University of Groningen - Campus Fryslan

Giriş

Resmi açıklamayı okuyun

Groningen Üniversitesi, dünyanın her yerinden lisans, yüksek lisans ve doktora öğrencilerine en kaliteli ve yüksek dereceli eğitim programları sunmaktadır. Groningen Üniversitesi öğrencileri çığır açan ve toplumsal olarak ilgili araştırmalara katkıda bulunuyor. Öğrencilerimiz güvenli ve hareketli Groningen şehrinde kendilerini evlerinde hissediyorlar.

Programlar

Hollanda'da en iyi üniversitede akademik çalışma fırsatı mı arıyorsunuz? Bazıları çeşitli varyantlara (parçalara) ve 160'ın üzerinde yüksek lisans programına sahip 45'in üzerinde lisans programı ile Groningen Üniversitesi olmak için en uygun yer. Ve sadece sizin için değil - öğrenciler ve akademisyenler dünyanın her yerinden Groningen Üniversitesi'ne geliyor.

Neden Groningen'i seçmeliyim?

Biz bir Top 100 Üniversitesiyiz
Groningen Üniversitesi, en kaliteli eğitim programları sunmaktadır. Uluslararası düzeyde iyi dereceye giren çok çeşitli ilginç ve saygın programlar sunuyoruz. Öğrencimiz olarak, yüksek kalitede denetim alacaksınız ve aralarından seçim yapabileceğiniz birçok programınız olacak. İstisnai olarak motive olmuş ve yetenekli bir öğrenci olarak, Honors College'a ekstra bir meydan okuma için katılabilirsiniz.
Çığır açan araştırmalarımız
Groningen, Avrupa'nın en iyi araştırma üniversiteleri arasındadır. Üniversite disiplinler arası köprüler kurarak çığır açan ve sosyal olarak ilgili araştırmalar yürütmektedir. Araştırmamız üç ana odak alanı - Enerji, Sağlıklı Yaşlanma ve Sürdürülebilir Toplum - üzerinde yoğunlaşmaktadır. Bu temalarla, üniversite bilim ve toplum arasındaki uçurumu kapatmak istiyor. Bizim öğrencimiz olarak, birinci sınıf araştırmamıza katkıda bulunacaksınız.
Asla sıkıcı bir an yok
Groningen canlı bir öğrenci şehridir. Nüfusu Hollanda'da en düşük ortalama yaşı vardır; Dört kişiden biri bir öğrencidir. Öğrenciler her yerde görülebilir: Noorderplantsoen parkında çalışmak, gece hayatının tadını çıkarmak ve çeşitli yarı zamanlı işlerde çalışmak. Groningen ayrıca, sakin kırsal alanlara bisikletle kısa bir mesafede bulunan güvenli ve yeşil bir şehirdir. #NothingTopsGroningen
400 yıllık itibar
Groningen Üniversitesi zengin bir tarihe ve mükemmel bir üne sahiptir. Çeşitli disiplinlerdeki çok yetenekli insanlar, 400 yıl boyunca dört Nobel Ödülü kazanan, Hollanda'daki ilk bayan üniversite öğrencisi, ilk kadın öğretim görevlisi, ilk Hollandalı astronot ve ilk olarak da dahil olmak üzere üniversitede çalışmış veya çalışmışlardır. Avrupa Bankası'nın ilk başkanı.
Bu bir kültür kenti
Groningen, Noorderplantsoen parkındaki Noorderzon ve Eurosonic Noorderslag müzik festivali gibi eşsiz festivallere ev sahipliği yapmaktadır. Güzel çağdaş sergileriyle Groninger Müzesi gibi birçok müze var. Stadsschouwburg (şehir tiyatrosu) 133 yaşında ve Hollanda'daki en eski ve en iyi görünümlü tiyatrolardan biridir. Bir çok tiyatro, sinema ve performans mekanı, her türlü zevke hitap ediyor, ister izlemeye isterse de katılmak istersiniz!
"Bekarlığım boyunca,% 25 öğrenci nüfusu olan bir şehrin sunduğu kültürel fırsatları ve canlılığı keşfettim"

Jeremy Dillman, BSc. Psikoloji öğrencisi

Yeteneklerinizi geliştirin
Groningen ve üniversitesi, geliştirme ve yetenek için olanaklar sunuyor. Öğrencimiz olarak, yeteneklerinizi tam olarak geliştirebilecek ve araştırma ve topluma katkı sağlayabileceksiniz. Profesörleriniz ve öğretmenleriniz, yolun her adımında size rehberlik edecek. Ayrıca tavsiye için Kariyer Merkezimizi ziyaret edebilirsiniz. Groningen mezun olduktan sonra olacak yer; Üniversitede veya Talent City'deki birçok şirketten birinde iş bulabilirsin!
Dünyayı dolaşmak
Groningen Üniversitesi güçlü uluslararası bağlantılara sahiptir, bu sayede diplomanızı yurtdışında okuyarak kolayca geçirebilirsiniz. Üniversite ayrıca diğer büyük Avrupa üniversiteleri ile işbirliği içinde birçok benzersiz uluslararası Yüksek Lisans programları sunmaktadır. Groningen, sadece birkaç saat uzaklıktaki Paris, Londra ve Kopenhag ile Avrupa'nın merkezinde yer almaktadır. Yolculuğunuzu bizimle paylaşın: #MyUGStory.
Dünyanın her yerinden arkadaş edin
Üniversitemiz geniş uluslararası topluluğuyla bilinir. 4000'den fazla uluslararası öğrenci 120'den fazla ülkeden yılda Groningen'de eğitim görmektedir. Bizim derece 180'den fazla İngilizce öğretilmektedir. Hollandaca konuşmadan Groningen'de yaşamak bir sorun değil; Yiyecek siparişi verebilecek, kıyafet alabilecek ve hatta İngilizce dersleri alabileceksiniz. Erasmus Öğrenci Ağı (ESN), Groningen'deki tüm uluslararası öğrencileri kolaylaştıran Avrupa'nın en büyük ESN bölümleridir. ESN, giriş haftası ve bisiklet dersleri gibi yılda yaklaşık 150 etkinlik düzenliyor!
Yeni sporları dene
Üniversite Spor Merkezimiz ACLO, Hollanda'nın en büyük üniversite spor merkezidir. Bir takım için denemek, ara sıra Zumba sınıfına gitmek ya da kaya tırmanışını denemek isteseniz de, ACLO'nun olması gereken yer. ACLO 85'den fazla farklı spor sunuyor ve 49 spor kulübünü destekliyor. Spor tesislerimize ek olarak, Üniversite, en iyi sporcular için kendi çalışma programını kendi atletik programlarına uyarlamak için özel düzenlemeler sunmaktadır.
#thecityisourcampus
Groningen birçok sıcak noktaya sahip canlı ve genç bir şehir. Şehrin ortasında "Vismarkt" da haftada üç gün taze ürünler, et ve peynir alabilirsiniz. Diğer öğrencilerle sağlıklı bir öğle yemeği için Harmony Binamızın yanındaki "Kijk in 't Jatstraat" a gidin. Alışveriş yapmak ister misiniz? Zwanestraat'ı ziyaret edin: Hollanda'daki en iyi alışveriş caddesi. Veya arkadaşlarınla ​​Groningen'in birçok barından birinde tanış. Groningen şehri kampüsün!

Konumlar

Groningen

Address
University of Groningen
PO Box 72
AB Groningen

9700 Groningen, Groningen, Hollanda