Canadian Mennonite University

Giriş

Resmi açıklamayı okuyun

CMU Hikayesi

Mennonite Kardeşler Bible College / Concord College (est: Kanada Mennonite Üniversitesi, üç yüksekokul birleşmesi sonucudur. 1944); Kanadalı Mennonite Bible College (est. 1947); ve Menno Simons College (est. 1989).

Iş çevrelerinden ve Manitoba-CMBC, Concord Koleji, Steinbach Bible College ve Menno Simons dört Mennonite kolej insanlar yükseköğretimde arası Mennonite işbirliği hakkında konuşmak Koleji-tanıştığında CMU kökenleri 1990'ların başında geri dönmek . Bu 1995 yılında başlayan, kolejler arasındaki biçimsel tartışmalara yol açtı. Steinbach Bible College 1996 yılında süreçten çekildi.

Ağustos 1998 yılında Manitoba hükümeti Mennonite kolejler bir üniversite düzeyinde, derece veren federasyonun yaratılması için tüzüğünü ilan etti. 18 Kasım 1998 tarihinde, üç yüksekokul federasyonun kurulması için nihai onay simgeleyen bir Mutabakat Anlaşması imzalandı. 4 Mayıs 1999 tarihinde, 500 Shaftesbury'nin satın almak için anlaşma sonucuna varılmıştır. Mennonite Koleji Federasyonu 1999, Eylül ayında yeni, ortaklaşa sponsor akademik programlar sunmaya başladı. Eylül 2000 yılına gelindiğinde, CMBC ve Concord Koleji 500/600 Shaftesbury Bulvarı'nda bir ortak kampüste bir araya yer. (Menno Simons College. Winnipeg Üniversitesi, Carnegie Mellon Üniversitesi'nin kampüsünde olarak şehir Winnipeg kaldı) Ekim 2008 yılında, CMU (şimdi Üniversiteler Kanada olarak da bilinir) Kanada Üniversiteler Birliği ve Kolejler üyesi oldu.

Kurucu kolejler her biri kendi hikayesi vardır. Ancak, başından itibaren, bireysel hikayeler genellikle kesişti ve şimdi Tanrı CMU denilen ortak bir eğitim misyonu üzerinde birlikte çalışmak için bunları açmıştır nasıl ortak bir hikaye bir hikaye parçasıdır.

Misyonumuz

CMU Anabaptist Mennonite geleneği köklü yenilikçi bir Hıristiyan üniversite, taşındı ve İsa Mesih'in yaşamı ve öğretileri ile transforme olduğunu. Öğretim yoluyla, araştırma ve hizmet CMU ilham ve kilise ve toplumda hizmet, liderlik ve uzlaşma hayatları için kadınları ve erkekleri donatıyor.

Carnegie Mellon Üniversitesi'nin misyonu, herhangi bir organizasyon olduğu gibi, potansiyel ve programlar ve projeler, konuşmaları ve taahhütlerin canlı dizide hayat bahar yükümlülüğü ile yoğun bir şekilde paketlenmiş bobin gibi. Carnegie Mellon Üniversitesi'nin misyonu ayarlıyoruz ve orada kendi tikellikte olduğunu. İsa Mesih aracılığıyla Tanrı'nın yaratma ve dönüştürme çalışmalarının hikaye sadakat kalp atışı, farkındalık ve CMU kilise ve toplumda katıldığı yoluyla hizmet, liderlik ve uzlaşma için motive edici dürtü olduğunu.

CMU, uzlaşma, toplumsal, kişisel, teolojik, kişilerarası, sanatsal, fiziksel ve çevresel her türlü akademik çalışmadır boyutları-bir kaç isim. Uzlaşma, eğitim gibi hakkında her zaman "yapı anlayışları." Ve "bina anlayışları" bilgi ve ilişkiler hem çekici konusunda her zaman, görme, ilgi çekici ve harika bir dünyada paylaşmak yolları, bu sıkıntılı olduğunu ve bu bizim en iyi bakım ve hayal ihtiyacı vardır.

"Anabaptist Mennonite geleneğinde köklü" ifade, belki de en CMU öğrencilerin ifadesinden yaklaştı. Ne seferde akıllarını ve Psikofarmakolojik kalplerimizde yakalar profesör sınıfta öğretmek ve bu "hayat öğretmenler" günlük yaşam hakkında gitmek nasıl arasında ne uyum ve tutarlılık olduğunu. Yaşam ve inanç uzlaşma ve bütünlük yolunda Güçlü kanaatleri on altıncı yüzyılda Anabaptists ortaya çıkması ön planda idi. Doğru olanın yakalanması toplum idrak uygulamalarını yapmak gibi eylem ve itiraf entegrasyonu, bugün hayati olmaya devam etmektedir. Bu mahkumiyet güven ilişkileri sayesinde derin ve sadece cesur açığı ve dinamik bir özgürlük ve bu formu öneriyoruz. Biz toplumun ve biz olarak dünyada, lütuf konuşan ve kilisede uzlaşma sahnelemek için denir birlikte nasıl ilgili sürekli diyalog için bir forum sağlayan, güven ve CMU bir kilise ile ilgili üniversite olarak kendini anladığı toplum idrak ilişkilerinin içinde biliyor.

CMU programlarının ve faaliyetlerinin tamamında çalışmalarını karakterize dört taahhütleri kurmuştur, bu misyonun akışından:

Barış ve Adalet için eğitmek

Bir bütün olarak barış ve adalet renkleri için tüm programlarımızı ve kurumsal hayatı eğitmek ve açıkça bazı imza programlarında ve enstitü (Barışı Sağlamaktaki örneğin, Kanadalı Okulu) çeşitli çalışmalarında temsil edilir bir taahhüttür.

Düşünme yoluyla öğrenme ve Doing

Akademik analiz, özellikle bizim practica, Outtatown, co-op ve staj programları aracılığıyla, düşünme ve yaşam hem şekillendiren bir şekilde deneyimsel öğrenme ile tamamlanmaktadır.

Cömert Hospitality ... Radikal Diyalog

CMU o insanlığı bölmek, dini, ekonomik, sosyal, siyasal, etnik, ulusal, kültürel chasms, Kuzey Amerika içinde ve uluslararası genelinde diyalogu teşvik gibi tüm ağırlamaktadır.

Modelleme Invitational Topluluk

Hangi teşvik merhamet ve onları bu ve ötesinde umut temsil CMU çeşitlidir ancak, insanların birbirine destek, birlikte öğrenmek davet toplulukları, modelleme ve beslenmesi ile Tempers çağımızın bireycilik ve.

Konumlar

Winnipeg

Canadian Mennonite University

Address
North Shaftesbury (Primary Mailing Address)
500 Shaftesbury Blvd.
Winnipeg, MB R3P 2N2

Winnipeg, Manitoba, Kanada
Telefon
+1 204-487-3300