Resmi açıklamayı okuyun

Al Akhawayn hakkında

1995 yılında Majesteleri Kral II. Hasan ve Suudi Arabistan'ın Veliaht Prens Abdallah bin Abdel-Aziz tarafından açılmış olan Al Akhawayn Üniversitesi, Fas'ın Orta Atlas Dağları'nın güzelliğinin ortasında, mimari açıdan çarpıcı modern bir kampüste klasik Amerikan liberal sanatlar eğitim deneyimini yeniden tanımlamaktadır.

Bu sahiptir:

  • Tüm lisans öğrencileri için eşsiz bir uluslararası ortak çekirdek programı, çok yönlü bir küresel eğitimin temelini sağlar.
  • Zengin akademisyenler, İngilizce olarak, tüm okullarda ve çalışma programlarında seçim ve deneyleri teşvik etmektedir.
  • Kampüste, yüzlerce üniversite öğrencisi tarafından yürütülen aktivitelere ev sahipliği yapan rahat, güvenli, heyecanlı bir konut öğrencisi yaşamı, Fas'ın dört bir yanından ve dünyanın dört köşesinden oda arkadaşlarıyla kampüste yaşayan lisansüstü öğrencilerin yüzde 96'sından fazlası.
  • Dağların, akarsuların, göllerin ve daha fazlasının açık bir keşif merkezi olan Ifrane'nin huzur ve eğlenceleri, birçok eğlence seçeneğiyle ve Rabat, Kazablanka, Fez, Meknes ve daha fazlasındaki gibi büyük şehirlere kolay erişim.
Priscilla Du Preez / Unsplash

Neden AUI?

Ifrane'deki (AUI) Al Akhawayn Üniversitesi, Kuzey Amerika sistemine dayalı, küresel odaklı, İngilizce dilindeki bir liberal sanat müfredatıyla, Fas'ın ve dünyanın gelecekteki vatandaş liderlerini eğitiyor. Öğrencilerin, öğretim elemanlarının ve personelin oluşturduğu akademik topluluk, eşitlik ve sosyal sorumluluk bilinciyle eğitim ve öğrenim yoluyla mükemmelliği ve kimliği teşvik etmek için birlikte çalışır. Dünyanın dört bir yanından toplam 2.135 öğrenciye ev sahipliği yapan 75 hektarlık kampus, 7 akademik bina, kütüphane, 21 öğrenci konutu, 4 yemekhane, mağaza, spor merkezi ve araştırma laboratuvarı gibi öğrenci olanaklarına ev sahipliği yapmaktadır.

Afrika'da ABD olmayan ilk NEASC akredite üniversitesi

2017 yılında, AUI, dünyadaki en prestijli akreditasyon kurumlarından biri olan NECHE, eski adıyla NEASC olan Yeni İngilizce Yüksek Öğretim Komisyonu tarafından onaylandı. Akreditasyon, bir kurumun değerini küresel olarak tanıma aracı olarak hizmet vermektedir. NECHE'nin durumunda, kazanılması zor bir onay damgası tüm eğitim seviyelerinde yüksek standartlara işaret eder ve Üniversite diplomalarına Amerika Birleşik Devletleri'nde verilenlerin denkliğini verir. AUI'nin akreditasyonu, sınıftan yurtlara kadar kurumumuzun kalitesini yükseltmek için çabaladığımız dokuz yıllık bir sürecin sonucunu işaret ediyor. Aynı zamanda, yaşam boyu kendini gerçekleştirme, iyileştirme ve kuruluşumuzun sunabileceği en iyi eğitimi alabilmenizi sağlama taahhüdümüze de işaret ediyor.

John Schnobrich / Unsplash

Kaliteli bir eğitimden yararlanın

Amerikan Liberal Sanatlar modeli, öğrencilerin hem genişlik hem de derinlik sunmasını sağlamak için varlığını sürdürmektedir: kayıt olduktan sonra uzmanlaşmanızı sağlar, böylece başka akademiler bulmaya çalışırken tutkularınızı da geliştirebilirsiniz. Bu nedenle, “temel gereksinimleri” müfredatımıza dahil ettik: öğrencilerimizi çok sayıda eğitim almaları için teşvik etmek. Öğrencilerimizi ufuklarını genişletmeye zorlarken, çoğulluğun kendini nasıl tanımladığını seçmelerine izin veriyoruz. Liberal Sanat'a olan yaklaşımımız akademiyi pratik olarak ele alıyor: tüm konuların birbiriyle ilişkili olduğuna ve birbirlerini bilgilendirdiğine inanıyoruz. Sınıflarımız, iş öğrencileri, mühendisler ve filozoflar tarafından tek bir sınıfın oluşturulmasını sağlayan çeşitli zihinlere ev sahipliği yapıyor. Öğrencileri şekillendirirken, hem öğretmenlerinden hem de birbirlerinden öğreneceklerini, kampüsümüzde birleşik entelektüelleşme ağını oluşturacaklarını umuyoruz.

Ödenebilirlik

AUI'nin öğrenim ücreti, ücretleri ve oda / pansiyon, özellikle ABD'nin onayladığı yüksek kaliteli bir eğitim için Fas ve uluslararası pazarda rekabetçi olarak fiyatlandırılır.

Fas uyruklu olan ya da bir Faslı ebeveyni olan NB başvuruları ulusal eğitim ücretine hak kazanmıştır, çünkü AUI bir Fas devlet üniversitesidir.

Program dili:
  • Ingilizce

Bu okulun aynı zamanda sundukları:

BA

Al Akhawayn University (in Ifrane)

İletişim Çalışmaları programı, öğrencilerin aktif ve sorumlu vatandaşlık oluşturmanın yanı sıra çok çeşitli heyecan verici kariyerlerde başarı için gereken çeşitli iletiş ... [+]

hakkında

İletişim Çalışmaları programı, öğrencilerin aktif ve sorumlu vatandaşlık oluşturmanın yanı sıra çok çeşitli heyecan verici kariyerlerde başarı için gereken çeşitli iletişim yetkinliklerine hakim olmalarını sağlar. Program, akademik ve profesyonel ve uygulamalı iletişimdeki öğrencilere yaratıcı ve eleştirel yeteneklere ağırlık vererek eğitim vermektedir. Halkla ilişkiler ve reklam organizasyonları ve uluslararası iletişim, yazı, üretim ve medya araştırmaları gibi alanlarda teorik, teknik ve uygulamalı uzmanlık kazanır.

Amaçlanan öğrenme çıktıları

Mezunlar, (1) çağdaş toplumları ve kültürleri şekillendirmede medyanın rolünü kavrayacaklardır; (2) küresel medya akışlarının dinamiklerini ve modern toplumların sosyopolitik ve kültürel ilişkilerine olan etkilerini anlar; (3) demokrasiyi ve bilgilendirilmiş vatandaşlığı teşvik etmede medya sistemlerinin rolüne dair bir takdir oluşturmak; (4) halkla ilişkiler, reklam, uluslararası iletişim, örgütsel iletişim, yazılı ve görsel-işitsel üretim ve medya araştırmaları alanlarında teorik, teknik ve uygulamalı bilgi edinme; ve (5) medya ve iletişimin akademik (aynı zamanda idari) çalışmasına çeşitli araştırma yöntemlerinin nasıl uygulanacağını öğrenir.... [-]

Fas ifrån
Ağustos 2020
Ingilizce
Tam zamanlı
Yarı zamanlı
3 - 5 yıl
Kampüs
İngilizce Devamını oku
Al Akhawayn University (in Ifrane)

BAIS programı, öğrencilere Uluslararası Çalışmaların çeşitli yönlerini öğrenme ve inceleme fırsatı sunar. Öğrenciler, program tarafından önerilen beş konsantrasyondaki un ... [+]

hakkında

BAIS programı, öğrencilere Uluslararası Araştırmaların çeşitli yönlerini öğrenme ve inceleme fırsatı sunmaktadır. Öğrenciler, programın sunduğu beş konsantrasyondan öğeleri birleştirerek program içinde farklı profiller elde edebileceklerdir: iki çalışma alanı: Siyaset Bilimi veya Uluslararası İşbirliği ve Kalkınma; ve üç coğrafi bölge: Kuzey Afrika ve Orta Doğu, Avrupa Çalışmaları veya Amerikan Çalışmaları. Her öğrenci kişisel ilgi alanına bağlı olarak bir alan ve bir coğrafi alan seçecektir. Buna ek olarak, Uluslararası Çalışmalar öğrencileri okuldaki veya dışındaki bir alanda çocuklarını seçebilirler.

Amaçlanan öğrenme çıktıları... [-]
Fas ifrån
Ağustos 2020
Ingilizce
Tam zamanlı
Yarı zamanlı
3 - 5 yıl
Kampüs
İngilizce Devamını oku

BBA

Al Akhawayn University (in Ifrane)

İşletme Lisansı (BBA) programı, AUI çekirdek müfredatında yansıtılan geniş eğitim hedeflerini tamamlar. BBA programının amacı, öğrencileri küresel ekonominin iş, profesyo ... [+]

hakkında

İşletme Lisansı (BBA) programı, AUI çekirdek müfredatında yansıtılan geniş eğitim hedeflerini tamamlar. BBA programının amacı, öğrencileri küresel ekonominin iş, profesyonel ve kamu sektörlerinde liderlik pozisyonlarına hazırlamaktır. Buna ek olarak, küresel odaklı bir iş programı geliştirmekle ilgilenen diğer üniversiteler için bir model olarak hizmet eden en yüksek kaliteyi öğretir. AUI, bilimsel araştırmalar ve iş ve ekonomi topluluğuyla doğrudan katılım yoluyla mükemmelliği öğretmeye ve yeni gelişmeleri takip etmeye kendini adamış yüksek nitelikli bir fakülteyi sürdürmektedir.

İşletmelerde lisans eğitimi modern yönetim eğitimi ilkeleri ile tutarlıdır ve hızlı ekonomik büyüme, sosyal adalet, siyasi ve ekonomik özgürlük ve uluslararası işbirliğini içeren ulusun hedeflerine hizmet eder. BBA programı, hükümet, iş ve tüketiciler arasındaki karmaşık ilişkilere geniş bir eğitim ve genel bir bakış açısı sağlamaktadır. Üst düzey çalışmalarda, öğrenciler aşağıdaki uzman alanlarda yoğunlaşmış bir eğitim alırlar: finans, yönetim, pazarlama ve uluslararası iş.... [-]

Fas ifrån
Ağustos 2020
Ingilizce
Tam zamanlı
Yarı zamanlı
3 - 5 yıl
Kampüs
İngilizce Devamını oku

BSc

Al Akhawayn University (in Ifrane)

BS Bilgisayar Bilimi (BSCSC), öğrenciye modern yazılım ve donanım kullanarak hesaplama ve bilgi yönetimi kavramlarını güçlü bir şekilde anlamalarını sağlamak için tasarla ... [+]

hakkında

BS Bilgisayar Bilimi (BSCSC), öğrenciye modern yazılım ve donanım kullanarak hesaplama ve bilgi yönetimi kavramlarını güçlü bir şekilde anlamalarını sağlamak için tasarlanmıştır.

Programın eğitim hedefleri şunları yapacak mezunlar üretmektir:

Bilgisayar biliminin belirli alanlarında ileri çalışmalar yapabilir;Bilgisayar biliminde uygulamalı çalışmalar yapabilme;Bilgisayar bilimlerinde yeni teknikler ve teknolojiler öğrenebilir ve uygulayabilir; veBilgisayar bilimleri veya ilgili alanlarda lisansüstü programlarda başarılı olmak.Akreditasyon

Bilgisayar Bilimleri alanında lisans derecesi, ABET Bilgisayar Akreditasyon Komisyonu tarafından akredite edilmiştir.... [-]

Fas ifrån
Ağustos 2020
Ingilizce
Tam zamanlı
Yarı zamanlı
3 - 5 yıl
Kampüs
İngilizce Devamını oku
Al Akhawayn University (in Ifrane)

Genel Mühendisliği BS (BSGE), temel mühendislik, mühendislik ve matematik alanında güçlü bir temel anlayışa sahip olmak ve bu uzmanlığı bir dizi mühendislik problemine na ... [+]

hakkında

Genel Mühendisliği BS (BSGE), temel mühendislik, mühendislik ve matematik alanında güçlü bir temel anlayışa sahip olmak ve bu uzmanlığı bir dizi mühendislik problemine nasıl uygulayacağını öğrenmeye devam etmek için tasarlanmıştır. Bilgisayar bilimi yoğunluğu, bilgisayar bilimi teorisi ve pratiğinin güçlü bir temeli olan mezunlar üretmeyi ve yeni bilgi teknolojilerini öğrenmeye ve uygulamaya devam etme becerisine sahip olmayı amaçlamaktadır.

