ESO Paris - École Supérieure d’Ostéopathie

Giriş

Resmi açıklamayı okuyun

tanıtım

Osteopati Okulu, bugünkü Başkanının girişimi ile Nisan 1990'da doğdu.

9 Ağustos 2007 tarihine kadar Sağlık Bakanlığı tarafından onaylanan Girit Akademisi - Üniversitelerin Rektörlüğü'ne kayıtlı özel yüksek öğretim kurumu.

ESO'nun görevi, Uluslararası Osteopati Derneği ve Dünya Sağlık Örgütü'nün sağlığın önlenmesi ve korunması alanındaki tavsiyelerine uygun olarak, özel, sorumlu ve yetkin pratisyenleri yetiştirmektir.

ESO Paris, Fransa'da bir lisans derecesinin ardından osteopati eğitimi veren tarihi bir okuldur. Aslında, kuruluşundan bu yana , ilk olarak aşağıdakileri yaparak osteopati eğitimine öncü bir yaklaşım benimsemiştir :

 • Fransa'da, bakalorya veya eşdeğerinden sonra, tam bir üniversite derece kursu , yani osteopati konusunda 5 yıllık tam zamanlı eğitim.
 • Baccalaureate (1990) sonrası osteopati ile ilgili ilk eğitimin yasallığı için Sağlık ve Sosyal Eylem Müdürlüğünü isteyin.
 • Yüksek öğrenim faaliyetinin Milli Eğitim Bakanlığı'na (1992) kaydedilmesini isteyin.
 • Öğretimini Bologna'da Avrupa Birliği tarafından tanımlanan standartlara göre biçimlendirmek (2001).
 • Diploma , Fransız Osteopati Diploması, Ulusal Mesleki Sertifikalar Rehberi'nde (diploma II sertifikalı diploma, 10 Nisan 2009 - 21 Nisan 2009 tarihli kararname) alın. 2014 yılında ESO'nun diploma seviyesini I ( 20 Ocak 2014 Bakanlar Düzeni) olarak kaydettiği onaylanmıştır .

  neck and shoulder treatment at physical therapistJesper Aggergaard / Unsplash

ESO değerleri: Tutku ve Hassasiyet

ESO Paris'in misyonu, osteopatik alanda, Avrupa düzeyinde meslek kuruluşları tarafından tanınan ve dolayısıyla mesleklerinde tam olarak yaşayabilecekleri, yetkin ve yetenekli pratisyenleri yetiştirmektir.

ESO Paris'ten gelen öğrenciler, en az 5 yıl içinde bilimsel titizlikle eğitilmiş osteopati öğrencileridir. Osteopatik mezunlar için ESO Paris, araştırma, öğretim veya çeşitli uzmanlıklara (peri-natal osteopati, sucul osteopati, spor osteopati, geriatrik osteopati) odaklı yeni fırsatlar sunan isteğe bağlı bir yıl sunar.

Mayıs 2003’te, öğretme, organizasyon ve yönetim kalitesi için ISO 9001 standartlarına göre ESO Paris sertifikası, kurum tarafından desteklenen kalite çabasını ve ona güvenlerini veren öğrenciler (ve ebeveynleri!). Öğrencilerin memnuniyeti, kendilerine önerilen çalışma koşullarından ve bu çalışmaların sonunda elde edilebilecek başarıdan geçer. ESO Paris, bu ana başarı hedefini aşağıdaki yollarla sürdürmektedir:

 • İsteğe bağlı ek yıl ve isteğe bağlı uzmanlaşma ile uzun vadeli çok amaçlı ve genelci bir eğitim yoluyla bir seçim ve yüksek seviye programı (Bakalorya 5 1)
 • Yılda 25.000'den fazla iç istişarede bulunan ve öğrencilere, kurum dışında 10.000'den fazla osteopatik istişareye eklenmesi gereken ilerici, düzenli ve tekrarlayan bir mesleki deneyim sunan, Fransa'daki en büyük osteopatik klinik olan entegre bir klinik kamu, özel veya dernek hastanelerinde
 • Akademik uzmanlar , profesörler , deneyimli pratisyenler , araştırmacılar ve uluslararası üne sahip uluslararası konuşmacılardan oluşan bir fakülte
 • Üniversitenin yüksek öğrenimi ile sürekli ilişki, genişletilmiş eğitim ve belirli stajlara yol açma
 • 12'de 1'e yakın bir öğretmen / öğrenci oranı
 • Küçük gruplar halinde ortak yansıma ve araştırma çalışmaları : TP, TD, vaka çalışmaları, projeler, dersler, ...
 • Kendi programlarını geliştirmesine ve uyarlamasına olanak tanıyan mutlak özerklik (genellikle diğer Fransız veya yabancı kurumlarla bağlantılı olarak), kendisini verimli ve ulaşması için ihtiyaç duyduğu insan ve malzeme kaynakları ile donatması insan ölçeğinde teknolojik bir üniversite.

konum

Marne-la-Vallée üniversite kampüsünün kalbinde yer alan Ecole Supérieure d'Osteopathie, Fransız ve yabancı öğrencilerinin yakınlarda olmasına rağmen sessiz ve yeşil bir ortamda daha yüksek çalışmalara devam etmelerini sağlayan ayrıcalıklı bir konuma sahiptir Paris'ten (Roissy Charles De Gaulle ve Orly havaalanlarından 30 dakika, Paris Gare de Lyon, RER A'dan 20 dakika). ESO, yılda 600 öğrenciye ev sahipliği yapar ve tüm çalışma seviyeleri bir araya getirilir. Diğer büyük okulların kampüse yakınlığı, farklı kökenlerden gelen insanlar arasındaki değişimi teşvik etmektedir.

Konumlar

Champs-sur-Marne

Address
8 rue Alfred Nobel – Cité Descartes – 77420 CHAMPS SUR MARNE
77420 Champs-sur-Marne, Île-de-France, Fransa

Programlar

Bu okulun aynı zamanda sundukları: