Pontificia Universidad Católica Argentina

Giriş

Resmi açıklamayı okuyun

afiş

Bizim Üniversitesi'nin misyonu

Kilise yenilenen güçle kültür ve kültürleri evangelizing acil misyon teşvik etmektedir. Papalık Katolik Üniversitesi Arjantin, kurumsal kamu kanonik olarak Arjantin episkoposluğunun tarafından oluşturulan, Vatikan II, Canon Kanunu'ndan, Apostolik Anayasanın açık öğretilerine göre, bu evangelizing çaba kendini ayrıcalıklı enstrüman tanır "Ex Corde Ecclesiae" ve diğer magisterial belgeler arasında uygulama, belge "Üniversite ve Üniversite Kültürü de Kilise'nin varlığı", düzenleyen Piskoposluk Konferansı Arjantin kararname.

Üniversite misyonu bilgi alanında akademik mükemmellik, liderlik çerçevesinde, araştırma, koruma ve toplumun iyiliği (Ex Corde Ecclesiae, 30) için insan bilgisinin iletişim yoluyla gerçeği sürekli arayış olduğunu ve topluma bağlılık.

Aynı zamanda, Üniversitesi'nde, Katolik olarak, çalışmalar ve öğretileri aktivite başkanlık ve ilham böylece gerçekleştirmek ve ortaya gerçeğin tanınması Faith ışığında öğretmek zorunda ilahi kurum tarafından Kilisesi Majisteryum'un rehberliğinde Kutsal Kitabın ve Gelenek bulunan bu gerçeği, onun başyapıtı ve saklama (ECE 27) 'dir. Bu nedenle, Katolik inanç nüfuz:

  • araştırma ve öğretim,
  • üniversite topluluğunun üyelerinin eğitimi ve
  • topluma ve Kilise'ye hizmet ve bağlılık misyonu.

Üniversite gençliği hazırlamak ve kültür, bilimsel araştırma, yüksek öğretim bakanlığı ve serbest meslek egzersiz, hemşirelik belirli çalışmalarında üniversite meslek ile tüm bu, eğitim ve kapsamlı eğitim düzenlemektedir yetkinlik ve kişinin görevlerini düz bir Katolik duygusu ile kendi meslek egzersiz ve dolayısıyla toplumun dirigencial bir rol oynamaya o mümkün hale hem teknik ve bilimsel uzmanlığından, profesyonel sanatsal veya üniversite kültürü olarak ve daha yüksek teşvik etmek.

kendi kimlik, Katolik üniversite Tanrı bir gensoru Word, görev ve ortaya Keşfi, özellikle Arjantin ve modern entelektüel kültürün karmaşık alanında bölgesel gerçekte ciddi çağdaş sorunlara, yeterli bir cevap vermek zorundadır bir geçim.

Üniversite böylece toplumda sorumluluk işlevlerini yerine getirmek üzere hazırlanan, bilgi için büyük erkekleri oluşturmak için yüksek kültürünü tanıtmak için herhangi bir çaba, kamu sürekli ve Hıristiyan düşüncesinin evrensel konuşmak ve, "bir varlığı elde etmek istiyor ve n, dünya inançlarını "(Vatikan II, Gravissimum Educationis tanık. 10).

o sonunda kendi olanakları ölçüsünde, Piskopos piskoposlar tarafından talep edilen ve kanon ve hukuk ile uyumlu olduğu gibi Arjantin Piskoposluk Konferansı, Katolik Üniversitesi Arjantin bağımlı bir kurum olarak, ülke genelinde fakülte oluşturabilir, koşulları kurtardı mantıklılığını ve her projenin akademik ve ekonomik fizibilite.

Bütün bunlar için, o kadar otantik topluluk, kişinin dengeli ve integral gelişimini sağlayan imanla canlanmış yani insan uzay olmak zorunda.

misyonunda, Üniversite açıklık ve çoğulculuk bir misyoner Protestan ruhu ile canlandırılmıştır. Bu nedenle çoğu sadaka gerçeği, ödün vermeden inananlar ve inanmayanlar arasında diyalog teşvik edilmelidir alanını sağlamanız gerekir.

Kısacası, Katolik Üniversitesi Arjantin insancıl-Hıristiyan dünya görüşünden profesyonel alanda ve sosyal bağlılık mükemmellik sentezini gerçekleştirmek için kapsamlı bir eğitim sağlamalıdır.

afiş

Amaç ve eylem hatları

Amaç:

TDM açısından uygun olanı katkıda günümüz dünyasının sorunlarına yanıt niyetinde:

Üniversite: Araştırma yoluyla Çalışma düşünce ve insanın hizmet öğretim.

