RIT Kosovo™

Giriş

Resmi açıklamayı okuyun

RIT Kosova (AUK), Kosova'nın tamamen İngilizce dilinde eğitim veren tek özel sivil toplum yüksek öğrenim kurumudur. Aynı zamanda, New York'ta bulunan Rochester Institute of Technology ( RIT ) ile ortaklığı sayesinde, dereceleri dünya çapında tanınan ve tanınan Kosova'daki tek kurumdur.

Bir eğitim kurumu olarak, Kosova ekonomisini eğitim yoluyla geliştirmeye kararlıyız. Kendimizi en yüksek standartlarda tutuyoruz ve Güney Doğu Avrupa ve dünyanın önde gelen üniversitelerine karşı kendimizi ölçüyoruz. RIT Kosova (AUK) öğrenci kuruluşu, dünya çapında 17 farklı ülkeden gelen öğrencilerden oluşmaktadır. RIT Kosova (AUK), RIT öğrencileri tarafından alınan aynı yüksek standarttaki aynı yüksek standart standardını (aynı derece, aynı müfredat, aynı sınavlar ve derecelendirme standartları) aynı fakülte üyelerinin birçoğu tarafından verilir. Bizim işimiz, öğrencilerimizi en yüksek uluslararası standartlara öğretmektir. Herhangi bir doktora ya da diğer araştırma derecelerini sunmuyoruz. Öğrencilerimizi, Amerika Birleşik Devletleri ve Avrupa'daki en iyi üniversitelerin akranlarıyla aynı rekabet seviyesinde tutan bir eğitim sağlamaya çalışıyoruz. Mezun olduktan sonra öğrencilerimiz profesyonel dünyaya girmeye ya da yüksek lisans programlarına devam etmeye hazırlar. Başarı düzeyimiz mezun olan öğrencilerin kalitesi ile ölçülebilir. Büyük başarılarından yola çıkarak, RIT Kosova'nın (AUK) görevinde başarılı olduğunu söyleyebiliriz. RIT Kosovo™ (AUK), lisans programını başarıyla tamamladıktan sonra, Applied Arts and Science'da Amerikan akredite ve uluslararası kabul görmüş bir lisans derecesi sunar. Bu derece Amerika Birleşik Devletleri'nde ve dünyada lisans ve lisansüstü programlar sunan 180 yıllık deneyime sahip ABD merkezli bir üniversite olan Rochester Institute of Technology tarafından verilir. Lisans eğitim programının yapısı “yalnızca İngilizce” öğretim modeline dayanmaktadır; Her öğrenci, Amerika Birleşik Devletleri'ndeki derslere katılanlarla aynı yüksek akademik standartlarda tutulur. RIT Kosovo™ (AUK) 'da öğrenciler yetişkinlerdir, kendi başarıları için sorumluluk almaları ve kendilerini birey olarak hissetmeleri için teşvik edilirler. Öğrenciler akademik kariyerlerine, daha geniş bir dünya görüşüne, merak duygusuna ve yenilikçiliğe maruz kalmaları için tasarlanan titiz bir dört yıllık eğitim programını izleyerek başlar. İlk iki yıl boyunca, öğrencilere sağlam temeller geliştirmelerine yardımcı olacak bir dizi kurs verilir:

 • Davranışsal
 • Haberleşme
 • Bilgisayar okuryazarlığı
 • Eleştirel ve soyut düşünme becerileri
 • Küresel Sorunlar
 • Liberal Sanatlar
 • Edebiyat
 • Matematik
 • Problem çözme ve araştırma becerileri
 • Sözlü ve yazılı İngilizce

Öğrenciler RIT Kosovo™ (AUK) 'da Junior (3.) yılına kaydolurken, akademik ve profesyonel hedeflerine uygun bireyselleştirilmiş bir eğitim programı hazırlayabilirler. Şu anda, her öğrenci 2 profesyonel konsantrasyon alanı ve reşit olmayan bir alanın bir kombinasyonunu seçer. Mevcut konsantrasyonlar ve küçükler, öğrencilerin özel sektörde, kamu sektöründe veya medya ve iletişim alanında kariyer yapmaya başlamak için gerekli olan çok disiplinli bilgi, deneyim ve becerileri geliştirmelerine olanak sağlayacak şekilde tasarlanmıştır. Buna ek olarak, bunu yapmak isteyen herhangi bir RIT Kosovo™ (AUK) mezunu, bir dizi disiplinde yüksek lisans çalışmalarını sürdürmek için iyi bir konuma sahiptir. RIT Kosovo™ (AUK) 'da sunulan akademik konsantrasyonlar aşağıdaki gibidir:

konsantrasyonları

 • ekonomi bilimi
 • yönetim
 • Kamu politikası
 • Multimedya
 • Küçükler

Ekonomi Uluslararası İlişkiler ABD'nin en büyük özel üniversitelerinden biri olan RIT Rochester Institute of Technology ( RIT ) ile Kamu Politikası Ortaklığı , RIT / AUK'un müfredatını yönetmektedir. 1829'da kurulan ve New York'taki Rochester'da bulunan RIT , 18.000'in üzerinde öğrenciye ev sahipliği yapmaktadır. RIT / AUK öğrenciler öğrenciler tüm özelliklerine sahip RIT var. Derece gereksinimlerinin başarılı bir şekilde tamamlanması üzerine, RIT / AUK öğrencileri RIT tarafından verilen dünya çapında tanınmış bir Amerikan diploması alırlar. Farklı alanlarda bulunan aynı öğrenci organının bir parçası olarak kabul edilir. Her şeyden önce, RIT / AUK öğrencileri bir dönem için RIT kampüslerinden herhangi birini ziyaret etme ve derecelerine kadar sayılan kredileri alma fırsatını yakalarlar.

Görevlendirilen Fakülte

% 50 iken RIT / AUK fakülteden doğrudan gelir RIT , kalan% 50 Avrupa ve bölgesel ülkelerinden alınırlar. RIT işe alım ofisi, tüm RIT / AUK fakültesinin, RIT gerekli olanlarla aynı yüksek standartları karşılamasını sağlar. Eğitmenler, akademik bilgilerine ve uygulamalı deneyimlerine göre seçilir. Bu şekilde RIT / AUK, Kosova'nın ihtiyaçlarını desteklemek için tasarlanmış kariyer odaklı bir eğitim sunmaktadır.

Konumlar

Priştine

The American University in Kosovo

Address
Dr. Shpëtim Robaj,21
10000 Priştine, Kosova
Telefon
+381 38 608608

Rochester

Address
1 Lomb Memorial Dr
Rochester, NY

14623 Rochester, New York, Amerika Birleşik Devletleri