Resmi açıklamayı okuyun

Ekonomi: Dünü, Bugünü, Geleceği

1931 13 Ağustos Kararname SNK №694 1938'den beri Saratov Mali ve Ekonomik Enstitüsü (kuruldu adını kredi Saratov Ekonomik Enstitüsü).

1946 11 Eylül tarihinde SSCB Bakanlar Kurulu Kararı №10992-P kredi Saratov Ekonomik Enstitüsü Saratov Ekonomik Enstitüsü adı altında Saratov Planlama Enstitüsü ile birleştirilmiştir. 14 Nisan, 1982 den SSCB Yüksek Sovyeti Kararname Enstitü Düzeni "Şeref madalyası" verildi.

30 Haziran 1994 tarihinde Rusya Devlet Komitesi al №633 Saratov Ekonomik Enstitüsü İktisat Saratov Devlet Akademisi olarak değiştirildi.

13 Ocak 1999 tarihinde Milli Eğitim Rus Bakanlığı al Ekonomi №45 Saratov Devlet Akademisi Saratov Devlet Sosyo-Ekonomik Üniversitesi olarak değiştirildi. Bu Eğitim 20 Ağustos 2007'de Federal Ajansı sırasına göre yeniden düzenlenmiştir. Saratov Devlet Sosyo-Ekonomik Üniversitesi "ve ikincil mesleki eğitimin federal devlet eğitim kurumları" Saratov teknik okul şube Teknolojisi ve Finans" "yüksek öğretim devlet eğitim kurumunun yeniden Üzerine" №1529, sanayi teknoloji ve finans University College katılan yoluyla.

3 Mayıs 2011 tarihinde Rusya Eğitim Bakanlığının al yüksek öğrenim "Saratov Devlet Sosyo-Ekonomik Üniversitesi" nin №1577 devlet eğitim kurumu yüksek öğretim federal devlet bütçe eğitim kurumu olarak değiştirildi "Saratov Devlet Sosyo-Ekonomik Üniversitesi."

5 Mayıs Rus Bakanlığı Emri uyarınca, 2012 №381 SSSEU GV Plekhanov adını Ekonomi Rus Üniversitesi tarafından devralma yoluyla yeniden düzenlenmiştir. 28 Ocak günü, 2014 eğitim kurumu Saratov sosyoekonomik enstitüsü (şube) VPO olarak tanındı "GV Plekhanov adını Ekonomi Rus Üniversitesi."

08.19.2015 den Eğitim ve Bilim Rusya Federasyonu Bakanlığı, Saratov sayı 872 Sosyal ve yüksek mesleki eğitimin federal devlet bütçe eğitim kurumunun Ekonomik Enstitüsü (şube) "Rus Ekonomik Üniversitesi GV adını Plehanov "Saratov Sosyal ve yüksek öğretim federal devlet bütçe eğitim kurumunun Ekonomik Enstitüsü (dal) 'de 13 Ekim 2015 olarak yeniden adlandırıldı" Rus Ekonomik Üniversitesi GV adını Plehanov".

Saratov Sosyal ve Ekonomik Enstitüsü - en eski ve aynı zamanda hızla ülkenin eğitim kurumları gelişmekte. 2011 yılında üniversite 80. yılını kutladı. Şu SSEI 10 fakülte, 34 bölümlerin, teknik sanayi teknoloji ve finans, Ekonomik Lisesi, bilgi teknolojileri ve Bileşiminde Rus Müzesi'nin sanal şube ile sertifikasyon eğitimi merkezinin oluşan multidisipliner bir eğitim kompleksidir. Enstitü aktif Usta, ek mesleki eğitim, uzaktan eğitim sistemi, öğretim elemanlarının yetiştirilmesi için geliştiriyor.

Enstitü sürekli ilkesine "yaşam için eğitim" ilkesinden geçiş sağlamak için, eğitim sürecini düzenlemek için yeni yollar arıyor "eğitim -. Hayatı boyunca" 2013/2014 öğretim yılında enstitü aşağıdaki temel ve ek öğretim programlarında eğitim sağlamaktadır: - İkincil (tam) genel eğitim (2,0 yıl) - 1 program; - mesleki eğitim - 8 programları; - Daha yüksek mesleki eğitim - 20 programları (lisans) programı 32 (özel), 7 yazılım (MA); - Lisansüstü mesleki eğitim - 8 programları (PhD), 16 programları (lisans); - Ek mesleki eğitim - 100 programlardan daha fazlası.

5142, yarım zamanlı - - 1424 yarı zamanlı - 53 meslekî ve tam zamanlı olmak üzere 7283 kişilik yüksek öğrenim, temel eğitim programları hakkında öğrenci sayısı.

  • Doktora, Profesör, Müdür Yardımcısı S.E.Prokofev: Yıllar boyunca Enstitü siyaset ve iş dünyasında, üniversite gururu olan bilim, kamu hizmeti önemli bir yer işgal birçoğu 60.000'den fazla uzmanları, eğittiği Federal Hazine; N.P.Kondrakov - Ekonomi, Profesör, Merkez ekkauntinga Müdürü ve Denetim Doktor - International Business RANHiGS Enstitüsü; V.N.Nikitenko - OJSC "Banka" Petrocommerce Başkanı "; Sh Khalikov - Sivil "Renova" nin Genel Başkan Yardımcısı; S. Viljanen - dergisi "PC World" baş editörü; MA Fateev - Saratov bölgesinde Valisi altında girişimcilerin haklarının korunması için yetkili Saratov bölgesi Ticaret Odası, Başkanı; A.S.Larionov - Ph.D., Doçent, Saratov bölgesi Maliye Bakanı; A.A.Anfinogentova - RAS Üyesi, Ekonomi Doktoru, Profesör, Tarım Sorunları Enstitüsü, Rusya Bilimler Akademisi ve diğerleri Müdürü.

