Alupe University College

Giriş

Resmi açıklamayı okuyun

Alupe Üniversitesi Hakkında

Moi Üniversitesi Kurucu Koleji olan Alupe University College (AUC), ülkedeki en yeni Üniversitelerden biridir. 24 Temmuz 2015 tarihli 163 numaralı Alupe Hukuk Sicili Gazetesi Bildirimiyle kurulmuştur. Konseyi, 7 Kasım 2016 tarih ve No.136 özel gazete uyarısı ile kurulmuştur. Daha sonra Busia North topluluğunun, Kenya HE Hon Mwai Kibaki Başkanına, 18 Eylül 2007'de bölgeyi ziyareti talebiyle başladı. Ardından, 2008 yılında Moi Üniversitesi Alupe Kampüsü olarak başladı.

Üniversite Koleji, Busia İlçesinde 200 dönüm araziye sahiptir. Busia-Malaba Yolu üzerindeki Busia kasabasına 7 kilometre uzaklıktadır. Malaba kasabasına 23 kilometre uzaklıktadır. Busia County'nin Teso South seçim bölgesinde bulunmaktadır ve Busia County'deki tek Halk Üniversitesidir. Uganda'ya komşu ve dolayısıyla Doğu Afrika bölgesindeki sınır ötesi eğitim ve araştırma da dahil olmak üzere uluslararası öğrenci değişim programlarını genişletecek.

Alupe Üniversitesi Koleji, Sağlık, Biyoloji, Tarım, Hayvan, Enformasyon ve Mühendislik Bilimlerinde entegre eğitim ve araştırma alanlarında mükemmeliyet merkezi olmayı hedeflemektedir. Hedef, ülkenin vizyon 2030'u elde etmesini sağlamak için bu entegre yaklaşımın güçlü yanlarını kullanmaktır.

Komşu KEMRI, KALRO ve LBDA bilim adamlarıyla Kenyalı nüfus ve bölgedeki öğretim, araştırma ve hizmet sunumunda çalışacak. Alupe Üniversitesi Koleji, Bilimler ve Eğitim, İş Etütleri, Ekonomi, Sosyal Bilimler, İnsan Kaynakları Geliştirme, Turizm ve Otelcilik alanlarında bilgi kalesi olmayı hedeflemektedir.

Üniversite öğrencisi

Konumlar

Eldoret

Address
Moi University, Main Campus, Kesses
P.O Box 3900-30100 Eldoret
Uasin Gishu County, Kenya

Eldoret, Uasin Gishu İlçesi, Kenya

Programlar

Görüntülemek için Şu an programlar

Yukarıda ayrıntılı arama Lütfen, aşağıda popüler kategorileri check out veya bir anahtar kelime arama yapmak.


... or simply by choosing your degree: