Resmi açıklamayı okuyun

Konsorsiyum Paris Seine, Fransız yüksek öğrenim ve araştırmasına ilişkin Temmuz 2013 ulusal yasasının bir sonucudur. Bu yasanın amacı, yükseköğretim araştırmalarının ve inovasyonun önemli bir merkezini oluşturmak için üniversiteler, okullar ve araştırma kurumları arasında kaynakların bir araya getirilmesiyle belirli bir bölgede yükseköğretim kurumlarının eğitim teklifleri ve araştırma stratejilerini koordine etmektir. Konsorsiyum Paris Seine, Fransa'daki bu türden 26 merkezden biridir ve 15 yüksek öğrenim kurumunu bir araya getirmektedir. Yasal statüye sahiptir ve kurumlar arası projelerin bir inkübatörü olarak hareket eder.

Konsorsiyum Paris Seine, bilgi birikimini, disiplinlerin etkileyici spektrumu, crosscurriculum programları ve yüksek dereceli uluslararası tanınmış araştırma birimleri sayesinde, bölgenin önemli bir oyuncusu: • Bölgenin R'ye belirleyici katkılarla stratejik gelişimi

Konsorsiyum Paris Seine toplanıyor:

•% 12'si yabancı öğrenci olan 37.000 öğrenci

• 2.700 profesör ve araştırmacı

• 39 araştırma merkezi

• 500 doktora öğrencisi

• 150 uluslararası tez projesi

• uluslararası kampüs

• 99'u çift diploma olmak üzere 196 akademik program

• Dünya çapında 755 akademik ve araştırma uluslararası ortaklığı

4 kurum tarafından yönetilen Paris Seine girişimi: Cergy-Pontoise Üniversitesi, ESSEC İşletme Okulu, EISTI, Bilişim Teknolojileri Mühendisliği Bölümü ve ENSEA, Elektronik Mühendisliği Okulu Mart 2017'de Fransızca çağrı (IDEX / I-SITE) tarafından ödüllendirildi. gelişmekte olan dünya araştırma üniversiteleri için. Proje, yasal sınırlar yerine misyonlar temelinde kurumsal sınırları yeniden tanımlayarak Cergy'deki yüksek öğretimi rasyonelleştirecek derin bir dönüşüm projesinin köşe taşıdır.

Program dili:
  • Ingilizce
  • Fransızca

Bu okulun aynı zamanda sundukları:

Lisans

University Paris Seine

Veri bilimi, siber güvenlik, ekonomik ve finansal mühendislik, yapay zeka, kuantum teknolojileri ... şirketlerin bugün karşılaştığı ve yeni ve keskin beceriler gerektiren ... [+]

Veri bilimi, siber güvenlik, ekonomik ve finansal mühendislik, yapay zeka, kuantum teknolojileri ... şirketlerin bugün karşılaştığı ve yeni ve keskin beceriler gerektiren büyük zorluklar.

University Paris Seine , günümüzün değişen dünyasının taleplerini karşılayan dört yıllık yüksek standartlı bir program geliştirdi: Uluslararası Lisans Y.

Lisans dersi, sadece yeni uzmanlık alanları ve gelecekteki kariyerleri için öğrencileri şekillendiren İngilizce olarak verilmektedir.

İlerici, özelleştirilmiş ve açık dört yıllık bir program

Katı bilimsel temeller oluşturmak için kursun ilk iki yılında temel dersler baskındır. Ayrıca kariyer planınıza uygun dalış derin modülleri seçmek de ücretsizdir. Seçimlerinizle uyumlu olan modüller üzerinde üç ve dört yıllara odaklanın. Konferanslar ve atölyeler, bilgiyi derinleştirmek ve dünyayı ve karmaşıklığını kavramak için önemli güncel konulara değinir.... [-]

Fransa Paris
Bilgi iste
Ingilizce
Tam zamanlı
4 hukuk lisans derecesi bulun
Kampüs
İngilizce Devamını oku

University of Cergy