LUT University

Giriş

Resmi açıklamayı okuyun

LUT University (Lappeenranta-Lahti Teknoloji Üniversitesi LUT), 1969'dan beri bilim ve işletme alanlarını bir araya getiren Finlandiya'da öncü bir bilim üniversitesidir.

LUT University 23 teknoloji veya işletme yüksek lisans programı ve bir lisans programından İngilizce seçebilirsiniz.

Kampüslerimiz Finlandiya, Lappeenranta ve Lahti'de bulunmaktadır. Programlarımızın çoğu Lappeenranta kampüsünde düzenlenir.

LUT Yüksek Lisans programlarında, ya Master of Science of Technology, Yüksek Lisans derecesini alabilirsiniz. (Tech.) Veya Ekonomi ve İşletme Yüksek Lisansı, Yüksek Lisans (Econ.

80'in üzerinde farklı milletten oluşan uluslararası topluluğumuz, yaklaşık 6.000 öğrenci ve bilimsel araştırma ve akademik eğitim alan uzmanlardan oluşmaktadır.

LUT olmuştur sıralanmış küresel ölçekte (Times Higher Education, QS, ARWU sıralaması) üniversitelerimizi üst% 3 arasında uluslararası üniversite sıralamalarında.

Sorun çözücüler

Temiz enerji ve su, döngüsel ekonomi ve sürdürülebilir iş, LUT'un teknoloji ve iş dünyası aracılığıyla çözüm aradığı temel sorunlardır.

İşbirliği

LUT iş dünyası ile güçlü bağlantılar geleneğine sahiptir. Finlandiya ticari dergisi "Talouselämä", LUT'yi Finlandiya'daki iş teknolojisi işbirliğinde en iyi üniversite olarak seçti. Bilimsel araştırmaların ürettiği işleri teşvik ediyoruz. Bu, üniversitenin LUT araştırma tabanlı girişim şirketlerini destekleyen kendi yatırım şirketi Green Campus Innovations tarafından gösterilmektedir.

Uluslararası ilişkiler

Lisans programlarımız için uluslararası kalite etiketlerini öğretimde bir mükemmellik işareti olarak koruyarak eğitimde öncü olmayı hedefliyoruz.

Değerler

Çalışmamız değerlerimizi desteklemektedir: başarı için cesaret, inovasyonun bilim yoluyla tutkusu ve refahı inşa etme isteği.

Konumlar

Lappeenranta

LUT University, Lappeenranta campus

Address
Yliopistonkatu 34
53850 Lappeenranta, Finlandiya

Lahti

LUT University, Lahti campus

Address
Mukkulankatu 19,
15210 Lahti, Finlandiya