Carleton University Undergraduate

Giriş

Resmi açıklamayı okuyun

Kanada'nın Başkent Üniversitesi, Carleton Üniversitesi'ne Hoş Geldiniz!

Carleton Üniversitesi, lisans ve lisansüstü seviyelerde 24.000'den fazla tam ve yarı zamanlı öğrenciye yüksek kaliteli eğitim vermektedir. 140'tan fazla ülkeden öğrencileri çeşitli ve kapsayıcı kampüsümüze çekiyoruz ve dünya genelinde 160'tan fazla ülkede yaşayan 153.000'den fazla mezunu yaşıyoruz.

100 lisans, konsantrasyon ve uzmanlık alan 22 lisans programımız gerçek dünyadaki sorunları çözme becerisi ve bilgisini sağlamaktadır.

Carleton'un 875 akademik personeli, 50'den fazla disiplindeki bursları ve üstün araştırmaları ile uluslararası alanda tanınmaktadır. Carleton öğrencileri, öğretim üyeleri tarafından uygulanan öğretim ve araştırmaya yönelik disiplinlerarası, aktif, uygulamalı yaklaşımdan ve üniversitenin federal hükümet, diğer üniversiteler ve özel sektör ortaklarıyla yaptığı sayısız ortaklıktan yararlanır.

Kampüsümüz ve şehrimiz, içinde yaşamak ve ders çalışmak için güzel ve misafirperver bir ortam sunar. Kampüs, Ottawa şehir merkezinin hemen güneyinde yer almaktadır ve Rideau Nehri, tarihi Rideau Kanalı ve hoş yerleşim bölgeleri ile çevrilidir. Ülkenin başkentindeki konumumuz, devlet tesisleri, müzeler ve arşivler, yabancı elçilikler, tıp ve yaşam bilimleri araştırma laboratuvarları ve gelişen yüksek teknoloji endüstrisi gibi kampüs dışı kaynaklara erişmenizi sağlar.

Gelin ve bu olağanüstü üniversitenin bir parçası olun!

110034_109890_Riverbuilding.jpg

Carleton'u ne tanımlar?

 • Araştırma, öğretme ve öğrenmede yenilikçilik için çalışıyoruz.
 • Ülkenin başkenti olan Ottawa'daki konumumuz bizi dünyaya bağlar.
 • Sınıfta uygulamalı deneyimi teşvik ediyoruz.
 • İstisnai öğrenci desteği sunuyoruz.

Mezunlarımızı ne tanımlar?

 • Girişimci bir ruhları var.
 • Hızla değişen iş pazarımızdaki kariyerlere hazırlanırlar.
 • Dünyayı değiştirme arzusu tarafından yönlendiriliyorlar.
 • 153.000 güçlüyüz.

110035_109891_Carleton1.jpg

Ottawa, Kanada'nın ulusal başkenti

Carleton'un devlet kurumlarına, kütüphanelere, medyaya ve gelişen bir bilgi ekonomisine yakınlığı, Carleton'u öğrenmek ve yaşamak için harika bir yer yapar.

Öğrenciler, personel, öğretim üyeleri ve Carleton Üniversitesi ziyaretçileri, Ottawa'nın tüm yıl boyunca sunduğu olanaklardan yararlanabilir: sanat, açık hava, profesyonel spor ve heyecan verici, canlı bir gece hayatı ve güçlü bir topluluk duygusu.

Carleton Üniversitesi, Kanada'nın görkemli Parlamento Binalarına, hareketli Byward Marketine ve güzel Gatineau Park'a yakındır.

Bilmek iyi:

 • Carleton'un lisans programlarının çoğunluğu iş etüdü fırsatlarını içerir. Carleton kooperatif öğrencileri Blackberry, Bombardier Havacılık, Kanada Gelir Ajansı, Çevre ve İklim Değişikliği Kanada, Ericsson, Hydro Ottawa, IBM Kanada, Ulusal Araştırma Konseyi, Nokia, Ross Video, Scotiabank ve daha fazlası dahil olmak üzere birçok işverenle birlikte çalıştı.
 • Bir lisans programından mezun olduktan sonra, uluslararası öğrenciler, iş deneyimi kazanmak için Kanada'da kalmak için çalışma iznine üç yıla kadar başvurabilirler.
 • Carleton, 200'den fazla aktif kulüp ve topluluktan oluşan geniş bir ağa ev sahipliği yapmaktadır - yeni insanlarla tanışmak, değerli beceriler kazanmak ve sınıf dışında ilgi alanlarınızı geliştirmek için harika bir yoldur.

Konumlar

Ottawa

Address
315 Robertson Hall
1125 Colonel By Drive

K1S 5B6 Ottawa, Ontario, Kanada