Alupe University College

Giriş

Resmi açıklamayı okuyun

Alupe Ãniversitesi Hakkında

Moi Ãniversitesi Kurucu Koleji olan Alupe University College (AUC), ülkedeki en yeni Ãniversitelerden biridir. 24 Temmuz 2015 tarihli 163 numaralı Alupe Hukuk Sicili Gazetesi Bildirimiyle kurulmuÅtur. Konseyi, 7 Kasım 2016 tarih ve No.136 özel gazete uyarısı ile kurulmuÅtur. Daha sonra Busia North topluluÄunun, Kenya HE Hon Mwai Kibaki BaÅkanına, 18 Eylül 2007'de bölgeyi ziyareti talebiyle baÅladı. Ardından, 2008 yılında Moi Ãniversitesi Alupe Kampüsü olarak baÅladı.

Ãniversite Koleji, Busia Ä°lçesinde 200 dönüm araziye sahiptir. Busia-Malaba Yolu üzerindeki Busia kasabasına 7 kilometre uzaklıktadır. Malaba kasabasına 23 kilometre uzaklıktadır. Busia County'nin Teso South seçim bölgesinde bulunmaktadır ve Busia County'deki tek Halk Ãniversitesidir. Uganda'ya komÅu ve dolayısıyla DoÄu Afrika bölgesindeki sınır ötesi eÄitim ve araÅtırma da dahil olmak üzere uluslararası öÄrenci deÄiÅim programlarını geniÅletecek.

Alupe Ãniversitesi Koleji, SaÄlık, Biyoloji, Tarım, Hayvan, Enformasyon ve Mühendislik Bilimlerinde entegre eÄitim ve araÅtırma alanlarında mükemmeliyet merkezi olmayı hedeflemektedir. Hedef, ülkenin vizyon 2030'u elde etmesini saÄlamak için bu entegre yaklaÅımın güçlü yanlarını kullanmaktır.

KomÅu KEMRI, KALRO ve LBDA bilim adamlarıyla Kenyalı nüfus ve bölgedeki öÄretim, araÅtırma ve hizmet sunumunda çalıÅacak. Alupe Ãniversitesi Koleji, Bilimler ve EÄitim, Ä°Å Etütleri, Ekonomi, Sosyal Bilimler, Ä°nsan Kaynakları GeliÅtirme, Turizm ve Otelcilik alanlarında bilgi kalesi olmayı hedeflemektedir.

Ãniversite öÄrencisi

Konumlar

Eldoret

Address
Moi University, Main Campus, Kesses P.O Box 3900-30100 Eldoret Uasin Gishu County, Kenya
Eldoret, Uasin Gishu İlçesi, Kenya

Programlar

Görüntülemek için Şu an programlar

Yukarıda ayrıntılı arama Lütfen, aşağıda popüler kategorileri check out veya bir anahtar kelime arama yapmak.


... or simply by choosing your degree: