University of Southampton Malaysia

Giriş

Resmi açıklamayı okuyun

Küresel Bir Ãniversite

Johor, Iskandar Puteri'deki EduCity geliÅiminde bulunan Malezya Kampüsü , öÄrencilerin Southampton Ãniversitesi'nin dünya standartlarında eÄitimini Ä°ngiltere'de aynı derecenin maliyetinin yaklaÅık yüzde 60'ında tecrübe etmelerini saÄlar.

Malezya'da benzersiz bir 'Southampton' eÄitimi edinin: Malezya'da iki yıl eÄitim ve ardından Ä°ngiltere'de iki yıl eÄitim. Malezya'dan 50 yılı aÅkın bir süredir öÄrencileri eÄittik ve birçok disiplini, eÄitim seviyesini ve araÅtırmayı kapsayan Güney-DoÄu Asya ile iyi baÄlantıların tadını çıkardık.

Bölgedeki ortaklıklar arasında Malaya Ãniversitesi, Universiti Teknologi Malaysia, Universiti Teknologi Petronas, Singapur Ulusal Ãniversitesi ve Nanyang Teknoloji Ãniversitesi bulunmaktadır. EÄitim merkezinde inovasyon ve keÅif yürüten ileri görüÅlü bir kurumun bir parçası olmak için bize katılın; baÅarılı bir küresel gelecek oluÅturmak için bize katılın.

 • Mezunlar topluluÄumuz, dünyayı kapsayan zengin ve çeÅitli eski öÄrenciler aÄıdır.
 • Dünya standartlarındaki akademisyenlerimiz, her kıtaya olumlu bir etki yaratarak disiplinlerinin en üst saflarında yer almaktadır.
 • Ä°Å dünyası, hükümet ve hükümet dıÅı organizasyon ortaklarımız dünyaya yayılıyor
 • Dünyanın dört bir yanından gelen bir bilgi iÅbirliÄi olan Worldwide Ãniversiteler AÄı'nın bir parçasıyız.

Dünya Sınıfı Olanakları

Southampton'da, bizim düÅüncemiz kadar geliÅmiÅ olan tesisleri kullanarak orijinal düÅünceyi geliÅtirme, sınırları zorlama ve küresel zorluklara çözümler üretme fırsatına sahip olacaksınız.

Webâin yaratılmasının temellerini oluÅturan araÅtırmalara öncülük ettiÄimizden beri, bilgisayar bilimleri konusunda bir anlayıŠgeliÅtiriyoruz. Web Bilim Enstitümüz , öÄrencilerin ve araÅtırmacıların, Web'in dünyayı nasıl deÄiÅtirmeye devam edeceÄini aramaya baÅladıÄı yerdir.

Performans sporunun sınırlarını zorluyoruz. Rüzgar tünelleri ve çekme tankları dahil olmak üzere geniŠçaplı tesislerimizin bir kombinasyonunu kullanarak, mühendislik araÅtırmamız seçkin sporcuların bu hayati rekabet avantajını kazanmasına yardımcı olmaktadır.

Elektrik mühendisliÄi lisans eÄitim ve proje laboratuarlarımıza ve geniÅ bilgi iÅlem olanaklarıyla birlikte 8 milyon pound yatırım yaptık. Temiz odamız, lisans öÄrencilerimize dünya standartlarında olanaklar sunan, Ä°ngiltere'deki türünün en büyük multidisipliner temiz odasıdır.

Mühendislik, Tasarım ve Ãretim Merkezi (EDMC) , öÄrenciler ve araÅtırmacılar tarafından kullanılan profesyonel bir mühendislik atölyesidir. Kapsamlı tesisleri arasında 3D yazıcılar, CNC ekipmanı, CAD / CAM yazılımı ve bir eÄitim atölyesi bulunmaktadır.