Onun "altın fonu" - Yüksek kaliteli mesleki bilgi mezunları enstitü nitelikli öğretim sağlar. ekonomide Bugün bilimleri 107 doktor ve bilim 276 aday çalışır. öğretmenler arasında - İki Rus bilim adamı Onur; Yüksek Okulu 11 Onurlu İşçi; eğitim alanında Rusya Federasyonu Başkanı Ödülü bir kazanan. 23.6% - akademik derece ve başlıkları ile tam zamanlı öğretmenlerin payı% 83.4, Fen Doktoru ve profesörü başlığıdır.

Enstitü aktif gelişmiş ve yenilikçi eğitim teknolojilerinin öğretiminde uygulanan. Şubat 2010'da, kurum onaylı ve eğitim ve öğretim ile ilgili olarak bir kalite yönetim sisteminin tüm şartlara uyumu doğrulayan bir belge alındı. Eğitim sürecinin kalitesi ve eğitim kalitesinin sürekli geliştirilmesi başarılı operasyon ve enstitü daha da geliştirilmesi için zorunludur. yeni pedagojik ve bilgi teknolojileri uygulamaya konulmasını öngören kalite güvencesi entegre bir sistem hayata geçirilen metodik ve metodolojik seminer, eğitim öğretim kadrosu ve eğitim destek personelini, genç öğretmenler, eğitim sürecinin her aşamasında kalite kontrolüne metodik ve metodolojik yardım çalışır. bir bütün olarak öğrencilere, velileri, işverenleri, hükümet ve toplum: Sistem müşteri memnuniyetini artırmak amacıyla eğitim kalitesini artırmak için enstitü stratejilerinin pratik uygulanması için tasarlanmıştır.

Saratov sosyoekonomik enstitü içinde sistemin eğitim sürecinin kalitesini sağlamak temel yönelimler şunlardır: - programları ve yeterliliklerin sistematik izleme ve değerlendirme, öğrencilerin bilgi ve öğretmenler, süreçlerin gelişimi, objektif kriterler ve göstergeler, uygunluk değerlendirme prosedürleri, eğitim durumu kalitesinin yeterliliği ve düzeltici ait tanıtan mekanizmalarının seviyesi onu geliştirmek ve tutarsızlıkları ortadan kaldırmak için gerekli önlemleri; - Eğitim programının her biriyle ilişkili olarak eğitimin kalitesini sağlamak için gerekli kaynakları oluşturmak; - veri toplama, analiz ve bilgilerin kullanılması, halka Enstitüsü faaliyetlerinin açıklık sağlanması oluşturulması; - Üniversitenin tüm yönlerini kapsamalıdır eğitimin kalitesi için bilgi sistemlerinin tanıtımı: Akademik düzeyde, emek piyasasında mezunları talebi, etkinliğini öğretim öğrencileri, öğretim üyeleri, personel, eğitim sürecinin, tatmin, mevcut eğitim kaynakları, üniversitenin ana göstergeler, ana belgeler yönetim eğitimi kalitesi dahil üniversite.

eğitim oturumları ve Saratov bölgesi, şirketler, işletmeler ve kuruluşların hükümet uzmanlarının büyük kafaları yürütmek üzere köklü pratik çekmek için büyük bir şekilde pratik eğitim güçlendirilmesi.

Şu anda, başarıyla yenilikçi bilim ve eğitim kompleksinin oluşumunu gerçekleştirmiş, ana unsurları omurga bilimsel okullar ve araştırma alanlarıdır. Bugün, üniversite dört akademik okullar (tarihi tecrübe ve Rus toplumunda hümanizasyonunda mevcut eğilimler, sosyal ve ekonomik istikrarsızlık, kurumsal ve kamu maliyesinin yönetimi, kurumsal yapısı ve kurumsal yönetim yenilik ortamında bağlamında ekonomik büyümenin faktörlerin sistemi) ve beş araştırma alanlarında (metodoloji yeniden yapılandırma çalışması düzeyli sistemler, kalite yönetim üretimi için yöntem ve EC reel sektörün rekabet omy, bankacılık ve maliye ve gümrük mevzuatı ve dünya ekonomisine Rusya'nın entegrasyon koşullarında başvurusunu iyileştirilmesi bankacılık pazarında rekabet; ekonomi ve iş yönetimi çözümleri ve tahmin görevler) için matematiksel modeller ve araçlarının gelişmesi.

SSEI bölgedeki işletmeler, şirketler, kuruluşlar ve kurumlarla karşılıklı yararlı işbirliğinin uzun vadeli kapsamlı programların temelinde stratejik ortaklık ağı kurmuştur. Bu çerçevede, Üniversite her yıl 20 ila 30 uygulamalı araştırma sözleşmeler varır.

Geçtiğimiz on yıl içinde, bilimsel araştırma organizasyonunda önemli pozitif değişiklikler: Araştırmanın listesinde, disiplinlerarası araştırma biçimi olarak bir küme oluşturmak, üniversite eğitim hizmetleri ve bilimsel ürünlerin piyasada rekabet artmıştır, tüm bölümlerin faaliyetlerinde yenilikçi yöneliminin gelişme olmuştur. Önemli ölçüde bütçeden ödenen işletmelerin ve diğer temel araştırma, bilimsel, eğitim, öğretim materyallerinin genişletilmiş sürümü ile uygulanan araştırma sözleşmeleri hacmi arttı, araştırma destekleri vb genç bilim, destek, programın arttı 2001-2013 yıldır fon toplam hacmi 194.800.000 oldu. . Temel araştırmalar dahil Ruble, - yaklaşık 77 milyon. ovmak.

Geçtiğimiz on üç yıl boyunca, Üniversite öğretim, 980 monograf, 933 ders kitapları ve kılavuzları yayınlandı 499 konferanslar (uluslararası - 135) gerçekleştirdi. Öğrencilerin araştırma çalışması bölüm ve üniversite konferans, yarışmalar, olimpiyatlarda katılımları ile geliştirilmiştir. oluşumu SSEI aktif yürütülen araştırma ve eğitim merkezleri (SEC) Rus bilimin gelişiminde modern trendlere uygun olarak. Bugüne kadar, aşağıdaki SSEI bilim ve eğitim merkezleri (NOTsy): iktisat tarihi; Uygulamalı Sosyal Bilimler; Sağlıklı yaşam ve gençlik bağımlılık hareketinin önlenmesi incelenmesi; izleme ve Saratov bölgenin sosyo-ekonomik konumunun analizi.

enstitüde mezuniyet sonrası eğitim lisans, doktora ve 10 bilimsel yönleri ve 16 uzmanlık dalında uzmanlaşmış araştırmacılar aracılığıyla yürütülür. Yüksek lisans öğrencileri, doktora adayları ve bugüne kadar 330 kişi toplam sayısı. tez meclislerinin çalışmaları sırasında Bilim Doktoru derecesi için 200 dahil hemen hemen binbeşyüz tezleri, korumalı. Saratov bölgesi üniversiteler ve kurumlar için değil, aynı zamanda ek mesleki eğitim gelişiminde önemli adımlar atmış Rusya ve BDT zarubezhya.V SSEI son yıllarda diğer bölgeler için sadece Hazırlıklar PhDs.

Bugün, eğitim, yeniden eğitim ve bölgesel ve belediye yetkilileri, kuruluş ve Volga bölgenin işletmeler, Rusya, profesyonel muhasebeciler ve denetçilerin Cumhurbaşkanlığı programının Rusya Federasyonu ulusal ekonomi için idari personel araştırma ve öğretim üniversitelerin uzman yönetici ve uzmanlardan ileri eğitim entegre bir sistemdir genel denetim, çeviri mesleğinin alanında programının "Bankacılık" mali kapsam uzmanları, ionalnoy iletişim, programı kapsamında işletmelerin ve kuruluşların üst yönetim "İşletme (MBA) Master," programı "Roma" uluslararası standartta profesyonel pazarlamacıları. Ek mesleki eğitim Üniversitesi DPO.Otonom programı 10 yıldır neredeyse 24.000 öğrenciye eğitim verilmiştir.

Enstitü gelişiminde Öncelik kalite ve eğitimin erişilebilirlik, bilimsel araştırma verimliliği yüksek düzeyde sağlar faaliyetlerinde tüm alanlarındaki bilgi teknolojilerinin tanıtılması, bir ortak bilim ve eğitim alanı oluşturulması, pedagojik toplulukların ağının oluşumu. geliştirilmiş ve pratikte geliştirilen ve farklı yönlere elektronik eğitim kaynakları gelişimi yöntemlerini test bilgi ve uzaktan eğitim teknolojileri kullanılarak, bilimsel eğitim ve eğitim çalışmalarının eşsiz bir form kullanılan bilgi teknolojileri ve sertifika eğitimi SSEI ait Merkezi'nde, genel kültür düzeyinin yükseltilmesi için gerekli koşulları yarattı kedi Rus müzenin sanal dalında BT yaygın kullanımı yoluyla öğretmen ve öğrenciler Oromo kültür, sanat ve tarih dünyasında dijital kaynakların Rusya'nın en büyük kolej ve üniversite medya kütüphanesi biri yarattı.

Temmuz 2004 yılında, Rusya Ekonomisinde ilk 40 üniversitesi arasında 2008 yılından bu yana, Microsoft IT Akademi statüsü kazanmasından aynı zamanda modern bilgi teknolojilerinin öğrencilerin kaliteli eğitim vermek, bunlarla sadece verir 2012 SSEI açık Networking Akademi CISCO, Akademi Kaspersky işleri mezunları uluslararası kabul görmüş mesleki sertifika verildi.

Saratov Sosyal ve Ekonomik Enstitüsü onları REU. GV Plehanov, eğitim, bilim ve kültürel alanlarda uluslararası ortaklıklar geliştirerek, uluslararası faaliyetleri işin bir düzeyde önem ve onu satar. Enstitü imzalanan ve Avrupa, Orta ve Batı Asya'da 30 bilim ve eğitim kurumları ile sözleşme (anlaşmalar) uygulanmaktadır.

Ekonomi Uzun tarihi boyunca öğrenci hareketliliği mekanizmalarının ve kalite güvence programları (FASTQUAD) »Erasmus Mundus programı "Kalkınma projesi de dahil olmak üzere birçok uluslararası eğitim programları ve projeleri katıldı. Konsorsiyum ortakları - Fransa, İspanya, İtalya, Finlandiya, Romanya, Rusya üniversiteler.

Avrupa Birliği kolej Altıncı Çerçeve Programı'nın bir parçası projesi CABRI-Volga katılmışlardı "Big Nehri boyunca İşbirliği:. Volga havzasında çevresel risk yönetimi için paydaşlar arasında Kurumsal koordinasyon"

2007-2008 yılında Uluslararası menedzhmentu.V Haziran 2013 Tempus ERAMIS projesi Bütçe Aralık 2009 oldu ettiği, "ikili yetkinlik olarak Fen programının Yenilik Usta" sona erdi için KÖPRÜ projesi kapsamında British Council bir hibe Lisans Eğitim Programı tarafından desteklenmiştir. konsorsiyum Fransa, Almanya, İspanya, Finlandiya, Polonya, Kazakistan, Kırgızistan ve Rusya'da üniversiteler oluşmaktadır. 2013, yılında Programın lisans baskısı gerçekleştirildi, bu alandaki yüksek lisans için sürekli giriş şu anda.

