Universiti Teknikal Malaysia Melaka UTeM

Giriş

Resmi açıklamayı okuyun

1 olarak Aralık 2000 tarihli 1 kurulmuştur Malezya Teknik Public University.

KAMPÜS

tüm yedi fakültede gür yeşil peyzaj övünme devlet-sanat tesislerinin 766 dönüm içinde ayarla, Malakka UNESCO dünya mirası kenti yer alır.

AKADEMİK

olarak Odak Üniversitesiyani Mühendisliği, Bilişim ve Teknoloji Yönetimi - UTEM teknik alanlarda güçlü sahiptir. UTEM yüksek teknoloji sektörlerin ihtiyaçlarını karşılamak yeteneği ile yüksek kalitede mühendislik mezunları kaynağı olmanın bir üne pekiştirdi. UTEM da Üniversitesi'nin eşsiz önermeyi artırılması için anahtar olarak tanımlanan ve aynı zamanda Yeşil Teknoloji, Sistem Mühendisliği, İnsan-Teknoloji Etkileşim ve Gelişen Teknoloji olarak millete katkı olduğu alanlarda araştırma yeterlikleri vardır. UTEM Mühendislik programları da Washington Accord tarafından akredite edilmiştir. Lisans programlarına ek olarak, UTEM da Usta, doktora ve Mühendisliği Doktora Programı sunmaktadır.

UTEM Sadece yerel değil, uluslararası öğrenci kabul ve bu Endonezya, Suudi Arabistan, Çad, Suriye, Pakistan, Kamerun, Bangladeş, Tanzanya, Hindistan, Somali, Singapur, Katar, Filistin, Libya, Irak, İran, Gana, Fransa öğrencileri kapsar Yemen, Nijerya ve Ürdün.

FAKÜLTELER

  • Makina Mühendisliği Fakültesi - - Üretim Mühendislik Fakültesi - Teknoloji Yönetimi ve Teknogirişim Fakültesi - Bilgi ve İletişim Teknolojileri Fakültesi Elektronik ve Bilgisayar Mühendisliği Fakültesi - Elektrik Mühendisliği Fakültesi.
  • Mühendislik Teknolojisi Fakültesi

ÜNİVERSİTE-SANAYİ İŞBİRLİĞİ ÇABALARI

Özellikle işbirliği ve endüstriyel sektör ile yakın çalışma hükümet tarafından atanan.

sanayinin mevcut taleplerini karşılamak ve geleceği ele almak mümkün de ihtiyacı mezunları üreten, yenilikçi teknik okulları Dünyanın önde gelen yılların biri olmak için. o UTEM sağlamak amacıyla mühendis ve UTEM aşağıdaki teknik-yetkin yatırım yapmıştır olan teknoloji uzmanları üretebilmektedir:

İleri İmalat Merkezi (AMC)

amacıyla yüksek teknoloji ve hassas üretim tesisleri teşvik etmek kurmak Sözleşme Ar-Ge, Sözleşmeli Üretim ve in-house sanayi işbaşı eğitimi.

CEO Yuvarlak Masa

hem yerel ve bölgesel sanayinin kaptanları toplanması deneyimlerin paylaşılması ve UTEM akademik programları, altyapı ve yüksek lisans istihdam edilebilirliklerini artırmak için geri bildirimler yanı sıra girişimci liderler yaratmak sağlamak dahil olmak üzere UTEM tavsiyelerde bulunmak.

Endüstriyel Çevre Kampüsü

UTEM Güncel gelişmeler öğrencilere endüstriyel çevre ve pozlama sağlamanın yanı sıra sanayinin ihtiyaçlarına hitap edecek eğitim merkezlerinin kurulmasına odaklanmıştır.

ODAKLI ARAŞTIRMA VE YENİLİK MÜKEMMELLİK

UTEM kritik belirlemiştir ODAKLI alanlar Bu üniversitenin benzersiz güçlü için çok önemlidir. UTEM seçti İleri Üretim Teknolojisi (AMT) Yeşil Teknoloji - - Sistem Mühendisliği - İnsan - Teknoloji Etkileşimi - Gelişen Teknoloji: UTEM tüm fakültelerin sinerjik bağlılık gerektirir ve aşağıdaki gibi dört İtme Alanları ile desteklenen kendi niş alan olarak

UTEM en itme alanları kapsamaktadır ve üniversite içinde mevcut fakülte, araştırma merkezleri, enstitü ve laboratuvarların güçlü üzerine çekiyor doğada, çok disiplinli bulunmaktadır.

Konumlar