Université de Hearst

Giriş

Resmi açıklamayı okuyun

Ontario'nun Francophonie'deki eşsiz bir örneği


Université de Hearst , eyalette kesinlikle Fransızca programlarını sunan tek üniversite kurumudur. Bizimle, mesafenin önemi olmayan bir dünyada her şey mümkün.


UdeH'deki tüm kurslar üç hafta blok halinde sunulur.

Bir seferde tek bir kursa odaklanabilecek, böylece öğreniminizin entegrasyonunu ve birleştirilmesini kolaylaştırabileceksiniz.


Neden blok dersi seçmeli?

Peki, blok kursu:

  • Onların dağılmasından ziyade fikirlerin yoğunlaşmasını teşvik eder.
  • Zaman yönetimi, kaynakları ve grup çalışmasını optimize edin.
  • Stresli oturum sona erdirir. Aynı anda beş sınavın incelenmesini tamamladı.
  • Sahadaki gezilere odaklanın: Bir gün, bir hafta veya tam blok sırasında gerçekleşebilecek geziler. Vay!


Nasıl çalışır?

Bir kişinin Eylül-Aralık ayları arasında eşzamanlı olarak beş ders verdiği geleneksel sömestrden farklı olarak, Blok Kurs Formülü ardı ardına üç hafta boyunca on iki toplantıda bir seferde bir kurs sunar.

Okul yılı hala beş blok kursları ve bir bahar tatilinden oluşan oturumlara ayrılmıştır. Ve evet, pillerinizi şarj etmek için bir haftalık boş zaman. Diğer bir deyişle, blok derslerinin dönem süresi ve her dersin eğitim saati sayısı, önceki veya başka yerlerdeki ile aynı kalır. Formül sadece harika!


Tecrübe ile Öğrenme

Pedagojik yaklaşımların ve deneyimsel öğrenme aktivitelerinin çeşitliliği bilginizi oluşturmanın ayrılmaz bir parçasıdır. Saha gezileri, şirket turları, kültürel deneyimler ve konferanslar bölgesel, ulusal ve uluslararası gerçeklere kendinizi kaptırmak için sadece birkaç fırsattır.

  • Superior Gölü'nün Parkında Disiplinlerarasılık
  • Moose Nehri üzerinde gezi
  • Petawawa Askeri Üssüne Ziyaret
  • Bölgeden şirketlerin ziyareti
  • Yeni Yazı Güz
  • Hint gelenek banyosu


Önceki Öğrenimin Entegrasyonu Merkezi

Üniversitenin entegrasyon merkezleri, çeviri, araştırma ve arşiv çalışmalarındaki pratik kurslarınızda bilgi birikiminizi ve pratik becerilerinizi geliştirmenize de olanak tanır. ekonomik ve toplumsal gelişim.


İşyerinde staj

Belirli UdeH programlarına entegre edilmiş iş yerleşimleri sayesinde, çalışmalarınızın süresini uzatmadan pratik eğitim ve deneyimden yararlanın. Staj Koordinatörü desteğiyle, bir şirket veya toplum kuruluşunda bir ya da iki blok halinde yerleştirmeyi planlayın. Uluslararası müşterinin stajı için çalışma izni gerektiğini unutmayın.


Dünyaya açılıyor


Çalışma gezisi

Her yıl UdeH, yurt dışında bir çalışma gezisi olarak bir maceraya devam ediyor. 2005 yılından beri Université de Hearst öğrenciler Avrupa, Mağrip, Güney Amerika ve Orta Amerika ülkelerini ziyaret ettiler. Bir sonraki hedefimiz Tayland.


Kredili yolculuk

Çalışma gezisinde, öğrenci hareketliliği için başka fırsatlar var. Toplu kurs formülü kredili yolculukların sağlanmasını desteklemektedir: bir dilin, sosyal bir fenomenin veya bir insan meselesinin incelendiği, gözlemlendiği veya analiz edildiği geziler. Bir İspanyolca kursu Meksika'da çok iyi bir yer olabilir, böylece dili öğrenmek için ideal bir kültürel bağlam sağlar.

Konumlar

Hearst

Address
60, 9e Rue
P0L 1N0 Hearst, Ontario, Kanada