Resmi açıklamayı okuyun

Bizim hikayemiz

UCalgary - ev sahibi şehrimiz gibi - iddialı hayalleri olan insanların ve onları gerçekleştirmeleri için gereken cesaretin olduğu bir yer.

Amacımız

UCalgary, öğrencilere toplumdaki en kalıcı zorlukları ele alan araştırmaların yanı sıra, onları yaşamda başarıya hazırlayan yüksek kaliteli bir eğitim deneyimi sunar. Bilgi yaratma ve bilgi aktarımımız her geçen gün ülkemizin küresel rekabet avantajına katkıda bulunuyor ve dünyayı daha iyi bir yer haline getiriyor.

Bunu, Batı'nın yapabileceği ruhun, aile duygusunun ve genç enerjinin yaptığımız her şeye nüfuz ettiği Kanada'nın en girişimci ve sevecen şehri Calgary'de yapıyoruz. Kalbimizde öncüleriz, gereklilik ve arzuya göre yenilikçiler, toplum yapıcılar çünkü DNA'mızda var. Başkalarının zorluklarla karşı karşıya kaldığı yerde potansiyel görüyoruz ve “git'er” ile nasıl işbirliği yapabileceğimizi biliyoruz.

Degerlerimiz

Bizim için önemli olan ve ne tür bir üniversite - ve insanlar - olmak için uğraşıyoruz.

Denge

Araştırma, öğrenme ve çalışma ortamını sağlıklı bir toplumu teşvik etmek için sosyal, kültürel, spor ve eğlence alanları, hizmetleri ve programları ile tamamlarız.

İşbirliği

Bireyler arasında, ekipler arasında, bölümler ve fakülteler arasında ve toplumdaki diğer kuruluşlarla dürüstlük ve şeffaflıkla proaktif iletişim kurarak köprüler kuruyoruz.

Merak

Bilinmeyen ve beklenmedik bir durum tarafından teşvik ediliyoruz ve keşif ve yenilikçiliği kışkırtmak için ona güveniyoruz.

mükemmellik

University of Calgary çalışan ve öğrenen herkesin en iyisini bekliyoruz. Tüm topluluk üyelerinin kazanımlarını destekliyor, tanıyor ve birbirimize en büyük hedeflerimizi gerçekleştirme konusunda yardım ediyoruz.

Küreselleşme

Dünya çapındaki bağlantının yaygınlığını kabul eden, küresel gelişmelerin farkında olan ve hizmet ettiğimiz dünyaya yarar sağlayacak fırsatlara göre hareket eden, küresel bir zihniyet ile düşünüyor ve hareket ediyoruz.

Destek

Başkalarıyla etkileşim içinde olan kişilere kapsayıcı ve saygılı bir şekilde değer veriyoruz. Sağlık ve güvenliği teşvik etmek, topluluk moralini artırmak ve hizmet verdiğimiz her türlü farklı ihtiyacı karşılamak için yüksek kaliteli programlar ve hizmetler sunuyoruz.

Sürdürülebilirlik

Sürdürülebilir yaşam, çalışma ve öğrenme yöntemleriyle liderliğe önem veriyoruz. Fiziksel, doğal ve sosyal çevreye özen gösteriyoruz. Dengeli bütçeleri, olumlu sosyal ilişkileri ve gezegenimizin sağlığını koruyoruz.

Bizim görevimiz

Olma sebebimizi ve faaliyet gösterdiğimiz kuralları öğrenin.

Yaşadığımız beklentiler

University of Calgary katılımı, ekonomik, sosyal ve kültürel refahı destekleyen ve teşvik eden ve tüm Albertanlar için değerli olan odaklanmış sonuçlara ulaşması beklenmektedir.

Her bahar, University of Calgary Ortaöğretim Sonrası Öğrenme Yasası ve Mali Planlama ve Şeffaflık Yasası kapsamında açıklanan yasal gereklilikleri yerine getiren üç yıllık, entegre bir planlama belgesi olan Kapsamlı Kurumsal Planını (CIP) güncellemekte ve sunmaktadır.

Her sonbaharda, üniversite bu plana, Mali Tablolarımızı içeren bir Yıllık Raporla Hükümete rapor verir.

Bu resmi başvuruları, bir önceki yıl boyunca kaydettiğimiz ilerlemeyi gösteren bir Topluluk Raporuyla da destekliyoruz.