BSU programının AUI'deki misyonu, çeşitli profesyonel ortamlarda ve sektörlerde başarılı olabilen güçlü bir temel sahibi mühendisler üretmektir. Disiplinler ve ulusal sınırlar arasında etkin bir şekilde çalışabileceklerdir.... [-]

Fas ifrån
Ağustos 2020
Ingilizce
Tam zamanlı
Yarı zamanlı
3 - 5 yıl
Kampüs
İngilizce Devamını oku
Al Akhawayn University (in Ifrane)

İnsan Kaynağını Geliştirme (İKG) programı, kurumlarda insan uzmanlığı geliştiren ve insan performansını artırabilen profesyonellerin artan ihtiyacına bir cevaptır. Teknol ... [+]

hakkında

İnsan Kaynakları Geliştirme (HRD) programı, insan uzmanlığını geliştirebilecek ve organizasyonlarda insan performansını geliştirebilecek profesyonellere artan ihtiyaçlara bir cevaptır. Teknolojik yenilik, küreselleşme, organizasyonel yeniden yapılanma, işgücü piyasası değişimleri ve düşük maliyetler ve artan verimlilik için baskı, İKG profesyonellerine yönelik talebi artırdı. Programımız, mezunların, eğitimciler, performans iyileştirme uzmanları ve işletmelerde ve kamu sektörü kuruluşlarında kurumsal değişim danışmanları olarak rollerini üstlenmelerini sağlar. Program içeriği İnsan Kaynakları Geliştirme alanında profesyonel kuruluşlar tarafından tanımlanan yetkinliklere dayanmaktadır. İnsan Kaynakları Geliştirme ve ilgili konulardaki içerik kursları (araştırma yöntemleri, mesleki etik, örgütsel davranış, nicel yöntemler, grup dinamiği ve kültürel çeşitlilik) yoluyla ve işyeri deneyimleri yoluyla, öğrenciler İnsan Kaynakları Geliştirme uzmanlarının başarılı olabilmeleri için gerekli becerileri edineceklerdir.... [-]

Fas ifrån
Ağustos 2020
Ingilizce
Tam zamanlı
Yarı zamanlı
3 - 5 yıl
Kampüs
İngilizce Devamını oku
Al Akhawayn University (in Ifrane)

Mühendislikte BS ... [+]

hakkında

Mühendislikte BS

İşletme kararlarını daha iyi bilgilendirmek için nicel yöntemler ve muhakeme kullanın;Mühendislik problemlerini tanımla, formüle et ve çöz;Yazılım ve bilgi sistemlerini, süreçlerini ve metodolojilerini ve kaliteyi ve verimliliği artırabileceklerini anlayın;Mühendislik çözümlerinin küresel bağlamdaki etkilerini anlayın;Matematik, fen ve mühendislik bilgilerini uygulayın;Kaynak yönetimi ve işletme performansı ve karlılığı ile ilgili sorunları anlamak;Etkili iletişim kurun ve iş hedeflerine ulaşmak için teknik çok disiplinli takımlarda çalışın;Kişilerarası ve takım çalışması becerilerine dayalı, şirketlerinde değişim ajanları olarak servis yapın; veMühendislik veya işletmede lisansüstü programlara geçin.Amaçlanan öğrenme çıktıları... [-]
Fas ifrån
Ağustos 2020
Ingilizce
Tam zamanlı
Yarı zamanlı
3 - 5 yıl
Kampüs
İngilizce Devamını oku
Al Akhawayn University (in Ifrane)
web sitesi
Telefon
+212 (0)-535-862-000