Warsaw Film School

Giriş

Resmi açıklamayı okuyun

Warsaw Film School - 15 yıl film ve inovasyon

WarsawFS102

Warsaw Film School , 2004 yılında Polonyalı film yönetmeni, yapımcı ve senaryo yazarı Maciej Slesicki ve ülkenin en popüler aktörlerinden Boguslaw Linda - Andrzej Wajda'nın son filmi "Afterimage" 'in sanatçısı.

Akademi, BA Diploması ve Kültür Bakanlığı'nın İngiliz Dili ve Edebiyatı alanında İngilizce eğitimine sahip tek sanat okulu veren üç ülkeden biri olan eşsiz bir film kurumu.

Polonya'nın başkentinde bulunan Warsaw Film School , film profilli bir lise, ortaokul, meslek yüksekokulu, sanat ev sineması Kino Elektronik ve bir prodüksiyon şirketi de içeren bir film eğitim merkezinin merkezindedir.

Yapımcı Krzysztof Zanussi ve Akademi Ödülü'ne aday gösterilen Bartosz Konopka gibi Warsaw Film School öğretim görevlileri, en tanınmış Polonyalı ve uluslararası film yapımcıları, film ve yeni medya alanındaki uzmanlar arasındadır. Warsaw Film School , 2010 yılında, 2.600 m 2 kapasiteye sahip yepyeni bir kampüse taşındı ve film ve fotoğraf çekimleri, karanlık odalar, post prodüksiyon tesisleri ve yüksek kaliteli bir ses stüdyosu için yer açtı.

Mezunumuz Dorota Kobiela, “Loving Vincent” için Oscar 2018'e aday gösterildi. Bu, okul mezunlarımızın gurur duyabileceği ikinci Oscar adaylığıydı. Bunlardan birincisi, 2015 yılında Belgesel Kısa Öznesi "Lanetimiz" için Tomasz Śliwiński'ye verildi.

Warsaw Film School , yılda yaklaşık 60 uzun metrajlı film çeken ve her yıl 20 ila 30 uluslararası ortak yapım projesinde yer alan bir ülke olan Polonya'nın merkezindedir. Dinamik olarak gelişen bir görsel-işitsel pazarın ortasında, güçlü bir film geleneği ve filme kişisel ve politik bir ifade tarzı olarak içten bağlılıkla bağlıyız.

Warsaw Film School , Avrupa'nın senaryo yazma sanatına adanmış tamamen açık olan Script Fiesta da dahil olmak üzere bir dizi eğitimsel, sanatsal ve profesyonel etkinlik düzenliyor. Her yıl yüzlerce profesyonel bir hafta boyunca ustalık sınıfları, atölye çalışmaları, kurs çalışmaları ve sosyal etkinlikler için toplanır. Özel konukların listesi Joe Eszterhas, Pilar Alessandra, Linda Aronson, Jane Campion ve İsrail'den Sundance 2016 galibi - Elite Zexer.

Konumlar

Varşova

Address
Warsaw Film School 7 gen. Zajączka st.
01-518 Varşova, Masovya Voyvodalığı, Polonya