Malezya'daki ÃÄrenci YaÅamınız

kampus

Malezya Kampüsümüz, Iskandar Malezya'daki en önemli geliÅmelerden biri olan EduCity'de yer almaktadır. Uluslararası standartlardaki spor ve eÄlence olanaklarını paylaÅan, Southampton, Newcastle ve Reading gibi dünyaca tanınmıŠüniversiteler de dahil olmak üzere, sınıfının en iyisi eÄitim ortaklarının öncü bir konseptidir. Kampüste, bir kafeterya, çamaÅırhane, dua odası, kapalı oyun odası, açık hava badminton, basketbol sahası ve çevrenin manzarasını sunan pitoresk bir çatı terası ile donatılmıŠmodern konaklama mekanlarında kalacaksınız.

108131_Capture.JPG

Ãevreleyen alan

Malezya'nın ekonomik bölgesinin kalbindeki EduCity, Ä°kinci Köprü Köprüsü'nden Singapur'a 8 km uzaklıktadır. Medini'yi Johor Bahru ve Malezya Singapur Ä°kinci BaÄlantı Otoyolu ile doÄrudan baÄlayan Sahil Yolu üzerinden kolayca eriÅilebilir. Singapur'un bölgesel havacılık merkezi Changi Uluslararası Havaalanı, arabayla 60 dakikalık mesafededir ve Senai Uluslararası Havaalanı'na sadece 30 dakika uzaklıktadır.

Spor

Malezya Kampüsü'ndeki öÄrenciler, bir futbol / ragbi sahası olan 6.000 kiÅilik bir spor stadyumu ve Atletizm Federasyonu standartlarına uygun 400 metrelik bir atletizm parkuru içeren EduCity'deki olaÄanüstü fiziksel dinlenme ve spor tesislerine eriÅebilirler. Sutopu ve senkronize yüzme için Uluslararası Yüzme Federasyonu standartlarını karÅılayan Olimpik yüzme havuzlu bir su merkezi de bulunmaktadır.

Ä°ngiltere'deki ÃÄrenci YaÅamınız

Ä°ngiltere'deki kampüsümüzde üç ve dört yıl geçirilir; burası iÅ ve eÄlence için dostane, canlı ve çeÅitli bir atmosfer sunar. Yedi kampüsümüzün her birinin kendine özgü bir havası vardır, ancak hepsi eÄitiminizin ve sosyal hayatınızın geliÅebileceÄi bir topluluk duygusunu paylaÅır.

GeleceÄini Åekillendir

Southampton Makine MühendisliÄi mezunları Aston Martin Lagonda, BAE Sistemleri, Deloitte, Dyson, Ford, Fujitsu, GE Havacılık, GlaxoSmithKline, Jaguar Land Rover, JP Morgan, Lloyds, Malezya Havayolları, McLaren Otomotiv gibi yüksek profilli organizasyonlarda baÅarıyla kullanılmaktadır. Panasonic, Ricardo, Rolls-Royce, Sahra Gücü Hindistan Formula 1 Takımı, Siemens

108132_Capture.JPG

Biz:

 • Russell Grubu'nun kurucu üyesi
 • En iyi 20 Ä°ngiltere üniversitesi (The Times and Sunday Times Ä°yi Ãniversite Rehberi 2019)
 • En iyi 100 küresel üniversite (QS World University Rankings 2019)
 • Makine MühendisliÄi için 4 Numara - (The Times Good University Guide, 2020)
 • Elektrik için No. 3
 • Ä°ngiltere'de Havacılık ve Uzay Bilimleri Bölümü No. 6 - (Komple Ãniversite Rehberi 2020)
 • En iyi iÅverenler tarafından hedeflenen

Konumlar

Johor Bahru

Address
No. 3, Persiaran Canselor 1, Kota Ilmu EduCity, 79200 Iskandar Puteri, Johor,
Johor Bahru, Johor, Malezya

Southampton

Address
SO14 0DA Southampton, İngiltere, Birleşik Krallık