Universiti Teknologi Malaysia

Giriş

Resmi açıklamayı okuyun

Mesleki ve Sürekli Eğitim Okulu, ya da UTMSpace olarak bilinen, Universiti Teknologi Malaysia için yaşam boyu öğrenme programlarını planlamaktan, yönetmekten ve uygulamaktan sorumlu bir kurum olarak görev yapan entegre bir sorumluluk merkezidir .

Kuruluşunun ilk yıllarında, Universiti Teknologi Malaysia , Mesleki ve Sürekli Eğitim Okulu (UTMSPACE) , kısa kurslar, seminerler, atölye çalışmaları ve kurum içi eğitim gibi mesleki gelişim programları sundu. Ancak, hem özel sektörde hem de kamu sektöründeki yarı zamanlı ve tam zamanlı eğitim programlarına olan yoğun talep nedeniyle UTMSPACE , 1995/96 akademik yılından itibaren temel akademik programlar sunma girişiminde bulundu. Halen, Akademik Programlar UTM'deki çeşitli Fakülteler tarafından sunulan kurslar doğrultusunda Diploma ve Lisans seviyesindeki kursları sunmaktadır. Müşterilerin rahatlığı için, sınıflar ülkenin her yerindeki 17 öğrenim merkezinde gerçekleştirilmektedir.

UTMSPACE Profesyonel Programları çeşitli yumuşak beceriler ve teknik becerilerle ilgili kısa kurslar sunar. Belirli bir organizasyonun ihtiyaçlarına göre tasarlanan kişiye özel kısa kurslar da mevcuttur. UTM Profesyonel Beceri Sertifika programları, sektörün her yönüyle yetkin mezunlara yönelik taleplerini yerine getirmek için sunulmaktadır. Bu programlar gelecekteki mezunlar için katma değerli kurslar olup, iş piyasasına girerken onlara rekabet avantajı sağlar. UTMSPACE ayrıca ulusal ve uluslararası düzeyde bir dizi seminer ve konferans düzenleyen etkinlik yönetimi hizmetleri de sunmaktadır.

Kaliteli eğitim hizmetlerini sunma misyonuyla paralel olarak UTMSPACE ayrıca Profesyonel Diploma programları ve İngilizce dil programları da sunmaktadır. Mesleki Diploma programları , bilgi ve becerilerini geliştirmek isteyen çalışanlara yöneliktir. İngiliz Dili programları , yerli ve yabancı öğrencilerin fakültelerde lisans veya yüksek lisans çalışmalarına devam etmek için hazırlık olarak İngilizce Dil yeterliliklerini geliştirmelerine yardımcı olmayı amaçlar. Dil programı, işyerinde iletişimsel İngilizce becerilerini geliştirmek isteyen yerel halkın ve çalışan yetişkinlerin tüm üyelerine açıktır.

UTMSPACE'in sürekli eğitimde mükemmellik merkezi olma vizyonu doğrultusunda, zaman zaman UTMSPACE toplumun taleplerini belirleyecek ve yerine getirmeye çalışacaktır. Promosyonlar ve pazarlama UTM ve UTMSPACE markalarını güçlendirme çabası olarak agresif bir şekilde yürütülmektedir. 2010 yılında UTM'nin bir Araştırma Üniversitesi olarak güncellenmesiyle UTMSPACE , UTM Bilim ve Teknoloji Koleji'ni (KST) ve Ortak Program Yönetim Birimi'ni (UPPK) devralmaya ve yönetmeye yetkilidir . Birleşme yönetimi düzenlemesiyle UTMSPACE , 17 özel yüksekokulla birlikte yürütülen Tam Zamanlı Diploma programlarının ve Ortak Diploma Programlarının uygulanmasından tamamen sorumludur.

28 Ocak 2011'de UTMSPACE , resmi olarak Garanti tarafından bir Sınırlı Şirket olarak kaydedildiği zaman kendi tarihçesini işaret etti. Durumdaki bu değişiklikle, UTMSPACE şu anda hayat boyu öğrenmenin gelişimine odaklanan UTM'nin bir iş kolu olarak hareket etmektedir. UTMSPACE , misyonu doğrultusunda, kaliteli yaşam boyu eğitim yoluyla yenilikçi ve yaratıcı insan sermayesinin gelişmesine öncülük etmeyi amaçlamaktadır.

Konumlar

kuala Lumpur

Address
Residensi UTM Kuala Lumpur,
Level 2 (Podium),
No. 8, Jalan Maktab

54000 kuala Lumpur, Kuala Lumpur Federal Bölgesi, Malezya

Skudai

Address
Skudai, Johor, Malezya