Hong Kong Baptist University School of Communication

Giriş

Resmi açıklamayı okuyun

İletişim Fakültesi Hakkında

Hong Kong Baptist Üniversitesi İletişim Fakültesi 1968 yılında kurulmuştur. Lisans ve lisansüstü seviyelerinde Hong Kong'da iletişimde kapsamlı bir program yelpazesi sunmaktadır.

İletişim Lisans Programı için dört yıllık lisans müfredatında, Okul uzmanlık alanlarında üç ana ve bir dizi konsantrasyon sunar. İçerirler:

  • Film: Animasyon ve Medya Sanatları ve Sinema ve Televizyonda iki Konsantrasyon sunar.
  • Gazetecilik: Çin Gazeteciliği, Veri ve Medya İletişimi ve Uluslararası Gazetecilikte üç Konsantrasyon sunuyor.
  • Halkla İlişkiler ve Reklamcılık: Reklamcılık ve Markalaşma, Örgütsel İletişim ve Halkla İlişkiler alanlarında üç Konsantrasyon sunar.

Okul ayrıca kendi kendini finanse eden lisans programları ve daha yüksek diploma programlarını da yürütmektedir. Lisansüstü düzeyde, İletişim, Film, Televizyon ve Dijital Medya, Film, Televizyon ve Yeni Medya için Üretme, Uluslararası Gazetecilik Çalışmaları, Medya Yönetimi gibi yüksek lisans programlarını içerir. Ayrıca araştırma lisansüstü programları da vardır (MPhil ve Ph.D).

Okul, bir dizi odak alanında mükemmelliği sağlamak ve disiplinlerarası araştırmaları geliştirmek için bir dizi araştırma enstitüsü ve merkezi kurmuştur.

97877_97848_AO8K5684.JPG

Amaca uygun bir binada yer alan Okul, en yeni ekipmanlara erişimin yanı sıra öğretim kaynaklarının verimli bir şekilde tahsisine de sahiptir. AI Medya Araştırma Laboratuvarı ve VR

Okul, Hong Kong'un medyası ve yaratıcı endüstrileri ile yakın bağlantıları sürdürmektedir. Uzun tarihi ve etkisi göz önüne alındığında, bu endüstrilerdeki en üst düzey pozisyonların birçoğunun seçkin başarıları ile mezunlar tarafından işgal edilmesi şaşırtıcı değildir. Bu ilişkiler sadece Okul için güçlü bir üne sahip olmakla kalmamış, aynı zamanda mezunlara yönelik ağ fırsatları sunmuş ve mevcut öğrenciler için bir bilgi çeşidi olarak hareket etmiştir.

Okuldan mezun olan seçkin film yönetmenleri, senaristleri ve yaratıcı yönetmenler, 1. Küresel Üniversite Film Ödülleri, Pulitzer Ödülü Kazananlar Atölyesi ve çeşitli ustalık sınıfları ve araştırma seminerleri sunan Mezunlar Paylaşım Forumu, okulun teşvik etmek için düzenlediği etkinliklerin örnekleridir. Akademi ile ve öğrencilerin gelecekte çalışacakları sektörlerle ilişkiler.

97876_97849_DSC_0302bufaaward.JPG

Vizyon ve misyon

Üniversitenin “bütün kişi eğitimi” felsefesi doğrultusunda, İletişim Fakültesi'nin misyonu, öğrencilerine ve topluma en iyi şekilde hizmet etmek için kendi alanında yenilikçi bir yaklaşım sağlamak ve birlik, liderlik ve büyüme üzerine inşa etmektir. Bu bilgi ve iletişim çağında, iletişimde güçlü bir program, çağdaş öneme sahip bir kurum anlamına gelir. 21. yüzyılda yaşayan öğrenci, iletişimin birçok boyutunu, iletişim sürecinin farkındalığını ve iletişimci olarak iyi geliştirilmiş becerileri anlamalıdır. Böyle bir program, dahası, eleştirel zihni geliştirir ve yaratıcı ruhu uyarır. Öğretim, araştırma ve hizmetler alanında mükemmelliğe ulaşmaya adamış olan fakülte, Okulu sürekli entelektüel aydınlanma ve profesyonel gelişim için bir yer haline getirmeye çalışır.

97879_97850_AO8K5497.JPG

Hong Kong Baptist Üniversitesi'nin en yüksek kalitede eğitim çabalarına bağlılığı ile İletişim Okulu aşağıdaki hedeflere sahiptir:

Vizyon Bildirisi

Gelecek liderleri ve profesyonelleri iletişimde eğitmek, iletişimde yararlı bilgi oluşturmak ve iletişim yoluyla topluma hizmet etmek için adapte edilebilirlik, yaratıcılık, yenilikçilik ve etik uygulamada mükemmellik için Asya'da tercih edilen iletişim okulu olmayı hedefliyoruz.

97875_97851_L3JOURNAL_COVER_2835BNNstudiostuwork.jpg

Görev beyanı

Vizyonumuzu Hong Kong, daha büyük bir Çin ve küresel toplum için tam eğitim, yenilikçi araştırma ve aktif hizmet yoluyla yerine getirmek için çalışıyoruz.

"Hakikat erdemdir" sloganımızdır. Doğru gerçeğin, farklı görüşlerin ve yaratıcı çalışmaların özgür, sorumlu, etkili ve dengeli bir şekilde iletilmesi yoluyla doğruya yaklaşılacağına inanıyoruz. Sürekli olarak yaklaşmak ve gerçeği desteklemek için, biz gayret ediyoruz:

  • Kaliteli öğretme ve öğrenme yoluyla seçkin ve sosyal açıdan sorumlu toplum liderlerini, uygulayıcıları ve akademisyenleri teşvik etmek
  • Çeşitli iletişim alanlarında bilgi birikimini büyük ölçüde, yaratıcı ve profesyonel çıktılarla ilerletmek
  • Yerel, bölgesel ve küresel toplulukların değişen ihtiyaçlarını öngörmek ve onlara hizmet etmek

Bu okul, bir Lisans programı, yani İletişim Lisans Programı sunmaktadır.97878_97852_Keystonedolbyhkbu_20181029_COMD2.jpg

Konumlar

Hong Kong

Hong Kong Baptist University School of Communication

Telefon
3411 8154