Syiah Kuala University

Giriş

Resmi açıklamayı okuyun

Syiah Kuala University gelişiminin ilk aşamaları, Medan, Jakarta, Penang, Teluk Intan, Port Klang ve Singapur'da yaşayan Aceh akademisyenleri, dindarları, alimleri ve tüccarları tarafından başlatılmasından bu yana çok benzersizdi. Önde gelen liderler tarafından geliştirilen kalkınma kavramı, Banda Aceh'teki Aceh İl Hükümeti, Askeri Komutan ve Polis Merkezine ve Ir. Soekarno, Endonezya'nın ilk cumhurbaşkanı. Gelişim için özel bir anıt inşa edildi ve üniversitenin kurulmasına ilişkin veba, anıtta bugüne kadar görülebilen Cumhurbaşkanı tarafından imzalandı.

İlk iki misafir evi, İktisat Fakültesi'nin tam bir kampüsü, ilk birkaç farklı fakülte için dört blok akademik bina ve üniversitenin yönetimi için 50'den fazla ev, öğretim görevlisi ve personel Acehnese tüccarları tarafından tamamen bağışlandı. Jakarta, Bogor, Bandung ve Yogyakarta'dan önde gelen ulusal akademisyenler, tüccarlar tarafından finanse edilen ve Aceh İl Hükümeti tarafından koordine edilen üniversitenin ilk beş yılını eğitmeye davet edildi. Bu nedenle, Endonezya'nın ilk cumhurbaşkanı, Acehnese halklarının Kalbi adını verdi.

Üniversite, eyaletin araştırma ve topluluk hizmetlerine kadar insan kapasitesinin ihtiyaçlarını karşılamaya odaklanarak programlarına başladı. Şimdi A'nın ( Syiah Kuala University Andalas Üniversitesi, Makassar'daki Hasanuddin Üniversitesi ve Syiah Kuala University ) sıralaması ile Java dışındaki en iyi üç üniversiteden biri. Jakarta'daki Universitas Indonesia, Bandung'daki Bandung Teknoloji Enstitüsü ve Yogjakarta'daki Gajah Mada Üniversitesi'nden sonra, webometrics.info tarafından yayınlandığı gibi, Endonezya'daki en iyi genel webometrik sıralarından ve mükemmellik açısından dördüncü en iyilerden biridir. Ocak 2016

Üniversitenin ve tüm kurumunun yönetimi, Güney Doğu Asya Ülkelerinin (ASEAN) yeni dönemine girmek ve katılmak için Eylül 2015'te ilan edilen Güney Doğu Asya Ülkeleri'nin (ASEAN) yeni dönemine girip katılmak üzere mezun olmak için çok çalışıyor. Tüm ASEAN ülkeleri 2016 yılından itibaren “ASEAN Ekonomi Topluluğu” adında yeni bir topluluk olarak birleşti. ASEAN içindeki tüm üniversiteler arasında işbirliği ve işbirliği bir zorunluluk olacak ve tüm programlar ASEAN'ın yeni toplumunun ihtiyaçlarını karşılamak için standartlaştırılacak ve diğer topluluklarla uyumlu hale getirilecek dünyada.

107675_107661_uskk.jpg

Aceh Endonezya'nın özel bir bölgesidir. Bölge Sumatra'nın kuzey ucunda yer almaktadır. Başkenti Banda Aceh. Hindistan'ın Andaman ve Nicobar Adaları'na yakındır ve onlardan Andaman Denizi ile ayrılmıştır. Bu bölgedeki 11 yerli etnik grup var; bunlardan en büyüğü, Acehnese halkı ve bölge nüfusunun yaklaşık% 80'ini oluşturuyor. Aceh’in Endonezya’da İslam’ın yayılmasının başladığı yer olduğu ve İslam’ın Güneydoğu Asya’da yayılmasının kilit bir etken olduğu düşünülüyor. İslam, MS 900 civarında Aceh'e (Fansur ve Lamuri Krallıkları) ulaştı. On yedinci yüzyılın başlarında, Aceh Sultanlığı Malacca Boğazları bölgesindeki en zengin, en güçlü ve ekili devletti. Acehnese'nin kökenleri Güney Asya Malayları, Araplar, Hintliler, Çinliler ve Avrupalılar, örneğin Lamno ve Serewey'de yaşayanlar, kökenleri İspanya ve Portekiz'den gelebilecekler. Aceh, eski Hollanda sömürgecileri ve diğer güçler de dahil olmak üzere, yabancıların kontrolüne karşı bir siyasi bağımsızlık ve direniş geçmişine sahiptir.

Syiah Kuala University , Ekonomi, Veterinerlik, Öğretmen Yetiştirme ve Eğitim, Mühendislik, Hukuk, Ziraat, Tıp, Matematik ve Doğa Bilimleri, Sosyal ve Siyasal Bilimler, Hemşirelik, Diş Hekimliği, Balıkçılık ve Denizcilik alanlarında lisans, yüksek lisans ve yüksek lisans programları sunmaktadır. Bilim, Yüksek Lisans Programı. Bütün birimler, Endonezya'nın en iyi otuzluk yetkisine sahip ulusal üniversitesi arasında sürekli olarak sıralanan alt programlara sahiptir.

Üniversite, uluslararası işbirliği içinde araştırma yapılan birçok merkeze ev sahipliği yapmaktadır: Tsunami ve Afet Azaltma Araştırma Merkezi, Barış ve Çatışma Merkezi, Çözüm Çalışmaları ve Uluslararası Aceh ve Hint Okyanusu Çalışmaları Merkezi.

Üniversitenin ayrıca öğrencilerine ve topluma doğrudan hizmet veren başka merkezleri vardır, bunlar Toplum Hizmeti Merkezi, Üniversite Laboratuvar Okulu, İngilizce Dil Merkezi ve Öğretim Uygulama Merkezidir.

Bu üniversite, BKS-PTN üyesi, Batı Endonezya Üniversiteleri Sumatera Birliği işbirlikçi birliği ve IMT-GT'nin Uninet üyesi ve Asya-Pasifik Eğitim Üniversiteleri Konsorsiyumu (CAPEU) üyesi Kalimantan üyesidir.

110077_IMG_9955.JPG

Syiah Kuala University Misyonları

  1. Mevcut yerel, ulusal ve uluslararası kaynakları kullanarak yerel, ulusal ve uluslararası kalkınmayı destekleyen yüksek öğrenim kurumlarının “Tri Dharma - üç ifadesini” uygulamak.
  2. Rekabetçi mezunlar üretmek için akademik kaliteyi arttırmak.
  3. Şeffaf, katılımcı, verimli ve üretken ilkelerin uygulanması yoluyla eğitim alanında bütünleşik kalite yönetimini uygulamak.
  4. Bilim, teknoloji, beşeri bilimler, spor bulgularını geliştirmek ve korumak için kurumsal işbirliği ağını sürekli olarak güçlendirmek ve genişletmek.

Konumlar

Banda Aceh

Address
Banda Aceh, Aceh, Endonezya