Xiamen University Malaysia

Giriş

Resmi açıklamayı okuyun

Xiamen University Malaysia (XMUM), ünlü bir Çinli üniversite tarafından kurulan ilk yurtdışı kampüsü ve Malezya'daki ilk Çinli üniversite şubesidir. Sedargor, Sepang, Bandar Kota Warisan, Selangor'un yakınında, ülkenin Putrajaya merkezine 15 dakika veya Kuala Lumpur'un 45 km güneybatısındadır. Toplam 470.000 metrekarelik planlanan toplam alanı ile 150 dönümlük bir alana inşa edilmiştir. XMUM, birinci sınıf öğretim ve araştırmayı içeren ve kültürel çeşitliliği benimseyen, farklı bir küresel görünüme sahip bir üniversite olmayı hedeflemektedir. Çin Araştırmaları ve Geleneksel Çin Tıbbı hariç, diğer tüm programların öğretim dili İngilizce'dir.112253_blur-businesswoman-close-up-407237.jpg

Bir Bakışta Xiamen Üniversitesi Çin

Kuruluşundan bu yana, 1921 yılında, Xiamen Üniversitesi, 300.000'den fazla lisans ve mezun üretti. Çin Bilimler Akademisi (CAS) ve Çin Mühendislik Akademisi (CAE) 60'dan fazla akademisyeni Xiamen Üniversitesi'nde okudu veya çalıştı.

kapsam

Xiamen Üniversitesi'nde 76 bölüm ve 14 araştırma enstitüsünden oluşan 28 okul bulunmaktadır.

Dereceler

Üniversite birinci sınıf disiplinlerde 33 doktora, birinci sınıf disiplinlerde 52 yüksek lisans derecesi sunmaktadır. 90 lisans programı, 279 yüksek lisans programı ve 187 doktora derecesi sunmaktadır. toplamda programlar.

Xiamen Üniversitesi, 1.875 profesör ve 22'si CAS ve CAE'nin akademisyeni olan doçent dahil olmak üzere 2.657 tam zamanlı fakülte ve profesyonel araştırmacıya sahiptir.

Üniversitenin şimdi 19,843 lisans, 16,172 yüksek lisans öğrencisi ve 3,647 doktora öğrencisi dahil olmak üzere kampüste yaklaşık 40.000 tam zamanlı öğrenci bulunmaktadır. 3.000'den fazla uluslararası öğrenci var.

2011'den 2015'e kadar XMU öğrencileri ve fakültesi, Bilim, Doğa ve Hücre gibi uluslararası dergilerde ve alt dergilerinde 50'nin üzerinde araştırma raporu yayınladı. 2016 yılında, Xiamen Üniversitesindeki 306 ve 31 araştırma projesi, Çin Ulusal Doğa Bilimleri Vakfı ve Çin Ulusal Sosyal Bilimler Vakfı tarafından finanse edildi.

Güneydoğu Asya çalışmaları, Tayvan çalışmaları, Yüksek Öğrenim araştırması, Ekonomik Çalışmalar ve Muhasebe çalışmaları Çin'de en çok sıralanan programlardır.

Global erişim

Xiamen Üniversitesi, yurtiçi ve yurtdışında 300'den fazla yükseköğretim kurumu ile üniversiteler arası işbirliği bağlarına sahiptir.

Xiamen Üniversitesi, Çince dilini yabancı dil olarak öğretmeyi teşvik ediyor.

Xiamen Üniversitesi, Çin'de birinci sınıf kapsamlı bir üniversite oldu. Kuzey Amerika, Avrupa, Asya ve Afrika'daki üniversitelerle 16 Konfüçyüs Enstitüsü'nü kurdu.

Kitle ve Bağlantı

Xiamen Üniversitesi 1.4 milyon metrekarelik bir inşaat alanına sahip ve kütüphaneleri 10.7 milyon cilt (5.6 milyon ürün eşdeğeri e-kitap dahil)

Xiamen Üniversitesi şimdi hem yurtiçinde hem de yurtdışında iyi bilinen bir üst düzey üniversite kurma hedefine doğru büyük adımlar atıyor.

(Yukarıda sunulan veriler Mart 2018’e aittir)112254_cheerful-colleague-desk-1169953.jpg

Xiamen University Malaysia Gerçekleri

Tarihi Bir Karşılık

"XMU, 1921'de Malayan Çinli Bay Tan Kah Kee tarafından kuruldu. Şimdi 93 yıl sonra, XMU, Bay Tan Kah Kee'nin kariyerinde büyük başarı elde ettiği Malezya'da bir kampüs kurarak karşılık verdi. ."

-Zhu Chongshi, XMU Başkanı (2003-2017)

Ruh yaşar

XMU'nun kurucusu Bay Tan Kah Kee, eğitim arayışlarına adayan dünyaca ünlü bir eğitimci olarak kabul edildi. XMU, Bay Tan Kah Kee'nin XMUM'un kurulmasında asil eğitim nedenlerine özverili bağlılık ruhunu destekleme taahhüdünde bulundu. Kar amacı gütmeyen bir kurum olarak kalacak ve bir seneler Çin'e geri gönderilmeyecek. Bunun yerine, herhangi bir fazla fon, XMUM öğrencileri için tekrar araştırma ve burslara yönlendirilecektir.

Eğitimde mükemmellik taahhüdü

XMUM'un kurulması, Çin ile Malezya arasında eğitim alanında işbirliği ve değişim alanlarında yeni zirvelere koyuyor. XMU, kampüsü, uluslararası rekabet gücüne sahip yüksek kaliteli yetenekler üretmek için Malezya'nın yükseköğretim eğitim alanını zenginleştiren, Malezya'nın en iyilerinden biri haline getirmeye çalışıyor.

Vizyon ve misyon

Vizyon

Xiamen University Malaysia , birinci sınıf öğretim ve araştırma içeren ve kültürel çeşitliliği benimseyen, farklı bir küresel görünüme sahip bir üniversite olmayı hedeflemektedir.

Misyon

Genç yetenekleri onur ve hikmetle beslemek, onları halkın refahına ve Malezya, Çin ve Güneydoğu Asya'nın sosyal gelişimine katkıda bulunacak bölgenin iyi vatandaşlarına dönüştürmek.112255_architecture-buildings-city-92225.jpg

Konumlar

Selangor

Address
Jalan Sunsuria,
Bandar Sunsuria,
43900 Sepang,
Selangor Darul Ehsan, Malaysia

48200 Selangor, Selangor, Malezya

Keystone bursu

Sunduğumuz burs seçeneklerini keşfedin