2013 Temmuz ayında REU onları birlikte tasarruf temelinde. GV Plehanov uluslararası bir yaz okulu "şirketin faaliyetlerinin Yönetimi.: Sağ ve ekonomiyi" düzenlendi Okul Almanya, Çek Cumhuriyeti, Slovakya, Hırvatistan, Hollanda, Rusya, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

2009 SSEI Avrupa örneği (Diploma Eki) diploma dağıttı beri. Bu, Avrupa Komisyonu standartlarına, Avrupa Konseyi ve UNESCO tarafından Avrupa üniversiteleri mezunlarının yüksek öğrenim (Bologna süreci) alanında entegrasyon süreci çerçevesinde geliştirilen eğitim resmi belgedir. Uygulama akademik programlar SSEI uluslararası tanınması verilen ve uluslararası ve yerli işgücü piyasaları ve eğitim hizmetlerinde mezunlarının rekabet gücünü artırmak olduğunu. 2013, yılında diplomaya 12 uygulamaları yayınlandı.

önde gelen üniversite bilim adamları, yüksek lisans öğrencileri ve üst düzey öğrencilerden oluşan SSEI araştırma ekibi, Mayıs 2013'te Avrupa'da yirmiden fazla lider üniversiteleri kapsayan Avrupa Araştırma Konsorsiyumu interpares projeye dahil oldu, ülkenin üniversiteler arasında eşsizdir. araştırma projesinin amacı oluşturmak, yönetmek, korumak ve çevrimiçi raporlar ve kayıtlarına erişim sağlamak amacıyla dijital teknolojinin kullanımı için kuramsal ve metodolojik çerçeve geliştirmektir. Takım, araştırmanın teorik ve metodolojik çerçeve geliştirmeye pratikte bunları kullanacak olanların arasında sonuçlarını yaymak amacıyla test hipotezler ve sonuçlarındaki bu deneyimi uygulamalıdır.

Ayrıca Kent Konseyi ve Kent ile yönetim modernizasyon ortaklık Anlaşması kapsamında SSEI Stuttgart (Almanya) Rus-Alman araştırma projesinde yer alır "belediye düzeyinde küçük ve orta ölçekli işletmelere destek." Proje Stuttgart ve Samara ikiz şehirler arasındaki ortaklık uygulamasının bir ürünüdür.

2013 yılında öğretim yılı başında düzenli olarak kaydetmek için, Uluslararası gençlik örgütü AIESEC ile birlikte organize edildiği bir konuşma CultureShock kulüpleri, farklı yabancı kültürlerin temsilcileri ile toplantılar. Bu organizasyon ile işbirliği içinde, öğrenciler de yabancı bir ülkede gönüllü eğitimi alabilir.

2013-2014 öğretim yılında enstitü öğrencilere fırsat ufuklarını genişletmek için ve uluslararası bağlantılar kurmak veren komşu ülkelerden 40'dan fazla yabancı öğrenci eğitim verdi. ekonomide Her yıl öğrencilerin gelenek ve devlet geleneklerini temsil ettiği kültürlerin Festivali'ne ev sahipliği yapmaktadır.

2013-2014 Institute for uluslararası faaliyet ve geliştirme programlarının gelişiminin Kavramı çerçevesinde büyük uluslararası Belirli sayıda etkinlik tarafından uygulanacak bu konuda öğrenme sürecinin uluslararasılaştırılmasını genişletmeyi planlıyor.

Nisan 2014'te, Öğrencilerin uluslararası İngilizce eğitim kursu "(Ekonomik değişiklikleri anlamak)» ekonomik değişiklikler bir bakış katılma fırsatı bulacak. Öğrencilerin ekonomi okumaya ve Rusya hakkında bilgi almak için bizim enstitü öğrencileri ile bir araya, (özellikle Avrupa'da) yabancı ortak üniversitelerden bize geliyorlar. Bu, bilgi sahibi İngilizcenizi geliştirmek ve ilginç uluslararası etkinlikte yer almak için mükemmel bir fırsattır. 2014 Temmuz ayında Öğrencilerin Rus Ekonomik Üniversitesi'nin öğretmenleri ile birlikte düzenlenecek olan Volga manzaralı kıyısında konulu uluslararası yaz okulu katılacak. Plehanov (Bay Moskova) ve University of Konstanz (DE).

Ayrıca, seyahat acentesi ve SSEI Catttour, yaz 2014 arasındaki sözleşmenin bir parçası olarak Öğrenciler müfredat tarafından sağlanan uygulamalı eğitim tutarında olacaktır Türkiye'de tasarruf eğitimi, geçmek mümkün olacaktır. Bu programda özellikle ilgi çekici öğrencilerin Profil "otelcilik ve turizm işletme," 3 ve 4 kursları içindir.

Gelecek öğretim yılında enstitü Batı Avrupa'da üniversiteler ile kapsayıcı eğitimi geliştirmeyi amaçlamaktadır (Almanya, Slovakya, Çek Cumhuriyeti, ve diğerleri.). Öğrenciler arasında Lisesi'ne eğitim gezisi maruz kalacağı Riedlingen, Ekonomi ve Teknoloji, Enstitüsü'nde bir dönem için öğretmenlik Aalen Enstitüsü'nde 1 dönem, eğitim (Alman dil bilgisi gerektirir) Koblenz (İngilizce dil bilgisi gerektirir), Slovakya'da üniversitelerde Almanya'da staj, eğitim için burs programı "Walter Halshtayn" katılım, Çek Cumhuriyeti, Türkiye'deki eğitim ve diğer yıllık öğrenci değişim.

Son yıllarda, önemli ölçüde maddi ve üniversitenin teknik üssü geliştirilmiş: Bilimsel kütüphanesinin kurulmasını, 10 katlı eğitim ve idari, eğitsel ve laboratuar binaları, yenilenmiş ve modern tesisler toplantı salonu ile donatılmış yüzme havuzu, bir spor kompleksi görevlendirdi. Modern tesisler, spor kampında "The Economist" ile donatılmış öğretim ve laboratuvar binaları, sağlık merkezi, kendi elektrik santrali ve kahve büfeler vardır.

enstitü sanatsal ve sportif becerilerini geliştirmeye öğrenci hükümeti, genç erkek ve kadınların yurtsever eğitim güçlendirilmesi üzerinde duruyor.

SSEI öğrenci kulüp - alanının en iyilerinden biri. Bu arada ekipler onlarca yaratıcı yeteneklerini egzersiz yaklaşık 300 öğrenci getiriyor: KVN takımı, "iplikler" sanat stüdyosu, tiyatro stüdyosu "Takım tasarrufu"; dans kolektifleri "Elegance", "Egzersiz", "Eylau", balo salonu dans, break-dans bir topluluk, vokal stüdyo, kulübü, etnik kültürünü, "Eğlence" pop, folk ve pop toplulukları, kukla tiyatrosu, ve diğerleri.

Festivale "Öğrenci Baharı" - Her yıl, amatör öğrenci ekipleri tüm öğrencilerin hayatında parlak, uzun zamandır beklenen, unutulmaz olayı aktif rol almak. Kazananlar bölümler arası aşama bölgesel yarışma "Öğrenci Baharı" içinde üniversitemizi temsil ve sıklıkla kazanan ve Rusya'nın farklı şehirlerde gerçekleşir Tüm Rusya yarışması, katılımcıları olurlar.

Kulüp neşeli ve becerikli SSEI Saratov en iyilerinden ayrıca bir. Son yıllarda KVN ekibi "ekonominin Takımı" KVN düzenli finalisti Saratov bölgesel lig olan, güz ve bahar bardak, festivali "Volga üzerinde KVN", KVN uluslararası festivallere katılımcıları kazananları İçecek Soçi, festivalin "Rus Öğrenci Bahar" kazananlar.

İyi gelenek yarışmanın "Miss" Ekonomi Üniversitesi'nde gerçekleştirildi. " lise en büyüleyici ve zarif, en zeki ve yetenekli kızlar Bu tanımlama. Yarışmanın kazananları bölgesel güzellik yarışmasında "Miss Bahar" ve All-Rus yarışma "Miss Rusya" katılırlar.

En eğlenceli tatiller öğrenci Tatiana Günü. Rus öğrenciler üniversite diplomalarının geçen yıl, öğrenciler ve öğretmenler temayüz enstitü müdürü teşekkür Günü'nü kutlamak için bir gelenektir.

Özellikle dikkat kabul töreni tarzında lise öğrencilerine verilir. Bu olayın ciddiyet tebrik müdürü birinci sınıfları verir ve onlara sembolik rekorlar kitabına teslim.

Program dili:
  • Ingilizce
  • Rusça

Bu okulun aynı zamanda sundukları:

Lisans

Saratov Socio-Economic Institute

eğitim profili üzerindeki eğitim programının kalbinde rekabet avantajları bir dizi için bir temel oluşturmak ve nihayetinde organizasyonu dönüştürerek, tüketici talepleri ... [+]

Bilgi Sistemleri İŞLETME YÖNETİMİ Ben ne öğrenecek?

eğitim profili üzerindeki eğitim programının kalbinde rekabet avantajları bir dizi için bir temel oluşturmak ve nihayetinde organizasyonu dönüştürerek, tüketici taleplerini karşılamak için kökten yeni yetenekleri yaratmaya yarar şirketin stratejik varlık olarak IT bakmak.

Kimi çalışabilir?

Mezunlar sistem analistleri, BT danışmanları, tasarımcılar ve karmaşık bilgi sistemlerinin uygulayıcıları, kurumsal bilgi sistemleri, proje yöneticileri, bilişim sektöründe iş yenilik organizatörlerinden yönetiminin organizatörleri olarak çalışabilirler.

[-]
Rusya Saratov
Eylül 2020
Rusça
Tam zamanlı
4 yıl
Kampüs
İngilizce Devamını oku
Saratov Socio-Economic Institute

Bu profildeki uzmanlarının mesleki faaliyetin amacı - Modern analitik yöntemlerin kullanımı ile sağlam ekonomik kararların pratikte uygulanması. ... [+]

Bölgesel ve Belediye İktisadi Ben ne öğrenecek?

Bu profildeki uzmanlarının mesleki faaliyetin amacı - Modern analitik yöntemlerin kullanımı ile sağlam ekonomik kararların pratikte uygulanması.

kuruluşların fiili teknik ve ekonomik performansına dayalı seminer Atölyeler, o zaman gerçek olaylardan haberdar olmasını sağlar ve bilgilendirici ve etkili öğrenme yapar.

Öğrenciler onları diğer üniversitelerdeki öğrenme süreci hakkında bilgi almak için, iş bağlantıları, yeni arkadaşlar bulmak kurmak için izin, intrahigh bölgesel ve Tüm Rusya bilimsel-pratik konferans, yarışmalar, yuvarlak masa, iş oyunlara katılmak.

Kimi çalışabilir? ... [-]
Rusya Saratov
Eylül 2020
Rusça
Tam zamanlı
4 yıl
Kampüs
İngilizce Devamını oku
Saratov Socio-Economic Institute

"Finans ve kredi" profili geniş genel finansal ve kredi eğitimi veren ve bu temelde, öğrencilerin gelecekteki meslek seçebilir - Bir bankacı veya finansör. "Ekonomi" nin ... [+]

Ben ne öğrenecek?

"Finans ve kredi" profili geniş genel finansal ve kredi eğitimi veren ve bu temelde, öğrencilerin gelecekteki meslek seçebilir - Bir bankacı veya finansör. "Ekonomi" nin diğer profilleri yönü olduğu gibi, eğitim, genel konular (insan, ekonomik, matematiksel) çalışması ile başlar. 2 nci ve 3 üncü kurslarında uzman mali ve kredi disiplin ( "Para, kredi, bankalar", "Finans", "Yatırımlar", "Vergiler ve vergi", "ticari bankanın Organizasyonu", "Finansal yönetimi" çalışma başlar ve diğ.). 4. yıl öğrencilerin eğitim artırma amaçlı seçmeli derslerin geniş bir yelpazede sunulmaktadır.

