Resmi açıklamayı okuyun

Ayrıca UFM kısaltmasıyla da bilinen Universidad Francisco Marroquín, Guatemala'daki Guatemala Şehrindeki özel ve seküler bir üniversitedir. Ağustos 1971'de liberterizm felsefesi etrafında kurulmuştur.

Ekonomist Milton Friedman'a göre, "Latin Amerika'nın önde gelen üniversitelerinden biri".

Amacımız, özgür toplumun etik, ekonomik ve yasal ilkelerini incelemek ve yaymaktı. Uzun vadede fikirlerin hüküm sürdüğüne ikna olduk; eğer ülkemiz barışçıl refahtan zevk alacaksa, ideolojik grupların baskısı olmadan, yeterli sayıda etkili insanın özgür toplum örgütlenmesini açıkça anlaması ve böylece savunmaya mahkumiyetini ve cesaretini kazanması gerekliydi.

Amigos em campus universitárioNaassom Azevedo / Unsplash

misyon

Misyonumuz, özgür ve sorumlu insanlardan oluşan bir toplumun etik, yasal ve ekonomik prensiplerini öğretmek ve yaymaktır.

değerler

gerçek

Gerçek, iyiye ulaşmak için gerekli ve hayati bir araçtır

özgürlük

Sadece özgürlük içinde kişi mutluluğunun peşinden gidebilir, sorumlu olabilir ve ahlaki davranabilir.

adalet

Adalet her insanı kendi olarak tanımaktır.

erdemler

116101_Virtudes.jpg

Akademik Mükemmellik

tanım

 • "Mükemmelliği" ile insanları veya tekil takdir veya saygınlığı hak eden şeyler yapan üstün bir kaliteyi anlıyoruz. Ve "akademik mükemmellik" için, profesörler veya öğrenciler olarak, alışılmış bir şekilde, görevlerini yalnızca maddi ve rutin olarak yerine getirerek herkes için tutarlı bir yaşam örneği teşkil eden fikirlerin, ilkelerin ve eylemlerin kalitesi üzerine yerleştirir. Bu şekilde anlaşılan mükemmellik sadece bir özgürlük, yeterlilik ve saygı çerçevesinde mümkündür.
 • Akademik mükemmellik profesyonelce kazanılmalı ve savunulmalıdır. Aynı şekilde, bilgi alanında yeni boşluklar ve yollar açabilmek için gerekli olan zorlu çabalar ve bazen de acı veren feragatnamelerin bir sonucu olarak algılanabilir.
 • Akademik mükemmellik için çabalayan bir kurum, yıllar boyunca ilham verdiği emülatörler ve taklitçiler aracılığıyla sergilenir ve akredite edilir.
 • Mükemmeliyet arzusunda olan bir kişi, her durumda, kendisinden sürekli olarak kendisinden daha fazlasını talep etmiyorsa, asla bu şekilde gerçekleştirilemez.

Profesörün Mükemmelliği

 • Öğretmenin akademik üstünlüğü, öğrencinin burslu ve eğitimci olarak edindiği deneyimini cömertçe yerine getirmek için uzak bir hazırlık (referanslarıyla desteklenmiş) uzaktan hazırlık ve her bir konunun ve her sınıfın dikkatli ve günlük hazırlanmasından oluşan) Verdiği konuya olan coşkusu ve her birisine sert, kibar ve kişisel ilgi göstermesi.
 • Ayrıca, iletmeye çalıştığı fikirlerde açıklık ve tutarlılık, öğrencilerin somut durumları hakkında bilgi, görevlerin seçilmesi, görevlendirilmesi ve önceliklendirilmesi, talebe bağlılık ve en uygun okumaları önerme gibi konulara açıklık getirmektedir.
 • Maruziyetin netliği pazarlık edilmemeli, şövalyelik ve nezaket duygusuyla öğrencilere sunulmalıdır.
 • Mükemmel öğretmeni bir marka olarak ayırt eden şey, düşündüğü, söylediği ve öğrettiği her şeyde sürekli kişisel gelişim arzusudur.