Bunu yapmak için, farklı disiplinlerin yöntemleri ile gerçeklik incelenmesini teşvik ve inanç ile akıl arasındaki gerekli diyalog içine onları bütünleştirir. bilim entegrasyonu takılı böyle, sadece epistemolojik bir soru değil, temelde gerçekte bir ekleme olduğunu.

akademik bakış açısına kalite ve mükemmellik için sürekli arayış geliştirmek için istekli ve sürekli güncellenen ve ülkenin sorunlarına çözümler sunmak için araştırmalar Dumps öğretmenler tarafından yetenekli profesyonellerin eğitimi, sağlamaktadır.

katolikBunun gibi, onun kimliğini korumak ve oturma Kilisesi'nin varlığı ve kolej ve kültür kurtuluş mesajını sürdürmeyi hedeflemektedir. ilgili bir etik moda çevrilmiş Hıristiyan değerlere göre Yasası yaşam ve kişisel ve sosyal projeler için kazanılmış bir bağlılık anlamına gelir. Katolik Üniversitesi aynı zamanda vatandaşlar ve dürüst lideri, çeşitlilik ve sadece toplum sorunlarına teknik çözümler sunmaktadır verimli profesyonel oluşturmak için çalışır saygılı diyalog, zengin amaçlayan bir açık üniversitedir.

Arjantin: Millet ve dünyadaki görünen yüzü ekleme ile, bugün insanların ihtiyaçlarını karşılamak için önerilmiştir. Üniversite öğretim, araştırma ve düşünme ve asla onlar belirli sorunlara uygulanabilir zaman gerçek anlamda gelir gözden kaçırmadan gelen cevaplar sunan en farklı alanlarda mevcut olmalıdır.

afiş

Eylem Hatları:

Kurumsal Proje 2001-2006 altında misyonunu, Arjantin Katolik Üniversitesi, yerine getirmek için, o hangi arasında eylem birkaç satır, belirledi:

  • gerçek bir üniversitenin en titiz anlayışına göre, yüksek öğrenim merkezi olarak oluşur, böylece üniversitenin misyonu araştırma ekipleri, öğretim yoluyla, hayati faaliyetlerini her bütün yapı ve yansıyan nüfuz vardır ve mükemmel hizmetler profesörlerin oluşur ve akademisyenler yetkinlik ve görev düz Katolik duygusu ile kendi meslek egzersiz gençleri hazırlamak için nitelikli.
  • Kilise tarafından öncelikli olarak belirlenen bilim ve inanç arasındaki diyalog, öğretim ve araştırma sıradan uygulamada, her şeyden önce, Üniversite genelinde alarak ve bilginin etkin entegrasyonu teşvik somut eylemler yoluyla olmuştur. Özellikle, kurs, konferans, seminer ve araştırma onlar Bilgi Entegrasyonu Enstitüsü ve fakültelerin her yoluyla özellikle teşvik edilecektir. Teoloji ve Felsefe Fakülteleri bu alanda önemli bir rol oynamak zorunda.
  • Onlar bilgi ve öğrencinin kapsamlı bir eğitim birliği cevap böylece felsefi ve teolojik konular, belirli disiplinlerde birlikte uygulanan ve ifade edilmelidir. aslında eğitim böylece farklı ırkların müfredatında mevcut olacaktır. müfredatın yenilenmesi vesilesiyle, Kültür Enstitüsü ve Üniversite Uzatma bu konuyu incelemek ve Konseye sonuçlarını yükseltmek için bir komite oluşturacak.
  • gerçek bir üniversite topluluğunun oluşturulması için öğrenciler, öğretmenler, mezunlar, yöneticiler ve idari personel için toplantı ve manevi, pastoral, kültürel, sosyal ve eğlence etkinlikleri teşvik var. Özel ilgi Federal Sermaye merkezinde ve ülke içinden okuyan öğrencilerin entegrasyonunu hak ediyor. Bu amaçla, özellikle çalışma ve bu tür kurslar ayarı olarak ortak entegrasyon faaliyetleri, tasarımın ilk yıllarında veliler sayesinde, Pastoral Eylem ve akademik birimlerin Enstitüsü yakınsak eylemi aramaya sahiptir, vb Üniversitesi Kültür Merkezi'nde, faaliyetleri
  • Spor ve sanatsal etkinlikler ayrılmaz kişinin gelişimi ve üniversite topluluğunun entegrasyonu için değerli araçlar olarak teşvik edilecektir.

Konumlar

Buenos Aires

Address
Av. Alicia Moreau de Justo 1300
C1107AAZ Buenos Aires, Buenos Aires, Arjantin

Programlar

Bu okulun aynı zamanda sundukları: