Resmi açıklamayı okuyun

Neden Ritsumeikan University İngilizce-orta lisans programları seçmelisiniz?

İngilizceye dayalı Lisans Programları, Japonca yeteneği olmayan veya sınırlı olan öğrenciler için çeşitli akademik kurslara erişim sağlar.

Kayıt olduktan sonra, Uluslararası öğrenciler, müfredatın içinde / dışında Japonca öğrenme fırsatlarına sahip olacaklar.

Öğrenci çeşitliliği, RU’nun en çekici özelliklerinden biridir. 2019 yılında, 66 ülkeden 2441 lisans düzeyinde uluslararası öğrenci, lisansüstü ve lisans programlarına devam etmektedir. RU size dünyanın her yerinden ve farklı kültürlerden öğrencilerle tanışmak için fırsatlar sunar. Öğrenci çeşitliliği, üniversite yaşamınızı heyecanlandırır ve Japonya'daki verimli akademik faaliyetlerinize katkıda bulunur.

Ritsumeikan University Kansai bölgesinde dört kampüsü vardır. Bu kampüslerin üçünde İngilizce-orta derece lisans programları sunulmaktadır. Global Çalışmalar Ana Bilim Dalı ve Ortak Derece Programı, Kyoto'nun kuzeybatısında bulunan Kinugasa Kampüsü'nde yapılmıştır. Topluluk ve Bölgesel Politika Çalışmaları Ana ve Küresel Liberal Sanatlar, 2015 yılında Osaka İli, Ibaraki Şehrinde açılan Osaka Ibaraki Kampüsündedir. Bilgi Sistemleri Bilimi ve Mühendisliği Kursu, Shiga (idari bölge), Kusatsu Şehrindeki Biwako - Kusatsu Kampüsü'nde verilmektedir. Üç şehir birbirine kolayca ulaşılabilecek mesafededir. Kyoto'dan Ibaraki'ye (Osaka) ve Kusatsu'ya (Shiga) trenle sadece 20 ila 30 dakika sürmektedir.

Ritsumeikan University , 32 ülke ve bölgede 120'den fazla üniversite ile yurtdışında anlaşmalar yaptı. Öğrencilerin, ana dallarına ve akademik alanlarına bağlı olarak yurtdışında çalışma programlarına veya yurtdışındaki saha çalışmalarına katılmaları teşvik edilir. Buna ek olarak, RU, öğrencilerin hem RU hem de müttefik üniversitelerden lisans derecesi kazanabilecekleri Çift Lisans Derecesi Programını (DUDP) yürütmektedir.

RU, kampüs dışı gönüllü aktiviteler, stajlar, kampüs içi akran destek faaliyetleri ve öğrencilerin yönettiği çeşitli kulüp ve çevreler gibi birçok program sunar. Öğrenci Vizesi olan uluslararası öğrenciler, okul ücretlerini düşürme bursları için başvurabilirler. Japonya'da daha önce yaşamış olan öğrencilere, mobilyalı bir dairede veya kampüs dışı yurtta konaklama imkanı sunulmaktadır. Bu, İngilizce orta lisans programlarına, öğrencilere çalışmalarına ve diğer öğrencilerle günlük iletişim kurmalarına odaklanmak için iyi bir ortam sağlar.

- Öğrenim İndirimi Planı

Aşağıda 2020 başvuruları için harç indirim planı hakkında bilgiler yer almaktadır.

 • % 100 öğrenim feragati
 • % 50 harç indirimi
 • % 20 öğrenim indirimi

Öğrenim indirimi, öğrencilerin kabul değerlendirmelerine dayanarak başlangıçta bir yıl süreyle sunulur. İkinci ve sonraki yıllarda, öğrenim indirimi önceki çalışma yılı boyunca öğrencilerin notlarına göre verilir. Bu burs değişebilir, bu yüzden mümkün olduğunca erken başvurunuz.

Bir Bakışta Ritsumeikan University

 • Ritsumeikan University 2014 Seçilmiş üniversitelerde “Üst Küresel Üniversitesi Projesi” için üniversitelerden biri olarak Japon hükümeti tarafından seçildi aktif Japon üniversiteler arasında küreselleşmeyi teşvik etmek için gereklidir.
 • 1900 yılında kurulan Ritsumeikan , yaklaşık 120 yıllık bir tarihe sahiptir.
 • RU, 16 kolej ve 22 yüksek lisans okuluyla entegre bir üniversitedir.
 • Kyoto City, Kyoto Eyaleti, Kusatsu Şehri, Shiga Eyaleti ve Ibaraki Şehri Osaka Eyaleti'nde 4 Kampüs var.
 • RU, 24 yurt dışı şubesiyle dünya çapında bir mezun ağına sahiptir.
 • 66 ülkeden 2441 derece arama yapan uluslararası öğrenci, 27 ülkeden artı 180 derece uluslararası olmayan öğrenci .
 • RU, bir Japon üniversitesindeki en dış öğretim üyeleri için 1. sıradaydı .
 • RU dünya çapında 441 ortak kurumdan oluşan küresel bir ağa sahiptir. Ayrıca 30 ülke ve bölgede 137 üniversite ile yurtdışında anlaşmalar yaptık.
 • Burslu başvuran İngilizce-orta lisans programlarındaki uluslararası öğrencilerin% 99'u maddi yardım almıştır.
 • Uluslararası mezunların % 95'inden fazlası başarıyla iş buldu.
 • RU, Japon özel üniversiteleri arasında QS Lisansüstü İstihdam Sınıflandırması 2015'te (Pilot) 3. sırada yer aldı.
 • RU, spor, sanat, Japon kültürü ve aralarında her şey dahil olmak üzere her türden 450 öğrenci kulübü ve dairesine sahiptir.
 • RU ülke çapında özel sektör endüstrileri tarafından yaptırılan araştırmalarda 1 numara oldu.
Program dili:
 • Ingilizce
 • Japonca

Bu okulun aynı zamanda sundukları:


Ritsumeikan University

Küresel Liberal Sanatlar Fakültesi, öğrencilere küreselleşmiş zamanlarımız için gereken İngilizce dilinde kapsamlı bir liberal sanat eğitimi vermektedir. Lisans çift lisa ... [+]

Çift Lisans Derecesi Programı

Bu program, öğrencilere iki üniversiteden iki lisans derecesi ile mezun olma fırsatı vermektedir: Ritsumeikan University (RU) ve Avustralya Ulusal Üniversitesi (ANU). Her iki üniversite de ortak üniversitenin öğrencileri ile çapraz kredilendirilebilen ve dereceye kadar kredilendirilen 16'dan fazla ders sunmaktadır. Küresel Liberal Sanatlar Lisans derecesi, RU ve ANU dan Asya Pasifik İşleri Lisans derecesine verilmektedir.

Programa genel bakış

Anahtar Kelimeler: AI ile Sosyal Değişim, Piyasa Ekonomisinin Evrimi, Tasarım ve Toplum, Modern Dünya Tarihi, Kültürel Çalışmalar, Medya Çalışmaları, Çağdaş Japonya, Staj,... [-]

Japonya Osaka
Bilgi iste
Ingilizce
Tam zamanlı
4 yıl
Kampüs
İngilizce Devamını oku
Ritsumeikan University

Bilgi Sistemleri Bilim ve Mühendislik Dersi öğrencileri, dünyanın her yerinde çalışmak için gerekli olan bilgi sistemleri mühendisliği becerilerini geliştirmekte ve her t ... [+]

Modern bilgi sistemleri birçok ülkeden farklı uluslararası ekipler tarafından geliştirilmektedir; Siyasi ve kültürel sınırlar artık sınır değildir. Bilişim Sistemleri Bilimi ve Mühendisliği Kursunda (ISSE) eğitimin ana odak noktası, hızla gelişen teknik dünyada, takım üyeleri, yenilikçiler ve liderler olarak çalışabilecek kişiler yetiştirmektir.

Programa Genel Bakış:

Bilgi Sistemleri Bilim ve Mühendislik Dersi öğrencileri, dünyanın her yerinde çalışmak için gerekli olan bilgi sistemleri mühendisliği becerilerini geliştirmekte ve her türlü proje ve organizasyona hayal gücü ve teknik yeterlilik kazandırmakta, aynı zamanda kendi özgün kişilik ve kültürlerinin güçlü faydalarını da korumaktadır. Program, sürekli gelişen donanım, yazılım ve kullanıcı ihtiyaçları ile esnek bir şekilde çalışmak için mühendislik ve teknik yeterliliğin temelleri üzerine bir temel oluşturuyor.... [-]

Japonya Kusatsu Kyoto
Bilgi iste
Ingilizce
Tam zamanlı
4 yıl
Kampüs
İngilizce Devamını oku
Ritsumeikan University

Politika Bilimi Koleji, toplumda giderek karmaşıklaşan sorunları çözmek için disiplinler arası bir yaklaşıma olan artan ihtiyaç karşısında 1994 yılında kurulmuştur ve şu ... [+]

Politika Bilimi Koleji, toplumda giderek karmaşıklaşan sorunları çözmek için disiplinler arası bir yaklaşıma olan artan ihtiyaç karşısında 1994 yılında kurulmuştur. Politika Bilimi, bu sosyal sorunların nedenlerini açıklığa kavuşturmayı amaçlayan ve toplumdaki azami üye veya paydaş sayısını tatmin edecek şekilde çözümler araştıran bir akademik alandır.

