University of Southampton Malaysia

Giriş

Resmi açıklamayı okuyun

Küresel Bir Üniversite

Johor, Iskandar Puteri'deki EduCity gelişiminde bulunan Malezya Kampüsü , öğrencilerin Southampton Üniversitesi'nin dünya standartlarında eğitimini İngiltere'de aynı derecenin maliyetinin yaklaşık yüzde 60'ında tecrübe etmelerini sağlar.

Malezya'da benzersiz bir 'Southampton' eğitimi edinin: Malezya'da iki yıl eğitim ve ardından İngiltere'de iki yıl eğitim. Malezya'dan 50 yılı aşkın bir süredir öğrencileri eğittik ve birçok disiplini, eğitim seviyesini ve araştırmayı kapsayan Güney-Doğu Asya ile iyi bağlantıların tadını çıkardık.

Bölgedeki ortaklıklar arasında Malaya Üniversitesi, Universiti Teknologi Malaysia, Universiti Teknologi Petronas, Singapur Ulusal Üniversitesi ve Nanyang Teknoloji Üniversitesi bulunmaktadır. Eğitim merkezinde inovasyon ve keşif yürüten ileri görüşlü bir kurumun bir parçası olmak için bize katılın; başarılı bir küresel gelecek oluşturmak için bize katılın.

 • Mezunlar topluluğumuz, dünyayı kapsayan zengin ve çeşitli eski öğrenciler ağıdır.
 • Dünya standartlarındaki akademisyenlerimiz, her kıtaya olumlu bir etki yaratarak disiplinlerinin en üst saflarında yer almaktadır.
 • İş dünyası, hükümet ve hükümet dışı organizasyon ortaklarımız dünyaya yayılıyor
 • Dünyanın dört bir yanından gelen bir bilgi işbirliği olan Worldwide Üniversiteler Ağı'nın bir parçasıyız.

Dünya Sınıfı Olanakları

Southampton'da, bizim düşüncemiz kadar gelişmiş olan tesisleri kullanarak orijinal düşünceyi geliştirme, sınırları zorlama ve küresel zorluklara çözümler üretme fırsatına sahip olacaksınız.

Web’in yaratılmasının temellerini oluşturan araştırmalara öncülük ettiğimizden beri, bilgisayar bilimleri konusunda bir anlayış geliştiriyoruz. Web Bilim Enstitümüz , öğrencilerin ve araştırmacıların, Web'in dünyayı nasıl değiştirmeye devam edeceğini aramaya başladığı yerdir.

Performans sporunun sınırlarını zorluyoruz. Rüzgar tünelleri ve çekme tankları dahil olmak üzere geniş çaplı tesislerimizin bir kombinasyonunu kullanarak, mühendislik araştırmamız seçkin sporcuların bu hayati rekabet avantajını kazanmasına yardımcı olmaktadır.

Elektrik mühendisliği lisans eğitim ve proje laboratuarlarımıza ve geniş bilgi işlem olanaklarıyla birlikte 8 milyon pound yatırım yaptık. Temiz odamız, lisans öğrencilerimize dünya standartlarında olanaklar sunan, İngiltere'deki türünün en büyük multidisipliner temiz odasıdır.

Mühendislik, Tasarım ve Üretim Merkezi (EDMC) , öğrenciler ve araştırmacılar tarafından kullanılan profesyonel bir mühendislik atölyesidir. Kapsamlı tesisleri arasında 3D yazıcılar, CNC ekipmanı, CAD / CAM yazılımı ve bir eğitim atölyesi bulunmaktadır.

Malezya'daki Öğrenci Yaşamınız

kampus

Malezya Kampüsümüz, Iskandar Malezya'daki en önemli gelişmelerden biri olan EduCity'de yer almaktadır. Uluslararası standartlardaki spor ve eğlence olanaklarını paylaşan, Southampton, Newcastle ve Reading gibi dünyaca tanınmış üniversiteler de dahil olmak üzere, sınıfının en iyisi eğitim ortaklarının öncü bir konseptidir. Kampüste, bir kafeterya, çamaşırhane, dua odası, kapalı oyun odası, açık hava badminton, basketbol sahası ve çevrenin manzarasını sunan pitoresk bir çatı terası ile donatılmış modern konaklama mekanlarında kalacaksınız.

108131_Capture.JPG

Çevreleyen alan

Malezya'nın ekonomik bölgesinin kalbindeki EduCity, İkinci Köprü Köprüsü'nden Singapur'a 8 km uzaklıktadır. Medini'yi Johor Bahru ve Malezya Singapur İkinci Bağlantı Otoyolu ile doğrudan bağlayan Sahil Yolu üzerinden kolayca erişilebilir. Singapur'un bölgesel havacılık merkezi Changi Uluslararası Havaalanı, arabayla 60 dakikalık mesafededir ve Senai Uluslararası Havaalanı'na sadece 30 dakika uzaklıktadır.

Spor

Malezya Kampüsü'ndeki öğrenciler, bir futbol / ragbi sahası olan 6.000 kişilik bir spor stadyumu ve Atletizm Federasyonu standartlarına uygun 400 metrelik bir atletizm parkuru içeren EduCity'deki olağanüstü fiziksel dinlenme ve spor tesislerine erişebilirler. Sutopu ve senkronize yüzme için Uluslararası Yüzme Federasyonu standartlarını karşılayan Olimpik yüzme havuzlu bir su merkezi de bulunmaktadır.

İngiltere'deki Öğrenci Yaşamınız

İngiltere'deki kampüsümüzde üç ve dört yıl geçirilir; burası iş ve eğlence için dostane, canlı ve çeşitli bir atmosfer sunar. Yedi kampüsümüzün her birinin kendine özgü bir havası vardır, ancak hepsi eğitiminizin ve sosyal hayatınızın gelişebileceği bir topluluk duygusunu paylaşır.

Geleceğini Şekillendir

Southampton Makine Mühendisliği mezunları Aston Martin Lagonda, BAE Sistemleri, Deloitte, Dyson, Ford, Fujitsu, GE Havacılık, GlaxoSmithKline, Jaguar Land Rover, JP Morgan, Lloyds, Malezya Havayolları, McLaren Otomotiv gibi yüksek profilli organizasyonlarda başarıyla kullanılmaktadır. Panasonic, Ricardo, Rolls-Royce, Sahra Gücü Hindistan Formula 1 Takımı, Siemens

108132_Capture.JPG

Biz:

 • Russell Grubu'nun kurucu üyesi
 • En iyi 20 İngiltere üniversitesi (The Times and Sunday Times İyi Üniversite Rehberi 2019)
 • En iyi 100 küresel üniversite (QS World University Rankings 2019)
 • Makine Mühendisliği için 4 Numara - (The Times Good University Guide, 2020)
 • Elektrik için No. 3
 • İngiltere'de Havacılık ve Uzay Bilimleri Bölümü No. 6 - (Komple Üniversite Rehberi 2020)
 • En iyi işverenler tarafından hedeflenen

Konumlar

Johor Bahru

Address
No. 3, Persiaran Canselor 1,
Kota Ilmu EduCity,
79200 Iskandar Puteri, Johor,

Johor Bahru, Johor, Malezya

Southampton

Address
SO14 0DA Southampton, İngiltere, Birleşik Krallık