Resmi açıklamayı okuyun

Yönetimin Teknoloji ile Buluştuğu Yer

İlham verici bir ortamda öğretme ve araştırma deneyimini yaşayın

TUM İşletme Okulu'nda yönetim, mühendislik, doğa bilimleri ve yaşam bilimlerinin kesişiminde öğretim ve araştırma yapıyoruz. Almanya'nın en zengin bölgelerinden birinde gelişen bir şehir olan Münih'in kalbinde yer alan, dünyanın her yerinden yetenekleri çeken akademik, kültürel ve ekonomik bir altyapının tadını çıkarıyoruz.

2002 yılında kuruluşundan bu yana, fakülte disiplinler arasındaki boşluğu kapatmaya yönelik çok çeşitli araştırma projeleri yürütmektedir. Araştırmamız, inovasyona dayalı işletmeleri ilerleten ve genel olarak topluma fayda sağlayan gelecekteki eğilimlere ve gerçek dünyadaki çözümlere odaklanmaktadır.

Yüksek motivasyonlu uluslararası öğrenci kurumumuzun yanı sıra dünyaca ünlü üniversiteler ve yönetim okullarıyla olan işbirliğimiz küresel bir perspektifi garanti ederken, sektörel know-how programlarımıza kurumsal ortaklarımızla olan güçlü işbirliğiyle getirilir. Birlikte, dinamik, ilham verici ve uluslararası bir topluluk yaratıyoruz.

Bunun bir parçası olun!114474_beautiful-beauty-carefree-1458318.jpg

Gerçekler ve Rakamlar

  • 5 Akademik Bölüm
  • 300 bilimsel kadro
  • ~ Üçüncü taraf fonlarında 4 milyon (2015)
  • ~ 90 Uluslararası üniversiteler ile işbirlikleri (yaklaşık)

Akreditasyonlar

AACSB Uluslararası

İleri İşletme Koleji İşletme Okulu (AACSB) dünyanın en büyük işletme eğitimi ittifakıdır. AACSB Akreditasyonu, bir kurum ve işletme programlarının kazanabileceği en uzun süreli, en tanınmış uzman / profesyonel akreditasyon şekli olarak dünya çapında bilinmektedir.

EFMD Equis

TUM İşletme Okulu, 2017 yılında EFMD tarafından EQUIS onayına layık görülmüştür. EQUIS, yönetim ve işletme alanındaki yükseköğretim kurumlarının kalite değerlendirme, iyileştirme ve akreditasyonunda lider uluslararası bir sistemdir.

MBA Derneği

2015 yılında, MBA Derneği (AMBA) kanıta dayalı yönetim bilgisinin üç Executive MBA programımızdaki endüstri uzmanlığı ile karşılaştığını onayladı.114476_adults-blur-business-people-1811991.jpg

Uluslararası Ağlar

TEM

2016 yılında TUM İşletme Fakültesi, mükemmel öğrencileri, Akademik Ortakları ve Uluslararası Şirketler bir araya getiren uluslararası bir ağ olan Ekonomi ve Yönetim ağı Kantitatif Teknikleri'ne (QTEM) girdi.

QTEM Master's programı, QTEM Akademik Ortak Kurumlarından birine kayıtlı olan seçkin öğrencilere açıktır.

Global İşletme Okulu Ağı

2016 yılında TUM İşletme Okulu, Global Business School Network'e (GBSN) katıldı. GBSN, gelişmekte olan dünya için yerel ve yerel olarak ilgili yönetim eğitimine kaliteli erişimi geliştirmeyi amaçlayan tanınmış işletme okulları, endüstri, vakıflar ve yardım ajansları ağıdır. Ağ, hem ağ üyeliği içinde hem de daha geniş ticari eğitim ve gelişim topluluklarıyla sınır ötesi ağ iletişimi, bilgi paylaşımı ve işbirliğini teşvik eder.

Misyon

Misyon

TUM'un teknolojik ve girişimci ekosistemine dayanan TUM Yönetim Okulu, sorumlu yetenekleri eğitiyor ve Almanya, Avrupa ve dünyadaki inovasyona dayalı işletmeleri ve toplumları geliştirmek için ilgili araştırmaları sürdürüyor.

Vizyon

Mühendislik ve fen bilimleriyle ilgili olarak Avrupa'nın önde gelen yönetim okullarından biri olmak, büyük toplumsal zorlukların çözümüne katkıda bulunmak.

TUM Yönetim Okulu - üstün eğitim ve araştırma için kabul edildi

yok hayır. 1 - “WirtschaftsWoche Ranking 2019 ″: TUM İşletme Okulu, Almanca konuşulan üniversiteler arasında en yüksek üniversite, işletme araştırması için en iyi ikinci üniversite. Buna ek olarak Prof. Helmut Krcmar en iyi işletme araştırmacısı olarak ödüllendirildi.

yok hayır. 1 - 2018 yılında, TUM Yönetim Okulu, Kore Üniversitesi İşletme Fakültesi tarafından yayınlanan Dünya Çapında İşletme Araştırmaları Sıralamasında en iyi Alman işletme okulu olarak tanındı.

yok hayır. 3 - 2014'te TUM İşletme Okulu, Almanya'nın önde gelen finans gazetesi “Handelsblatt” sıralamasında tüm Almanca konuşulan üniversiteler arasında üçüncü sırada yer aldı.

