Universidade de Sorocaba (UNISO)

Giriş

Resmi açıklamayı okuyun

Sorocaba Üniversitesi - Uniso Topluluk Üniversitesi, bölgesel, mezhepsel olmayan, kalite, ilk tohum Felsefe, Fen ve Sorocaba Edebiyat Fakültesi, iki ders ile 1954 yılında etkili bir şekilde çalışabilmesi için başladığı, 1951 yılında kurulmuş olup: Pedagoji Neo-Latin harfleri ve sadece 27 öğrenci ve.

Bugün Uniso 60'dan fazla lisans var, mezuniyet sonrası kurslar ve sıkı anlamda ve uzatma kursları sunmaktadır. Talebeleri Sorocaba yaklaşık 100 km'lik bir yarıçap içinde yer alan 70 ilden gelen ve üç kampüste yayılmış: University City Öğretmen Aldo Vannucchi, 1999 yılında açıldı; Felsefe Fakültesi, Fen Edebiyat 1954 yılında kurulmuş Trujillo kampüs; Seminer kampüs 1994 yılından bu yana.

Toplum, hem yönetime özelliği, topluma ait değil devlet veya özel bir: Milli Yükseköğretim bünyesinde, Uniso Üniversitesi olarak tasarlanmıştır. Danışman - Bu nedenle, sekiz kategorize üyelerin sorocabana toplum tarafından Sorocaba Başpiskoposluğu Başpiskoposu başkanlığında ve entegre yetkileri Koruyucusu Yüksek Kurulu, yanı sıra, onu yönetmek için, Uniso Üniversitesi Konseyi de dahil olmak üzere, iç panoları vardır Kurumun liderleri, öğretmenler, öğrenciler ve personelin oluşan, kendi Maintainer İdare, Belediye Sarayı, Belediye Sarayı, Brezilya Barolar Birliği temsilcileri - Brezilya Barosu ve São Paulo State Industries Center - Ciesp. Topluluk olmanın Uniso sıkı yönetim ve sürekli güncellenen yoluyla, etkin bir şekilde hizmet etmek için vardır.

Sigara mezhepsel vücut Maintainer Sorocaba Piskoposluk tarafından kurulmuştur rağmen, yani, Uniso Katolik Kilisesi ait değil ya da akademik öneri onun tarafından bağlı olduğu, ancak Hristiyan değerler esinlenmiştir.

Bölgesel, ama onun evrensel karakterini kaybetmeden, Uniso özellikleri ve Sorocaba bölgenin ihtiyaçlarına özenli. Bu bölgede, Uniso giderek üreten ve bölgesel toplumun temel beklentilerinin operasyonalizasyon güçlü bir ajan olarak sosyal etkinliği ile, bilginin yayılması, eklenir.

Yani değil sadece niceliksel büyüme ile ilgili kurumların değerlendirilmesi kriterlerine rehberliğinde kendi pedagojik proje ile bilgi ve tutarlılık evrenselliği sürekli ve önemli başarı için arama tarafından ölçekli Kalite.

Konumlar

Sorocaba

Address
Rod. Raposo Tavares, s/n - Vila Artura, Sorocaba - SP, 18023-000, Brazil
Sorocaba, São Paulo Eyaleti, Brezilya