Resmi açıklamayı okuyun

Kongo Katolik Üniversitesi onun mükemmellik, dinamizmini onun olağanüstü öğrencilerine sunulan eğitimin kalitesi ve müfredatın alaka için bilinen bir Katolik özel üniversitesidir. Kinşasa Katolik Fakülteleri için Kinşasa Katolik İlahiyat Fakültesi (FCK) olarak değiştirildi adı altında, Zaire'nin Piskoposluk Konferansı tarafından 1987 yılında düzenlendi. Kurum böylece iki fakülte sayılır: Teoloji ve Felsefe Fakültesi. 1989 yılı Haziran ayında Piskoposlar Daimi Komitesi, üçüncü seçeneği oluşturmak için Ekonomi ve Kalkınma 2000-2001 öğretim yılı Fakültesi beri bilinen Bilim ve Teknoloji Geliştirme, o karar verdi. Ayrıca İlahiyat Fakültesi, Canon Law Bölümü bünyesinde organize etmek Temmuz 1989'da aynı seansta, karar verdi. resmi açılışı Ekim 1993 yılında gerçekleşti Sosyal Communications, Fakültesini: Haziran 1991 yılında Piskoposlar Daimi Komitesi dördüncü seçenek oluşturmaya karar verdi.

Hukuk ve Siyasal Bilgiler Fakültesi, Ekim 2009'da açıldı: Haziran 2007 sonunda Yönetim Kurulu, Piskoposlar Daimi Komitesi altıncı Fakültesi kurmaya karar verdik. varlığının beş yıl sonra, Ekim 2013'te, iki patlayan olacak; öncelikle ikinci olarak Kanun ve Fakültesi, Siyaset Bilimi ki.

Temmuz 2009'da Kinşasa, genel kurul Katolik Fakültelerinin boy göz önüne alındığında ve resmen tüzüğü zaten 2008 yılında İçtüzüğünün 2003 yılında onaylanan ve edildi Kongo Katolik Üniversitesi (UCC) ilan edildi.

Katolik Üniversitesi Kongo bugün disiplinlerarasılık, genel kültür ve Hıristiyan değerlerinin değerleme ile karakterize 1., 2. ve 3. döngüsü gelen öğretim üyeleri ve derecesi ile çeşitlendirilmiş bir program sunmaktadır.

Kongo Katolik Üniversitesi (UCC) Mont Ngafula ilçesinde, iki kampüsü, Limete içinde Kinşasa şehrinin merkezinde bulunan bir şehrin batı kesiminde diğer sahiptir. , Limete ve Mont Ngafula birini kampüs oluşturan iki kampüsleri Kinşasa şehir dokusuna uyacak.

Kampüs Mont Ngafula yapım aşamasında, Şehir-Yeşil mahalle karşısında, St Rita bucak yakın Mont Ngafula belediyesinde, Kinşasa şehrinin batı kısmında yer almaktadır olduğunu. Bu İlahiyat Kongo, felsefenin Katolik Üniversitesi sandalye tutan üç fakülte oluşur ve Sosyal İletişim söyledi. Onun bina her kanat izleyicilerin kümesidir İsa'nın haç şeklinde, üç düzeyde üzerine kurulmuştur. Dört fakülte oluşmaktadır Kampüs Limete, sadece Pastoral Centre, Saint Raphael'in kilise yakınında, Limete komün merkezi Kinshasa Üniversitesi # 2'nin Caddesi üzerinde Lindonge. Limete sitesi organize Fakülteleri şunlardır: Canon Law, Ekonomi ve Geliştirme, Yasa ve Siyaset Bilimi. Bu, bu site ayrıca bunun büyük Kütüphane, ofis araştırma merkezi, eczane ve birçok restoran ve öğrenciler tarafından sıklıkla teras dahil, Üniversite yönetimini esas yerdir.

Kongo Katolik Üniversitesi ulaşım haddeleme vasıtasıyla doğrudan ulaşılabilir. Geniş alan Parker araçlar öğrencilere eşlik geliyor ve bu öğretmenler neredeyse tüm binalar verir. UCC kentsel üniversite mükemmel ve kalite güvencesi olduğunu.

