Wroclaw University of Economics

Giriş

Resmi açıklamayı okuyun

 • 17 000'den fazla öğrenci
 • 780'den fazla akademik öğretmen
 • 73.000'den fazla mezun
 • Her akademik yılda 300'den fazla yabancı öğrenci
 • Üniversitedeki ilk ders 1947 Şubat'ında verildi.

tesisler

Üniversite, öğretim, araştırma, yönetim ve sosyal amaçlar için 31 binaya sahiptir. Dersler konferans salonlarında ve egzersiz odalarında ve bilgisayar, kimya ve teknoloji laboratuvarlarında gerçekleştirilmektedir. Odalar modern görsel-işitsel yardımcılarla donatılmıştır. Bazı odalar doğrudan tele-şanzımanlar ve tele konferans etkinlikleri sağlayan tesislere sahiptir.

Wrocław University of Economics ulusal ve uluslararası sıralamalarda

Wrocław Ekonomi Üniversitesi, önemli bir eğitim, bilim ve araştırma merkezi olan Polonya'daki yüksek öğrenim yüksek okulları arasında yer almaktadır. Faaliyetleri Üniversitenin bölgesel, ulusal, Avrupa ve uluslararası düzeydeki konumunu korumak ve güçlendirmek, rekabet avantajını arttırmak ve çağdaş bir kurum imajını şekillendirmek, çalışanlarına, öğrencilerine ve çevreye açık ve dostça davranmayı amaçlamaktadır. Üniversitemiz, ekonomi ve yönetim bilimleri alanında akademik eğitim verme yetkisine sahiptir.
Wrocław Ekonomi Üniversitesi, ulusal araştırmalarda üst sıralarda yer alan bir kamu yüksek öğrenim kurumudur.
 • Eğitim Vakfı “Perspektywy” (“Perspectives”) tarafından hazırlanan 2015 yılında Polonya'daki yükseköğretim okullarının en popüler sıralamasında, Üniversitemiz iktisat üniversiteleri arasında dördüncü sırada, Polonya'daki üniversiteler arasında 33. sırada yer aldı. ve özel (sıralama 187 Polonya yüksek öğretim okulları dahil). Eğitim potansiyelimiz, bilimsel etkinliğimiz ve öğretim koşullarımız özellikle yüksek sıradaydı.
 • Görüş bildiren haftalık "Wprost" dergisi tarafından hazırlanan sıralamaya göre, Üniversitemiz 2015 yılında Polonya'daki tüm yükseköğretim kurumları arasında 12. sırada yer aldı.
 • Bir başka haftaya göre, “Polityka” dergisi, 2015 yılında Wrocław Ekonomi Üniversitesi, ekonomi üniversiteleri arasında 2. , Polonya yüksek öğrenim üniversiteleri arasında ise 54. sırada yer aldı. Bir yıl içinde H endeksimiz 24'ten 28'e yükseldi.
 • İş Okulları Web Sıralaması'na göre Üniversitemiz dünyadaki ekonomik okullar arasında 19. sırada ve Avrupa okulları arasında 10. sırada yer aldı.
 • 2015/2016 tarihli Bilim ve Yükseköğretim Bakanlığı raporuna göre, Üniversitemiz Polonya'nın en çok tercih edilen ekonomi üniversiteleri arasında yer almıştır (2009'dan beri lider konumdadır).
Her yıl, 8000 adayın yukarısı, Üniversitemize bugünkü kapasitemizin ötesinde bir sayıya sahip olmak istiyor. Ayrıca, adaylarımızın% 43'ünün, Okulumuzun eğitimde ulusal olarak tanınan bir kalite markası olduğu görüşüne uygun olarak, Aşağı Silezya bölgesinin dışından geldiğini de belirtmek gerekir.
