IPB University

Giriş

Resmi açıklamayı okuyun

IPB University , ulusal ve uluslararası düzeyde kabul görmüş kalitede yenilikler üreten bir yüksek öğretim kurumudur. On yıl boyunca (2008-2018), IPB, Endonezya'daki diğer üniversitelerle karşılaştırıldığında, Endonezya'nın En Potansiyel İnovasyonunda Endonezya'nın Araştırma, Teknoloji ve Yüksek Öğrenim Bakanlığı -% 39,71 ).

IPB'nin tüm başarıları ile başarısı, önceki IPB Rektörlerinin liderlik rolünden ayrılamaz. IPB'nin zaman zaman liderliğinin tarihi aşağıdaki gibidir:

Syarif Thayeb (IPB Başkanlığı 1963 Başkanı)

AJ Darman (IPB Başkanlığı 1963 Başkanı)

Prof. Dr. Tb. Bachtiar Rifai (IPB Rektörü 1964-1965)

Sajogyo (IPB Rektörü 1965-1966)

JH Hutasoit (IPB Başkanlığı 1966 Başkanı)

Toyib Hadiwidjaja (IPB Rektörü 1966-1971)

AM Satari (IPB Rektörü 1971-1978)

Andi Hakim Nasution (IPB Rektörü 1978-1987)

Sitanala Arsjad (IPB Rektörü 1987-1996)

Soleh Solahuddin (IPB Rektörü 1996-1998)

RHM Aman Wirakartakusumah (IPB Rektörü 1998-2002)

Ahmad Ansori Mattjik (IPB Rektörü 2002-2007)

Herry Suhardiyanto (IPB Rektörü 2008-2012)

Herry Suhardiyanto (IPB Rektörü 2012-2017)

Dr. Arif Satria (IPB Rektörü 2017-2022)

"Dürüstlükle Yeniliklere İlham Verme" sloganını taşıyan IPB Rektörü, şu anda topluma fayda sağlayan çeşitli yeniliklerin ve keşiflerin oluşturulmasını teşvik ediyor. IPB ayrıca gelecekte ulusal bağımsızlığı teşvik eden genç girişimcileri doğuran bir kampüs olmayı hedeflemektedir.

130437_photo-1522202176988-66273c2fd55f.jpgBrooke Cagle / Unsplash

Vizyon

IPB University 2019-2023 dönemi vizyonu: Araştırma tabanlı bir üniversite olmak ve tarım, deniz, tropikal biyobilimlerde küresel düzeyde üstün olan bir tekno-sosyal girişimci üniversiteye doğru ulusal bağımsızlık için yenilikte lider olmak.

Mision

IPB University 2019-2023 dönemi misyonu:

  1. Üstün tekno-sosyoprenör mezunları üretmek için üniversitenin araştırma tabanını güçlendirerek yüksek öğrenimi organize etmek, Tanrı'ya inanç ve dindarlık, yüksek milliyetçilik, mesleki yeterlilik, milenyum yumuşak becerileri, liderlik, küresel olarak anlayışlı ve asal bir karaktere sahip asil bir karaktere sahip olmak ve yenilik ve değişim.
  2. Sürdürülebilir yaşam kalitesi ve halk ekonomisi ve ulusal endüstri için inovasyon için dönüştürücü bilim ve teknolojide üstün ve önde gelen araştırmalara öncülük etmek.
  3. Ulusal ve küresel düzeydeki güncel bilim trendlerini belirlemek için tarım, denizcilik ve tropikal biyoloji bilimlerindeki en yeni bilimleri keşfedin.
  4. Toplum sorunlarına katkıda bulunan ve çözen proaktif hizmetleri geliştirmek ve IPB University ulusal politikanın yönünü belirlemedeki rollerini geliştirmek
  5. 4.0 döneminde modern yükseköğretim yönetim sistemlerinin gelişimine rehberlik edebilen Devlet Üniversitesi yönetim sisteminin güçlendirilmesi.

IPB University 2019-2023 dönemi hedefleri:

  1. Yüce Tanrı'ya inanç ve dindarlığa dayanan asil bir karaktere sahip, yüksek milliyetçilik, mesleki yeterlilik, milenyum yumuşak becerileri, liderlik ruhu, küresel görünüm ve yenilik ve değişimin trend belirleyicisi haline gelen üstün tekno-sosyoprenör mezunları üretin.
  2. Sürdürülebilir yaşam kalitesi ve halk ekonomisi ve ulusal endüstri için somut yenilikler yaratmak için dönüştürücü bilim, teknoloji ve sanat üretin.
  3. IPB University ulusal ve küresel düzeyde tarım, deniz ve tropikal biyoloji bilimlerindeki en yeni bilimlerin belirleyicisi yapmak.
  4. IPB University toplum sorunlarını proaktif olarak çözen ve ulusal politika yönünün belirlenmesine yardımcı olan bir üniversite yapmak.
  5. IPB University modern bir yükseköğretim yönetim sisteminin geliştirilmesinde öncü yapmak.

