Cornerstone Institute

Giriş

Resmi açıklamayı okuyun

Cornerstone Institute , 1970’lerde Cape Flats’de, eski rejimin baskıcı yasaları nedeniyle, potansiyel siyah teologların üniversitelere katılmadığı bir dönemde kurulmuştur. Cape Protestan İncil Enstitüsü olarak Cape Flats'deki vasıfsız papazlara teoloji eğitimi verdi.

Enstitü, tarihsel olarak, liderlik ile mesleki dürüstlük arasındaki ilişkiyi vurgulayan, son derece etik bir etiğe dayanmaktadır. Öğrencileri hayatın her kesiminden kucaklıyor ve liderlerin gelişimine odaklanıyor. Cornerstone, beşeri bilimler fakültesi ve girişimcilik ve ekonomi fakültesindeki çeşitli disiplinlerde lisans programları (sertifikalar, kısa kurslar ve diplomalar) ve lisansüstü programlar (yüksek sertifika ve onur derecesi) sunan, kâr amacı gütmeyen, tamamen akredite edilmiş bir Özel Yüksek Öğretim Kurumu'dur. Dönüşüm. Programlarımızın birçoğu kampüste olduğu kadar çevrimiçi olarak da sunulmaktadır, bu da öğrencilerin dünyanın her yerinden eğitim almasını kolaylaştırmaktadır.

Neden Cornerstone Institute seçmelisiniz?

Cornerstone Institute en iyi fakülteyi kaynağından temin ederek, kurumumuzdan mezun olan öğrencilerin verdiğimiz tüm çalışma alanlarında fark yaratabilmelerini sağlamak; Psikoloji, Etik, Felsefe, Dinsel Çalışmalar, İş, Eğitim, Sosyoloji ve Toplumsal Gelişim dahil. Kurumumuzun temel değerlerini aktardığımız, aktaracağımız ve yerleştirdiğimiz bir eğitim felsefesi ile desteklenmiş etkileyici bir hikayeyi paylaşmaya çalışıyoruz.


Bizi diğerlerinden ayıran şey şudur:

 • 'Köşe Taşı Çekirdeği' olarak adlandırılan temel bir temel ders seti sunduğumuz bir imza yaklaşımımız var. Bunlar Kültürlerarası İletişim, Ekonomi, Liderlik Çalışmaları, Dünya Görüşleri, Güney Afrika Tarihi ve Toplum ve Etik içerir.
 • 12. sınıfta lisans diplomasına sahip olmayan öğrencilerin sertifika programlarımıza sunduğumuz tüm disiplinler arasında erişebilecekleri, bir diploma programına dahil edilebilecekleri bir yüksek lisans programına götürecek bir 'Dört Yıllık Çözüm' tasarladılar. İstenen.
 • Dikkatli ve yetkin bir toplumda bir üniversite eğitimine erişim.
 • Kampüslerimizde ve çevrimiçi öğrenme ortamlarımızda, öğrenmenin ve öğretimin gerçekleşebileceği üretken ve teşvik edici bir ortam sağlayın.
 • Toplumsal gelişime çeşitli biçimlerde kendini adamıştır.
 • Etik olarak topraklanmış bir ethos var.
 • Etkili kariyer hazırlama ve Pathways odaklanın.
 • Nitelikli öğrenciler için rekabetçi ücretler ve mali destek sunun.


Paylaşılan ortak değerler

Değerlerin sadece konuştuğumuz ve öğrettiğimiz değil, kimlik oluşumunun özü olduğunun farkındayız. Cornerstone, tüm öğrencilerimizde son derece etik ve ilkeli bir dünya görüşü oluşturmaya kararlıdır. Küresel toplumda sorumlu vatandaşlar olarak hareket etmeye hazırlanan dinamik etik liderleri üretmek için kapsayıcılık, mükemmellik, dürüstlük, birlik, saygı ve yaratıcılık değerlerini destekliyoruz.

Tekliflerimizi genişletmek ve hayatın her kesimindeki öğrenciler için değer katmak için, Fundamentals Eğitim Merkezi, Girişimcilik ve Ekonomik Dönüşüm Cornerstone Institute dönüştürülmüştür. FTC, şirketlere, hükümete ve topluluklara liderlik ve yönetim eğitimi programları sunmaktadır. Hem yerel hem de uluslararası düzeyde tüm sektörlere duyarlı, yüksek kaliteli eğitim programları ve kurslar sunmada göze çarpan bir sicili var. Tüm kurslarımız ve eğitim programlarımız müşterinin ihtiyaçlarını, zaman çerçevelerini ve bütçesini karşılamak için özelleştirilmiştir.


Gelecek yön

Ağustos 2015'te Cornerstone Institute , özellikle Güney Afrika'da ve küresel olarak Afrika'da karşılaşılan eğitim sorunlarını ele almanın potansiyelini gören bir hayırsever kazandı. Erişilebilir yüksek kaliteli ve yetişkinlere yönelik etkili öğrenme programlarının ciddi eksikliği (genç ve yaşlı) planlamamıza dahil edilmiştir. Cornerstone Institute , tüm Güney Afrikalılar ve küresel toplumun üyeleri için, kendi ihtiyaçlarına ve toplumumuzun her seviyesinde ve her alanda önemli olan hizmetlerine hizmet edebilecek perspektif, beceri ve bilgi edinme fırsatı sunarak bir fark yaratıyor. Cornerstone Institute toplumu dönüştürmek için gereken tüm eğitim ve eğitim yelpazesine hizmet edemeyeceğini kabul ederken ve kabul ederken, aslında ana akım okul sistemimizin eksikliklerini gidermek için bir köşe taşı ve temel sağlayabiliriz. Öğrencilerimizin kişisel uzmanlık, ilerleme ve yerine getirme yollarını buldukları tutarlı ve stratejik bir program seti sunuyoruz. Toplumsal uygunluk, etik ve akademik bütünlük, çoğulluk ve finansal sürdürülebilirlik üzerine kurulu olan modelimiz, hepimizin müreffeh, adil ve hakkaniyetli bir toplum yaratmadaki etkisini oluşturmak için önemli sütunlardır.

Cornerstone Institute Yönetim Kurulu ve Yönetimi, geleceği için büyük planları var. Bu planlar sağlam bir araştırmaya dayanacak ve başlangıçta Girişimcilik ve Ekonomik Dönüşüm Fakültemizde kurulacak bir Araştırma İnkübatörü aracılığıyla yürütülecektir. Keşfetmeyi planladığımız alanlardan bazıları şunlardır:

 • Yeşil Ekonomi;
 • İş Eğilimleri;
 • Sürdürülebilir Bir Dünya için Uygulamalı Bilimler;
 • Medya ve Teknoloji Yakınsama; ve
 • Sanat ve Kültür

Yaptığımız araştırmanın sonuçları, Cornerstone Institute yeni programları ve fakülteleri, okulları ve bölümleri bilgilendirecektir.

Konumlar

Cape Town

Address
127 Cecil Road, Salt River
7925 Cape Town, Batı Kap, Güney Afrika Cumhuriyeti