Tarihimiz

Kendimiz için nasıl bir yer açtığımızın öyküsü ve bu harika kurumu kurduk.

Birçok Calgary başarı öyküsü gibi, bizim de ruhlu bir başlangıca, benzeri görülmemiş bir büyümeye ve gelecek vaat ediyor.

Alberta, Eylül 1905'te bir eyalet haline gelmeden önce bile, çok genç bir Calgary vatandaşının, büyük bir şehir kurmanın bir parçası olarak, lise sonrası bir kuruma ev sahipliği yapmaya kararlıydı.

1906'da Alberta Normal Okulu (daha sonra kendi Werklund Eğitim Okulu olacak) faaliyete başladı ve hızlı bir şekilde büyümek ve ilerlemek isteyen yeni bir il için sürekli bir eğitim akışı sağladı.

Alberta Üniversitesi 1908'de Strathcona'da (şimdi Edmonton'un bir parçası) kurulduğunda, Calgarians, onlarca yıldır bağımsız bir kurum için başlatılan ve lobicilik yapan "şube bitkisi" konseptini hayal kırıklığına uğrattı. Öğrenciler, öğretim üyeleri, çalışanlar, mezunlar, bağışçılar ve gönüllüler, büyük bir tutku ve bağlılıkla, nedeni desteklemek için bir araya geldiler.

Adanmışlıkları nihayet University of Calgary özerklik verildiği 29 Nisan 1966'da ödüllendirildi. Oradan, hızlı ve öfkeli, yeni bir kampüs şekillendi ve dünyanın dört bir yanından Calgary'e yenilikçi eğitimciler geldi.

2016-17'de University of Calgary , 50. yılını özerk bir kurum olarak kutladı.

Halkımız

Topluluğumuzu oluşturan ve üniversitemizle gurur duyduğumuz öğrenciler, akademisyenler ve personel ile tanışın ve katılın.

Öğrenciler

Öğrencilerimiz, gezegendeki en meraklı, meraklı ve sivil fikirli kişilerden bazılarıdır. Calgary'i olduğu kadar özel bir yer haline getirmeye yardımcı olan farklı bir kampüs topluluğu kurarak Alberta, Kanada ve dünyanın dört bir yanından geliyorlar.

Akademik Personel

Kanada'nın en iyi öğrenme ve araştırma üniversitelerinden biri olmak için çabalarken, bulabileceğimiz en yetenekli, yetenekli akademik kadroları çekmeye ve deneyimleyip başarabilecekleri bir ortam yaratmaya, öğrencileri tam akademik potansiyellerine ulaşmalarına yönlendirmeye çalışıyoruz ve çığır açan araştırmalara öncülük etmek.

Doktora sonrası alimler

Araştırma keşiflerinin dünyaya fayda sağlayan uygulamalara dönüştürülmesine yardımcı olarak, dünyayı değiştiren çalışmaları yapın. Güçlü, odaklanmış bir araştırma gündemine sahibiz ve dünyanın dört bir yanından meslektaşları ağırlıyoruz.

Yönetim ve personel

UCalgary'de çalışmak, öğrenmeye ve genç iyimserliğine dalmak ve her gün başkalarının hayatında gerçek bir fark yaratmak demektir. Araştırma görevlilerinden öğrenci danışmanlarına, saha görevlilerinden direktörlere, yöneticilerden geliştirme görevlilerine - hepsi üniversitemizin başarısı için kritik öneme sahiptir.

Mezunlar

163.000'den fazla UCalgary mezunu, 150'den fazla ülkedeki topluluklarına katkıda bulunmaktadır. Her yıl yaklaşık 6.000 yeni mezun bu aktif değiştiriciler ailesine katılıyor, şehrimizi aktif olarak inşa ediyor (mezunlarımızın üçte ikisi Calgary bölgesinde kalıyor ve toplumumuzu dünya çapında şekillendiriyor).

Guvernörler Kurulu üyeleri

Guvernörler Kurulu, Alberta halkı adına Üniversite'nin idaresinden sorumludur. Yönetim kurulu üyeleri vali / mütevelli olarak görev yapmaktadır. Kurulun kompozisyonu, Alberta'nın Ortaöğretim Sonrası Öğrenme Yasası ile zorunludur. Üyeler, Konsey veya Bakanlar Emri'nde Emriyle atanır.

Senatörler

Senatörler, eğitim, araştırma ve yenilik konusunda tutkulu olan gönüllüler - University of Calgary canlı şehrimizde oynadığı önemli rolü paylaşmaya istekli aktif elçiler. Her sonbaharda açık Senato pozisyonları için işe alıyoruz.

Topluluk destekçileri

On binlerce insan ve kuruluş University of Calgary zamanları, yetenekleri ve hazineleriyle destekliyor. Dönüştürücü değişimi mümkün kılarlar ve akademisyenlerin elimizdeki çalışmaya odaklanmalarına izin verir: öğrencilerimiz için mümkün olan en iyi eğitimi sunmak ve tüm hayatımızı daha iyi hale getirecek keşifler yapmak.

Bizim ruhu

75 milyon yıl önce, Alberta dünyadaki en zengin dinozor yaşam alanlarından biriydi. Calgary çevresindeki alt tropik peyzaj, vahşi sürüngenlerin ayak izleriyle doludur. Bugün, UCalgary Dinos, aynı vahşiliği, kanallar arası, sahalar, buzlar ve üniversiteler arası sporun dalgaları ve bildiğimiz toplum için yeni bilgi ve inovasyonun peşinde liderlik gösteren aynı kanalı kullanıyor. Hepimiz Dinos vardır.

Gerçekler ve rakamlar

Rakamlarla UCalgary

University of Calgary 1966'da kurulan ve 250'den fazla akademik program sunan 14 fakültesi ve 50'den fazla araştırma enstitüsü ve merkezi ile, kamu tarafından finanse edilen araştırma ağırlıklı bir üniversitedir. Kanada'nın en kapsamlı araştırma üniversitelerinden biri olan UCalgary, üniversite geleneğinin en iyisini Calgary'nin canlı enerji ve çeşitliliği şehri ile birleştirir. Ana kampüsümüz, Alberta'nın Kayalık Dağları manzarasına sahip güzel bir ortamda yer almaktadır ve Calgary'nin şehir merkezinin tamamından daha büyük bir alan olan 200 hektardan fazla alanı kapsamaktadır.

