Al Akhawayn University (in Ifrane)

Giriş

Resmi açıklamayı okuyun

Al Akhawayn hakkında

1995 yılında Majesteleri Kral II. Hasan ve Suudi Arabistan'ın Veliaht Prens Abdallah bin Abdel-Aziz tarafından açılmış olan Al Akhawayn Üniversitesi, Fas'ın Orta Atlas Dağları'nın güzelliğinin ortasında, mimari açıdan çarpıcı modern bir kampüste klasik Amerikan liberal sanatlar eğitim deneyimini yeniden tanımlamaktadır.

Bu sahiptir:

  • Tüm lisans öğrencileri için eşsiz bir uluslararası ortak çekirdek programı, çok yönlü bir küresel eğitimin temelini sağlar.
  • Zengin akademisyenler, İngilizce olarak, tüm okullarda ve çalışma programlarında seçim ve deneyleri teşvik etmektedir.
  • Kampüste, yüzlerce üniversite öğrencisi tarafından yürütülen aktivitelere ev sahipliği yapan rahat, güvenli, heyecanlı bir konut öğrencisi yaşamı, Fas'ın dört bir yanından ve dünyanın dört köşesinden oda arkadaşlarıyla kampüste yaşayan lisansüstü öğrencilerin yüzde 96'sından fazlası.
  • Dağların, akarsuların, göllerin ve daha fazlasının açık bir keşif merkezi olan Ifrane'nin huzur ve eğlenceleri, birçok eğlence seçeneğiyle ve Rabat, Kazablanka, Fez, Meknes ve daha fazlasındaki gibi büyük şehirlere kolay erişim.
Priscilla Du Preez / Unsplash

Neden AUI?

Ifrane'deki (AUI) Al Akhawayn Üniversitesi, Kuzey Amerika sistemine dayalı, küresel odaklı, İngilizce dilindeki bir liberal sanat müfredatıyla, Fas'ın ve dünyanın gelecekteki vatandaş liderlerini eğitiyor. Öğrencilerin, öğretim elemanlarının ve personelin oluşturduğu akademik topluluk, eşitlik ve sosyal sorumluluk bilinciyle eğitim ve öğrenim yoluyla mükemmelliği ve kimliği teşvik etmek için birlikte çalışır. Dünyanın dört bir yanından toplam 2.135 öğrenciye ev sahipliği yapan 75 hektarlık kampus, 7 akademik bina, kütüphane, 21 öğrenci konutu, 4 yemekhane, mağaza, spor merkezi ve araştırma laboratuvarı gibi öğrenci olanaklarına ev sahipliği yapmaktadır.

Afrika'da ABD olmayan ilk NEASC akredite üniversitesi

2017 yılında, AUI, dünyadaki en prestijli akreditasyon kurumlarından biri olan NECHE, eski adıyla NEASC olan Yeni İngilizce Yüksek Öğretim Komisyonu tarafından onaylandı. Akreditasyon, bir kurumun değerini küresel olarak tanıma aracı olarak hizmet vermektedir. NECHE'nin durumunda, kazanılması zor bir onay damgası tüm eğitim seviyelerinde yüksek standartlara işaret eder ve Üniversite diplomalarına Amerika Birleşik Devletleri'nde verilenlerin denkliğini verir. AUI'nin akreditasyonu, sınıftan yurtlara kadar kurumumuzun kalitesini yükseltmek için çabaladığımız dokuz yıllık bir sürecin sonucunu işaret ediyor. Aynı zamanda, yaşam boyu kendini gerçekleştirme, iyileştirme ve kuruluşumuzun sunabileceği en iyi eğitimi alabilmenizi sağlama taahhüdümüze de işaret ediyor.

John Schnobrich / Unsplash

Kaliteli bir eğitimden yararlanın

Amerikan Liberal Sanatlar modeli, öğrencilerin hem genişlik hem de derinlik sunmasını sağlamak için varlığını sürdürmektedir: kayıt olduktan sonra uzmanlaşmanızı sağlar, böylece başka akademiler bulmaya çalışırken tutkularınızı da geliştirebilirsiniz. Bu nedenle, “temel gereksinimleri” müfredatımıza dahil ettik: öğrencilerimizi çok sayıda eğitim almaları için teşvik etmek. Öğrencilerimizi ufuklarını genişletmeye zorlarken, çoğulluğun kendini nasıl tanımladığını seçmelerine izin veriyoruz. Liberal Sanat'a olan yaklaşımımız akademiyi pratik olarak ele alıyor: tüm konuların birbiriyle ilişkili olduğuna ve birbirlerini bilgilendirdiğine inanıyoruz. Sınıflarımız, iş öğrencileri, mühendisler ve filozoflar tarafından tek bir sınıfın oluşturulmasını sağlayan çeşitli zihinlere ev sahipliği yapıyor. Öğrencileri şekillendirirken, hem öğretmenlerinden hem de birbirlerinden öğreneceklerini, kampüsümüzde birleşik entelektüelleşme ağını oluşturacaklarını umuyoruz.

Ödenebilirlik

AUI'nin öğrenim ücreti, ücretleri ve oda / pansiyon, özellikle ABD'nin onayladığı yüksek kaliteli bir eğitim için Fas ve uluslararası pazarda rekabetçi olarak fiyatlandırılır.

Fas uyruklu olan ya da bir Faslı ebeveyni olan NB başvuruları ulusal eğitim ücretine hak kazanmıştır, çünkü AUI bir Fas devlet üniversitesidir.

Konumlar

ifrån

Al Akhawayn University (in Ifrane)

Telefon
+212 (0)-535-862-000