Resmi açıklamayı okuyun

Ontario'nun Francophonie'deki eşsiz bir örneği


Université de Hearst , eyalette kesinlikle Fransızca programlarını sunan tek üniversite kurumudur. Bizimle, mesafenin önemi olmayan bir dünyada her şey mümkün.


UdeH'deki tüm kurslar üç hafta blok halinde sunulur.

Bir seferde tek bir kursa odaklanabilecek, böylece öğreniminizin entegrasyonunu ve birleştirilmesini kolaylaştırabileceksiniz.


Neden blok dersi seçmeli?

Peki, blok kursu:

 • Onların dağılmasından ziyade fikirlerin yoğunlaşmasını teşvik eder.
 • Zaman yönetimi, kaynakları ve grup çalışmasını optimize edin.
 • Stresli oturum sona erdirir. Aynı anda beş sınavın incelenmesini tamamladı.
 • Sahadaki gezilere odaklanın: Bir gün, bir hafta veya tam blok sırasında gerçekleşebilecek geziler. Vay!


Nasıl çalışır?

Bir kişinin Eylül-Aralık ayları arasında eşzamanlı olarak beş ders verdiği geleneksel sömestrden farklı olarak, Blok Kurs Formülü ardı ardına üç hafta boyunca on iki toplantıda bir seferde bir kurs sunar.

Okul yılı hala beş blok kursları ve bir bahar tatilinden oluşan oturumlara ayrılmıştır. Ve evet, pillerinizi şarj etmek için bir haftalık boş zaman. Diğer bir deyişle, blok derslerinin dönem süresi ve her dersin eğitim saati sayısı, önceki veya başka yerlerdeki ile aynı kalır. Formül sadece harika!


Tecrübe ile Öğrenme

Pedagojik yaklaşımların ve deneyimsel öğrenme aktivitelerinin çeşitliliği bilginizi oluşturmanın ayrılmaz bir parçasıdır. Saha gezileri, şirket turları, kültürel deneyimler ve konferanslar bölgesel, ulusal ve uluslararası gerçeklere kendinizi kaptırmak için sadece birkaç fırsattır.

 • Superior Gölü'nün Parkında Disiplinlerarasılık
 • Moose Nehri üzerinde gezi
 • Petawawa Askeri Üssüne Ziyaret
 • Bölgeden şirketlerin ziyareti
 • Yeni Yazı Güz
 • Hint gelenek banyosu


Önceki Öğrenimin Entegrasyonu Merkezi

Üniversitenin entegrasyon merkezleri, çeviri, araştırma ve arşiv çalışmalarındaki pratik kurslarınızda bilgi birikiminizi ve pratik becerilerinizi geliştirmenize de olanak tanır. ekonomik ve toplumsal gelişim.


İşyerinde staj

Belirli UdeH programlarına entegre edilmiş iş yerleşimleri sayesinde, çalışmalarınızın süresini uzatmadan pratik eğitim ve deneyimden yararlanın. Staj Koordinatörü desteğiyle, bir şirket veya toplum kuruluşunda bir ya da iki blok halinde yerleştirmeyi planlayın. Uluslararası müşterinin stajı için çalışma izni gerektiğini unutmayın.


Dünyaya açılıyor


Çalışma gezisi

Her yıl UdeH, yurt dışında bir çalışma gezisi olarak bir maceraya devam ediyor. 2005 yılından beri Université de Hearst öğrenciler Avrupa, Mağrip, Güney Amerika ve Orta Amerika ülkelerini ziyaret ettiler. Bir sonraki hedefimiz Tayland.


Kredili yolculuk

Çalışma gezisinde, öğrenci hareketliliği için başka fırsatlar var. Toplu kurs formülü kredili yolculukların sağlanmasını desteklemektedir: bir dilin, sosyal bir fenomenin veya bir insan meselesinin incelendiği, gözlemlendiği veya analiz edildiği geziler. Bir İspanyolca kursu Meksika'da çok iyi bir yer olabilir, böylece dili öğrenmek için ideal bir kültürel bağlam sağlar.

Program dili:
 • Fransızca

Bu okulun aynı zamanda sundukları:

Lisans

Université de Hearst

Çeşitli disiplinlerle ilgileniyor musunuz? Sizin olan ve sizi dünyanın geri kalanına bağlayan ortamı anlamak ister misiniz? Bu lisans derecesi size sosyal bilimler ve beş ... [+]

Çeşitli disiplinlerle ilgileniyor musunuz? Sizin olan ve sizi dünyanın geri kalanına bağlayan ortamı anlamak ister misiniz? Bu lisans derecesi size sosyal bilimler ve beşeri bilimlerde disiplinlerarası bir eğitim sunuyor. Hızla değişen bir dünyanın iş piyasasında aranan nitelikler, çok yönlü, mobil ve açık fikirli bir insan yapmanıza yardımcı olacaktır.

