Accra Institute Of Technology

Giriş

Resmi açıklamayı okuyun

Mükemmellik Misyon Cradle

Misyonumuz dikkatlice karakter, dürüstlük, azim ve motivasyon öğrencileri seçerek, eğitim ve teknolojik dünyasında liderlik ve üstün karakter, bağlılık, yetenek ve vizyon bireyleri seçme yoluyla eğitim, öğretim ve araştırma mükemmellik beşiği olmaktır mütevelli, memur ve fakülte olarak hizmet vermektedir.

Bu misyon ile Biz en yardım bireyi geliştirmek ve insanlığa hizmet bilgisi, mükemmellik ve sanayi teşvik etmek istiyorum öğretim, eğitim, araştırma ve burs bu alanlar sürdürme konusunda kararlıdırlar.

misyonumuz doğrultusunda, AIT bütünlük, işbirliği, verimlilik, yenilikçilik ve kapsayıcı değerler tüm bu o yapar ve teşvik ve öğrencileri, öğretim üyeleri, departmanlar için eğitimde mükemmelliği desteklemek istiyor ve bir bütün olarak üniversite.

AIT, onun "mükemmellik misyonu beşiği" uyarınca, kendi sloganı övünür: hizmet insanlık, liderlik ve burs başarının.

Vizyon Bildirimi

AIT öğretim, burs, araştırma ve hizmet mükemmellik için çaba yüksek öğrenim, mesleki eğitim ve araştırma birinci sınıf öğrenci odaklı bir kurum olacaktır. Onun öğrencileri, öğretim üyeleri ve personel bireysel onlara en iyi dışarı getiren bir zorlu ve ödüllendirici akademik deneyimi ve destekleyici çalışma ve öğrenme ortamı sağlayacaktır.

AIT çekmek ve üstün öğrencileri geliştirmek için çalışacaklar ve üst sınıf konuşkan olmadan şüphe başarıyla uluslararası iş piyasasında rekabet ve iz yapabilir, yenilikçi, kendine güvenen, kendinden emin ve profesyonel yetenekli mezunlar hazırlanmasında bir lider olarak kabul edilecektir seçtikleri kariyer.

AIT bir teknoloji Ar-Ge ve araştırma-yoğun bir kurum olacak ve çekmek işe ve kimin araştırma çalışmaları üniversitede Eğitim ve öğretimi güçlendirmek ve toplumun geniş gelişmesine temelde katkıda bulunabilir en iyi öğretim üyeleri, araştırma personeli ve öğrencileri koruyacaktır.

insanlık, liderlik ve burs başarıya hizmet: AIT onun kendi çabaları onun sloganı kadar canlı tüm mükemmellik misyon ve irade beşiği uyarınca toplumda eğilimleri ve ekonomiyi değişen teknolojik gelişmeler duyarlı olacaktır.

Hedeflerimiz

AIT onun öğretim ve araştırma yenilik yoluyla eğitmek ve tüm disiplinler ve alanlarında yarının global liderlerin eğitimi kararlıdır.

Bir üniversite olarak en yüksek yükümlülük, kuşkusuz önemli yeni zorluklar ve olanakları vardır beklentileri ile mezunlarımızın sağlayacak bir yüzyıl 21. yüzyılda hayatlarının en yaşayacak öğrencilerimizi hazırlamak için olduğunu kendi çalışma yıllarda, çoğunluk mezunlarımız değişen koşullara uyum gerektirmeyen, sadece iş ama meslekler birkaç kez değişecek evi.

Hepsi kesinlik yaşamları boyunca bilgi üstel artış anlamak için olağanüstü becerilere ihtiyacınız olacaktır. Onlar küresel bağlamda etkin çalışabilme becerisi gerekir ve ayrıca fırsat ve teknolojik ilerleme ve kapasitesini genişletiyor ile ilişkili riskleri yüzleşmek gerekir. vizyonu uyarınca bir fark yaratmak olan bağlılığını bir parçası olarak, AIT kendisini taahhüt: 1. iyi eğitimli ve profesyonel kalifiye personel için sanayi ve ticaret gereksinimlerini karşılamak akademik titiz programları sunuyor.

 1. , Yaratıcı ileriye dönük olan ses karar verme ve cesur eylemler yoluyla akademik mükemmellik Teşvik ve geniş teknolojisindeki gelişmeler, fen bilimleri, topluma ve ekonomiye duyarlı.

 2. Hevesli öğrencinin kişisel ve akademik gelişim için destek üniversitenin 4 ethos gömülür birinci sınıf öğrenci merkezli akademik kurum haline gelmesi. mümkün ve hevesli öğretim üyeleri ve onların tam entelektüel yetenekleri doğrultusunda çalışmayı öğrencileri teşvik etmek ve güçlendirmek olacak personeli tarafından desteklenen, mükemmel ve çalışkan öğrencileri çekmek ve akademik zorlu, modern ve elverişli bir öğrenme ortamı sağlayarak.

 3. Teşvik ve onların sonraki eğitim ve kariyer takipçiliği tüm bilinçli ve etkili hale gelecektir, böylece öğrencilerinin öz-gelişimine artırılması.

 4. öğrencilerine kişisel ve akademik gelişim ve sivil başarı için sağlam bir temel sunan onlar mümkün olan en yüksek seviyeye onların entelektüel becerilerini geliştirmek ve onların seçtikleri meslekte excel iyi hazırlanmış olduğundan emin olmak için

AIT anda, bizim öğrenciler varlığın hareket mastering başarılı olmak için öğretilir:

 • * Allah'tan korkan, dürüst ve güvenilir,
 • * Disiplinli ve kararlı
 • * Sorumlu ve güvenilir
 • * Sakin, düşünceli, sabırlı ve kendine güvenen
 • * Nazik, sadık ve gururlu
 • * Mütevazı ve saygılı
 • * Sert, kendine güvenen, kalıcı ve çalışkan
 • * Temiz, düzenli ve hazır
 • * Meraklı ve öğretilebilir
 • * Sağlıklı ve zeki
 • * Canlı ve coşkulu
 • * Tür, güleryüzlü, yardımsever ve cömert
 • * Cesur, cesur ve risk alma
 • * Dostlarının ve düşmanlarının bütün ilişkilerinde ahlaki ve etik

AIT Akreditasyonlar

A Teknoloji Akra Enstitüsü (AIT) Gana Ulusal Akreditasyon Kurulu (NAB) tarafından akredite bağımsız bir teknoloji odaklı bir üniversitedir.

AIT Bilim ve Teknoloji Kwame Nkrumah Üniversitesi (Knust) bağlanmıştır.

AIT Malezya Open University (OUM) bağlanmıştır.

Konumlar

Akra

Address
Accra Institute of Technology (AIT)
University Tower Seaview Campus, Weija.

233 Akra, Büyük Accra Bölgesi, Gana