University of Belgrano

Giriş

Resmi açıklamayı okuyun

1

Tarihi ve Güncel

kısa tarihçesi

Belgrano Üniversitesi Arjantin'de özel üniversitelerin işleyişini regüle 1958 yılında çıkarılan yasa sayılı 14557 uyarınca 11 Eylül 1964 tarihinde Doktor Avelino Porto tarafından oluşturuldu.

Bu yasa şunları söyledi:

  • Bu özel üniversiteler kurumlar kâr amacı gütmeyen olarak kurulan edildi ve
  • çalıştırmak için nihai yetki ulaşmadan önce, işyerinde çalışılan kariyer için çalışmaların tam bir döngü geçmelidir da tatmin edici bir akademik kaliteyi yatırıldı.

Şu anda özel üniversitelerin söz konusu yükümlülükleri korur ve aynı zamanda açıkça sağlayan 20 Temmuz 1995 tarihinde yayınlanan Kanun 24521, tarafından yönetilir:

  • Akademik ve kurumsal özerklik.
  • öz-değerlendirme ve dış değerlendirme örnekleri, Kültür ve Eğitim Bakanlığı tarafından tanınan Üniversitesi Değerlendirme ve Akreditasyon Ulusal Komisyonu (CoNEAU) ya da özel kurumlar değerlendirme ve akreditasyon tarafından ikincisi gerçekleştirilmiştir.

Onun ilk merkez o zaman "Belgrano Town" olarak bilinen ne, Sucre ve Cramer oldu. 90 öğrenci, 28 öğretmen ve bir çalışan ile faaliyetlerine başlamıştır.

üniversitede öğretilen ilgili disiplinlerin Ulusal Akademileri ve her önde gelen uzmanları, Kültür ve Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yürütülen istişareler 26 Ocak 1970 verilen Milleti Başkanı ile ilgili olduğunu tespit Belgrano Üniversitesi çalıştırmak için kesin yetki.

Hukuk ve Sosyal Bilimler, Beşeri, İktisadi ve Mimarlık: ilk yapısı dört fakültelere halinde organize edildi.

Şu anda, Belgrano Üniversitesi Mimarlık ve Planlama, Hukuk ve Sosyal Bilimler Fakültesi, İktisat, Beşeri Bilimler, Mühendislik, Bilgi Teknolojisi, Tarım Bilimleri, Dil ve Yabancı Çalışmalar, Sağlık Bilimleri, Fen Bilimleri ve Çalışmalar fakültesi vardır Mesafe; ve dört lisansüstü akademik birimleri: Lisansüstü Eğitim Okulu, İşletme Enstitüsü, Hukuk Enstitüsü ve Lisansüstü Eğitimi Bölümü ve Sürekli Eğitim.

ilkeleri kurucu

Beş ilke kurulduğu günden bu yana kurumun üniversite hayatını yöneten:

  1. Özerklik: siyasi iş, dini ya da kültürel gruplardan tam bağımsızlık. Kültür Bakanlığı onayı ve eğitime tabi olsa Müfredat yansıma, toplumda, ulusal ve uluslararası deneyim ve etkileşim sonucudur;
  2. Çoğulculuk: akademik, politik ve dini. Üniversite sadece akademik standartlar bir arada yaşama göz önüne alınmasını gerektirir, ilkeleri ve tüm olguların tedavisinde entelektüel titizlik saygı;
  3. Ekümenizm: Üniversite topluluk olan bütün dini inançlarına ev ve bu konuda herhangi bir ayrımcılığı reddeden;
  4. Cumhuriyetçilik: Anayasa ve destekleyen fikirleri tamamen dayanır Üniversite yaşam destek sistemi bunu ;
  5. Sosyal bağımlılık genel olarak üretken özellikle sektör ve toplumla kurumu entegre bağlantıları oluşturmayı amaçlamaktadır.

Belgrano ve uluslararası öğrencilerin Üniversitesi

Ekonomik, kültürel, bilimsel ve hatta spor küreselleşme bizim zaman farklı bir profil verir tartışılmaz bir gerçektir. Arjantin'de Belgrano Üniversitesi teşvik ve öğrencilerin uluslararası hareketliliğini teşvik öncü olmuştur.

Biz Avrupa, Kuzey Amerika, Güney Amerika, Asya ve Okyanusya üniversiteleri ile yüz üzerinden yetmiş uluslararası hareketlilik anlaşmaları var. Biz yılda 2500'den fazla öğrenci aldı. Bu şekilde, Belgrano Üniversitesi dünyanın en önemli akademik merkezlerinden gelişimine uygun rekabetçi bir eğitim sağlamak.

Almanya, İspanya, Fransa, İtalya ve Amerika Birleşik Devletleri'nde tanınan üniversiteler ile Çift Diploma anlaşmalar veya Akademik İşbirliği UB ve bu kurumlarda diploma ya da yüksek lisans derecesi elde edebilirsiniz.

konsolidasyon ve Belgrano Üniversitesi önemli bir rol sahip olduğu Üniversite İşbirliği Latin Amerika Ağı, genişlemesi, kurum, Latin Amerika bağlamında sahip büyüyen projeksiyon diyor. Arjantin, İngilizce ve İspanyolca dersleri zengin bir yelpazede sunuyor Latin Amerika Çalışmaları, bizim programı, özellikle uluslararası öğrenciler için tasarlanmıştır.

Daha fazla bilgi için UB gelen uluslararası öğrencilerin sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Konumlar

Programlar

Bu okulun aynı zamanda sundukları: