Qatar University

Giriş

Resmi açıklamayı okuyun

1977 yılında kuruluşundan bu yana, Qatar University (QU) Katar'ın yükseköğretim ilköğretim kurumu olarak hizmet vermeye devam etmekte ve bugün bölgedeki akademik ve araştırma mükemmeliyetinin bir işareti haline gelmiştir.

QU, ulusal öncelikli alanlarda yüksek kaliteli eğitim sunmayı taahhüt eder. Bu taahhüdü desteklemek, kolejlerini, programlarını ve kurslarını belirlenmiş uluslararası standartlar ve en iyi uygulamalarla hizalamaktır. Sonuç olarak, QU akreditasyon girişimlerinde başarılı olmuş ve önde gelen çok sayıda uluslararası akreditasyon kuruluşunun onayını almıştır.

QU on koleje ev sahipliği yapmaktadır - Fen Edebiyat Fakültesi (CAS); İşletme ve Ekonomi Fakültesi (CBE); Eğitim Fakültesi (CED); Mühendislik Fakültesi (CENG); Sağlık Bilimleri Fakültesi (CHS); Hukuk Fakültesi (LAWC); Tıp Fakültesi (CMED); Eczacılık Fakültesi (CPH); Şeriat ve İslam Araştırmaları Fakültesi (CSIS) ve Diş Hekimliği Fakültesi (CDM).

QU en geniş akademik program yelpazesini sunar - 45 Lisans, 27 Yüksek Lisans, sekiz Doktora programları, dört Diploma ve bir Eczane Doktoru (PharmD) - Katar'da Katar toplumunun ihtiyaçlarını karşılamak için onları uyarlıyor.

Araştırma, QU'deki akademik ortamın ayrılmaz bir parçasıdır ve ulusal öncelikleri ele alan ve dört öncelikli araştırma alanını listeleyen iddialı beş yıllık bir yol haritası ile desteklenmektedir - Enerji, Çevre ve Kaynak Sürdürülebilirliği; Toplumsal Değişme ve Kimlik; Nüfus, Sağlık ve Zindelik; ve en gelişmiş Araştırma Kompleksi ve 14 mükemmeliyet araştırma merkezi olan Bilgi, İletişim ve Teknolojiler (BİT). 130'dan fazla ülkede 400'den fazla ortak proje ile daha da geliştirildi.

Topluluk katılımı, QU'nin misyon ve vizyonunun merkezinde yer alan bir alandır. Üniversite, öğrencilerinin ve mezunlarının kalitesiyle gurur duymaktadır ve kampüs yaşamının akademik mükemmelliği, gönüllülüğü, sivil sorumluluğu ve liderliği teşvik etmek için zenginleştirici bir ortam olmasını sağlamaya kendini adamıştır. Mezunlar Derneği 47.000 mezun, mevcut öğrenci ve Katar toplumunu bir araya getiriyor.

QU, Katar'da ve ötesinde sanayi, hükümet, akademi, iş dünyası ve sivil toplumla işbirliği ve ortaklıklar yoluyla Katar'da ekonomik ve sosyal kalkınmanın lideri olma hedefini ilerletiyor.

Üniversite öğrencileri

QU'nin 20000'in üzerindeki çeşitli ve canlı öğrenci organı, Katar'ın gelecekteki en büyük liderlerinin, saygın akademisyenlerin ve esnaf sanatkarlarının potansiyelinin bir kanıtıdır.

Öğrencilerin tam potansiyellerine ulaşmalarını sağlamak için, onlara birçok benzersiz fırsat ve zorluk sunulur. Bunlar arasında Katar'ın hibeler için en iyi ulusal yarışmalara katılım, uluslararası konferanslar, yurtdışında özel eğitim ve öğrenci değişim programları ve araştırma pozisyonları yer alıyor.

Buna ek olarak, tüm öğrencilere başarı ve heyecan verici öğrenci hayatı için her gereksinimlerini sağlamak için zengin bir kaynak sağlanmaktadır. Bu hizmetler şunları içerir:

 • Güzel mimarisi, kolay seyahat ve navigasyonu, birçok yaşam kalitesi kolaylığı ve daha fazlasını içeren ödüllü bir kampüs.
 • İnanılmaz bir cilt seçimi ve akademik dergilere sayısız abonelik ve yeni denemeler talep etme yeteneği ile son teknoloji ürünü bir kütüphane.
 • Ders materyallerine ve eğitmenlerine kolay erişim için en yeni yazılım ve iletişim araçları.
 • Büyük ve iyi döşenmiş erkek ve kadın Öğrenci Etkinlikleri Binalar, öğrencilerin buluşması, sosyalleşmesi ve iletişim kurması için ideal bir yer sunar.
 • Kurs yardımları ve becerileri geliştirmek için ders dışı atölyeler için bir Öğrenci Öğrenim Destek Merkezi (SLSC).
 • Öğrenci Danışma Merkezi (SCC); aile planlaması, kişisel yönetim, üniversite hayatına alışmak ve akıllarında kalan her şey dahil olmak üzere önemli kişisel konuları özel olarak tartışmak isteyen öğrenciler için birinci sınıf bir kaynak.
 • Birçok bireysel zevke ve sağlık gereksinimine hitap eden etkileyici bir kafeterya ve yemek seçenekleri.
 • Üniversite destekli etkinlikler, geziler ve aktiviteler, öğrenci hayatını arttırmak ve aynı zamanda birbirleriyle ve fakülte ile anlamlı sosyal etkileşimi teşvik etmek.

Üniversite Fakültesi ve Personeli

Qatar University , özenle seçilmiş uluslararası uzmanlardan Katar'ın önde gelen ulusal zihinlerine kadar 1.000'den fazla prestijli fakültenin olağanüstü bir grubunu gururla sunar. Her öğretim üyesi, öğrencilere deneyimli araştırmaları ve / veya yorulmadan adanmışlıkları ile tanınır ve Ulusal Vizyon'u takip ederken, alanlarıyla ilgili daha büyük bir tutku ve içgörü ve bunun bölgesel ihtiyaçlara nasıl yardımcı olabileceğini paylaşabilir.

Vizyon ve misyon

Qatar University , açık tartışma, serbest fikir alışverişi, saygılı tartışma ve titiz sorgulama taahhüdü ile karakterize edilen entelektüel ve bilimsel bir topluluktur.

Üniversitenin tüm üyelerinin - öğretim üyeleri, personel ve öğrenciler - Üniversitenin somutlaştırdığı akademik ve sosyal değerleri ilerletmesi beklenir.

Vizyonumuz

Eğitim ve araştırmada belirgin mükemmellik, öğrenciler ve akademisyenler için tercih edilen bir kurum ve Katar'ın sürdürülebilir sosyo-ekonomik gelişimi için bir katalizör olarak bölgesel olarak tanınmak.

Görevimiz

Qatar University , Qatar University ulusal yüksek öğrenim kurumudur. Katar'ın geleceğini şekillendirmeye yönelik nitelikli mezunlar hazırlayan yüksek kaliteli lisans ve lisansüstü programlar sunmaktadır. Üniversite topluluğu, ilgili yerel ve bölgesel zorlukları ele alan, bilgiyi ilerleten ve toplumun ihtiyaç ve isteklerine aktif olarak katkıda bulunan araştırmaları öğreten ve yürüten çeşitli ve kararlı bir fakülteye sahiptir.

Araştırma merkezleri

Birinci sınıf bir ulusal kurum olan QU, bilim ve toplumu ilerleten çalışmalara sürekli yatırım yapmakta ve katılmaktadır. Hem gelişmekte olan gaz teknolojilerinde lider hem de çevreye duyarlı bir kurum olan QU'nin özerk araştırma birimleri, küresel ölçekte bir etki yaratmaya çalışıyor. Üniversite bulgularını, Katar'da güçlü bir bilgiye dayalı ekonomi kuracak entelektüel bir rezervuar biriktirmek için kullanmayı planlıyor.

İleri Malzeme Merkezi (CAM)

Gelişmiş Malzemeler Merkezi (CAM) 2002 yılında kurulmuştur. CAM, malzeme teknolojileri alanında benzersiz mükemmellik sağlamaya kendini adamıştır. Merkez, yerel petrol, gaz ve işleme endüstrileri ile Katar'daki öğrenim topluluğuna bilgili yardım sunmaktadır.

Merkezin misyonu, uygulamalı araştırma projeleri yürüterek malzeme bilimi ve mühendisliği üzerine disiplinler arası araştırmayı geliştirmek ve desteklemek ve endüstrinin ve toplumun ihtiyaçlarını karşılayan bilgi ve deneyim sağlamaktır.

Çevre Bilimi Merkezi

Çevre Bilimi Merkezi (ESC) ilk olarak 1980 yılında kurulmuştur. Katar, zengin bir deniz kültürel mirasına ve biyolojik çeşitliliğe sahip bir çevreye sahiptir. ESC'nin misyonu, Katar halkının yararına bu değerli doğal kaynağı anlamak ve korumaktır.

Katar'daki önde gelen çevre bilimi araştırma merkezi olarak ESC, Deniz Bilimi'nde (fiziksel ve kimyasal oşinografi ve deniz biyolojisi dahil) en ileri araştırmaları yapmak için en son kaynakları kullanacaktır; Atmosfer Bilimi; ve Dünya ve Karasal Bilimler.

Gaz İşleme Merkezi

Gaz İşleme Merkezi (GPC) 2007 yılında kurulmuştur. Konsorsiyum üyeleri ile ilgili alanlarda araştırma ve geliştirme yapmak ve çok sayıda sürecin ölçeklenebilir denemeleri için pilot tesisler sağlamak düşünülmektedir.

Merkezin misyonu, Katar ve bölgedeki gaz endüstrilerinin karşılaştığı sorunları ve zorlukları ele almaktır. GPC, profesyonel hizmetler ve uzmanlık sağlar ve endüstrinin, akademinin ve toplumun genel ihtiyaçlarını karşılamak için pratik uygulamalarla multidisipliner araştırmaya girer.

Laboratuvar Hayvanları Araştırma Merkezi

LARC, Katar'daki türünün ilk vivaryumudur. Bilim insanlarına, Qatar University fakültesine ve araştırma öğrencilerine araştırma faaliyetlerini teşvik etmek ve yardımcı olmak için değerli bir varlık sunar ve biyolojik süreçlerin incelenmesi, hastalıkların nedenlerinin araştırılması ve biyomedikal ve tıbbi alanlarda insancıl olarak edinilmiş ve geçerli bilimsel veriler sağlar. yeni tedavilerin ve tedavilerin test edilmesi.

Merkezin misyonu, üniversitenin eğitim ve araştırmadaki öncü rolünü ve mümkün olduğunda yerel araştırma topluluğunu desteklemek için kaliteli hayvancılık ve veteriner bakımı sağlamaktır.

Biyomedikal Araştırma Merkezi

Biyomedikal Araştırma Merkezi (BRC) Eylül 2014'te kurulmuştur. Merkez, 1984'ten beri kurulan başarılı biyomedikal programın doruk noktasıdır. Biyomedikal program ABD dışında türünün ilk örneği olmuş ve Eczacılık Fakültesi ve üniversitede yeni kurulan Tıp Fakültesi.

Merkezin misyonu, en son teknolojiye sahip tesisler ve son derece yetkin personel aracılığıyla QU ve Katar'daki biyomedikal araştırmacılara mükemmel araştırma desteği sağlamak ve bilimsel araştırmayı ilerleten ve insan sağlığını geliştiren işbirliğine dayalı araştırmaları teşvik etmektir.

Diğer QU Araştırma Merkezleri

Katar Ulaşım ve Trafik Güvenliği Merkezi

Trafik kazalarının Katar ekonomisi üzerinde büyük toplumsal, sağlık, çevresel ve ekonomik etkileri vardır. Katar'da beklenen nüfus artışı ve düzenli olarak meydana gelen özel olaylar, Qatar University Mühendislik Fakültesi'nin bir Yol Güvenliği Araştırmaları Merkezi kurmasına neden olmuştur.

Merkezin misyonu, kazaların temel nedenlerini ve kazaların azaltılmasında büyük etkisi olan kritik faktörleri tespit etmek için trafik kazaları ile ilgili araştırmalar, araştırma ve analizler ve değerlendirmeler yaparak yol güvenliği ve kaza önleme ile ilgili bilgileri oluşturmak ve yaymaktır. .

Sosyal ve Ekonomik Araştırmalar Araştırma Enstitüsü

SESRI'nin görevi Ekim 2008'de kurulmuştur. SESRI'nin misyonu, sosyal ve ekonomik sektörlerde politika oluşturma, öncelik belirleme ve kanıta dayalı planlamaya rehberlik edecek sağlam ve güvenilir veriler sağlamaktır.

Enstitü'nün araştırma gündemi, Katar toplumu için emek ve istihdam, modernizasyon ve sosyal değerlerde değişimler, eğitim, sağlık, aile yapısı ve sosyal ve geleneksel medyanın etkisi gibi çok çeşitli önemli alanları kapsamaktadır.

