Resmi açıklamayı okuyun

CMU Hikayesi

Mennonite Kardeşler Bible College / Concord College (est: Kanada Mennonite Üniversitesi, üç yüksekokul birleşmesi sonucudur. 1944); Kanadalı Mennonite Bible College (est. 1947); ve Menno Simons College (est. 1989).

Iş çevrelerinden ve Manitoba-CMBC, Concord Koleji, Steinbach Bible College ve Menno Simons dört Mennonite kolej insanlar yükseköğretimde arası Mennonite işbirliği hakkında konuşmak Koleji-tanıştığında CMU kökenleri 1990'ların başında geri dönmek . Bu 1995 yılında başlayan, kolejler arasındaki biçimsel tartışmalara yol açtı. Steinbach Bible College 1996 yılında süreçten çekildi.

Ağustos 1998 yılında Manitoba hükümeti Mennonite kolejler bir üniversite düzeyinde, derece veren federasyonun yaratılması için tüzüğünü ilan etti. 18 Kasım 1998 tarihinde, üç yüksekokul federasyonun kurulması için nihai onay simgeleyen bir Mutabakat Anlaşması imzalandı. 4 Mayıs 1999 tarihinde, 500 Shaftesbury'nin satın almak için anlaşma sonucuna varılmıştır. Mennonite Koleji Federasyonu 1999, Eylül ayında yeni, ortaklaşa sponsor akademik programlar sunmaya başladı. Eylül 2000 yılına gelindiğinde, CMBC ve Concord Koleji 500/600 Shaftesbury Bulvarı'nda bir ortak kampüste bir araya yer. (Menno Simons College. Winnipeg Üniversitesi, Carnegie Mellon Üniversitesi'nin kampüsünde olarak şehir Winnipeg kaldı) Ekim 2008 yılında, CMU (şimdi Üniversiteler Kanada olarak da bilinir) Kanada Üniversiteler Birliği ve Kolejler üyesi oldu.

Kurucu kolejler her biri kendi hikayesi vardır. Ancak, başından itibaren, bireysel hikayeler genellikle kesişti ve şimdi Tanrı CMU denilen ortak bir eğitim misyonu üzerinde birlikte çalışmak için bunları açmıştır nasıl ortak bir hikaye bir hikaye parçasıdır.

Misyonumuz

CMU Anabaptist Mennonite geleneği köklü yenilikçi bir Hıristiyan üniversite, taşındı ve İsa Mesih'in yaşamı ve öğretileri ile transforme olduğunu. Öğretim yoluyla, araştırma ve hizmet CMU ilham ve kilise ve toplumda hizmet, liderlik ve uzlaşma hayatları için kadınları ve erkekleri donatıyor.

Carnegie Mellon Üniversitesi'nin misyonu, herhangi bir organizasyon olduğu gibi, potansiyel ve programlar ve projeler, konuşmaları ve taahhütlerin canlı dizide hayat bahar yükümlülüğü ile yoğun bir şekilde paketlenmiş bobin gibi. Carnegie Mellon Üniversitesi'nin misyonu ayarlıyoruz ve orada kendi tikellikte olduğunu. İsa Mesih aracılığıyla Tanrı'nın yaratma ve dönüştürme çalışmalarının hikaye sadakat kalp atışı, farkındalık ve CMU kilise ve toplumda katıldığı yoluyla hizmet, liderlik ve uzlaşma için motive edici dürtü olduğunu.

CMU, uzlaşma, toplumsal, kişisel, teolojik, kişilerarası, sanatsal, fiziksel ve çevresel her türlü akademik çalışmadır boyutları-bir kaç isim. Uzlaşma, eğitim gibi hakkında her zaman "yapı anlayışları." Ve "bina anlayışları" bilgi ve ilişkiler hem çekici konusunda her zaman, görme, ilgi çekici ve harika bir dünyada paylaşmak yolları, bu sıkıntılı olduğunu ve bu bizim en iyi bakım ve hayal ihtiyacı vardır.

