakları oluşturmak; - veri toplama, analiz ve bilgilerin kullanılması, halka Enstitüsü faaliyetlerinin açıklık sağlanması oluşturulması; - Üniversitenin tüm yönlerini kapsamalıdır eğitimin kalitesi için bilgi sistemlerinin tanıtımı: Akademik düzeyde, emek piyasasında mezunları talebi, etkinliğini öğretim öğrencileri, öğretim üyeleri, personel, eğitim sürecinin, tatmin, mevcut eğitim kaynakları, üniversitenin ana göstergeler, ana belgeler yönetim eğitimi kalitesi dahil üniversite.

eğitim oturumları ve Saratov bölgesi, şirketler, işletmeler ve kuruluşların hükümet uzmanlarının büyük kafaları yürütmek üzere köklü pratik çekmek için büyük bir şekilde pratik eğitim güçlendirilmesi.

Şu anda, başarıyla yenilikçi bilim ve eğitim kompleksinin oluşumunu gerçekleştirmiş, ana unsurları omurga bilimsel okullar ve araştırma alanlarıdır. Bugün, üniversite dört akademik okullar (tarihi tecrübe ve Rus toplumunda hümanizasyonunda mevcut eğilimler, sosyal ve ekonomik istikrarsızlık, kurumsal ve kamu maliyesinin yönetimi, kurumsal yapısı ve kurumsal yönetim yenilik ortamında bağlamında ekonomik büyümenin faktörlerin sistemi) ve beş araştırma alanlarında (metodoloji yeniden yapılandırma çalışması düzeyli sistemler, kalite yönetim üretimi için yöntem ve EC reel sektörün rekabet omy, bankacılık ve maliye ve gümrük mevzuatı ve dünya ekonomisine Rusya'nın entegrasyon koşullarında başvurusunu iyileştirilmesi bankacılık pazarında rekabet; ekonomi ve iş yönetimi çözümleri ve tahmin görevler) için matematiksel modeller ve araçlarının gelişmesi.

SSEI bölgedeki işletmeler, şirketler, kuruluşlar ve kurumlarla karşılıklı yararlı işbirliğinin uzun vadeli kapsamlı programların temelinde stratejik ortaklık ağı kurmuştur. Bu çerçevede, Üniversite her yıl 20 ila 30 uygulamalı araştırma sözleşmeler varır.

Geçtiğimiz on yıl içinde, bilimsel araştırma organizasyonunda önemli pozitif değişiklikler: Araştırmanın listesinde, disiplinlerarası araştırma biçimi olarak bir küme oluşturmak, üniversite eğitim hizmetleri ve bilimsel ürünlerin piyasada rekabet artmıştır, tüm bölümlerin faaliyetlerinde yenilikçi yöneliminin gelişme olmuştur. Önemli ölçüde bütçeden ödenen işletmelerin ve diğer temel araştırma, bilimsel, eğitim, öğretim materyallerinin genişletilmiş sürümü ile uygulanan araştırma sözleşmeleri hacmi arttı, araştırma destekleri vb genç bilim, destek, programın arttı 2001-2013 yıldır fon toplam hacmi 194.800.000 oldu. . Temel araştırmalar dahil Ruble, - yaklaşık 77 milyon. ovmak.

Geçtiğimiz on üç yıl boyunca, Üniversite öğretim, 980 monograf, 933 ders kitapları ve kılavuzları yayınlandı 499 konferanslar (uluslararası - 135) gerçekleştirdi. Öğrencilerin araştırma çalışması bölüm ve üniversite konferans, yarışmalar, olimpiyatlarda katılımları ile geliştirilmiştir. oluşumu SSEI aktif yürütülen araştırma ve eğitim merkezleri (SEC) Rus bilimin gelişiminde modern trendlere uygun olarak. Bugüne kadar, aşağıdaki SSEI bilim ve eğitim merkezleri (NOTsy): iktisat tarihi; Uygulamalı Sosyal Bilimler; Sağlıklı yaşam ve gençlik bağımlılık hareketinin önlenmesi incelenmesi; izleme ve Saratov bölgenin sosyo-ekonomik konumunun analizi.

enstitüde mezuniyet sonrası eğitim lisans, doktora ve 10 bilimsel yönleri ve 16 uzmanlık dalında uzmanlaşmış araştırmacılar aracılığıyla yürütülür. Yüksek lisans öğrencileri, doktora adayları ve bugüne kadar 330 kişi toplam sayısı. tez meclislerinin çalışmaları sırasında Bilim Doktoru derecesi için 200 dahil hemen hemen binbeşyüz tezleri, korumalı. Saratov bölgesi üniversiteler ve kurumlar için değil, aynı zamanda ek mesleki eğitim gelişiminde önemli adımlar atmış Rusya ve BDT zarubezhya.V SSEI son yıllarda diğer bölgeler için sadece Hazırlıklar PhDs.

