Ritsumeikan University

Giriş

Resmi açıklamayı okuyun

Neden Ritsumeikan University İngilizce-orta lisans programları seçmelisiniz?

İngilizceye dayalı Lisans Programları, Japonca yeteneği olmayan veya sınırlı olan öğrenciler için çeşitli akademik kurslara erişim sağlar.

Kayıt olduktan sonra, Uluslararası öğrenciler, müfredatın içinde / dışında Japonca öğrenme fırsatlarına sahip olacaklar.

Öğrenci çeşitliliği, RU’nun en çekici özelliklerinden biridir. 2019 yılında, 66 ülkeden 2441 lisans düzeyinde uluslararası öğrenci, lisansüstü ve lisans programlarına devam etmektedir. RU size dünyanın her yerinden ve farklı kültürlerden öğrencilerle tanışmak için fırsatlar sunar. Öğrenci çeşitliliği, üniversite yaşamınızı heyecanlandırır ve Japonya'daki verimli akademik faaliyetlerinize katkıda bulunur.

Ritsumeikan University Kansai bölgesinde dört kampüsü vardır. Bu kampüslerin üçünde İngilizce-orta derece lisans programları sunulmaktadır. Global Çalışmalar Ana Bilim Dalı ve Ortak Derece Programı, Kyoto'nun kuzeybatısında bulunan Kinugasa Kampüsü'nde yapılmıştır. Topluluk ve Bölgesel Politika Çalışmaları Ana ve Küresel Liberal Sanatlar, 2015 yılında Osaka İli, Ibaraki Şehrinde açılan Osaka Ibaraki Kampüsündedir. Bilgi Sistemleri Bilimi ve Mühendisliği Kursu, Shiga (idari bölge), Kusatsu Şehrindeki Biwako - Kusatsu Kampüsü'nde verilmektedir. Üç şehir birbirine kolayca ulaşılabilecek mesafededir. Kyoto'dan Ibaraki'ye (Osaka) ve Kusatsu'ya (Shiga) trenle sadece 20 ila 30 dakika sürmektedir.

Ritsumeikan University , 32 ülke ve bölgede 120'den fazla üniversite ile yurtdışında anlaşmalar yaptı. Öğrencilerin, ana dallarına ve akademik alanlarına bağlı olarak yurtdışında çalışma programlarına veya yurtdışındaki saha çalışmalarına katılmaları teşvik edilir. Buna ek olarak, RU, öğrencilerin hem RU hem de müttefik üniversitelerden lisans derecesi kazanabilecekleri Çift Lisans Derecesi Programını (DUDP) yürütmektedir.

RU, kampüs dışı gönüllü aktiviteler, stajlar, kampüs içi akran destek faaliyetleri ve öğrencilerin yönettiği çeşitli kulüp ve çevreler gibi birçok program sunar. Öğrenci Vizesi olan uluslararası öğrenciler, okul ücretlerini düşürme bursları için başvurabilirler. Japonya'da daha önce yaşamış olan öğrencilere, mobilyalı bir dairede veya kampüs dışı yurtta konaklama imkanı sunulmaktadır. Bu, İngilizce orta lisans programlarına, öğrencilere çalışmalarına ve diğer öğrencilerle günlük iletişim kurmalarına odaklanmak için iyi bir ortam sağlar.

- Öğrenim İndirimi Planı

Aşağıda 2020 başvuruları için harç indirim planı hakkında bilgiler yer almaktadır.

 • % 100 öğrenim feragati
 • % 50 harç indirimi
 • % 20 öğrenim indirimi

Öğrenim indirimi, öğrencilerin kabul değerlendirmelerine dayanarak başlangıçta bir yıl süreyle sunulur. İkinci ve sonraki yıllarda, öğrenim indirimi önceki çalışma yılı boyunca öğrencilerin notlarına göre verilir. Bu burs değişebilir, bu yüzden mümkün olduğunca erken başvurunuz.

Bir Bakışta Ritsumeikan University

 • Ritsumeikan University 2014 Seçilmiş üniversitelerde “Üst Küresel Üniversitesi Projesi” için üniversitelerden biri olarak Japon hükümeti tarafından seçildi aktif Japon üniversiteler arasında küreselleşmeyi teşvik etmek için gereklidir.
 • 1900 yılında kurulan Ritsumeikan , yaklaşık 120 yıllık bir tarihe sahiptir.
 • RU, 16 kolej ve 22 yüksek lisans okuluyla entegre bir üniversitedir.
 • Kyoto City, Kyoto Eyaleti, Kusatsu Şehri, Shiga Eyaleti ve Ibaraki Şehri Osaka Eyaleti'nde 4 Kampüs var.
 • RU, 24 yurt dışı şubesiyle dünya çapında bir mezun ağına sahiptir.
 • 66 ülkeden 2441 derece arama yapan uluslararası öğrenci, 27 ülkeden artı 180 derece uluslararası olmayan öğrenci .
 • RU, bir Japon üniversitesindeki en dış öğretim üyeleri için 1. sıradaydı .
 • RU dünya çapında 441 ortak kurumdan oluşan küresel bir ağa sahiptir. Ayrıca 30 ülke ve bölgede 137 üniversite ile yurtdışında anlaşmalar yaptık.
 • Burslu başvuran İngilizce-orta lisans programlarındaki uluslararası öğrencilerin% 99'u maddi yardım almıştır.
 • Uluslararası mezunların % 95'inden fazlası başarıyla iş buldu.
 • RU, Japon özel üniversiteleri arasında QS Lisansüstü İstihdam Sınıflandırması 2015'te (Pilot) 3. sırada yer aldı.
 • RU, spor, sanat, Japon kültürü ve aralarında her şey dahil olmak üzere her türden 450 öğrenci kulübü ve dairesine sahiptir.
 • RU ülke çapında özel sektör endüstrileri tarafından yaptırılan araştırmalarda 1 numara oldu.

Konumlar

Kyoto

Address
56-1 Tojiin Kitamachi, Kita Ward, Kyoto, Kyoto Prefecture 603-8577, Japan
Kyoto, Kyoto Eyaleti, Japonya

Osaka

Address
Osaka, Osaka ili, Japonya