"Anabaptist Mennonite geleneğinde köklü" ifade, belki de en CMU öğrencilerin ifadesinden yaklaştı. Ne seferde akıllarını ve Psikofarmakolojik kalplerimizde yakalar profesör sınıfta öğretmek ve bu "hayat öğretmenler" günlük yaşam hakkında gitmek nasıl arasında ne uyum ve tutarlılık olduğunu. Yaşam ve inanç uzlaşma ve bütünlük yolunda Güçlü kanaatleri on altıncı yüzyılda Anabaptists ortaya çıkması ön planda idi. Doğru olanın yakalanması toplum idrak uygulamalarını yapmak gibi eylem ve itiraf entegrasyonu, bugün hayati olmaya devam etmektedir. Bu mahkumiyet güven ilişkileri sayesinde derin ve sadece cesur açığı ve dinamik bir özgürlük ve bu formu öneriyoruz. Biz toplumun ve biz olarak dünyada, lütuf konuşan ve kilisede uzlaşma sahnelemek için denir birlikte nasıl ilgili sürekli diyalog için bir forum sağlayan, güven ve CMU bir kilise ile ilgili üniversite olarak kendini anladığı toplum idrak ilişkilerinin içinde biliyor.

CMU programlarının ve faaliyetlerinin tamamında çalışmalarını karakterize dört taahhütleri kurmuştur, bu misyonun akışından:

Barış ve Adalet için eğitmek

Bir bütün olarak barış ve adalet renkleri için tüm programlarımızı ve kurumsal hayatı eğitmek ve açıkça bazı imza programlarında ve enstitü (Barışı Sağlamaktaki örneğin, Kanadalı Okulu) çeşitli çalışmalarında temsil edilir bir taahhüttür.

Düşünme yoluyla öğrenme ve Doing

Akademik analiz, özellikle bizim practica, Outtatown, co-op ve staj programları aracılığıyla, düşünme ve yaşam hem şekillendiren bir şekilde deneyimsel öğrenme ile tamamlanmaktadır.

Cömert Hospitality ... Radikal Diyalog

CMU o insanlığı bölmek, dini, ekonomik, sosyal, siyasal, etnik, ulusal, kültürel chasms, Kuzey Amerika içinde ve uluslararası genelinde diyalogu teşvik gibi tüm ağırlamaktadır.

Modelleme Invitational Topluluk

Hangi teşvik merhamet ve onları bu ve ötesinde umut temsil CMU çeşitlidir ancak, insanların birbirine destek, birlikte öğrenmek davet toplulukları, modelleme ve beslenmesi ile Tempers çağımızın bireycilik ve.

Program dili:
  • Ingilizce

Bu okulun aynı zamanda sundukları:

BA

Canadian Mennonite University

Nasıl insanlar semboller, görüntüleri kullanmak ve gruplar ve bireyler arasında paylaşılabilir anlam yaratmak için sesler olabilir? Hangi noktada ikna edici yayınlar prop ... [+]

Nasıl insanlar semboller, görüntüleri kullanmak ve gruplar ve bireyler arasında paylaşılabilir anlam yaratmak için sesler olabilir? Hangi noktada ikna edici yayınlar propaganda olabilirim? Nasıl yeni sosyal medya Kuzey Amerika'da aile dinamikleri etkilemektedir? Neden insanlar yabancı bir mikrofon tutan şartıyla, yabancılarla özel hayatlarını paylaşacak?

İletişim ve Medya çalışmalarda, öğrencilerin iletişim teoride bir arka plan, yanı sıra işyerinde etkili olması için gereken pratik becerileri verilecektir. Bu süreçte öğrenciler, anlamı hakkında bilgi ve fikir yayma, ses gücü, inanç ve mesleki uygulama arasındaki etkileşimleri alanın büyük sorular yüzleşmek için teşvik edilecektir.... [-]

Kanada Winnipeg
Eylül 2020
Ingilizce
Tam zamanlı
3 - 4 yıl
Kampüs
İngilizce Devamını oku
Canadian Mennonite University

İncil ve İlahiyat Araştırmaları (BTS) kilisenin teolojik gelenekleri ve tarihi üzerine, İncil üzerine disiplinli, düşünceli yansıma öğrencileri davet eder ve deneyimlerin ... [+]