Programa Genel Bakış:

Dikkatle formüle edilmiş, iyi uygulanan politikalar insanların hayatlarını dönüştürme gücüne sahiptir. Politika bilimi öğrencileri, gerçek yaşam problemlerini çözmeye odaklanarak, çeşitli disiplinlerde ileri akademik bilgileri bir araya getirerek bu gücü nasıl serbest bırakacaklarını öğrenirler. Yoksulluk, demografik değişimler, kentleşme ve çevresel değişim gibi konular küresel zorluklar olarak kabul edilmektedir, ancak bunların hepsi yerel olarak yer alan yanıtları talep etmektedir. Politika bilimi tüm paydaşları tatmin edecek yaratıcı çözümler sunmak için küresel ve yerel gelişmiş uygulayıcıları yetiştirir.... [-]

Japonya Osaka Kyoto
Bilgi iste
Ingilizce
Tam zamanlı
4 yıl
Kampüs
İngilizce Devamını oku
Ritsumeikan University

Bugünün dünyasında, hemen hemen tüm konular küresel ve karmaşıktır. Küresel meseleleri disiplinler arası bir perspektiften anlayabilme ve analiz edebilme becerisi, gelece ... [+]

Uluslararası İlişkiler Koleji, öğrencilerin hızla değişen küreselleşmiş dünyamızda gerekli becerileri ve bilgiyi geliştirmelerine yardımcı olmayı amaçlamaktadır: yaratıcılık, küresel ölçekte düşünme ve hareket etme yeteneği, dil ve iletişim becerileri ve farklı kültürlerin anlaşılması.

Programa Genel Bakış:

Program, öğrencilerin öğrenme programlarını ilgi alanlarına ve kariyer hedeflerine göre tasarlayabilmeleri için esnek olacak şekilde tasarlanmıştır. İlk yıl öğrenciler, öğrenimleri için bir temel oluşturan bir dizi giriş ve temel kurslar ile akademik beceri kursları alırlar. İkinci yıldan itibaren öğrenciler, aşağıda ayrıntıları verilen listeden çekirdek ve alan çalışmaları kurslarına başlıyorlar. İkinci sınıf öğrencileri de Japonca merkezli öğrencilerle bir araya getirilen, küresel Simülasyon Oyununa katılıyorlar. Üçüncü yıldaki çalışmalarını, özellikle araştırma odaklı İleri Düzey Seminer aracılığıyla, dördüncü yılda mezuniyet tezi yazmadan önce derinleştirmeye devam ediyorlar.... [-]

Japonya Kyoto
Bilgi iste
Ingilizce
Tam zamanlı
4 yıl
Kampüs
İngilizce Devamını oku
Ritsumeikan University

Ortak lisans programları, iki farklı üniversitenin sunduğu yetenek ve bilgi birikimi olan mezunlar yetiştirmek için tasarlanmış eğitim ve öğrenci destek sistemleri ile su ... [+]

Nisan 2018'de, 30. yıl dönümünde, Uluslararası İlişkiler Koleji Uluslararası Hizmet Okulu, Amerikan Üniversitesi (AU) ile ortak bir lisans programı kurdu. ABD ve Japonya arasındaki ilk ortak lisans programı olan bu program, hem Batı hem de Batılı olmayanların uluslararası araştırmalara küresel anlamda yaklaşma perspektiflerini öğrenmenin önemine büyük önem vermektedir. Uluslararası sahnede aktif rol alabilen küresel fikirli liderleri yetiştirecektir.

Programa genel bakış:

Ortak lisans programları, iki farklı üniversitenin sunduğu yetenek ve bilgi birikimi olan mezunlar yetiştirmek için tasarlanmış eğitim ve öğrenci destek sistemleri ile sunulan işbirliği dereceleridir. Bu yeni ve heyecan verici program, öğrencilere Japonya ve ABD, RU ve AU kültürlerini ve öğrenme ortamlarını tam anlamıyla içine alma şansı sunuyor. GS dersinin içeriğini RU'da ve AU'da IR dersini paylaşırken, öğrenciler de hem RU hem de AU'da AU ev öğrencileriyle birlikte kohort dersleri alacaklardır.... [-]

Japonya Kyoto Amerika Birleşik Devletleri Washington
Bilgi iste
Ingilizce
Tam zamanlı
4 yıl
Kampüs
İngilizce Devamını oku
Location address
56-1 Tojiin Kitamachi, Kita Ward, Kyoto, Kyoto Prefecture 603-8577, Japan
Kyoto, Kyoto Eyaleti, JP
Social Media
Location address
Osaka, Osaka ili, JP