eğitim yaparken öğrencilerin yaratıcı ve bilimsel yetenekleri gerçekleştirilmesi için geniş bir alan alırlar. imalat bölümler fen laboratuarları, kulüp, çalışırken bankacılık piyasasının uygulanan araştırma yürütmek için, hem de pratikte olarak bankacılık tekniği ana öğrenciler araştırma çalışmalarında yer almayı sadece sağlar, aynı zamanda doğrudan Saratov bankacılar ve finansörler, iş oyunları tanıma faaliyetlerine katılmak iş.... [-]

Rusya Saratov
Eylül 2020
Rusça
Tam zamanlı
4 yıl
Kampüs
İngilizce Devamını oku
Saratov Socio-Economic Institute

profilini incelenmesi "İşletme istatistik ve analitik," öğrencilerin modellemek ve ekonomik durum bankacılık ve sigorta, finansal analiz teori ve uygulama temel aşina hal ... [+]

Ben ne öğrenecek?

profilini incelenmesi "İşletme istatistik ve analitik," öğrencilerin modellemek ve ekonomik durum bankacılık ve sigorta, finansal analiz teori ve uygulama temel aşina hale gelecektir tahmin öğrenmek.

Mezunlarımız istatistiksel toplama yöntemleri, işleme ve ekonomik bilgi formunun analizi sahip, geniş profilin sorunların çözümünde kullanılacak istatistiksel yöntemler usta istatistiklerin uluslararası metodoloji çalışma olacak, ekonomi, istatistik, bilgisayar teknolojisi, muhasebe, finans alanında bilginin temel gövdesini almak mali ve ekonomik faaliyetlerin çağdaş faktörlerin analizine entegre bir yaklaşım.

Kimi çalışabilir? ... [-]
Rusya Saratov
Eylül 2020
Rusça
Tam zamanlı
4 yıl
Kampüs
İngilizce Devamını oku
Saratov Socio-Economic Institute

Bu alanda öğrenciler kurumsal ekonomi ve planlama alanında eğitilmiştir. Öğrenciler, işletme ekonomisi hakkında teorik bilgi sahibi formları ve piyasa ekonomisinde işletm ... [+]

EKONOMİ İŞLETMELERİ VE KURULUŞLAR Ben ne öğrenecek?

Bu alanda öğrenciler kurumsal ekonomi ve planlama alanında eğitilmiştir. Öğrenciler, işletme ekonomisi hakkında teorik bilgi sahibi formları ve piyasa ekonomisinde işletmenin ekonomik yönetim yöntemlerinin geliştirilmesi alanında uygulamalı bilgi. Bu sayede pratik faaliyetler ekonomist teorik bilginin bağımsız, yaratıcı uygulama becerilerini oluşturmak mümkün kılar.

işletme ekonomisi, işletme üretime, stratejik planlama organizasyonu, iş planlama, bütçeleme organizasyon, lojistik işletme, ekonomi, gayrimenkul, organizasyon ve emek ücret, iş hükümet düzenlemeleri, yatırım ve yenilik süreçlerinin yönetimi temellerini: Öğrenciler ders almaktadır.... [-]

Rusya Saratov
Eylül 2020
Rusça
Tam zamanlı
4 yıl
Kampüs
İngilizce Devamını oku
Saratov Socio-Economic Institute

"Bankacılık" profili aslında bir bankada çalışmak üzere tasarlanmıştır. Zaten 2 yıl size "Para, kredi, bankalar" disiplin çalışmada bankacılık mesleğinin temellerini kavr ... [+]

Ben ne öğrenecek?

"Bankacılık" profili aslında bir bankada çalışmak üzere tasarlanmıştır. Zaten 2 yıl size "Para, kredi, bankalar" disiplin çalışmada bankacılık mesleğinin temellerini kavramak başlayacaktır. profesyonel odaklı disiplinler genişletir tabii üçüncü turunda, bu "Yatırım", "Uluslararası para ve kredi ilişkileri", "Finansal Piyasalarda", "ticari bankanın Örgütü" ve diğerleri gibi öğeleri içerecektir. 4. sınıf bankacılık uzmanlaşma üzerinde böyle "Banka yönetimi", "Banka pazarlama", "ticari banka faaliyetinin mali analizi" ve diğerleri olarak, bağlı seçmeli ders geniş bir yelpazede derinleşir.

seçmeli dersler ve öğrencilere sunulan seçmeli Bazı benzersiz, telif ve bizim üniversite bunları öğrenebilir tek kişidir. Özellikle dikkat kendi ders kitaplarının konuya ödenen ve öğretmenlerimiz ülkede birçok üniversite öğrenci bulunmaktadır bankacılık, üzerinde birçok popüler ders kitapları ve kılavuzları yazarlar edilir.... [-]

Rusya Saratov
Eylül 2020
Rusça
Tam zamanlı
4 yıl
Kampüs
İngilizce Devamını oku
Saratov Socio-Economic Institute

Birlikte iki yabancı dillerin ustalığı ile, profilin "Dünya Ekonomisi ve Uluslararası İş" elde edilen bilgi, işverenler tarafından talep profesyonel vysokoerudirovannogo ... [+]

Ben ne öğrenecek?

Birlikte iki yabancı dillerin ustalığı ile, profilin "Dünya Ekonomisi ve Uluslararası İş" elde edilen bilgi, işverenler tarafından talep profesyonel vysokoerudirovannogo oluşumu için gerekli olan sağlam bir temel oluşturmak.

Öğrenciler ayrıca Avrupa Diploma Eki almak için uluslararası programlara "çift diploma" ek nitelik "profesyonel iletişim alanında Translator" elde etmek fırsatı, katılım verilmiştir.

Kimi çalışabilir?

Mezunlar araştırma merkezleri, enstitüleri ve üniversitelerde mesleki faaliyetlerini yürütmek üzere, bankacılık sektöründe, büyük sanayi işletmelerinin ekonomist olarak ithalat-ihracat işlemleri yapan işletmeler, hükümet uzmanları, ticari kuruluşlar, şirketler, yabancı yatırım ile işletmelerin, analistler çalışabilir ve diğ.... [-]

Rusya Saratov
Eylül 2020
Rusça
Tam zamanlı
4 yıl
Kampüs
İngilizce Devamını oku
Saratov Socio-Economic Institute

Muhasebeci - tüm küreler ve ulusal ekonominin sektörlerinde talep kaç mesleklerden biri. ... [+]

Ben ne öğrenecek?

