Resmi açıklamayı okuyun

Milano Üniversitesi, 8 fakülte ve 2 okul ve 2000'den fazla profesör öğretim üyesiyle disiplin alanlarının geniş bir yelpazesi ile seçkin bir kamu eğitim ve araştırma üniversitesidir.

Bilimsel üretkenlik için İtalya ve Avrupa'da önde gelen bir enstitü olan Milan Üniversitesi, bölgedeki en büyük üniversitedir ve yaklaşık 64.000 öğrenci bulunur; bunun bir parçası olduğu sosyo-ekonomik bağlam için de önemli bir kaynaktır.

Milano, aslında, Avrupa Birliği'nin en dinamik ve uluslararası bölgelerinden biri olan Lombardiya'nın başkenti, araştırma ve geliştirme yatırımlarının ve teknolojik yeniliğe olan bağlılığın İtalyan öncüllüğünde olan ülke ekonomisinde lider.

Milano Üniversitesi ayrıca önemli tarihi binaları, miras alınan ve edindiği koleksiyonları, arşivleri, botanik bahçelerini ve Avusturya'nın Maria Teresa tarafından yaptırılan eski Brera Gözlemevini içeren dikkate değer bir sanatsal ve kültürel mirasa sahiptir.

Üniversitenin bölümleri, Milano'nun merkezinde ve Città Studi (Çalışmalar Şehri) olarak bilinen modern binalarda önemli tarihi yapılarda yer almaktadır.

Üniversitenin tesislerine ev sahipliği yapan palazzolar arasında tarihi kent merkezinin kalbinde 15. yüzyıldan kalma anıtsal bir kompleks olan eski Ca 'Granda - Scala Tiyatrosunu Milan'da inşa eden Giuseppe Piermarini tarafından tasarlanan 18. yüzyıldan kalma Palazzo Greppi - ve Arcimboldi ailesinin görevlendirdiği 17. yüzyılda Sant'Alessandro Koleji.

Bölgede zenginlerden olan kitap koleksiyonu, 47 kütüphanede saklanırken, APICE Merkezi nadir ve değerli kitap stokları ve arşivleri toplamaktadır.

Üniversitenin ayrıca, şehrin kültürel yaşantısına aktif olarak katkıda bulunan ve gittikçe artan sıklıkta uluslararası kabul gören bir Koro ve kendi Orkestrası vardır.

Üniversite ve Fakülte SPES ile ilgili temel bilgiler

Milan Üniversitesi, LERU'nun (Avrupa Araştırma Üniversiteleri Birliği) 21 üyesi arasındaki tek İtalyan üniversitesidir.

Uluslararası sıralamada, İtalyan üniversiteleri arasında düzenli olarak en üst sıralarda yer almaktadır.

Toplam 60.000'den fazla öğrenciyle, 33 Doktora programı ve mesleki odaklı çeşitli kurslar ile birlikte 130'dan fazla çalışma Lisans ve Yüksek Lisans programı sunmaktadır.

IPLE Lisans programı, Siyasal, İktisadi ve Sosyal Bilimler Fakültesi'nin üç Bölümü tarafından ortaklaşa yürütülmektedir: DILHPS (Uluslararası, Hukuki, Tarihsel ve Siyasal Araştırmalar Bölümü), SPS (Sosyal ve Siyasal Bilimler Bölümü) ve DEMM ( Ekonomi, Yönetim ve Nicel Yöntemler).

Fakülte, Milano'nun merkezinde, Duomo (Milan Katedrali), müzik konsolu “Conservatorio” ve Milano'nun moda bölgesinin yakınında, tarihi bir binada yer almaktadır.

Milano'da eğitimde avantajlar

En prestijli ve dinamik İtalyan üniversitelerinden birinde okuyun.

Sekiz üniversiteye ev sahipliği yapan bir şehirde, canlı ve kozmopolit bir ortamda İngilizce öğrenin.

Kültürel mirası, tarihi cazibe merkezleri ve yaşam kalitesi ile ünlü bir ülkede, modern ve canlı bir şehirde, moda başkentinde ve gençlerin en gözde gezi mekanlarında yaşayın.

Kültürler, ülkeler ve eğitim sistemleri arasında köprü kuran ilk BA öğrencileri arasında olmayı seçin

Program dili:
  • Ingilizce

Bu okulun aynı zamanda sundukları:

BA

University of Milan - Department of Social and Political Sciences

"Uluslararası Politika, Hukuk ve Ekonomi" (IPLE) 'de lisans programı, siyaset bilimi, hukuk, ekonomi, sosyoloji ve tarih konularında disiplinlerarası eğitim sunan ve çağd ... [+]

IPLE Uluslararası Politika, Hukuk ve İktisat alanında disiplinlerarası bir lisans programıdır . IPLE tamamen İngilizce olarak öğretilir ve öğrenciler “ Uluslararası Politika ve Ekonomi” müfredatı veya “ Uluslararası Politika ve Hukuk” dersini seçeceklerdir . Eski durumda, politika ve ekonomik politikaların karşılaştırmalı analizi için çok çeşitli beceriler ve araçlar kazanacaklar; ikincisi, uluslararası ve Avrupa hukuku ve dünyanın belirli bölgelerinin siyasi tarihi dahil olmak üzere uluslararası ilişkiler sorunlarına dalacaklar. Bu lisans programı ayrıca çok çeşitli pratik atölye çalışmalarına katılma ve / veya kısa veya uzun süreli staj deneyimleri yapma imkanı sunar.... [-]

İtalya Milan
Bilgi iste
Ingilizce
Tam zamanlı
3 yıl
Kampüs
İngilizce Devamını oku

BA in Political Science (Politics and Economics) at the University of Milano - video

BA in Political Science (Politics and Economics) at the University of Milano - clip

International students @ Unimi

Address
Via Festa del Perdono, 7
20122 Milan, Lombardiya, İtalya
web sitesi