Universitas Gadjah Mada

Giriş

Resmi açıklamayı okuyun

Endonezya'daki en eski üniversitelerden biri olarak kabul edilen Universitas Gadjah Mada , Endonezya'da eğitim uyanışının bir ayağı olarak görev yapıyor ve Pancasila'nın savunucusu ve dağıtıcısı olduğunu iddia ediyor.

Universitas Gadjah Mada , öğrencilere modern altyapı ve bilgi teknolojisinin desteği ile alemlerinde yaratıcılık ve yenilik geliştirme konusunda çok çeşitli fırsatlar sunulmaktadır. Dünya standartlarında bir araştırma üniversitesi olan UGM, öğretim üyelerini ve öğrencileri araştırmalarını yürütmek ve yayınlamak için motive ederek araştırma faaliyetlerine büyük önem veriyor. Ayrıca, bu çaba, çeşitli bilimsel alanlarda 25 çalışma merkezi geliştirilerek artırılmıştır. UGM, UGM'yi Endonezya'daki en iyi üniversite ve göze çarpan eğitim referansı haline getirmeye kararlı olan 3.608 öğretim üyesi ve 4.324 çalışanın saf kaynakları ile donatılmıştır.

UGM'ye Giriş

Universitas Gadjah Mada , 19 Aralık 1949'da kurulan Yogyakarta, Endonezya'da bulunan bir Endonezya halk ivy lig araştırma üniversitesidir. UGM, Endonezya'daki en eski ve en büyük öğrenim kurumudur. Endonezya'nın Yogyakarta kentinde bulunan 360 dönümlük üniversite, 18 fakülte, 68 lisans eğitim programı, 23 diploma eğitim programı, 104 yüksek lisans ve uzmanlık eğitim programı ve 43 Doktora çalışma programından oluşmaktadır.

Halen yaklaşık 55.000 öğrenci, 1.187 yabancı öğrenci ve 2.500 öğretim üyesi bulunmaktadır. Universitas Gadjah Mada , Endonezya'daki en prestijli üniversitelerden biri olarak kabul edildi.

UGM, üniversitelerin öğrenme sürecinin sürekliliği için elverişli bir ortam yaratma konusunda attığı bir adım olan bir educopolis alanı uygulamaktadır. Bu çabalar, üniversitenin vizyonunu sağlamak için çok disiplinli işbirlikleri geliştirmek ve ekolojik sorunlara cevap vermek bağlamında takip edilmektedir. Adımlardan bazıları kirliliği ve araç egzoz emisyonlarını azaltmak, yayaların geliştirilmesi, kampüse giren araçların kısıtlanması, kampüsteki yeni yurtların inşası, park yerlerinin geliştirilmesi, ağaçların yeşilliklerin ekilmesi ve daha fazlası.

UGM'nin bulunduğu Yogyakarta Özel Bölgesi, Endonezya'nın en küçük illerinden biridir ve yaygın olarak bir Cava kültürü merkezi ve bir öğrenme merkezi olarak bilinmektedir. 511.000'i Yogyakarta şehrinde ikamet eden 3 bin 700 bin nüfusu var. Öğrenim merkezi olarak atanması, 120.000'den fazla öğrenci nüfusu ile 120 devlet ve özel yüksek öğrenim kurumunun varlığı ile işaretlenmiştir.

Vizyon

Mükemmel ve yenilikçi dünya standartlarında bir üniversite olmak, ulusun devlet ideolojisi olarak Pancasila'ya dayanan kültürel değerleriyle dolu ve ulusun ilgisine ve insanlığına adanmış olmak.

Misyon

Eğitim, araştırma ve toplum hizmetinin yanı sıra toplum için mükemmel ve faydalı olan bilgilerin korunması ve geliştirilmesini sağlamak.

Konumlar

Yogyakarta

Address
Bulaksumur
55281 Yogyakarta, Yogyakarta Özel Bölgesi, Endonezya

Keystone bursu

Sunduğumuz burs seçeneklerini keşfedin