Polonya'da („Wiadomości Turystyczne” dergisi tarafından yayınlanan) en iyi genel yüksek öğrenim okulları sıralamasının 2016 baskısında, Turizm bölümünde Ekonomi, Yönetim ve Turizm fakültesi birinci sırada yer aldı.
Diğer sıralamalar da Üniversitemizin sağlam konumunu doğrulamaktadır. 2016'da, „Ana Sayfa
Wrocław Ekonomi Üniversitesi, 2015 yılında ulusal GMC yarışmasında 5'inci sırada yer aldı. Küresel Yönetim Mücadelesi, iş ortamının gelişmiş sayısal simülasyonlarına dayanan en büyük küresel stratejik yönetim yetenekleri testidir. GMC yarışmasının Polonya baskısı, her yıl yüzlerce yönetim ekibinin (hem uygulayıcılar hem de öğrenciler), sanal bir şirketi bir test ortamında yönetme görevinde birbiriyle yarışarak katılıyor. GMC Polonya'nın 15. baskısı için toplam 270 takımdan 15'i WUE öğrenci topluluğunun temsilcileriydi.
Üniversite, uluslararasılaşma stratejisi, tanıtım faaliyetleri ve eğitim kalitesinin iyileştirilmesi yoluyla, uluslararası ortamda sürekli olarak görünür ve görünür durumdadır. Birçok Avrupalı ​​ve küresel üniversiteye (ABD, Rusya, Çin veya Malezya'dan olanlar dahil) bir ortak üniversiteyiz. Eğitim kurumlarının (örneğin Almanya, Fransa, Slovakya, Çek Cumhuriyeti veya Finlandiya) uluslararası işbirliğine bağlı birçok stratejik ortaklığa tarafız.
Üniversitemiz ayrıca, Erasmus programı çerçevesinde ülkemizi ziyaret eden birçok yabancı öğrenci için tercih edilen bir okuldur. 2015 yılında Üniversitemiz, yabancı dillerde verilen 120'den fazla eğitim kursuna katılmak için toplam 294 öğrenci kabul etmiştir. Ayrıca, 19 akademik öğretmene ev sahipliği yapan üniversitelerin temsilcileri de katıldı. 60 saat akademik eğitim. Yabancı öğrenciler aynı zamanda üç Yaz Okulu teklifine katılmaya daha eğilimlidir, çünkü projeler onlara ekonomi ve bilişim çalışmalarını şehir ve ülkemiz hakkında pratik bilgilerle birleştirme şansı vermektedir.
Wroclaw University of Economics mezunları en iyi başarı işaretimizdir. Topluluk, pazar gereksinimleri ve beklentileri hakkında geri bildirim sağlamada da aktiftir.
Özel organizasyon birimlerimiz mezunlarımızın mesleki gelişimlerini takip eder ve bulgularının düzenli raporlarını sunar. Raporlar, mezunlarımızın modern işgücü piyasasının zorluklarını karşılamaya hazır olduklarını göstermektedir:
•% 76'sı mezun olduktan sonraki 3 ay içinde iş bulmuştur.
• Uzmanlık alanlarında% 75'i istihdam edilmektedir.
•% 84'ü profesyonel görevlerinden memnun
• Şirketlerde% 85'i istihdam edilmektedir.
•% 7 kendi işlerini yürütüyor
Wrocław Ekonomi Üniversitesi, üniversiteye büyük bir katkı sağlayan mezunlar ile işbirliğinin bir parçası olarak bir dizi faaliyete ve girişime öncülük etmektedir. Bu amaçla Wrocław Ekonomi Üniversitesi Mezunlar Ofisi kuruldu. Büronun amacı, mezunlar ile ilişkileri geliştirmek ve sıkılaştırmak ve topluluk içindeki bütünleşmelerine katkıda bulunmaktır; bu, toplum üyelerinin şehrin, bölgenin ve ülkenin gelişmesine önemli ölçüde katkıda bulunduğunun kanıtıdır.