KINDI Bilgi İşlem Araştırma Merkezi

KINDI Merkezi, Qatar University (QU) Bilgisayar ve Bilgi Bilimi ve Mühendisliği araştırmalarını kolaylaştırır ve destekler. KINDI, merkezin odak araştırma temaları olan Bilgi Zekası, Ağa Bağlı Veriler ve Disiplinlerarası araştırmaların kısaltmasıdır.

Merkezin misyonu, bilgisayar ve bilgi bilimleri ve mühendisliğinin hayati alanında kaliteli araştırma programlarını teşvik ederek Katar ve Qatar University topluluğuna hizmet etmektir. KINDI, işbirlikçi ve çok disiplinli araştırmaları teşvik etmek, mevcut yerel ve uluslararası ortaklıklardan yararlanmak ve destekleyici altyapı sağlamak için bir çerçevedir.

Ulusal Eğitim Geliştirme Merkezi

Erken Çocukluk Merkezi

Beşeri ve Sosyal Bilimler Merkezi

Sürdürülebilir Kalkınma Merkezi

Girişimcilik Merkezi

Körfez Araştırmaları Merkezi

Katar Hareketlilik İnovasyon Merkezi

Hukuk ve Kalkınma Merkezi

Kariyer

Qatar University kariyer fırsatları sayfasına hoş geldiniz. Özel araçlarımız sayesinde, dünya çapındaki akademik programlar, araştırma merkezleri ve bölümlerin sürekli genişleyen listemizdeki en son iş açılışlarını sizinle paylaşmaktan heyecan duyuyoruz.

Bu sitedeki kaynaklar, şu anda mevcut olan konumlarımızı ilgili kolej veya ofislerine göre aramanızı ve size uygun kariyeri bulmanızı sağlamak için gelişmiş filtreleme seçenekleri dahil etmenizi sağlayacaktır.

Yararları

Güzel Doha şehrinin hemen kuzeyinde yer alan QU'nin ödüllü kampüsü, geleneksel estetik ve modern işlevselliğin nefes kesen bir karışımını sunuyor. Üniversitedeki çalışanlar, yepyeni, son teknoloji sınıflara ve merkezlere, ayrıntılı ve bakımlı tesislere ve sürekli genişleyen saygın akademik programlar listesine erişebilirler. QU, Katar'ın kültürel ve eğitimsel kalkınmaya olan bağlılığı nedeniyle sürekli olarak yerlerinin kanıtıdır.

QU istihdamının diğer münhasır faydaları:

 • Skolastik ve kültürel etkinliklerin katılımını yıl boyunca düzenleyen destekleyici bir akademik ve sosyal topluluk.
 • Üyelerin güçlü yönleri için çalışmaya teşvik edilmelerini ve başarıları için tanınmasını sağlayarak, üniversitenin kişiselleştirilmiş değerlendirmeleri yoluyla kariyer ilerlemesine giden açık bir yol.
 • Akademik kütüphanelerin, profesyonel araçların ve en son BT kaynaklarının inanılmaz çeşitliliğine erişin.
 • QU'in Sürekli Eğitim Ofisi'nden yardımcı profesyonel ve dil kurslarında indirimler.
 • Anlamlı planlama, politika ve eylemlerde şeffaflık ve geri bildirim ve iletişim için iyi yapılandırılmış mekanlara kendini adamış bir yönetim.
 • Rekabetçi bir maaş içeren mükemmel bir istihdam paketi; kişisel, akademik ve ulusal bayramlar; Katar sağlık sigortası; çocukların eğitim ödeneği; konut bulunabilirliği; finansal destek seçenekleri ve daha fazlası.

Çalışan Hayatı

Hem Katarlılar hem de göçmenler için Katar'daki yaşam, inanılmaz çeşitlilikte kültürel etkinliklere, alışveriş merkezlerinde, pazarlarda ve butiklerde sonsuz alışveriş fırsatlarının yanı sıra plaj ve dalış rekreasyonu için el değmemiş bir sahil şeridi ile doğrudan erişim ve katılım anlamına gelir.

2022 FIFA Dünya Kupası'na ev sahipliği yapan ve Katar Ulusal Vizyon 2030'a hazırlık olarak, Katar'ın benzersiz büyüme ve uluslararası heyecanın odağı olarak her zamankinden daha fazla sunabileceği var.

Konumlar

Doha

Address
University Street
Doha, Doha, Katar