Öğrencilerin Mükemmelliği

 • Bir eğitim kurumunun gücü ve kalıcılığı, diğer faktörlerin yanı sıra akademik yeteneğini ve liderlik kapasitesini de dikkate alarak, dikkatle seçtiği öğrencilerin eğitimine dayanır.
 • Öğrencilerin akademik mükemmelliği, entelektüel merakları, çalışma zamanlarının kullanımı ve derslere katılımları, zevklerinden feragat etme yetenekleri, tatminkar ve anında başarıları, erdemlerin yetiştirilmesi ile ilgilidir. ve temel değerler, sınıf içindeki ve dışındaki sözlüğünün zenginliği ve seçimi, kullanımına sunulan kaynakları fırsatça kullanabilme becerisi.
 • Bu, makul bir denge anlamına gelir ve önceki çalışmalarda içselleştirilen hümanistik çalışmalar arasında, vatandaş olarak iyi performansına, yarının ailesinin babası veya annesine ve anahtar tekniklerin ustalığına göre öğrencinin gerçeğine uyarlanır seçilen akademik dal.
 • Öğrencinin akademik mükemmellik, profesyonel alanda başarısının temelidir ve çabaları sonucunda elde edilen dereceye yansıtılacaktır. Profesyonellerin mükemmelliği, her refah insanının hayatını yönlendiren değerlerin ve ilkelerin ideal bir kombinasyonundan ve tercih ettikleri uzmanlıklarındaki güncellemelerin sonucudur (her birinin en çok çalıştığı şeyi yapması koşuluyla o sever)

Öğrencinin Akademik Mükemmeliyetinin Vertebra Belgesi olarak anlaşılması gerekir:

 • Mantıksal olarak gözlemleme, soyutlama ve çıkarım yapma, fikirlerini ve inançlarını açıkça ve kesin olarak ifade edebilme becerisi.
 • Bilginizi kendiniz genişletmeye devam etme isteği.
 • Başkalarının pozisyonlarını sorgulama veya reddetme ve kendilerini savunma sırasındaki zihni.
 • Günlük olaylarda şaşkınlık yaratma kapasitesi.
 • Kritik bir anlamda okuma, dinleme, konuşma ve yazma eğilimi ve aynı zamanda insanın kendini anlama ve başkalarını anlama yetisinin sınırlarının farkında.
 • Gerçekliği nasıl sunulduğundan ve onu görmeye nasıl alıştırdığından farklı olarak hayal etmeye kararlılığı.
 • Uzmanlaşmış ve teknik bilgileri uygulamaya koyma ve iş aktivitesi için gerekli becerileri ve becerileri geliştirme becerisi.
 • İyiliğin peşinden koşma, yapma ve yayma konusundaki titizliği, kendi özgürlüğü ve yüzüne uyanık kalmak zorunda kalacağını bilerek, cesaretle, herhangi bir insan mücadelesinde yer alan riskleri.
 • Herhangi bir eğitim sürecinin sonu, herhangi bir kimsenin itibarını zedelemesine izin vermeden veya izin vermeden taahhütleri üstlenmeyi ve fırsatlardan yararlanmayı bilenlerin oluşturulmasıdır.

Program dili:
 • Ispanyolca

Bu okulun aynı zamanda sundukları:

Lisans

Universidad Francisco Marroquin

Ekonomi, problemleri çözmek ve insanların yaşamlarını iyileştirmek, insanların nasıl davrandıklarını anlamaya çalışmak ve UFM Ekonomi Bilimleri Okulu'nda, kariyer, etik v ... [+]

Ekonomi, problemleri çözmek ve insanların yaşamlarını iyileştirmek, insanların nasıl davrandıklarını anlamaya çalışmak ve UFM Ekonomi Bilimleri Okulu'nda, kariyer, etik ve yasal ilkelerden karmaşık olayları anlamak için tasarlandı. ve özgür ve sorumlu bir insan topluluğunu destekleyen ekonomik.

Francisco Marroquín Üniversitesi kısa bir süre önce serbest piyasa ekonomisini incelemek için dünyanın en iyi yeri olarak vurgulandı ve KLASİK EKONOMİ ÇALIŞMASI İÇİN EN İYİ YERDE ilk sırada yer aldı.

“Hiçbir okul, klasik ekonomi çalışmalarına Guatemala Şehri'ndeki Francisco Marroquín Üniversitesi'nden daha coşkuyla bakmadı.”

(thebestschools.org tarafından)... [-]

Guatemala Guatemala şehri
Ocak 2020
Ispanyolca
Tam zamanlı
4 yıl
Kampüs
İngilizce Devamını oku
Universidad Francisco Marroquin

Girişimcilik, UFM İktisat Fakültesi'nin girişimcilik ve iş odaklı yeni bir kariyeridir. Girişimcilik, sanat, bilim ve pratikte başından itibaren özel bir vurgu ile yöneti ... [+]

Neden ücretsiz?

Özgürlük bizi yaptığımız şeyi yapmaya iten şeydir.

Özgür olmak, fikir sahibi olmamıza, yaratmamıza, karar vermemize izin verir. Özgürlüğü öğrenebiliriz, bizi çevreleyen her şeyi sorgulayabiliriz. Özgür olmak bizi büyük düşündürür, çıkarlarımızı sürdürür, yeni bir yol başlatır, genişler, gelişir. Özgür olmak bize öncülük etmekte, etkilemede ilham veriyor.

Girişimcilik

Girişimcilik ve iş odaklı UFM Ekonomi Bilimleri Fakültesi'nin yeni bir kariyeridir. Girişimcilik, sanat, bilim ve pratikte başından itibaren özel bir vurgu ile yönetim, finans ve ekonomide titiz bir oluşumun, Fakülte geleneksel güçlerini sunar.... [-]

Guatemala Guatemala şehri
Ocak 2020
Ispanyolca
Tam zamanlı
8 dönem
Kampüs
İngilizce Devamını oku
Universidad Francisco Marroquin

UFM'de İşletme Mühendisliği, pratik projelere dayalı bir metodoloji ile ilgi alanınıza odaklanmanıza izin veren tek programdır. Fırsatları keşfeden ve süreçleri optimize ... [+]

Çözüm Oluşturmada Ücretsiz

UFM'de İşletme Mühendisliği, pratik projelere dayalı bir metodoloji ile ilgi alanınıza odaklanmanıza izin veren tek programdır. Fırsatları keşfeden ve süreçleri optimize eden lider bir profesyonel değişim, yaratıcı, girişimci ve yenilikçiyim.

Lideri Değiştir

Teknoloji, mühendislik ve işletme bilgi ve araçlarını birleştirebilecek ve dünya ekonomisinde başarılı bir şekilde rekabet etmeye hazır olacaksınız.

Bilimsel zorluklardan hoşlanıyorsanız ve mühendisliği, teknolojiyi ve işletmeyi birleştiren bir hazırlık arıyorsanız, Business Engineering sizi bir girişimci olarak şirketteki stratejik yolu izlemek ve yönlendirmek için yeterince hazırlıklı ve açık bir küreselleşmiş.... [-]

Guatemala Guatemala şehri
Ocak 2020
Ispanyolca
Tam zamanlı
8 dönem
Kampüs
İngilizce Devamını oku
Universidad Francisco Marroquin

Francisco Marroquín Üniversitesi İktisat Fakültesinde Bilgisayar Bilimleri Mühendisliği, öğrencinin hem teknolojik hem de işletme olarak kişisel projelerini geliştirmesin ... [+]

Fikirlerinizi Geliştirmede Ücretsiz

Francisco Marroquín Üniversitesi İktisat Fakültesinde Bilgisayar Bilimleri Mühendisliği, öğrencinin hem teknolojik hem de işletme olarak kişisel projelerini geliştirmesini, kariyerinin her aşamasında rehberlik, danışmanlık ve uygulama sunmasını sağlar.

Bilgisayar Bilimlerinde Mühendis

İş vizyonuyla, zorluklara ve fırsatlara teknolojik çözümler yaratarak, tasarlayarak ve uygulayarak pazarda ve toplumda inovasyonu tanıtır. Değer yaratır ve insanların yaşamlarını iyileştirir.

Bilgisayar Bilimi Mühendisliği öğrencisi büyük bir şeyin parçası olacak: teknolojik, bilimsel ve ticari ekosistem. Sınırsız bir dünyada bir profesyonel ve iş yetenekleri ağına erişim.... [-]

Guatemala Guatemala şehri
Ocak 2020
Ispanyolca
Tam zamanlı
8 dönem
Kampüs
İngilizce Devamını oku