Bugün, eğitim, yeniden eğitim ve bölgesel ve belediye yetkilileri, kuruluş ve Volga bölgenin işletmeler, Rusya, profesyonel muhasebeciler ve denetçilerin Cumhurbaşkanlığı programının Rusya Federasyonu ulusal ekonomi için idari personel araştırma ve öğretim üniversitelerin uzman yönetici ve uzmanlardan ileri eğitim entegre bir sistemdir genel denetim, çeviri mesleğinin alanında programının "Bankacılık" mali kapsam uzmanları, ionalnoy iletişim, programı kapsamında işletmelerin ve kuruluşların üst yönetim "İşletme (MBA) Master," programı "Roma" uluslararası standartta profesyonel pazarlamacıları. Ek mesleki eğitim Üniversitesi DPO.Otonom programı 10 yıldır neredeyse 24.000 öğrenciye eğitim verilmiştir.

Enstitü gelişiminde Öncelik kalite ve eğitimin erişilebilirlik, bilimsel araştırma verimliliği yüksek düzeyde sağlar faaliyetlerinde tüm alanlarındaki bilgi teknolojilerinin tanıtılması, bir ortak bilim ve eğitim alanı oluşturulması, pedagojik toplulukların ağının oluşumu. geliştirilmiş ve pratikte geliştirilen ve farklı yönlere elektronik eğitim kaynakları gelişimi yöntemlerini test bilgi ve uzaktan eğitim teknolojileri kullanılarak, bilimsel eğitim ve eğitim çalışmalarının eşsiz bir form kullanılan bilgi teknolojileri ve sertifika eğitimi SSEI ait Merkezi'nde, genel kültür düzeyinin yükseltilmesi için gerekli koşulları yarattı kedi Rus müzenin sanal dalında BT yaygın kullanımı yoluyla öğretmen ve öğrenciler Oromo kültür, sanat ve tarih dünyasında dijital kaynakların Rusya'nın en büyük kolej ve üniversite medya kütüphanesi biri yarattı.

Temmuz 2004 yılında, Rusya Ekonomisinde ilk 40 üniversitesi arasında 2008 yılından bu yana, Microsoft IT Akademi statüsü kazanmasından aynı zamanda modern bilgi teknolojilerinin öğrencilerin kaliteli eğitim vermek, bunlarla sadece verir 2012 SSEI açık Networking Akademi CISCO, Akademi Kaspersky işleri mezunları uluslararası kabul görmüş mesleki sertifika verildi.

Saratov Sosyal ve Ekonomik Enstitüsü onları REU. GV Plehanov, eğitim, bilim ve kültürel alanlarda uluslararası ortaklıklar geliştirerek, uluslararası faaliyetleri işin bir düzeyde önem ve onu satar. Enstitü imzalanan ve Avrupa, Orta ve Batı Asya'da 30 bilim ve eğitim kurumları ile sözleşme (anlaşmalar) uygulanmaktadır.

Ekonomi Uzun tarihi boyunca öğrenci hareketliliği mekanizmalarının ve kalite güvence programları (FASTQUAD) »Erasmus Mundus programı "Kalkınma projesi de dahil olmak üzere birçok uluslararası eğitim programları ve projeleri katıldı. Konsorsiyum ortakları - Fransa, İspanya, İtalya, Finlandiya, Romanya, Rusya üniversiteler.

Avrupa Birliği kolej Altıncı Çerçeve Programı'nın bir parçası projesi CABRI-Volga katılmışlardı "Big Nehri boyunca İşbirliği:. Volga havzasında çevresel risk yönetimi için paydaşlar arasında Kurumsal koordinasyon"

2007-2008 yılında Uluslararası menedzhmentu.V Haziran 2013 Tempus ERAMIS projesi Bütçe Aralık 2009 oldu ettiği, "ikili yetkinlik olarak Fen programının Yenilik Usta" sona erdi için KÖPRÜ projesi kapsamında British Council bir hibe Lisans Eğitim Programı tarafından desteklenmiştir. konsorsiyum Fransa, Almanya, İspanya, Finlandiya, Polonya, Kazakistan, Kırgızistan ve Rusya'da üniversiteler oluşmaktadır. 2013, yılında Programın lisans baskısı gerçekleştirildi, bu alandaki yüksek lisans için sürekli giriş şu anda.