IPB Kimliği

IPB, 1 Eylül 1963'te ulus liderlerinin ve tarım yüksek öğrenimini önemseyenlerin vizyon sahibi bir düşünce biçimi olarak kuruldu, bu nedenle bu büyük ulus, tarım, biyobilim ve çeşitli ilgili alanlarda yetkinliğe sahip dünya standartlarında bir üniversiteye sahiptir. Bu konu gıda güvenliğini, biyoenerjiyi, istihdam yaratmayı, yoksulluğu ortadan kaldırmayı ve çevreyi korumayı amaçlıyordu. IPB'nin 1 Eylül 1963'te, 91/1963 sayılı Yüksek Öğretim ve Bilim Bakanı'nın daha sonra Endonezya'nın ilk no. 279/1965

Slogan

Sürdürülebilir Dünya için Tarım, Okyanus ve Biyolojik Bilimlerde Dürüstlükle İlham Veren Yenilikler

Kampüs hayatı

Sanat

IPB University , Endonezya'nın sanat ve kültürünün korunmasına aktif olarak katılmaktadır. Üniversitenin, Lingkung Seni Sunda (Lises) UKM, Gentra Kahneman, Müzik Tarım X-baskısı (Max !!) UKM ve IPB Öğrenci Korosu (PSM gibi) sanatta ortak ilgi alanlarını paylaşan öğrenciler için bir Öğrenci Etkinlik Birimi (UKM) vardır. ) Agriaswara. Ayrıca, öğrencilerin IPB University katılabilecekleri sanat ve kültürle ilgili başka etkinlikler de vardır. Bunlardan biri Gebyar Nusantara.

Spor

"Corpore Sano Mens Sana", sağlıklı bir vücut güçlü bir ruh var. Kalabalık bir ders dünyasında yaşamak IPB University öğrencilerinin egzersiz yapmayı unutmasını sağlamaz. Spor ve Sanat Birimi tarafından yönetilen çeşitli spor tesislerinin mevcudiyetine ek olarak, spor alanında çeşitli Öğrenci Etkinlik Birimlerinin (UKM) bulunması nedeniyle öğrenciler arasında spor faaliyetleri de yaşamaktadır.

Öğrenci Topluluğu

Kampüs organizasyonlarına dolaylı olarak dahil olmak, öğrenciler arasında liderlik ve profesyonellik ruhu oluşturacaktır. Öğrenciler, Öğrenci Yönetim Kurulu (BEM), Öğrenci Temsilcileri Konseyi (DPM), Öğrenci Etkinlik Birimi (UKM), Öğrenci Derneği (Himpro) ve Topluluk dahil olmak üzere çeşitli kampüs organizasyonları aracılığıyla liderlik potansiyeli ve profesyonellik geliştirebilirler.

Alan Çalışması

Üniversite hayatı, takip edilen bilimsel alana göre saha uygulamaları ile yakından ilişkilidir. Pratik, öğrencilerin her gün gerçek hayatta uygulamayı daha iyi anlayabilmeleri için malzemeyi derinleştirme aracı olarak tasarlanmıştır.

Yurt

IPB University birinci sınıf öğrencilerinin kampüs yurtlarında yaşamalarını ister. Bu düzenleme IPB University öğrencilerinin çeşitli menşe bölgeleri tarafından teşvik edilmektedir. Geniş etnik ve kültürel çeşitlilik ile IPB University Endonezya'nın minyatürü olarak söylenebilir. Bu kültürel çeşitlilik daha sonra IPB University tarafından sosyal mühendislik yoluyla yeni öğrenciler için zorunlu yurt politikaları şeklinde yönetildi.

Konumlar

Dramaga

Address
Kampus IPB Dramaga, Bogor
Dramaga, Batı Java, Endonezya

Bogor

Address
IPB Campus Baranangsiang
Jl Padjajaran Bogor

Bogor, Batı Java, Endonezya

Bogor

Address
Jl. Burangrang No.6, RT.03/RW.03, Babakan, Kecamatan Bogor Tengah, Kota Bogor, Jawa Barat 16128
Bogor, Batı Java, Endonezya

Bogor

Address
School of Business IPB
Gedung SB-IPB Kampus IPB Gunung Gede, Jl. Raya Pajajaran, RT.03/RW.06

Bogor, Batı Java, Endonezya

Bogor

Address
Gedung SB-IPB Kampus IPB Gunung Gede, Jl. Raya Pajajaran, RT.03/RW.06
Bogor, Batı Java, Endonezya