Muhasebeci - tüm küreler ve ulusal ekonominin sektörlerinde talep kaç mesleklerden biri.

Finansal analistler - yüksek nitelikli ekonomistler, mali tablolarını "okuyabilir" örgütün mali durumunu, yönetim kararları için ekonomik gerekçe teşhis mali analiz uzmanları.

Denetçiler - muhasebe bilgisi, faaliyetler, dış ve iç denetim, muhasebe ve mali (muhasebe) raporlama, danışmanlık, iş hukuki destek, yönetim şirketleri alanlarında talep olacak iş örgütleri, vergi, hukuki destek uzmanları .

muhasebe, analiz ve denetim bilgisine ek olarak, öğrenciler, mevcut tartışmak ve formal ve informal ortamlarda görüşler, savunmayı öğrenmek dinleme ve yazılı ve sözlü analitik kültürel ve dil farklılıkları algılama içeren yazılı bilgiyi, kabul; Arama, alma, organize yürütmek ve oral basılı ve elektronik kaynaklardan yazılı bilgileri kullanmak için.... [-]

Rusya Saratov
Eylül 2020
Rusça
Tam zamanlı
4 yıl
Kampüs
İngilizce Devamını oku
Saratov Socio-Economic Institute

Hazırlık "Ekonomi" Profil "Vergi ve vergilendirme" alanında, Vergi Dairesi işletmeler ve bireylerin vergilendirme alanında lisans ve ustaları hazırlar. ... [+]

Ben ne öğrenecek?

Hazırlık "Ekonomi" Profil "Vergi ve vergilendirme" alanında, Vergi Dairesi işletmeler ve bireylerin vergilendirme alanında lisans ve ustaları hazırlar.

profilde bekar ana eğitim programı beşeri bilimler, matematik ve doğa bilimi disiplinlerinin (tarih, felsefe, matematik, bilgisayar bilimi, vs.), Genel mesleki disiplinler (yönetim, pazarlama, istatistik, makroekonomi, fiyatlandırma, vb) çalışmalarına entegre bir yaklaşım sunar ve özel disiplinleri (örgütleri, bölgesel ve yerel vergiler, doğal kaynaklar vergilendirme, Strahov özel vergi rejimlerinden vergi ve vergi federal vergi ve harçlar menkul kıymetler piyasası ve diğer.).

Bu yaklaşım magistracy onların fazla mesleki çalışma ve eğitim için gerekli olan tam teşekküllü ekonomik öğrenme olanağı sağlar.... [-]

Rusya Saratov
Eylül 2020
Rusça
Tam zamanlı
4 yıl
Kampüs
İngilizce Devamını oku
Saratov Socio-Economic Institute

Öğrencilerin çalışma ekonomisi, organizasyon teorisi, pazarlama, insan kaynakları yönetimi, hukuk, kurumsal yönetim, risk yönetimi, stratejik yönetim, gayrimenkul ekonomi ... [+]

YÖNETİM ORGANİZASYON Ben ne öğrenecek?

Öğrencilerin çalışma ekonomisi, organizasyon teorisi, pazarlama, insan kaynakları yönetimi, hukuk, kurumsal yönetim, risk yönetimi, stratejik yönetim, gayrimenkul ekonomi ve mülkiyet yönetimi, kalite yönetimi, üretim yönetimi; mali ve yönetim muhasebesi ve finansal analiz, iş planlaması yöntemlerini usta; ekip oluşturma, liderlik, yaratıcı yönetimi ve iş iletişim teknolojisinin eğitim bir dizi eğitim uğrarlar.

Bu amaçla, uygulanan eğitim yeni formlar: eğitim, iş simülasyonları, vaka çalışmaları, en son yazılım, "İşletme İngilizce" Maksimum »», «Proje Uzmanı 7.0» ve diğerleri. pratik beceri edinimi bölge ve bölgenin önde gelen işletmelerde uygulama esnasında gerçekleştirilir.... [-]

Rusya Saratov
Eylül 2020
Rusça
Tam zamanlı
4 yıl
Kampüs
İngilizce Devamını oku
Saratov Socio-Economic Institute

profilli "Pazarlama" çerçevesinde eğitim süreci işverenlerin çağdaş gereksinimlere adaptasyonunun maksimize etmek, en modern formlar ve eğitim yöntemlerinin temelinde inş ... [+]

PAZARLAMA Ben ne öğrenecek?

profilli "Pazarlama" çerçevesinde eğitim süreci işverenlerin çağdaş gereksinimlere adaptasyonunun maksimize etmek, en modern formlar ve eğitim yöntemlerinin temelinde inşa edilmiştir. kendilerini öğrenme sürecine katılan işverenler, çeşitli iş eğitimleri ve atölye öğrencileri için gerçekleştirdi.

Pazarlama - çevrelerindeki gerçekliği değiştirmek isteyen, rasyonelliği ve yaratıcılığı birleştiren insanlar için bir meslektir. Pazarlama ve reklam Yönetimi Başkanlığı gerekli yeteneklerini açmak için yardımcı olacaktır ve en iddialı fikirlerini uygulamak için yardımcı olacaktır.

Kimi çalışabilir? ... [-]
Rusya Saratov
Eylül 2020
Rusça
Tam zamanlı
4 yıl
Kampüs
İngilizce Devamını oku
Saratov Socio-Economic Institute

"Yenilik yönetimi ve yatırım" etkin bir gerçek ve finansal yatırımların pazarı gibi yenilik ve yatırım faaliyetlerini yönetmek fikri mülkiyet yönetmek, değerlendirmek ve ... [+]

yenilikler ve yatırımlar Yönetimi Ben ne öğrenecek?