Kongolu Devlet tarafından kurumun resmi tanıma

Kongo Katolik Üniversitesi 12 Haziran 2006 Kinşasa Kongo Joseph Kabila Demokratik Cumhuriyeti Başkanı tarafından imzalanan YÜKSEKÖĞRETİM İLE ÜNİVERSİTE BAZI ÖZEL KURULUŞLARA onaylayan 12 sayılı kararname 06/0106 Haziran 2006 tarafından tanınan .

Mont Ngafula: Modern kampüs

Kongo Katolik Üniversitesi öğrencileri izleyicilere, idari ofisler, kütüphane, bilgisayar odası ve kafeteryalar ile uluslararası standartları karşılayan bir binayı içerir Mont Ngafula, ilçesi tepe üzerinde inşa modern kampüs, takdir . Diğer başarıları devam etmektedir.

Olağanüstü bir koçluk

Kongo prestijli Katolik Üniversitesi ün bağlılık, kullanılabilirlik ve öğretmenler (öğretmen ve asistanlar) kullanılabilirliği yanı sıra birçok özel çerçeveler seçenekleri dayanmaktadır. Bir UCC, size teşvik etmek ve bilimsel araştırma için itmek, görüş çıkarmaya ve kim şüphe veya zorluk anlarında size destek olacaktır öğretmen bulacaksınız.

Önemli araştırma faaliyetleri

Son yıllarda, UCC DRC en iyi araştırma üniversitelerinden biri olarak damgasını yaptı. Araştırma yaşamın bilimsel, ekonomik, sosyal, kültürel, çevresel ya da iyileştirilmesi kalite yapılır. vb her fakülte için konferanslar, bilimsel atölye, disiplinlerarası sempozyum düzenliyor dahil

UCC de genel araştırma fonu maliyeti bazen ..L'UCC Katolik Üniversiteler Genel amaçlı kategorisinde bakarak önemli ve vazgeçilmez bir yer verir ......... ulaşır.

Program dili:
  • Fransızca

Bu okulun aynı zamanda sundukları:

BA

L’Université Catholique Du Congo

Temmuz 2009'da Kongo Ulusal Piskoposluk Konferansı tarafından inşa edilen SBF derinlemesine eğitim ve siyaset bilimi titiz araştırmaları teşvik etmeyi amaçlamaktadır. Ayn ... [+]

Temmuz 2009'da Kongo Ulusal Piskoposluk Konferansı tarafından inşa edilen SBF derinlemesine eğitim ve siyaset bilimi titiz araştırmaları geliştirmeyi hedeflemektedir. Aynı zamanda halkların deneyimlere dayalı çıkışı ve gelişim politikalarına katkıda bulunmayı amaçlamaktadır.

Siyasal Bilgiler Fakültesi böylece teşvik ve iyi siyasi yönetimin kurulması yönünde halkın isteklerini desteklemek için siyasi bilimciler yetiştirmek denir. Bu bilimlerde yetişmiş öğrenciler Kilisesi'nin sosyal doktrini ahlaki ve dini ilkelerin oluşumu ve tanıtımıyla akademik ve profesyonel olgunlaşmayı uyumlaştırmalıdırlar. müfredat ve uygun etik oluşturulmasının yanı sıra, onlara Katolik doktrini dersleri almaya fırsat sağlar.... [-]

Demokratik Kongo Cumhuriyeti Kinşasa
Şubat 2020
Fransızca
Tam zamanlı
Kampüs
İngilizce Devamını oku

Lisans

L’Université Catholique Du Congo

Temel çalışmalar beş yıl, lisans 3 yıl ve 2 lisans yıllar yayılmıştır. lisans programı orta dereceli okullarda öğretmek için izni verdiği, (daha yüksek seviyede orta öğre ... [+]

İktisadi ve Kalkınma Fakültesi operasyonel dayanan ülkede bir Hıristiyan ruhu geliştirme eylemleri ve toplumsal sorunların ve çözüm önerilerini yapmak için bilimsel çalışmada teşvik edebilen yöneticileri yetiştirmek CENCO misyonunu aldı Church and konuda Kongo Ulusal Piskoposluk Konferansı temel seçeneklerin toplumsal öğretim.

