Kwararafa University

Giriş

Resmi açıklamayı okuyun

Kwararafa Üniversitesi Wukari2005 yılında Ulusal Üniversiteler Komisyonu tarafından Wukari Jubilee olarak lisanslı edilmiştir. ilk ve tek topluluk Nijerya, Taraba Devlet ilk üniversite ve Nijerya Kuzey Doğu Jeopolitik bölgesinde ikinci özel Üniversitesi'nde Üniversitesi sahibi gibi 61 öğrenci ile Mart 2006'da çıkardı.

öğrencilerin

Vizyon

öğretim, araştırma ve topluma hizmet yoluyla bilgi ve burs peşinde birinci sınıf bir kurum olmak için, üretken ve kendine güvenen olmalarını sağlayacak öğrencilere bilgi ve girişimcilik becerilerini telkin yönelik.

Misyon

  • milletin gelişmesi için etkili ve erkeksi yerli insan ve malzeme kaynaklarının geliştirilmesi için elverişli bir ortam sağlamak.
  • kendi dallarında çok yönlü ve aynı zamanda genel olarak özel ve toplumda kendilerine gelişimine anlamlı katkıda bulunmak için gerekli girişimci beceri ile aşılanmış olan mezunlar yetiştirmek için.
  • iyi paketlenmiş programları ve pratik eğitim yoluyla yaratıcı marifet ile mezunlarının işsizlik ve kariyer durgunluk değiştirmek için.
  • Nijeryalılar ses eğitimi ne olursa olsun dini aidiyetini, kabileler, cinsiyet ve siyasi dayanmasını sağlamak.
  • mükemmellik arayışı, öz disiplin gelişimi, yaratıcı düşünme ve bireysellik gelişmek ve aynı zamanda kooperatif toplumun temel bileşenleri olarak görülen bir besleyici ve teşvik edici bir ortam yaratmak.

üniversite Renkleri

Üniversite Resmi Renkler Yeşil ve Altın vardır. Altın Renkli insanlar ve doğal kaynakların bolluğu zengin kültürel mirasını temsil ederken Yeşil Renk tarım, verimliliği, doğurganlık, büyüme ve istikrarlı bir ilerleme göstermektedir.

Logo, mızrak ucu "Atoshi" geleneksel Jukun halkının silah (Üniversitesi'nin ev sahibi topluluk) ve aynı zamanda Logo açık Kitap ile ilişkisi önemli bir rol oynayacaktır üniversite türetilen bilginin sembolize olduğunu yönetim / krizlerin çözünürlüğü ve cehalet, fakirlik ve hastalığa karşı mücadelede.

Tarihçe

Kwararafa Üniversitesi Wukari2005 yılında Ulusal Üniversiteler Komisyonu tarafından Wukari Jubilee olarak lisanslı edilmiştir. ilk ve tek topluluk Nijerya, Taraba Devlet ilk üniversite ve Nijerya Kuzey Doğu Jeopolitik bölgesinde ikinci özel Üniversitesi'nde Üniversitesi sahibi gibi 61 öğrenci ile Mart 2006'da çıkardı.

Wukari bir süre tarihsel ünlü Kwararafa Konfederasyonu merkezi oldu bir antik kent bulunan, Üniversite resmen hangi zirvesinde konfederasyonun kültürel ve tarihsel kökleri yansıtacak şekilde Febuary 2012 Kwararafa için Wukari Jubilee adını değiştirdi onun kuzey merkezi jeo-politik bölgede modern Nijer, Yayla, Kogi, Nasarawa ve Benue ülkeleri ve FCT genişletilmiş yetkileri, Edo ve Cross River Güney-güney bölgesinde, Kogi Kaduna, Kano ve Katsina kuzey batı bölgesi ve Bauchi devletlerin kuzey doğu bölgesinde Gömbe ve Adamawa Devletleri.

Kwararafa Üniversitesi, ev sahibi topluluğu ile samimi ilişkiler sahiptir ve Taraba öğrencileri ve Federasyonun 22 diğer devletlerin çekiyor.

fakülte

Araştırma Odak / Bağlantılar

Üniversite şu anda diğer Kurum ve dünyadaki üniversitelerle bağlantı programları geliştiriyor. Araştırmanın odak alanları şöyledir:

  • Barış ve Çatışma Çözümü
  • Gıda Bilimi ve Teknolojisi
  • Matematik Eğitimi
  • Miras Çalışmaları ve Eko-Turizm

araştırma odağı flora ve fauna zenginliği yanı sıra araştırmacıların akademik ilgi olabilir bölge halkının zengin sosyal, kültürel gelenekleri ile Benue vadisinde Üniversitesi eşsiz konumu elde edilir. Bizim toplum projesi Matematik Eğitimi olduğunu.

Önemle bizim daha geniş toplum ile meşgul ve genel olarak özel ve fen eğitiminde matematik eğitiminde bir boşluğu dolduruyor olacak matematik öğretimi için modern teknikler dağıtmak eğer inanıyoruz.

Akademik Destek Hizmetleri

Üniversite Kütüphanesi

Üniversite Kütüphanesi iyi seçilmiş ilgili kitap, dergi, dergiler ve gazeteler ile doludur. kitapların çoğu Üniversitesi'nde öğretilen çeşitli kurslar son vardır. Üniversitenin sanal kütüphane 20-inç monitörler ağdaki tüm ve internete bağlı 50 masaüstü sistemleri vardır. e-Kütüphane kendi sunucularında 2 milyon e-kitap bulunmaktadır.

Bilgisayar laboratuarı

uygulama ile teori maç kararlılığı, Kwararafa Üniversitesi Üniversitesi Bilgisayar Bilimleri Bölümü öğrencileri tarafından kullanılmak üzere iki tam donanımlı bilgisayar laboratuarı bulunmaktadır. Ana bilgisayar laboratuarı, bir sunucuya bağlıyoruz 25 sistemlerine sahiptir. Aynı zamanda tepegöz ve dijital beyaz tahta vardır. İkinci laboratuvar donanım eğitimi için temelde. CBS ve Ekonometri Laboratory The University of Coğrafi Bilgi Sistemleri ve Ekonometri iki laboratuvarlar donatmıştır. Her iki Laboratuvarlar personel etkinleştirmek ve öğrencilerin temel ve ileri düzey CBS ve İstatistiksel araştırma yapacaklardır masaüstü ve dizüstü bilgisayarlar, multimedya olanakları ve özel yazılım ile donatılmıştır.

klinik

Üniversite öğrenci ve personel ve bu amaçla sağlık ihtiyaçlarının gözetir. Üniversite, tüm öğrenciler için sağlık sigortası sağlamaktadır. Bu onlara Wukari ve tatillerde mesken kendi yerlerinde büyük hastanelerde zaman hasta katıldı mümkün kılmaktadır.

Spor

Üniversite aktif spor dahil olan ve komşu yükseköğretim kurumları ile birkaç maç oynadı. Ayrıca Jabu düzenlenen son özel Üniversite oyunları katıldı. Üniversite Sporları Koordinatörü bu birimin işlerini yönetmektedir.

Konumlar

Wukari

Address
Kwararafa University, Wukari
P.M.B 1019
Wukari, Taraba State

Wukari, Taraba, Nijerya