İncil ve İlahiyat Araştırmaları (BTS) Kilisenin teolojik gelenekleri ve tarihi üzerine, İncil üzerine disiplinli, düşünceli yansıma öğrencileri davet eder ve deneyimlerini ve dünyadaki Hıristiyan cemaatlerin uygulamaları üzerine. Üç yıllık ve BTS büyük bir ile Arts dört yıllık lisans Hem Çalışmaları İncil ve teolojik bir beşeri, fen bilimleri maruz kalma genişliği ve sosyal bilimler, ve önemli derinliği sağlar. Bu derece iyi değerli beceriler-iletişim, yazma, analitik, eleştirel düşünme ve örgütlenme ile istihdam veya meslek herhangi bir alanda öğrencileri hazırlamak. Bir üç veya BTS dört yıllık lisans aynı zamanda böylece sosyal hizmet, hukuk ve profesyonel çalışmalar içine başlatılması için sağlam bir temel olarak hizmet vermektedir.... [-]

Kanada Winnipeg
Eylül 2020
Ingilizce
Tam zamanlı
3 - 4 yıl
Kampüs
İngilizce Devamını oku
Canadian Mennonite University

İşletme Redekop Okulu inanç, cömertlik, ve hizmet taahhütleri ile birlikte sağlam bir iş pratiği getirmek için geleceğin iş liderlerinin potansiyelini geliştiriyor. ... [+]

İşletme Redekop Okulu inanç, cömertlik, ve hizmet taahhütleri ile birlikte sağlam bir iş pratiği getirmek için geleceğin iş liderlerinin potansiyelini geliştiriyor.

Kazanç Perspektif

Içinde ve sınıfın ötesinde, öğrencilerin bilge iş ve etik kararlar karmaşıklığı keşfetmek. Profesörler, iş sahipleri ve değil-birlikte bir girişimci-in-residence programı ile kar liderleri, staj yerleşimler, bir kampüs iş kulübü, uluslararası çalışma seçenekleri ve co-op deneyimleri olasılığı inşa ile Öğretim ve rehberlik zenginleştirilmiş bir öğrenme temeli.

Onlar disiplinler arası bir iş programı dahilinde öğrenmek gibi öğrenciler global iş ortamında kariyer için hazırlanmıştır. Onlar Avrupa Birliği iş Latin Amerika'da mikrofinans ve gelişme arasında değişen çeşitli uluslararası seyahat çalışma kurslarına katılma şansına sahip. Öğrenciler ayrıca dünya çapında sahip CMU ortakları staj veya kariyer fırsatları yaratmak için uluslararası kuruluşların geniş bir ağ yararlanacaktır.... [-]

Kanada Winnipeg
Eylül 2020
Ingilizce
Tam zamanlı
120 saat
Kampüs
İngilizce Devamını oku
Canadian Mennonite University

Müzik, kırık dünyada güzellik bir vizyon sunmak bize kendimizden farklı olanların seslerini duymak yardımcı bizi dönüşümü ve Tanrı'nın bir armağanı olarak görülebilir nas ... [+]

Müzik, kırık dünyada güzellik bir vizyon sunmak bize kendimizden farklı olanların seslerini duymak yardımcı bizi dönüşümü ve Tanrı'nın bir armağanı olarak görülebilir nasıl düşünebiliyor musunuz? Müzik çalışmaları, yaratıcı hayal gücü yanında denge titiz disiplin ve insan ihtiyacına şefkat ve hassasiyet yanında sanatsal mükemmellik ve tutku dürtü. Konsantrasyonları performansı, müzik eğitimi, müzikoloji, müzik bakanlığı ve kapsamlı çalışmaları içerir.

Bachelor of Music müzik eğitimi, müzik bakanlığı, müzikoloji, performans ve kapsamlı: Aşağıdaki konsantrasyonları sunan profesyonel bir programdır. Öğrenciler derece için bir veya daha fazla konsantrasyonlarını tamamlamak mümkün bulunmaktadır. Bu konsantrasyonlarda mezunları sık sık müzik profesyonel kariyerine başlamadan önce lisansüstü çalışmalar yapmak. Bu konsantrasyonlar kariyer parça olarak tanımlanan iken, bu derece de genel sanat derece olarak değerlidir. B.Mus. Mezunlarımız genellikle de eğitimli, disiplinli kabul edilir ve yeterlilik ile yaratıcı insanlar, alanlarda geniş bir yelpazede de topluma hizmet etmek.... [-]

Kanada Winnipeg
Eylül 2020
Ingilizce
Tam zamanlı
8 - 24 aylar
Kampüs
İngilizce Devamını oku
Canadian Mennonite University