Bizim üniversite
 • 1900'lerin başlarında, kökenleriyle 1966'da kuruldu.
 • Renkler: kırmızı ve altın
 • Slogan: Mo shùile togam suas (Gaelic) - Gözlerimi kaldıracağım
 • 5 kampüs: Calgary bölgesinde 4 ve Katar'da Doha'da 1
 • 14 fakülte
 • Aktif olarak araştırma, burs ve öğretim alanlarında çalışan 1.800 akademik personel
 • 3.200 akademik olmayan personel, kurumu işletmeye ve temel görevimize karşı sunmaya odaklandı.
 • 1,3 milyar dolarlık konsolide bütçe: Alberta'nın ekonomisine yıllık yaklaşık 8 milyar dolar katkı sağlıyor
 • 30.000 öğrenci: 24.000 lisans öğrencisi, 6.000 yüksek lisans öğrencisi
 • Yaklaşık 185.000 mezun; 2/3 Calgary bölgesinde yaşıyor veya çalışıyor
Sıralamalar ve övgüler
 • Dünya çapında en iyi 200 üniversite (Times Higher Education World Üniversite Sıralaması, 2019)
 • Toplam yayınlara dayanarak dünyada 128 ve Kanada'da 6 (CWTS Leiden Ranking 2019)
 • Dünyada 196 ve Kanada'da 7, Dünya Üniversite Sıralaması Merkezi (CWUR), 2018
 • Dünya çapında en iyi 200 üniversite (Dünya Üniversitelerinin Akademik Sıralaması [ShanghaiRanking Consultancy], 2018
 • Dünyadaki en büyük 200 dünya üniversitesi (Times Higher Education, 2016)
 • Kanada'da en iyi 5 ve araştırma performansında dünya genelinde 938 üniversitenin 125'i (Avrupa Bilim ve Teknoloji Merkezi, Leiden, 2017)
 • Kanada'daki en sürdürülebilir 10 kuruluş (Corporate Knights, 2016)
 • Teknoloji Yarışması (Times Higher Education, 2017)
 • Yüksek performanslı yeşil binalarda ve sürdürülebilir saha uygulamalarında Kanadalı bir lider
 • Alberta'nın ilk Adil Ticaret Kampüsü
 • Alberta'nın en iyi işverenleri (2015, 2016, 2017, 2018)
 • Kanada'nın en iyi çeşitlilik işverenleri (2017, 2018, 2019)
 • WorkLife İlerleme Özelliği Mührü için WorldatWork İttifakı (2015, 2016, 2017)
Dinos'un Evi
 • Her yıl üniversite takımlarında 500 öğrenci sporcu yarışıyor
 • Tüm Kanadalı öğrenci atletleri için Kanada'daki en iyi 5
 • 1976'dan beri, Dinos öğrenci sporcuları bir düzineden fazla Olimpiyat madalyası getirdiler.
Olağanüstü olanaklar
 • Taylor Eğitim ve Öğretim Enstitüsü: Kanada'da yalnızca ortaöğretim sonrası öğretme ve öğrenmeyi geliştirmeye adanmış ilk bina
 • Girişimci Düşünme için Hunter Hub: Eğitim, öğrenme, keşif ve bilgi paylaşımına cesur ve yeni bir yaklaşımla kampüsü sokmak için yeni girişim
 • Uluslararası Mikrobiyom Merkezi: Kanada'nın mikrobiyomu ve insan ve hayvan sağlığı üzerindeki etkisini inceleyen tek araştırma merkezi
 • WA Ranches: Birinci sınıf eğitim, öğrenim ve araştırma tesisini demirleyen 19.000 dönümlük çalışan sığır çiftliği
 • Enerji Ortamı Deneyimsel Öğrenme Binası: Kuzey Amerika'daki en büyük LEED Platinum laboratuarlarından biri
 • Taylor Family Digital Library: Kuzey Amerika'daki teknolojik olarak en gelişmiş kitaplık
 • Olimpiyat Ovali: Dünyanın en hızlı buza ev sahipliği yapıyor
 • Çocuk Gelişim Merkezi: Kuzey Amerika'daki en ağır çalınmış yapılardan biri
Öğretme ve öğrenme
 • 250 program
 • % 95 lisans tutma oranı
 • % 78 'iyi' veya 'mükemmel' 1. sınıf öğrenci memnuniyeti
 • % 91,1 lisansüstü istihdam oranı,% 76,7 disiplin ile ilgili alanlarda istihdam
 • Kütüphane koleksiyonlarında 7.8 milyon ürün
 • Bugüne kadar 15 Rhodes bilgini
Araştırma ve Bursumuz
 • Kanada'daki 6. en iyi araştırma üniversitesi - sponsorlu araştırma fonu açısından
 • Sponsorlu araştırma fonunda 419,2 milyon dolar (2017-2018)
 • 148 araştırma koltuğu
 • 356 yeni buluş açıklaması (2017-2018, toplam 3 yıl çalışan)
Altı odak alanı şu alanlarda küresel öncelikleri ele almaktadır:
 • Bugün ve yarın için enerji yenilikleri
 • Değişen bir dünyada insan dinamikleri
 • Sağlık için mühendislik çözümleri
 • Yeni Dünya-uzay teknolojileri
 • Enfeksiyonlar, inflamasyon ve kronik hastalıklar
 • Beyin ve zihinsel sağlık
Şehrimiz
 • Calgary, Alberta, 1,4 milyon nüfus
 • Kanada'da yaşamak için en iyi yer (MoneySense Dergisi, Mart 2013)
 • Kuzey Amerika’nın en yaşanabilir şehri ve dünyada ise 4. sıradaki şehir (2018 Küresel Yaşanabilirlik Sıralaması, Ekonomi İstihbarat Birimi)
 • Kanada'daki en büyük 4. ve en hızlı büyüyen şehir
 • Kanada'nın enerji başkenti
 • Global finans merkezi
 • Kanada'daki en çeşitli 3. şehir
 • Kanada’daki şehir başına çoğu patent (CD Howe Institute, 2018)
 • Kanada'da şirket merkezi ve kişi başına düşen küçük işletme yoğunluğu (Calgary Ekonomik Kalkınma)
 • 40 uluslararası konsolosluk ofisi
 • Kuzey Amerika'daki en büyük kentsel Pathway ağı
 • Kanada Ulusal Müzik Merkezi'ne ve uluslararası üne sahip Calgary Stampede'ye ev sahipliği yapmaktadır.
 • Kanada'daki en güneşli şehir - yılda 333 günden fazla
 • Calgary Ekonomik Kalkınma'da ortaklarımız tarafından hazırlanan Calgary hakkındaki bu harika videoyu izleyin

Kampüslerimiz

Kanada'nın karla kaplı Rocky Dağları'nın eteklerinde bulunan ve Basra Körfezi'nin çöl kıyılarına ulaşan UCalgary, dünyayı ağırlıyor.

