Nakhchivan University

Giriş

Resmi açıklamayı okuyun

Nakhchivan University , Azerbaycan Cumhuriyeti Adalet Bakanlığı tarafından 1999 yılında kurulmuş ve yükseköğretim kurumu olarak faaliyetine başlamıştır. Azerbaycan'ın başkenti Bakü dışında bulunan tek özel üniversite üniversite.

Üniversitede 4 fakülte, 10 sandalye ve 6 merkez bulunmaktadır. Günümüzde 81 öğretmen yaklaşık 1000 öğrenci eğitiyor. Bunların arasında, ANAS üyeleri, bilim doktorları, profesörler, öğretim görevlileri var.

2016-2017 öğretim yılında 15 uzmanlık alanındaki lisans dereceleri ve 6 uzmanlık alanındaki yüksek lisans derecesi üniversitede öğretilmektedir.

Üniversitenin zengin bir malzeme ve teknik dayanağı vardır. 7 bina ve yardımcı tesislerden oluşan görkemli bir üniversite kampüsü inşa edilmiştir. Zevkli bir şekilde tasarlanmış ders ve çalışma odaları, kabinler ve merkezlerle mükemmel mimari ve pedagojik olarak geliştirilmiş öğretim binaları vardır. Eğitim sürecinde en son modifikasyon teknolojileri kullanılır.

Bir dijital kütüphane, zengin kitap fonu olan bir bilimsel kütüphane, güzel spor kompleksi ve konferans salonu, tüm olanaklara sahip modern bir yurt ve üç katlı bir sosyal hizmet merkezi bulunmaktadır.

Üniversite, dünyadaki 51 üniversite ile işbirliği yapmaktadır. Üç uluslararası eğitim kuruluşunun üyesidir. Üniversite, uluslararası programlara ve projelere katılır.

"Nahçıvan" Üniversitesi, Azerbaycan'daki üniversiteler arasında benzersiz bir yere sahip prestijli bir eğitim kurumudur. Bağımsızlığımızı sağlamak, ülkenin bütünlüğünü korumak, ulusal değerler edinmek ve gelişmiş ülkelerle çalışmak için nitelikli personel yetiştirmek için belirlediğimiz temel hedef.

Ciddi bir eğitim yapısına sahip üniversitede mevcut fırsatlar, bu amaca ulaşmanın anahtarıdır. Bu fırsatlar arasında üniversiteye verilen devlet bakımı, yüksek akademik disiplin, öğretim üyelerinin sürekli mesleki personeli, öğrencilerin yüksek akademik çıkarlarının bulunması, eğitim sürecinin en yeni BİT'lere sağlanması vb. Yer almaktadır. gösterilebilir. Üniversiteye dayalı kredi sistemi, eğitim kalitesinin artırılmasına, BİT'in kullanımına ve yabancı dil öğrenilmesine yol açmıştır. Mezunlarımızı toplumumuzun sosyo-ekonomik yaşamında aktif olarak görmekteyiz ve birçok ülkedeki ülkemizdeki ve ulusumuzdaki haysiyetimizi en büyük başarı olarak temsil ederiz.

Konumlar

Nahçıvan

Address
Babak avenue, 1, Nakhchivan, Azerbaiyán
Nahçıvan, Nahçıvan Özerk Cumhuriyeti, Azerbaycan