University of Applied Arts Vienna

Giriş

Resmi açıklamayı okuyun

Viyana Uygulamalı Sanatlar Üniversitesi, çoğu Avrupa'da ve diğer ülkelerden gelen yaklaşık 2.000 öğrenciye ev sahipliği yapıyor. Çok sayıda bilimsel konu ile tamamlanan sanatsal disiplinlerin geniş yelpazesi, »Angewandte» 'de geçerli olan özel atmosferi kesinlikle zenginleştiriyor.

Kişisel düşünce ve eylem üzerine eleştirel düşünme yeri olan üniversitenin kavramı, soruların patent çözümlerinden daha önemli olduğu bir yer - bu fikir Angewandte'da gelişir. Çalışmalar yalnızca sanatsal teknikler ve becerilerin aktarımı ile sınırlı değildir. Daha ziyade, bireysel sanatsal yaratıcılığın gelişimi ve birinin teorileri ve konseptleri temelindeki eleştirel düşünceleri bizim önceliğimizdir. Öğrenciler sanatı, yalnızca kendi başına bir amaç olarak değil de, temelde bir geçiş noktası ve iletişim aracı olarak görürler ve öğrenirler ve burada sanatta önem ve etkilerin analizi toplumda önemli rol oynamaktadır. Yaratıcı vizyonların geliştirilmesini teşvik etmek ve teknik mükemmellik ve kavramsal parlaklık taahhüdü ile birlikte sanatsal deneyleri kolaylaştırmak Angewandte'ın hem öğretmenler hem de öğrenciler için belirlediği kalite standardının temel unsurlarıdır.

Angewandte, özgür sanatsal ve akademik ifade özgürlüğü, açık tartışma forumu ve potansiyellerini geleceğin toplumunda ortaya koyan sanatsal vizyonlar için bir laboratuvar olarak görüyor. Dünyadaki en iyi sanat okullarından biri olma hedefimiz, kalite standartlarımızı sürekli arttırmak, yaratıcı potansiyelin yenilenmesini ve sanatsal ve akademik özgürlüğümüzün ödün vermeyen savunuculuğuna yaptığı tutarlı çaba ile kopmaz bir biçimde bağlantılıdır.

Konumlar

Viyana

Address
Universität für angewandte Kunst Wien
Oskar-Kokoschka-Platz 2

A-1010 Viyana, Viyana, Avusturya