Gerçekten birileri Broca alanı üzerinden kafasından vurulduktan sonra, konuşmaya relearn yardımcı "Mine Bu küçük Işığı" şarkı miyim? Nasıl müzik tabanlı müdahaleler Alzhe ... [+]

Gerçekten birileri Broca alanı üzerinden kafasından vurulduktan sonra, konuşmaya relearn yardımcı "Mine Bu küçük Işığı" şarkı miyim? Nasıl müzik tabanlı müdahaleler Alzheimer hastalarının işlevsellik ve yaşam kalitesini artırabilir? Müzik ruh hali bozukluklarının tedavisinde ilaçlar ya da diğer tedavi türlerine bir alternatif olabilir mi? Nasıl müzik çocuklarda gelişimini nasıl etkiler?

Bu soruların ilgi Eğer herhangi, Carnegie Mellon Üniversitesi'nin müzik terapi programına kayıt yaptıran düşünüyorsanız, Müzik Terapi Kanada Derneği (CAMT) tarafından akredite.

Bu program müzik terapisi alanında kariyer yapmak isteyen öğrenciler için tasarlanmıştır. Müzik terapistleri birey ve grupların, zihinsel, fiziksel, duygusal ya da ruhsal işlevlerde olumlu değişiklikleri teşvik etmek için ustaca, sistemli bir şekilde müzik kullanımı. Müzik terapistler için istihdam olanakları ruh sağlığı tesisleri, bakım evleri, hastaneler, okullar, grup evleri ve birçok diğer ayarlar var. Yanı sıra, birçok müzik terapistleri kendi özel uygulamalarını geliştirmek. Müzik terapistleri kendi müzik terapi becerilerine ek olarak normal ve anormal insani kalkınma çalışmada sağlam bir topraklama ile başarılı ve çok yönlü müzisyen olması beklenmektedir. Yukarıda ve beceri ve müzik terapi teknikleri ötesinde, CMU öğrenciler herhangi bir bakım mesleği bir kariyer için çok değerli maneviyat, ahlak ve danışmanlık bir anlayış, kazanmak.... [-]

Kanada Winnipeg
Eylül 2020
Ingilizce
Tam zamanlı
Kampüs
İngilizce Devamını oku
Canadian Mennonite University

Uluslararası geliştirme çalışmaları (IDS) yoksulluk, eşitsizlik ve nasıl değişim yaratmak ve dünyayı yaşanacak daha iyi bir yer yapmak için çalışmadır. Öğrenciler aslında ... [+]

Uluslararası geliştirme çalışmaları (IDS) yoksulluk, eşitsizlik ve nasıl değişim yaratmak ve dünyayı yaşanacak daha iyi bir yer yapmak için çalışmadır. Öğrenciler aslında kimse yoksulluk içinde yaşayan, hem de yoksulluğun azaltılmasında en iyi uygulamaları ve insanların yaşamlarında uzun vadeli bir fark yaratmak için yardım sağlamak için ne anlama geldiğini çevresindeki etik keşfedebilirsiniz.

Gıda adalet, afet müdahale, Kanadalı yardım politikası, çevresel sürdürülebilirlik, silahlı çatışma, hastalık, eğitim ve IDS dokunur bu konuların örnekleridir. Üç yıllık ve Uluslararası Kalkınma Araştırmaları büyük bir ile Arts dört yıllık lisans Hem beşeri, fen bilimleri ve sosyal bilimler maruz kalma bir genişlik sağlamak ve IDS önemli derinliği bulunmaktadır. Bu büyük bir küresel adalet, vatandaşlık ve sürdürülebilir kalkınma ile ilgilenen öğrenciler için tasarlanmıştır. Bu derece de değerli beceriler, iletişim, yazma, analitik, eleştirel düşünme ve örgütlenme ile istihdam veya meslek herhangi bir alanda öğrencileri hazırlamak. Bir üç veya IDS dört yıllık lisans aynı zamanda böylece toplumsal kalkınma, kamu politikası, sosyal çalışma, hukuk ve profesyonel çalışmalar içine başlatılması için sağlam bir temel olarak hizmet vermektedir.... [-]

Kanada Winnipeg
Eylül 2020
Ingilizce
Tam zamanlı
3 - 4 yıl
Kampüs
İngilizce Devamını oku

About CMU

Why I chose CMU

Residence Life at CMU

Community Life at CMU

Business