Temel çalışmalar beş yıl, lisans 3 yıl ve 2 lisans yıllar yayılmıştır. lisans programı orta dereceli okullarda öğretmek için izni verdiği, (daha yüksek seviyede orta öğretim toplanmasının Bölümü tarafından düzenlenen) yüksek seviyede ortaöğretimin toplanmasının biri tarafından tamamlanabilir.

İktisadi ve Kalkınma Fakültesi sahiptir başlıca görevleri şunlardır profesyonelleşme bir Office: - hale öğrenciler için rehberli turlar için firmalarla temas; - Program işletmelerde staj ile öğrencilerin; - kalıcı bağlantılar ve halkla ilişkiler firmaları korumak; - Uzatma soruları düzenlemek: tanıtım yayınlanmasını mesleki faaliyetleri, radyo-televizyon programları, vb yüklemesinde Fakültesi bültenler ile; - araştırma geliştirme üzerine bilgisayarlı veri bankaları koordine etmek ve bilgisayar becerilerini öğrenmeye öğrencileri mentorluk; - Fakülte tarafından planlanan seminer ve sempozyumlar düzenlemek; - Uzman danışmanlığı veya danışmanlık mühendisi olarak hizmet vermektedir. şirketler ve dioceses hakkında bilgi merkezileştirilmesi fizibilite çalışmaları için bir ön koşul olacaktır; - Diğer sağlanan ek hizmet yoluyla bir yandan aralarındaki öğrenciler için, diğer yandan öğretmenler, öğrenciler ve dışarıdan arasında bir röle olarak hareket, iletim teorileri, tanıtım vb Dünya Bankası gibi kuruluşlar yürürlükte olan tarımsal yayım metotları ; - Bir lisans yerleştirme hizmeti oluşturun ve Fakültesi mezun derneği bu mezunların işgücü olduğunu biliyorum yaratıcı fikirler ve iş alışverişinde mezun; - eylem araştırmaları teşvik.... [-]

Demokratik Kongo Cumhuriyeti Kinşasa
Şubat 2020
Fransızca
Tam zamanlı
5 yıl
Kampüs
İngilizce Devamını oku
L’Université Catholique Du Congo

Temel çalışmalar beş yıl veya lisans 3 yıl ve Master 2 yıl sürer. lisans programı ortaöğretimde öğretmenlik felsefede derecesini güçlendirir yüksek seviyede ortaöğretimin ... [+]

Felsefe Fakültesi büyük bir ilgi ve yansıma merkezleri, genel olarak insan ve özellikle Afrikalı dini olgu olarak, profesyonel filozofların eğitimine katkıda bulunmak ve sahip olmak ana hedefi vardır. felsefi eğitim programı toplum, düşünce, bilgelik ve Afrika maneviyat felsefi ve bilimsel anlayışa öğrencilere genişliğini ve kritik ruh kuvvetini vermektir.

fakülte ve öğrencilerin teologlar ve diğer bilim adamları ile diyalog içine girmek için yardımcı amaçlamaktadır. Böyle eğitim yararlananlar Kilisesi'nin hizmet ve eğitimin çeşitli sektörlerde ve diğer tüm ulusal kalkınma görevleri amaçlanan eğitim içinde Milleti altındadır.

Temel çalışmalar beş yıl veya lisans 3 yıl ve Master 2 yıl sürer. lisans programı ortaöğretimde öğretmenlik felsefede derecesini güçlendirir yüksek seviyede ortaöğretimin toplanmasının biri tarafından tamamlanabilir.... [-]

Demokratik Kongo Cumhuriyeti Kinşasa
Şubat 2020
Fransızca
Tam zamanlı
3 yıl
Kampüs
İngilizce Devamını oku
L’Université Catholique Du Congo

Canon Law lisans programı orta dereceli okullarda öğretmek için lisansı hakkı yüksek derece ortaöğretimin toplanmasının biri tarafından tamamlanabilir. ... [+]

Kongo Ulusal Piskoposluk Konferansı tarafından düzenlendi ve canonically Katolik Eğitim Cemaati tarafından inşa Canon Hukuk Fakültesi Roma hukuku, çağdaş hukuk ile uyum içinde sıkı bir kanonik biliminde derinlemesine öğretim ve araştırmayı teşvik etmek niyetinde Afrikalı gümrük.