University of Calgary Alberta, Kanada'da bulunan ve Calgary bölgesindeki dört kampüsü ve Doha, Katar'daki beşinci şehridir. Calgary, art arda dünyanın en yaşanabilir şehirlerinden biri olarak sıralanan Kanada'nın en temiz, en güvenli, en kültürel açıdan çeşitli şehir merkezlerinden biridir. 1.2 milyon nüfusuyla, aynı zamanda Alberta'daki en büyük şehir ve Kanada'daki en büyük üçüncü belediyedir.

Sitelerimizin birçoğu, Birleşmiş Milletler Antlaşma Halkları 7'nin geleneksel bölgelerinde yer almaktadır. Güney Alberta Antlaşması 7 Ülkesi, Kainai Ülkesi, Piikani Ülkesi, Siksika Ülkesi, Tsuuu T'ina Ülkesi ve Bearspaw, Chiniki'ye ev sahipliği yapmaktadır. ve Wesley (Stoney-Nakoda) Milletleri. Calgary aynı zamanda Alberta Métis Nation 3 Bölgesi'ne de ev sahipliği yapmaktadır.

Bilgi yaratma ve paylaşma arzusu ile bağlantılı 5 kampüs.

Ana yerleşke

1960'lı yıllarda inşa edilen ve o zamandan beri gelişen ana kampüsümüz şimdi 14 fakültemizin 11'ine, dünya standartlarında araştırma ve atletizm tesislerine ve öğrenciler, öğretim üyeleri ve personel için kapsamlı destek hizmetlerine ev sahipliği yapmaktadır.

Eteklerinde kampüs

Cumming Tıp Fakültesine ve Veteriner Fakültesi'ne ev sahipliği yapan bu kampüs, Ana Kampus'un yaklaşık bir kilometre güneyinde, Foothills Tıp Merkezi'nin yanında yer almaktadır. Sağlık Bilimleri Merkezi, Miras Medikal Binası, Sağlık Araştırmaları Yenilik Merkezi ve Eğitim, Araştırma ve Sağlıklı Yaşam binası burada bulunmaktadır.

Şehir merkezindeki kampüs

Calgary şehir merkezindeki merkezde bulunan bu kampüs, Haskayne İşletme Okulu ve Kamu Politikası Okulu aracılığıyla seçkin lisansüstü seviyelerde ve yönetici eğitim programlaması sunmaktadır. Üniversitenin Mezunlar Derneği, kentin iş dünyası için uygun toplantı ve çalışma alanı da sunan bir öğrenme merkezinde merkezi bir konumdadır.

Spy Hill kampüsü

Bu kampüs, Veteriner Fakültesi için uygulamalı klinik ve tanısal öğrenmenin yanı sıra klinik ve uygulamalı araştırmalara da ev sahipliği yapıyor. Tesisler arasında Klinik Beceriler Binası, Veteriner Bilimleri Araştırma İstasyonu ve Doğal Yaşam Araştırma İstasyonu bulunmaktadır. Spy Hill ayrıca üniversitenin gelişmiş Yüksek Yoğunluklu Kütüphane depolama tesisinin yeridir.

Doha, Katar kampüsü

UCalgary, ilk yurtdışı şube kampüsünü 2007'de Katar'daki Doha'da açtı. Bugün Katar'daki University of Calgary (UCQ), Kanada'daki Okullar Birliği tarafından onaylanmış Hemşirelik Lisansı ve Hemşirelik Yüksek Lisans Programları'nı sunarak bölgedeki gelecekteki hemşirelik liderlerini eğitiyor. Hemşirelik (CASN).

Saha istasyonları ve diğer tesisler

Eski Olimpiyat alanlarından ve rustik saha istasyonlarından yüksek bir Arktik araştırma alanına, bir denizcilik enstitüsüne ve Kanada'nın en gelişmiş astrofizik gözlemevlerinden University of Calgary sahip University of Calgary keşfedilmeye değer bazı zorlu ve en iyi yerlere sahiptir.

Program dili:
 • Ingilizce

We Are UCalgary