"Yenilik yönetimi ve yatırım" etkin bir gerçek ve finansal yatırımların pazarı gibi yenilik ve yatırım faaliyetlerini yönetmek fikri mülkiyet yönetmek, değerlendirmek ve yenilik ve yatırım riskini tahmin etmek mümkün kılar bilgi ve beceri karmaşıktır profilde kayıtlı öğrenciler sağlamak sürdürülebilir kalkınma ve ekonomik güvenlik iş.

"Tahmin ve Planlama: Mezun profili "yenilik ve yatırım yönetimi" Şimdi böyle gibi konuları sunar sürekli olarak geliştirilmektedir etkili bir organizasyon ve yönetim, bilgi analizi ve profesyonel odaklı disiplinlerin iş Set uygulamak için ortak kültürel ve mesleki yeterlilik kümesi vardır yönetim yenilik ALAN OPERA ait "" Yatırım ve finansal tahmin "" Stratejik yönetim lnostyu "" yatırım ve yenilik Ekonomik değerlendirme "" Yatırım Yönetimi "" yenilikçi ve yatırım risklerinin Yönetimi "" yenilikçi faaliyetin organizasyonu "" Uluslararası yatırımlar "ve diğerleri.... [-]

Rusya Saratov
Eylül 2020
Rusça
Tam zamanlı
4 yıl
Kampüs
İngilizce Devamını oku
Saratov Socio-Economic Institute

ceza, sivil ve tahkim usulüne dava yanı sıra ön soruşturmanın etkinliğinin şartlarından birisi adli muayenelerin hedef ve kullanımı hakkında bilgidir. ... [+]

EKONOMİK ADLİ İNCELEME Ben ne öğrenecek?

ceza, sivil ve tahkim usulüne dava yanı sıra ön soruşturmanın etkinliğinin şartlarından birisi adli muayenelerin hedef ve kullanımı hakkında bilgidir.

uzmanlık ana tip hukuk, muhasebe, vergilendirme, ekonomik faaliyet analizi, ekonomi ve ilgili konularda çalışmayı gerektirir adli muhasebe, adli vergi uzmanlığı, mali ve analitik uzmanlığı, mali ve kredi uzmanlığını içerir yargı ekonomik uzmanlığı olan ekonomik ajanlar, finans ve kredi organizasyonu.

Kimi çalışabilir?

Mezunlar adli tıp uzmanlarına, denetçileri, denetçileri, uzmanları, vergi danışmanları, güvenlik konusunda vergi uzmanları, hem de üst düzey muhasebeci, baş muhasebeci, planlama departmanı başlarını, ekonomistler, analistler, bankacılar, finansörler, mali yönetmenler çalışabilir.... [-]

Rusya Saratov
Eylül 2020
Rusça
Tam zamanlı
5 yıl
Kampüs
İngilizce Devamını oku
Saratov Socio-Economic Institute

2011 yılında açılan bu uzmanlaşma olarak ayarlayın. Ekonomik güvenlik uzmanlarının mesleki faaliyetin alanı, ekonomi alanındaki kanun ve düzeni sağlamak için devletin ve ... [+]

EKONOMİK GÜVENLİK VE EKONOMİK VE HUKUKİ DESTEK Ben ne öğrenecek?

2011 yılında açılan bu uzmanlaşma olarak ayarlayın. Ekonomik güvenlik uzmanlarının mesleki faaliyetin alan devlet ve toplum, ekonomik aktörler, ekonomi, ekonomik kuruluşlar, örgütler, kurumlar, işletmeler, devlet ve belediye iktisadi, mali, analitik hizmetlerin sosyal ve ekonomik faaliyetlerin alanında kanun ve düzeni sağlamak için ekonomik güvenliğini kapsar yetkililer, rekabetçi zeka.

Kimi çalışabilir?

Mezunlar yasama ve yürütme makamlarının çalışabilir, Rusya Federasyonu Federal Hazine organları, bölgesel vergi otoritelerinin konularda Denetim Bürosu; işletmenin finansal ve ekonomik güvenliği için şirketin bilgi-analitik bölümünde bankalar ve diğer kredi kuruluşları, sigorta şirketleri, finansal kiralama şirketleri iç kontrol hizmetleri.... [-]

Rusya Saratov
Eylül 2020
Rusça
Tam zamanlı
5 yıl
Kampüs
İngilizce Devamını oku
Saratov Socio-Economic Institute

finansal kriz sonrasında küresel ekonominin büyümesi, Gümrük Birliği ve Dünya Ticaret Örgütü (DTÖ) Rusya'nın katılımı Rus gümrük sisteminin dinamik gelişimi ve optimizasy ... [+]

GÜMRÜK YÖNETİMİ Ben ne öğrenecek?

finansal kriz sonrasında küresel ekonominin büyümesi, Gümrük Birliği ve Dünya Ticaret Örgütü (DTÖ) Rusya'nın katılımı Rus gümrük sisteminin dinamik gelişimi ve optimizasyon katkıda bulunur.

Öğrencilerin Rusya Federasyonu gümrük idarelerine ve bunların yönetimini geliştirmek sorunların organizasyon yapısını incelemek, gerek yabancı ekonomik faaliyet katılımcılarla ortaklıklar geliştirmek ve gümrük kontrolünün verimliliğini artırmak için.

Kimi çalışabilir?

Mezunlar Federal Güvenlik Servisi ve kolluk dahil olmak üzere uluslararası taşımacılık, federal, bölgesel yönetim organları, yapan işletmelerde, dış ticaret (gümrükleme departmanı) yapan işletmelerin, (gümrük taşıyıcılar ve gümrük ajanları) yakın gümrük altyapısının işletmelerde gümrük organları çalışabilir organları, devlet düzenleyici kuruluşları, belgelendirme kuruluşları, test laboratuvarları ve diğerleri.... [-]

Rusya Saratov
Eylül 2020
Rusça
Tam zamanlı
5 yıl
Kampüs
İngilizce Devamını oku