Resmi açıklamayı okuyun

İletişim Fakültesi Hakkında

Hong Kong Baptist Üniversitesi İletişim Fakültesi 1968 yılında kurulmuştur. Lisans ve lisansüstü seviyelerinde Hong Kong'da iletişimde kapsamlı bir program yelpazesi sunmaktadır.

İletişim Lisans Programı için dört yıllık lisans müfredatında, Okul uzmanlık alanlarında üç ana ve bir dizi konsantrasyon sunar. İçerirler:

  • Film: Animasyon ve Medya Sanatları ve Sinema ve Televizyonda iki Konsantrasyon sunar.
  • Gazetecilik: Çin Gazeteciliği, Veri ve Medya İletişimi ve Uluslararası Gazetecilikte üç Konsantrasyon sunuyor.
  • Halkla İlişkiler ve Reklamcılık: Reklamcılık ve Markalaşma, Örgütsel İletişim ve Halkla İlişkiler alanlarında üç Konsantrasyon sunar.

Okul ayrıca kendi kendini finanse eden lisans programları ve daha yüksek diploma programlarını da yürütmektedir. Lisansüstü düzeyde, İletişim, Film, Televizyon ve Dijital Medya, Film, Televizyon ve Yeni Medya için Üretme, Uluslararası Gazetecilik Çalışmaları, Medya Yönetimi gibi yüksek lisans programlarını içerir. Ayrıca araştırma lisansüstü programları da vardır (MPhil ve Ph.D).

Okul, bir dizi odak alanında mükemmelliği sağlamak ve disiplinlerarası araştırmaları geliştirmek için bir dizi araştırma enstitüsü ve merkezi kurmuştur.

97877_97848_AO8K5684.JPG

Amaca uygun bir binada yer alan Okul, en yeni ekipmanlara erişimin yanı sıra öğretim kaynaklarının verimli bir şekilde tahsisine de sahiptir. AI Medya Araştırma Laboratuvarı ve VR

Okul, Hong Kong'un medyası ve yaratıcı endüstrileri ile yakın bağlantıları sürdürmektedir. Uzun tarihi ve etkisi göz önüne alındığında, bu endüstrilerdeki en üst düzey pozisyonların birçoğunun seçkin başarıları ile mezunlar tarafından işgal edilmesi şaşırtıcı değildir. Bu ilişkiler sadece Okul için güçlü bir üne sahip olmakla kalmamış, aynı zamanda mezunlara yönelik ağ fırsatları sunmuş ve mevcut öğrenciler için bir bilgi çeşidi olarak hareket etmiştir.

Okuldan mezun olan seçkin film yönetmenleri, senaristleri ve yaratıcı yönetmenler, 1. Küresel Üniversite Film Ödülleri, Pulitzer Ödülü Kazananlar Atölyesi ve çeşitli ustalık sınıfları ve araştırma seminerleri sunan Mezunlar Paylaşım Forumu, okulun teşvik etmek için düzenlediği etkinliklerin örnekleridir. Akademi ile ve öğrencilerin gelecekte çalışacakları sektörlerle ilişkiler.

97876_97849_DSC_0302bufaaward.JPG

Vizyon ve misyon

Üniversitenin “bütün kişi eğitimi” felsefesi doğrultusunda, İletişim Fakültesi'nin misyonu, öğrencilerine ve topluma en iyi şekilde hizmet etmek için kendi alanında yenilikçi bir yaklaşım sağlamak ve birlik, liderlik ve büyüme üzerine inşa etmektir. Bu bilgi ve iletişim çağında, iletişimde güçlü bir program, çağdaş öneme sahip bir kurum anlamına gelir. 21. yüzyılda yaşayan öğrenci, iletişimin birçok boyutunu, iletişim sürecinin farkındalığını ve iletişimci olarak iyi geliştirilmiş becerileri anlamalıdır. Böyle bir program, dahası, eleştirel zihni geliştirir ve yaratıcı ruhu uyarır. Öğretim, araştırma ve hizmetler alanında mükemmelliğe ulaşmaya adamış olan fakülte, Okulu sürekli entelektüel aydınlanma ve profesyonel gelişim için bir yer haline getirmeye çalışır.

97879_97850_AO8K5497.JPG

Hong Kong Baptist Üniversitesi'nin en yüksek kalitede eğitim çabalarına bağlılığı ile İletişim Okulu aşağıdaki hedeflere sahiptir:

Vizyon Bildirisi

Gelecek liderleri ve profesyonelleri iletişimde eğitmek, iletişimde yararlı bilgi oluşturmak ve iletişim yoluyla topluma hizmet etmek için adapte edilebilirlik, yaratıcılık, yenilikçilik ve etik uygulamada mükemmellik için Asya'da tercih edilen iletişim okulu olmayı hedefliyoruz.

97875_97851_L3JOURNAL_COVER_2835BNNstudiostuwork.jpg

Görev beyanı

Vizyonumuzu Hong Kong, daha büyük bir Çin ve küresel toplum için tam eğitim, yenilikçi araştırma ve aktif hizmet yoluyla yerine getirmek için çalışıyoruz.

"Hakikat erdemdir" sloganımızdır. Doğru gerçeğin, farklı görüşlerin ve yaratıcı çalışmaların özgür, sorumlu, etkili ve dengeli bir şekilde iletilmesi yoluyla doğruya yaklaşılacağına inanıyoruz. Sürekli olarak yaklaşmak ve gerçeği desteklemek için, biz gayret ediyoruz:

  • Kaliteli öğretme ve öğrenme yoluyla seçkin ve sosyal açıdan sorumlu toplum liderlerini, uygulayıcıları ve akademisyenleri teşvik etmek
  • Çeşitli iletişim alanlarında bilgi birikimini büyük ölçüde, yaratıcı ve profesyonel çıktılarla ilerletmek
  • Yerel, bölgesel ve küresel toplulukların değişen ihtiyaçlarını öngörmek ve onlara hizmet etmek

Bu okul, bir Lisans programı, yani İletişim Lisans Programı sunmaktadır.97878_97852_Keystonedolbyhkbu_20181029_COMD2.jpg

Program dili:
  • Ingilizce

Bu okulun aynı zamanda sundukları:

Lisans

Hong Kong Baptist University School of Communication

Film ve Televizyon Konsantrasyonu, film, video ve televizyonda, teori, tarih ve pratik alanlarına dikkat ederek geniş bir eğitim sağlar. ... [+]

hakkında

Film Binbaşı, yenilikçi düşünmeyi ve yaratıcılığı teşvik eden medya eğitimine kapsamlı ve çok disiplinli bir yaklaşım sunar. Bu bölümün öğrencileri, film ve medya çalışmaları, senaryo yazımı, film ve televizyon prodüksiyonu, animasyon, post prodüksiyon ve dijital medyanın pratik ve teorik boyutlarında yoğun eğitim alacaklardır. Film ve televizyon prodüksiyonu ve yaratıcı teknolojideki uzmanlığımız, hızla büyüyen yaratıcı endüstrilere ve Hong Kong, Asya Pasifik bölgesi ve ötesindeki bilgi ekonomisine katkıda bulunacak yeni yetenekler yetiştirmemizi sağlıyor.

Yıllar boyunca, film endüstrisi ile kapsamlı bağlantılar kurduk ve danışman olarak hizmet vermek üzere birinci sınıf profesyonelleri davet ettik. Sektördeki seçkin oyunculardan mezunların listesi ile gurur duyuyoruz.... [-]

Hong Kong
Eylül 2020
Ingilizce
Tam zamanlı
4 yıl
Kampüs
İngilizce Devamını oku
Hong Kong Baptist University School of Communication

Uluslararası Gazetecilik Konsantrasyonu öğrencileri Hong Kong'u Hong Kong hakkında dünya ve dünya hakkında bilgilendirmenin önemli rolünü hazırlar. Öğrencilerin İngilizce ... [+]

hakkında

Gazetecilik Binasında öğrenciler üç ana alanda çalışmalarını sürdürmektedir: (1) öğrencilerin haber ve güncel olayları toplama, sunma ve üretme ilkelerini ve becerilerini öğrendikleri profesyonel gazetecilik; (2) öğrencilerin mesleği ve toplumdaki rolünü kavramsal, yasal, etik, politik, tarihsel, ekonomik ve medya iletişim kuramı dersleri aracılığıyla kavramsal bir anlayış geliştirdiği mesleğin kuramsal temelleri; ve (3) yayın ya da basılı ya da internet gazeteciliği ile toplum arasındaki ilişkiyle, siyaset, hükümet, ticaret ve hukukun hem yerel hem de uluslararası topluluklarda işleyiş şeklini tamamlayıcı çalışmalar.... [-]

Hong Kong
Eylül 2020
Ingilizce
Tam zamanlı
4 yıl
Kampüs
İngilizce Devamını oku
Hong Kong Baptist University School of Communication

Halkla İlişkiler Konsantrasyon öğrencileri, farklı sektörlerde (iş, hükümet ve kar amacı gütmeyen) kurumsal iletişim, kamu işleri, sosyal sorumluluk, medya ilişkileri, kr ... [+]

hakkında

Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü, öğrencilerin farklı kurumlarda hem halkla ilişkiler hem de reklamcılık bağlamlarında etkili bir bütünleşik iletişim sanatını hayata geçirmeleri için fırsatlar sunmaktadır. Tüketicileri uygulamalar, hizmetler veya ürünler hakkında bilgilendirmek, paydaşları karşılıklı anlayışa ulaştırmak için ikna etmek ve marka katılımını güçlendirmek için iki yönlü bir diyaloğa ulaşmak teorilerini ve uygulamalarını öğrenir.

konsantrasyonları

Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü üç Konsantrasyon sunar: Reklam ve Markalaşma, Örgütsel İletişim ve Halkla İlişkiler.... [-]

Hong Kong
Eylül 2020
Ingilizce
Tam zamanlı
4 yıl
Kampüs
İngilizce Devamını oku
Hong Kong Baptist University School of Communication
web sitesi
Telefon
3411 8154