LUNEX International University of Health, Exercise and Sports

Giriş

Resmi açıklamayı okuyun

LUNEX Üniversitesi Hakkında

116172_Photo_LUNEX_1.jpg

Lüksemburg merkezli LUNEX Üniversitesi, spor, sağlık, terapi ve koruyucu hekimlik alanlarında uzmanlaşmış özel bir okuldur. Uluslararası odaklı bir okul olan LUNEX, Avrupa genelinde tanınan ve dünya pazarına mükemmel bir şekilde adapte edilmiş çalışma programları sunar.

Program portföyümüz, sürdürülebilirliği ve sosyal alaka düzeyi ile dikkat çekiyor ve öğrencileri spor ve sağlık alanında yeni yaklaşımlar ve bakış açılarıyla donatıyor. Her çalışma programı, dünyadaki kurumlardan gelen uluslararası bir akademik ekip tarafından% 100 İngilizce olarak verilmektedir. Teorik derslerin ve uygulamalı deneyimlerin bir araya gelmesiyle, LUNEX öğrencileri kendi alanlarında uzman ve lider olmak ve küreselleşmiş bir dünyada gelişmek için eğitilir.

 • İnsan dokunuşuna sahip uluslararası bir okul
 • Sağlık ve sporda 4 çalışma programı (hazırlık dönemi dahil)
 • % 100 İngilizce kursları
 • Uluslararası ve çok kültürlü bir ekip

Bizim 3

Bugün, LUNEX, en az 12 yıllık okul eğitimi veya eşdeğeri önceki eğitimden sonra erişilebilir olan 3 Lisans Derecesi sunmaktadır. Bu çalışma programları, Avrupa'daki pratik kariyer ve meslekler için Bologna Süreci'ne uygun olarak geliştirilmiştir ve Lüksemburg'daki Yüksek Eğitim ve Araştırma Bakanlığı (MESR) tarafından onaylanmıştır.

Programlarımızı iki ayrı alana ayırdık: bir yandan sağlık bilimleri ve diğer yandan yönetim.

LUNEX Lisans

 • Fizyoterapi Lisans
 • Egzersiz ve Spor Bilimi Lisans, öğrencilerin motor öğrenme, fizyoloji, beslenme, biyomekanik ve hatta psikoloji ile ilgili bilimsel ilkeler hakkında bilgi ve uygulamalı deneyim kazanmalarını sağlar.
 • Spor ve Egzersiz Bilimi Yüksek Lisans, öğrencilerin bilgilerini derinleştirmelerine ve sporcular ve hastalar için performans ve sağlığı değerlendirebilmelerini ve optimize edebilmelerini sağlar.

LUNEX Lisans Yönetimi

 • Uluslararası Spor Yönetimi Lisans öğrencilerine spor organizasyonlarını çevreleyen uluslararası ortamda çalışabilmeleri için gerekli tüm bilgileri vermek üzere sporla ilgili iş yönetimi hakkında bilgi ve anlayış sunar.

Hazırlık programımız: Hazırlık Programı

Lisans Derecelerine ek olarak, öğrencilerin İngilizce seviyelerini geliştirmelerine ve / veya fen bilimleri (kimya, fizik ve biyoloji dahil) bilgilerini pekiştirmelerine yardımcı olmak amacıyla “Hazırlık Programı” adlı bir hazırlık programı tasarladık. Öğrenciler Fizyoterapi veya Egzersiz Lisans programına devam etmeden önce Hazırlık Programı ile çalışmalarına başlamayı seçebilirler.

Lüksemburg'daki modern ve eşsiz kampüsümüz

Avrupa'nın kalbinde yer alan LUNEX, dünya çapında yeni pazarlara erişim sağlayan ve ilginç bir uzmanlar ağı sunan ideal bir coğrafi konuma sahiptir. Bu, spor organizasyonlarını, kulüpleri ve federasyonları ve hatta eğitim merkezlerini ve terapötik uygulamaları içerir. Differdange'deki kampüsümüze göre (Avrupa Spor Şehri 2018), stadyum ve spor tesislerine birkaç metre uzaklıktadır. Ek olarak, kampüs tamamen yenilenmiştir ve şimdi en son teknolojilerin yanı sıra modern ve dijital bir ortamla donatılmıştır; bu, öğrencilerin tüm vaka çalışmalarını ve pratik alıştırmalarını en iyi şekilde yapmalarını sağlar.

116173_Photo_LUNEX_2.png

LUNEX'te, öğrenciler eşsiz bir öğrenme ortamında ders çalışma fırsatına sahiptir. Nitekim, eski Differdange yüzme havuzu yerine kampüs inşa edilmiş ve havuz yapısı bir oditoryuma dönüştürülmüştür. Buna ek olarak, öğrencileri farklı sınıflara yönlendirmek için zeminde her türlü koşu parkuru tasarlandı ve dinlenme alanları da öğrenciler için mevcut.

Neden LUNEX Üniversitesi'nde öğrenim görmelisiniz?

 • Küresel iş piyasasına uyarlanmış çalışma programları
 • Her öğrenci için bireysel ve kişiselleştirilmiş destek
 • Optimal teori kombinasyonu ve uygulamalı deneyim
 • Yüksek performanslı spor ve kariyerlere eşlik edecek esnek programlar
 • Son teknoloji ekipman
 • Uluslararası öğrenme ortamı
 • Disiplinlerarası değişim

LUNEX eğitim programına nasıl başvurulur

Programlarımızdan birine başvurmak için en az 12 yıl okul eğitimi veya eşdeğeri bir ön eğitim almış olmalısınız. Bu şartı yerine getirirseniz, sadece çevrimiçi başvuru formumuzu doldurmanız ve Başvuru Günlerimizden birine (Kabul sınavları) katılmanız gerekir.

Bilgileriniz için son başvuru tarihi yoktur, tüm yıl boyunca başvuru yapmak mümkündür.

Daha fazla bilgi sitemizde bulunabilir.

Bunun bir parçası olun! LUNEX'in bir parçası olun!

Konumlar

Differdange

Address
50 Avenue du Parc des Sports
4671 Differdange, Lüksemburg Bölgesi, Lüksemburg