Georgian American University

Giriş

Resmi açıklamayı okuyun

Georgian American University Tarihi

Üniversite projesinin detaylandırılması

Georgian American University (GAU), 2001 yılında Atlanta Eyalet Üniversitesi'nde (ABD) yaptığı çalışma sırasında Elene Jamarjashvili MBA’te MBA projesi olarak kuruldu. Başlangıçta, üniversite Juris Doktor (JD) derecesi alacak mezunları ile Hukuk Fakültesi olarak tasarlanmıştır.

Atlanta'da Elene Jamarjashvili, Amerika Birleşik Devletleri ve Avrupa'da önde gelen avukat Kenneth A. Cutshaw ile bir araya geldi. Bay Cutshaw, üniversitenin kurulmasıyla içtenlikle ilgilendi ve üniversitenin önde gelen Amerikan Hukuk Okullarından biri olan Amerikan Üniversitesinin Washington Hukuk Fakültesi'nden (Washington, DC) bir ortaklık kurmasına yardım etmeyi kabul etti.

2002 yılının başlarında, Elene Jamarjashvili Tiflis'e geri döndü ve iş planını daraltmaya ve uygun yatırımcıları aramaya başladı. O sırada ABD Bakü-Ceyhan (BTC) ve Güney Kafkasya (SCP) boru hattı projelerini uygulamak için Gürcistan Hükümeti'nin danışmanı olan R. Michael Cowgill ile tanıştı. Bay Cowgill, Bayan Jamarjashvili'yi tavsiye etmeyi kabul etti ve ardından Üniversite Başkanı oldu.

Georgian American University Kuruluşu

Tiflis’te gerçekten batılı bir üniversiteye olan talep o kadar açıktı ki, o sırada operasyonda iki uluslararası işletme okulu olmasına rağmen, İşletme ve Hukuk’ta ortak programlar sunan bir programa olan ilgi, 2005 yılında Georgian American University İşletme Fakültesi ve Hukuk Fakültesi açılması.

Şubat 2005’te, Amerikalı ve Gürcü yatırımcıların ortak bir limited şirketi kuruldu. Bu adanmış grup ve Yönetim Kurulu, gerekli katı uluslararası, etik ve eğitim standartlarına uygun finansal ve operasyonel yönetim standartları oluşturmuştur. Bu yatırımcı grubu aşağıdakiler gibi geniş bir bilgi ve deneyime sahiptir:

  • Amerika Birleşik Devletleri, Gürcü ve Uluslararası Hukuk ile Tecrübe;
  • Amerika Birleşik Devletleri, Gürcü ve Uluslararası Ticaret, Bankacılık, Finans ve Yönetim sektörlerinde edinilen tecrübe;
  • Gürcistan ve Uluslararası Halkla İlişkiler;
  • Amerika Birleşik Devletleri, Gürcü ve Uluslararası eğitim sistemleri ile deneyim; ve
  • Amerika Birleşik Devletleri hükümeti ile deneyim.
Üniversitenin Gelişimi

Kökeni, GAÜ birçok değişiklik, zorluk ve başarı yaşadı. Pazarın talep ettiği durumlarda, mevcut programları daha da geliştirip geliştirerek yeni programlar getirildi. Her bir Kurucu, Yönetim Kurulu Üyesi, Fakülte ve Personel üyesine, eğitim sürecinin mükemmelleşmesine ve Üniversite yönetimine yönelik itici güç uygulanır.

GAÜ, mesleki İngilizce konsantrasyonunun yanı sıra geliştirilen istisnai mesleki ve pratik beceriler nedeniyle, Gürcistan'daki öğrencilerinin ve mezunlarının en yüksek yerleştirme oranlarından birine sahip değildir.

2011/2012 eğitim öğretim yılında GAÜ, Uluslararası İlişkiler ve Diplomasi Programını Hukuk Fakültesine ekledi ve adının Hukuk ve Sosyal Bilimler Fakültesinde değişmesine neden oldu. GAÜ, 2012/2013 akademik yılında, hem İşletme hem de Hukuk Okullarının başarılı performansları ve devlet öncelikleri ve pazar talebini dikkate alarak Doğa Bilimleri ve Mühendislik Okulu'nu açtı. 2013-14 akademik yılında GAÜ, Liberal Eğitim ve İnsani Bilimler Okulu'nu ekledi .

Düzenli olarak, GAÜ öğrencilerine yerel kuruluşlarla çalışmak için staj yaparak eşsiz fırsatlar sunulur. GAÜ öğrencileri ayrıca yabancı üniversite değişim programlarına katılabilirler.

2012/2013 akademik yılı için GAÜ, yüksek üniversite standartlarına daha uygun olan yeni bir kampus yerine (8 Merab Aleksidze St.) taşındı. 6.000 m2'lik binada büyük sınıflar, modern bir kütüphane / bilgisayar merkezi, kafe, spor salonu, oditoryumlar ve bir tiyatro var. Bu, geniş gerekçelerle birlikte keyifli ve üretken bir akademik ortam yaratır.109255_pexels-photo-1595391.jpeg

Akreditasyon

2014 yılında GAÜ, Gürcistan Eğitim ve Bilim Bakanlığı tarafından 5 yıllık bir akreditasyon almıştır. GAÜ’nin tüm akademik programları, Akredite ve Eğitim ve Bilim Bakanlığı tarafından belirlenen standartlarla tamamen ilgilidir. Ek olarak, GAÜ Bologna Süreci ilkelerini gerçekleştirmektedir .

Etik Kurallar

GAÜ Etik Kuralları, Georgian American University personeli (aralarındaki öğretmenler) ve öğrencilerin etik ilkelerinin, değerlerinin ve davranışlarının ifadesidir.

Kuralların amacı, çalışma ve çalışma döneminde ortaya çıkabilecek etik sorunları çözme ve belirleme konusunda personele ve öğrencilere yardımcı olmaktır. Kurallar ayrıca meslektaşlar, öğrenciler, üniversite ve ulusal ve uluslararası gruplamalar arasındaki ilişkilerin düzenlenmesine de yöneliktir.

Kurallar sayesinde, GAÜ, akademik derslerle birlikte, şeffaflık ve basitlik, dürüstlük ve saygı değerleri, ahlaki ve sosyal sorumluluk konularının öğretilmesine rehberlik eder.

GAÜ Etik Kuralları, mevcut kaynaklar temelinde kurulmakta ve özetlenmektedir. Öğretmenlerin dürüstlüğü ve akademik personelin sorumlulukları ile ilgili özel talimatlar Amerikan bağlı üniversite web sayfasından çıkarılmıştır. Georgian American University Etik Kuralları (tüm güncellenmiş versiyonları) her öğrenci, öğretim görevlisi ve personel tarafından imzalanmıştır.109256_pexels-photo-256455.jpeg

Konumlar

Tiflis

Address
10 Merab Aleksidze Street
0160 Tiflis, Tiflis, Gürcistan