2013 Temmuz ayında REU onları birlikte tasarruf temelinde. GV Plehanov uluslararası bir yaz okulu "şirketin faaliyetlerinin Yönetimi.: Sağ ve ekonomiyi" düzenlendi Okul Almanya, Çek Cumhuriyeti, Slovakya, Hırvatistan, Hollanda, Rusya, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

2009 SSEI Avrupa örneği (Diploma Eki) diploma dağıttı beri. Bu, Avrupa Komisyonu standartlarına, Avrupa Konseyi ve UNESCO tarafından Avrupa üniversiteleri mezunlarının yüksek öğrenim (Bologna süreci) alanında entegrasyon süreci çerçevesinde geliştirilen eğitim resmi belgedir. Uygulama akademik programlar SSEI uluslararası tanınması verilen ve uluslararası ve yerli işgücü piyasaları ve eğitim hizmetlerinde mezunlarının rekabet gücünü artırmak olduğunu. 2013, yılında diplomaya 12 uygulamaları yayınlandı.

önde gelen üniversite bilim adamları, yüksek lisans öğrencileri ve üst düzey öğrencilerden oluşan SSEI araştırma ekibi, Mayıs 2013'te Avrupa'da yirmiden fazla lider üniversiteleri kapsayan Avrupa Araştırma Konsorsiyumu interpares projeye dahil oldu, ülkenin üniversiteler arasında eşsizdir. araştırma projesinin amacı oluşturmak, yönetmek, korumak ve çevrimiçi raporlar ve kayıtlarına erişim sağlamak amacıyla dijital teknolojinin kullanımı için kuramsal ve metodolojik çerçeve geliştirmektir. Takım, araştırmanın teorik ve metodolojik çerçeve geliştirmeye pratikte bunları kullanacak olanların arasında sonuçlarını yaymak amacıyla test hipotezler ve sonuçlarındaki bu deneyimi uygulamalıdır.

Ayrıca Kent Konseyi ve Kent ile yönetim modernizasyon ortaklık Anlaşması kapsamında SSEI Stuttgart (Almanya) Rus-Alman araştırma projesinde yer alır "belediye düzeyinde küçük ve orta ölçekli işletmelere destek." Proje Stuttgart ve Samara ikiz şehirler arasındaki ortaklık uygulamasının bir ürünüdür.

2013 yılında öğretim yılı başında düzenli olarak kaydetmek için, Uluslararası gençlik örgütü AIESEC ile birlikte organize edildiği bir konuşma CultureShock kulüpleri, farklı yabancı kültürlerin temsilcileri ile toplantılar. Bu organizasyon ile işbirliği içinde, öğrenciler de yabancı bir ülkede gönüllü eğitimi alabilir.

2013-2014 öğretim yılında enstitü öğrencilere fırsat ufuklarını genişletmek için ve uluslararası bağlantılar kurmak veren komşu ülkelerden 40'dan fazla yabancı öğrenci eğitim verdi. ekonomide Her yıl öğrencilerin gelenek ve devlet geleneklerini temsil ettiği kültürlerin Festivali'ne ev sahipliği yapmaktadır.

2013-2014 Institute for uluslararası faaliyet ve geliştirme programlarının gelişiminin Kavramı çerçevesinde büyük uluslararası Belirli sayıda etkinlik tarafından uygulanacak bu konuda öğrenme sürecinin uluslararasılaştırılmasını genişletmeyi planlıyor.

Nisan 2014'te, Öğrencilerin uluslararası İngilizce eğitim kursu "(Ekonomik değişiklikleri anlamak)» ekonomik değişiklikler bir bakış katılma fırsatı bulacak. Öğrencilerin ekonomi okumaya ve Rusya hakkında bilgi almak için bizim enstitü öğrencileri ile bir araya, (özellikle Avrupa'da) yabancı ortak üniversitelerden bize geliyorlar. Bu, bilgi sahibi İngilizcenizi geliştirmek ve ilginç uluslararası etkinlikte yer almak için mükemmel bir fırsattır. 2014 Temmuz ayında Öğrencilerin Rus Ekonomik Üniversitesi'nin öğretmenleri ile birlikte düzenlenecek olan Volga manzaralı kıyısında konulu uluslararası yaz okulu katılacak. Plehanov (Bay Moskova) ve University of Konstanz (DE).

Ayrıca, seyahat acentesi ve SSEI Catttour, yaz 2014 arasındaki sözleşmenin bir parçası olarak Öğrenciler müfredat tarafından sağlanan uygulamalı eğitim tutarında olacaktır Türkiye'de tasarruf eğitimi, geçmek mümkün olacaktır. Bu programda özellikle ilgi çekici öğrencilerin Profil "otelcilik ve turizm işletme," 3 ve 4 kursları içindir.

Gelecek öğretim yılında enstitü Batı Avrupa'da üniversiteler ile kapsayıcı eğitimi geliştirmeyi amaçlamaktadır (Almanya, Slovakya, Çek Cumhuriyeti, ve diğerleri.). Öğrenciler arasında Lisesi'ne eğitim gezisi maruz kalacağı Riedlingen, Ekonomi ve Teknoloji, Enstitüsü'nde bir dönem için öğretmenlik Aalen Enstitüsü'nde 1 dönem, eğitim (Alman dil bilgisi gerektirir) Koblenz (İngilizce dil bilgisi gerektirir), Slovakya'da üniversitelerde Almanya'da staj, eğitim için burs programı "Walter Halshtayn" katılım, Çek Cumhuriyeti, Türkiye'deki eğitim ve diğer yıllık öğrenci değişim.

Son yıllarda, önemli ölçüde maddi ve üniversitenin teknik üssü geliştirilmiş: Bilimsel kütüphanesinin kurulmasını, 10 katlı eğitim ve idari, eğitsel ve laboratuar binaları, yenilenmiş ve modern tesisler toplantı salonu ile donatılmış yüzme havuzu, bir spor kompleksi görevlendirdi. Modern tesisler, spor kampında "The Economist" ile donatılmış öğretim ve laboratuvar binaları, sağlık merkezi, kendi elektrik santrali ve kahve büfeler vardır.

enstitü sanatsal ve sportif becerilerini geliştirmeye öğrenci hükümeti, genç erkek ve kadınların yurtsever eğitim güçlendirilmesi üzerinde duruyor.

SSEI öğrenci kulüp - alanının en iyilerinden biri. Bu arada ekipler onlarca yaratıcı yeteneklerini egzersiz yaklaşık 300 öğrenci getiriyor: KVN takımı, "iplikler" sanat stüdyosu, tiyatro stüdyosu "Takım tasarrufu"; dans kolektifleri "Elegance", "Egzersiz", "Eylau", balo salonu dans, break-dans bir topluluk, vokal stüdyo, kulübü, etnik kültürünü, "Eğlence" pop, folk ve pop toplulukları, kukla tiyatrosu, ve diğerleri.

Festivale "Öğrenci Baharı" - Her yıl, amatör öğrenci ekipleri tüm öğrencilerin hayatında parlak, uzun zamandır beklenen, unutulmaz olayı aktif rol almak. Kazananlar bölümler arası aşama bölgesel yarışma "Öğrenci Baharı" içinde üniversitemizi temsil ve sıklıkla kazanan ve Rusya'nın farklı şehirlerde gerçekleşir Tüm Rusya yarışması, katılımcıları olurlar.

Kulüp neşeli ve becerikli SSEI Saratov en iyilerinden ayrıca bir. Son yıllarda KVN ekibi "ekonominin Takımı" KVN düzenli finalisti Saratov bölgesel lig olan, güz ve bahar bardak, festivali "Volga üzerinde KVN", KVN uluslararası festivallere katılımcıları kazananları İçecek Soçi, festivalin "Rus Öğrenci Bahar" kazananlar.

İyi gelenek yarışmanın "Miss" Ekonomi Üniversitesi'nde gerçekleştirildi. " lise en büyüleyici ve zarif, en zeki ve yetenekli kızlar Bu tanımlama. Yarışmanın kazananları bölgesel güzellik yarışmasında "Miss Bahar" ve All-Rus yarışma "Miss Rusya" katılırlar.

En eğlenceli tatiller öğrenci Tatiana Günü. Rus öğrenciler üniversite diplomalarının geçen yıl, öğrenciler ve öğretmenler temayüz enstitü müdürü teşekkür Günü'nü kutlamak için bir gelenektir.

Özellikle dikkat kabul töreni tarzında lise öğrencilerine verilir. Bu olayın ciddiyet tebrik müdürü birinci sınıfları verir ve onlara sembolik rekorlar kitabına teslim.

Konumlar

Saratov

Address
89, Radischeva str.
410003 Saratov, Saratov Oblastı, Rusya