135 - 20 QS Dünya Üniversitesi Sıralaması: 2019 yılında, TUM İşletme Okulu, dünya çapında 135 üniversitenin 20.'sini İşletme Sıralaması Yüksek Lisansında aldı.

12/11 - 2017 CHE sıralamasında, TUM School of Management araştırma için üç üst düzey puan aldı ve öğrenci puanlaması yapılan 12 kategoriden 11'inde üst sıralarda yer aldı.

yok hayır. 3 ve 7 - “Frankfurter Allgemeine Zeitung” ve “Handelsblatt” a göre profesörlerimiz Almanya ve Almanca konuşulan ülkelerde en etkili ekonomistler ve yönetim alimleri arasında.

yok hayır. 3 ve 9 - Yönetim Sıralamasında FT Master: Ayrıca 2018'de TUM İşletme Fakültesi, Girişimcilik (9'uncu) ve Endüstri / İmalat (3'üncü) konularında iki yüksek lisans derecesi aldı.114475_adult-concentrated-concentration-6972.jpg

Değerler

Sorumlu yönetime katkımız

Araştırmamız ve geleceğin karar vericileri olacak bireylerin eğitimi ile topluma fayda sağlayabileceğimize inanıyoruz.

Sorumluluk ve Bütünlük

En yüksek bilimsel ve etik standartlara uygun olarak araştırma yapar, insanların yaşamlarını iyileştirmek için ilerleme ve inovasyona kararlıyız.

Genel yönetim becerilerini teknolojiye vurgu yaparak öğretiyoruz ve bunu yaparken Birleşmiş Milletler'in özgürlük, eşitlik, dayanışma, hoşgörü, doğaya saygı ve ortak sorumluluk konusundaki sürdürülebilirlik değerlerini savunuyoruz.

Mükemmellik Tutkusu

Araştırma alanlarımızda mükemmellik için gayret gösteriyoruz ve etki yaratmak için bulgularımızı yayınlıyoruz.

Her seviyedeki öğrencilerimize sağlam bir bilimsel eğitim veriyoruz, sadece iş dünyasında veya bilim dalında kariyerlerine başlamalarını kolaylaştırmak için değil, aynı zamanda toplumla ilgili sorumlu bir şekilde davranmaları için eleştirel düşüncelerini geliştirmelerini sağlıyoruz.

Girişimci Tutum

Girişimcilik ve yeniliği araştırıyoruz ve öğrencilerin girişimci olarak düşünmelerini ve hareket etmelerini sağlamak için sonuçları her seviyede öğrencilerimizin eğitimine entegre ediyoruz.

TUM çalışma arkadaşlarımızı, öğrencilerimizi ve doktora adaylarımızı, büyümeye yönelik girişimler kurmaya ve başarılı gelişimlerini kolaylaştırmaya teşvik ediyoruz.

Merak ve Açıklık

Yeni bakış açıları açmak ve yönetim uygulamalarına yaklaşmak için yeni araştırma bulguları ve yolları üretmek amacıyla disiplin, kurumsal ve ulusal sınırların ötesindeki araştırmaları teşvik ediyoruz.

Cinsiyet, uyruk, din veya inanç, engellilik, yaş veya cinsel yönelimden bağımsız olarak yetenekli bireyler geliştirir ve öğrencilerimizin kültürlerinden, deneyimlerinden ve görüşlerinden ders almaya kararlıyız.

Collegiality ve Gemütlichkeit

Öğrenciler, öğretim üyeleri ve idari personel arasında karşılıklı etkileşim, yardım ve işbirliği ortamını teşvik ediyoruz.

Gemutlichkeit'in tutumu - Bavyera yaşam tarzı - ve okul içindeki sıcak ve dostça bir atmosfer geliştiriyoruz.

Program dili:
  • Ingilizce

Bu okulun aynı zamanda sundukları:

BSc

TUM School of Management Heilbronn

Yönetim Lisansını biz yarattık ... [+]

genel bakış

Dijitalleşme ekonomimizin ve toplumun geniş alanlarını dönüştürüyor. Şirketler dijital teknoloji süreçlerinde ve dağıtım kanallarında devrim yarattıkça çalışma şeklini değiştiriyorlar. Buna cevaben, yönetim uzmanlığını derin bir dijital teknoloji bilgisi ile birleştiren nitelikli bireylere talep artmaktadır.

Bu program benim için uygun mu?

Yönetim Lisansını biz yarattık

Yönetim Lisansı

Dijital Teknolojiler Uzmanlığı - Sadece Heilbronn'da!

Heilbronn, dünya pazar liderlerinin bir bölgesi olduğu için ünlüdür. Hem kentin kendisi hem de çevre bölgeler yüksek oranda inovatif, aile liderliğindeki küçük ve orta ölçekli işletmelere sahiptir. Bu firmaların birçoğu oldukça uzmanlaşmış ve dünya pazarlarında üst sıralarda yer almıştır. Bu “gizli şampiyonlar”, yönetim ve teknolojide uzmanlığa sahip yeni çalışanlar için sürekli arayış içindeler. Dijital teknolojide uzmanlığı olanlarla özellikle ilgileniyorlar.... [-]

Almanya Munich Heilbronn
Ekim 2019
Ingilizce
Tam zamanlı
6 dönem
Kampüs
İngilizce Devamını oku