WUE tarafından elde edilen ulusal ve uluslararası akreditasyonlar

Wroclaw University of Economics tüm fakülteleri değerlendirilmiş ve Polonya Akreditasyon Komitesi'nin önümüzdeki yıllarda akredite edilmesi için gerekli akreditasyon elde edilmiştir (Polonya Akreditasyon Komitesi, Polonya üniversitelerindeki eğitim kalitesini değerlendiren uzman bir kurumdur):
 • 2010 - Mühendislik ve Ekonomi Fakültesi için program akreditasyonu;
 • 2010 - Jelenia Gora'daki Ekonomi, Yönetim ve Turizm Fakültesi için program akreditasyonu;
 • 2013 - Yönetim, Bilgi Sistemleri ve Finans Fakültesi için kurumsal akreditasyon;
 • 2014 - İktisadi Bilimler Fakültesi için kurumsal akreditasyon.
Şu anda Mühendislik ve Ekonomi Fakültesi için akreditasyon alma aşamasındayız.
Uluslararasılaşma stratejisinin unsurlarından biri, kurumun tamamını kapsayan uluslararası akreditasyonları elde etmektir. Şimdiye kadar özel öğretim programları için uluslararası akreditasyonlar elde edilmiştir. Üniversite, Muhasebe ve Denetim uzmanlığı ile Finans ve Muhasebe lisans programı için bir ACCA (Chartered Certified Accountants of Chartered Certified Muhasebeciler Derneği) akreditasyon ve Uluslararası Muhasebe uzmanlığı ile Finans ve Muhasebe master çalışmaları için aldı. ACCA akreditasyonu, Finans ve Muhasebe konusunda lisansüstü çalışmalara da verilmiştir. Akredite edilmiş ACCA programının öğrencileri, standart dersler çerçevesinde, ACCA sınavlarının bir kısmından muaf tutulmalarını sağlayan ACCA standardında akredite edilmiş dersleri ve sınavları geçer (Temel Düzey). Maliye Lisans Çalışmaları kapsamında Yönetim, Bilişim Sistemleri ve Finans Fakültesindeki akredite ACCA programını bitiren öğrenciler, ACCA sınavlarından (F1-F3, F5, F7, F9) 6 tane muafiyet almaya hak kazanacaklardır. Maliye Yüksek Lisans Çalışmaları ACCA sınavlarından 4 istisna hakkına sahip olacaktır (F1-F3, F6). Muhasebe ve Denetim Fakültesinin Yönetim, Bilişim Sistemleri ve Finansman Fakültesindeki ilk devre çalışmalarının bir bölümü olarak mezun olan ve Muhasebede akredite olmuş Vergiler ile mezun olan öğrenciler, ACCA sınavından 5 istisna hakkına sahip olacaklardır (F1-F4, F6). ). Uluslararası yönetim uzmanlığı ile ikinci dönem çalışmalarının bir parçası olarak mezun olanlar, ACCA sınavlarından 7 muafiyet hakkına sahip olacaklardır (F1-F5, F7-F8).
2015 yılında Maliye ve Maliye Yüksek Lisans Programları Lisans Çalışmaları, bu prestijli akreditasyon ile iki program sunan Polonya'da bize tek üniversite yapan bir EPAS akreditasyonu aldı. EPAS, EFMD Avrupa Yönetim Geliştirme Vakfı tarafından verilen uluslararası bir akreditasyon sistemidir. Tüm öğrencilerimizin diplomalarını uluslararası olarak tanımalarını garanti ederek programlarımızın yüksek kalitesini doğrular. EPAS standartları ve kriterleri, çalışmaların tüm yönleri için geçerlidir ve en yüksek uluslararası müfredat modelleri ve öğretim yöntemlerinin yanı sıra kalitesinin sağlanması ve kontrol edilmesini garanti eder. Akreditasyon, bireyin mesleğini icra etmek için uygulamalı hazırlığın yanı sıra iş ve uluslararasılaşma ile yüksek düzeyde işbirliğimizin eşsizliğini, etkinliğini vurgulamaktadır. Şu anda, tüm dünyada binlerce insanın en iyi 97'si en yüksek kalitede bu işarete sahiptir.
Maliye Yüksek Lisans ve Maliye Yüksek Lisans Çalışmaları programları, Polonya'daki tek kurumdur ve Chartered Institute of Management Accountants (CIMA) ile işbirliğine dayalı İngilizce dilinde Avrupa'daki birkaç programdan biridir. Program, öğrencilerimize düzenli çalışmalarının bir parçası olarak bir CIMA sertifikası veya diploma (lisans düzeyinde İşletme Muhasebesinde Sertifika ve Master düzeyinde Yönetim Muhasebesinde Sertifika) almak için eşsiz bir fırsat sunmaktadır.
Ayrıca, öğrencilerimize finansal analistler ve yatırım portföy yönetimi uzmanları için tanınmış bir uluslararası kalite standardı olan Chartered Financial Analyst (CFA) 'nin prestijli ve ileri düzey profesyonel sertifikasına hak kazanma şansı sunuyoruz. Aralık 2009'da Üniversite, CFA Enstitüsü ile bir ortaklık anlaşması imzaladı ve Orta Avrupa'daki Yönetim Bilimleri, Bilgi Teknolojileri ve Finans Fakültesi'nde iki CFA ile ilgili programlara katılım sağlayan ilk ve tek lise oldu: Finansta Yüksek Lisans Çalışmaları - resmi sertifikasyon sınavlarına hazırlık olarak. Ayrıca öğrencilerimiz için CFA sınav ücretlerinin kısmi kapsamı için çözümler sunuyoruz.

Konumlar

Wroclaw

Address
Komandorska 118-120, 53-345
Wroclaw, Aşağı Silezya Voyvodalığı, Polonya