Böylece Majisteryum'un hizmet ve toplam sadakat ruhu içinde fıkıh uzmanları oluşturur. Bu uzmanlar "Tanrı'nın kanunu ve Kilise'nin büyük disiplin ihlal etmeden.", Afrika'da kanonik yasaların teyze ek olarak uygulanacaktır

Bu çerçevede, Canon Hukuk Fakültesi, ilk başta, Afrika Kilisesi'nin acil ihtiyaç çözmek için yardımcı olur: - fakülte, çeşitli dini üstleri kurumlarını sağlamak ve Kalifiye Bölümü seminerler fıkıh sırasında; - dini mahkemeler, yetkili yargı emrinde koymak için; - episkoposları ve takdis Yaşam Enstitüleri ve Apostolik Yaşam Dernekleri Başlıca amirlerini sağlamak, uzmanlar kendi hükümetlerine onlara yardımcı olmak.... [-]

Demokratik Kongo Cumhuriyeti Kinşasa
Şubat 2020
Fransızca
Tam zamanlı
3 yıl
Kampüs
İngilizce Devamını oku
L’Université Catholique Du Congo

mezun 3 yaş ve 2 lisans yıl: Temel eğitim iki taşıtları kapsar. ilahiyat lisans programı orta dereceli okullarda öğretmek için lisansı hakkı yüksek derece ortaöğretimin t ... [+]

1996 yılında, Kongo Piskoposlar Daimi Komitesi aynı yılın Ekim ayında yürürlüğe giren İlahiyat Fakültesi de çalışmaların yeni bir organizasyon onayladı. reform programının ve kimin çift ilk amacı dini teolojik oluşumunda ve rahiplik kaderinde olmayan öğrenciler yatıyordu beşeri bilimler ilahiyat bölümünün gözden ayrıldıktan aldı ve teyze ait entegrasyonu ile gospel, teolojik eğitimde, çevre ve kültürel geleneklerine dikkatli beşeri bilimler.

Bu iki endişeleri terk olmadan, Piskoposlar Daimi Komitesi Kilisesi teoloji eğitimi almış rahip olmayan kimse ihtiyacı olduğunu tekrar etti ve bu oluşumu elbette hariç (rahipler için aynı olması gerektiğini vurguladı, papaza Bakanlıkla ilgili hususlar). yatıyordu ne de rahipler için özel bir program olacak. Tüm için, her düzeyde aynı olacaktır: Diploma, Diploma, Diploma (DEA) Doktora.... [-]

Demokratik Kongo Cumhuriyeti Kinşasa
Şubat 2020
Fransızca
Tam zamanlı
3 yıl
Kampüs
İngilizce Devamını oku
L’Université Catholique Du Congo

Sosyal İletişim Fakültesi meşgul ve vasıtasıyla oluşturulan yeni kültürün içine müjdeyi entegre etmek isteyen hem iletişim uzmanları, bilimsel olarak yetkin ve eğitimli e ... [+]

Sosyal İletişim Fakültesi meşgul ve vasıtasıyla oluşturulan yeni kültürün içine müjdeyi entegre etmek isteyen hem iletişim uzmanları, bilimsel olarak yetkin ve eğitimli erkekleri geliştirmeyi hedeflediğini yeni diller, yeni teknikler ve yeni davranışlar (bkz John Paul II, Redemptoris missio, 37), modern iletişim (...) ne yararları tespit etmek ve hangi tehlikeler kimlik ve Afrika değerlere bu kültürü sunabilir.

amaçlarına ulaşmak için, Fakülte onun zengin öğretileri, laboratuarlar ve profesyonel stüdyolar, sayısız atölye, seminer ve konferanslar aracılığıyla sınıflar, sınıf eğitimi, pratik ve insan, devam eden öğrencilere sunar; onun mezunları aşağıdaki görevleri sağlamayı hedefleyen eğitimi:... [-]

Demokratik Kongo Cumhuriyeti Kinşasa
Şubat 2020
Fransızca
Tam zamanlı
3 yıl
Kampüs
İngilizce Devamını oku