Öğrenci Profili

İnsan ve sosyal etkileşimlerin karmaşıklığı hakkında merak gösterin. Güncel insani ve sosyal sorunların kökenini ve etkisini öğrenmek ve anlamak. Genel bir kültüre sahip ve onu genişletmek istiyorum. Mevcut açıklık ve kritik bir anlam.

Programa Genel Bakış

İnsan ve Sosyal Konular Çalışmaları Lisans derecesi özgün ve ilgi çekici bir formül sunar. Geniş anlamda insan ve sosyal konuların kökenini ve evrimini yorumlamak ve anlamak için disiplinlerarası boyutlara açılacaktır. Bu programdaki dersler üç bölüme ayrılmıştır: fikirler, yöntemler ve derinleştirme. Beşeri bilimlerin mirasından ilham alan insan davranışları ve sosyal fenomenler, coğrafi, tarihsel, edebi, psikolojik ve sosyolojik bir bakış açısıyla ele alınacaktır. Buna ek olarak, araştırma projeleri yürütmenize ve her türlü veriyi eleştirel bir gözle analiz etmenize ve kullanmanıza izin veren sağlam bir bilimsel altyapı elde edeceksiniz. Genel bilgi ve somut öğrenme ile basılmış veya basılmış, sonunda programın dördüncü yılında seçiminizle ilgili bir soru üzerine derinlemesine bir düşünceye öncülük edeceksiniz.... [-]

Kanada Hearst
Eylül 2019
Fransızca
Tam zamanlı
3 - 4 yıl
Kampüs
İngilizce Devamını oku
Université de Hearst

Buradaki organizasyonların gelişimine katkıda bulunmak ister misiniz? Girişimcilik duygusu ruhunda mı yaşıyor? Bir yönetim ekibine katılıyor musunuz? İstihdamlarınız ne o ... [+]

Buradaki organizasyonların gelişimine katkıda bulunmak ister misiniz? Girişimcilik duygusu ruhunda mı yaşıyor? Bir yönetim ekibine katılıyor musunuz? İstihdamlarınız ne olursa olsun, bu işletme yönetimi ve yönetim programları, organizasyonel bağlam ve iş dünyasının genel bir anlayışına odaklanır. Onlar sizi etik, çalışkan ve analitik bir insan yapmak için tasarlanmıştır.

Öğrenci Profili

Liderliği geliştirmek ve uygulamak arzusu. Zorlukları seviyorum. Proje yönetimine ilgi gösterin Teknolojik yenilikleri takip et Problem çözme ile uyarılmalıdır. Takım çalışması için güçlü bir eğiliminiz var.

Programa Genel Bakış

İşletme ve Yönetim programları , muhasebe, finans, yönetim, pazarlama, ekonomi ve üretim ve insan kaynakları yönetimi hakkında genel bilgi sağlayacaktır. Eğitiminiz saha gezileri ve somut öğrenme ile zenginleştirilecek; Şirket ziyaretleri, simülasyonlar, tartışmalar ve vaka çalışmaları, içerik entegrasyonunu teşvik etmek için fakülte tarafından kullanılan stratejiler arasındadır.... [-]

Kanada Hearst
Eylül 2019
Fransızca
Tam zamanlı
3 - 4 yıl
Kampüs
İngilizce Devamını oku
Université de Hearst

İnsan davranışları, psikologların daha spesifik olarak çalıştığı şekliyle sizi büyülemektedir. Nörobiyoloji, insan gelişimi, psikopatoloji ve değerlendirme ve danışmanlık ... [+]

İnsan davranışları, psikologların daha spesifik olarak çalıştığı şekliyle sizi büyülemektedir. Nörobiyoloji, insan gelişimi, psikopatoloji ve değerlendirme ve danışmanlık teknikleri gibi çağdaş psikolojinin temaları bu susuzluğu bilgi için uyandırıyor mu? Psikoloji programı tüm bu boyutlarda size sağlam bir eğitim sunar.

Öğrenci Profili

Kolayca nasıl dinleneceğini ve iletişim kuracağını bilmek. Hem normal hem anormal insan davranışları hakkında merak gösterme. Kesin, eleştirel düşünme ve açıklık sergileyin.

Programa Genel Bakış

İnsan davranışlarının derinliklerini derinlemesine araştırmak için bir dizi kurs mevcuttur. Bazıları, insan anlayışımızı derinleştiren temel teorilere daha çok odaklanacaktır. Diğerleri ise, dişlere teori veren bilimsel, metodolojik ve analitik araçlarla ilgilenecektir. Bu araç kutusuna ek olarak, daha iyi müdahale etmenizi sağlayacak beceri ve bilgi birikimidir. Psikososyal müdahale mezunlarımızın alması gereken tek yol değildir; Bu lisans derecesi de size öğretim ve yüksek lisans çalışmaları için hazırlayabilirsiniz.... [-]

Kanada Hearst
Eylül 2019
Fransızca
Tam zamanlı
3 - 4 yıl
Kampüs
İngilizce Devamını oku